صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا اسلام؟ چرا تشیع

نوشته
    4
    حضور
    1 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19

چرا اسلام؟ چرا تشیع

سلام. من یه مدته که ذهنم خیلی مشغول شده و همش فکر میکنم. میگم اگه اسلام همش الکی باشه و این کارایی که ما میکنیم فایده نداشته باشه چی میشه؟ هرچی هم مطالعه میکنم قانع نمیشم که اسلام واقعاً دین خدا باشه. مقاله های اینترنتی که در این باره رو میخونم بعد از خوندن دو خط منصرف میشم، چون که خیلی سنگین نوشته. خب چرا اذیت میکنید یه جوری بنویسید ما هم بفهمیم.من که تا جایی که فهمیدم اسلام کامل ترین دینه اما هنوز قانع نشدم که واقعی باشه، بعدشم اگر اسلام واقعی باشه من بازم بین شیعه و سنی شک دارم، چون که مدت زیادی با اهل سنت بودم و توی سایت های اونا مطالعه میکردم شبهه های زیادی توی ذهنم به وجود اومده. ازتون میخوام راهنماییم بکنید (لطفاً با زبون ساده. آخه من از این حرفای سنگین هیچی نمیفهمم)
    ممنون

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali0 نمایش پست ها
    سلام

با سلام

بزرگوار به اسک دین خوش امدید
    انجمن اسک دین فضایی است مجازی برای دست یابی به چنین سوالاتی
    ان شاء الله هم شما عزیز موفق باشید در رسیدن به سوالات خود

من یه مدته که ذهنم خیلی مشغول شده و همش فکر میکنم. میگم اگه اسلام همش الکی باشه و این کارایی که ما میکنیم فایده نداشته باشه چی میشه؟

خداوند هدیه گرانمایه ای به نام عقل به انسان داده است در تعابیر اسلامی از عقل به عنوان رهبر درونی انسان یاد شده است
    رهبری که اگر درست از ان استفاده شود و در مراتبی که دست عقل کوتاه است به وحی و عصمت چنگ زنیم
    به راهی رهنمون می شویم که قطعا پشیمان نخواهیم شد

هرچی هم مطالعه میکنم قانع نمیشم که اسلام واقعاً دین خدا باشه

مطالعه کتب معتبر از اندیشمندان و عالمان دین و تفکر و تدبر و اندیشه در اموخته های کمک کارتان خواهد بود

مقاله های اینترنتی که در این باره رو میخونم بعد از خوندن دو خط منصرف میشم، چون که خیلی سنگین نوشته. خب چرا اذیت میکنید یه جوری بنویسید ما هم بفهمیم

خب بزرگوار انسانها در سطوح علمی مختلفی هستند که باید نیاز همه انها رفع شود
    کتب اعتقادی استاد قرائتی به زبان ساده و برای جوانان است مراجعه نمایید

من که تا جایی که فهمیدم اسلام کامل ترین دینه اما هنوز قانع نشدم که واقعی باشه، بعدشم اگر اسلام واقعی باشه من بازم بین شیعه و سنی شک دارم، چون که مدت زیادی با اهل سنت بودم و توی سایت های اونا مطالعه میکردم شبهه های زیادی توی ذهنم به وجود اومده. ازتون میخوام راهنماییم بکنید (لطفاً با زبون ساده. آخه من از این حرفای سنگین هیچی نمیفهمم)

بحث اصلی ما از این جا به بعد است

بنده در مورد دین و ضرورت دین داری و دین حق و اسلام چند تایپک از همین سایت خدمتتان معرفی می کنم

http://www.askdin.com/forumdisplay.php?f=123

مراجعه ومطالعه نمایید
    باز اگر سوالی بود یا در ادامه همان تایپک ها و یا در این تایپک مطرح نمایید تا بیشتر به بحث بنشینیم

موفق و موید
    یا علی

5. صلوات ها 7

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,140
    حضور
    45 روز 19 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10538

سلام دوست عزیز

سوالتان خوب ولی کلی است جزئی تر بپرسید در خدمتتان باشیم

ویرایش توسط عماد : ۱۳۹۰/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۰:۱۷

7. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    185
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    880

دوست گرامی و عزیز سلام

شما ابتدا ببینید که آیا انسان (بشریت) واقعا به دین نیاز دارد !؟

و مفهوم کلی دین چیست !؟ (یک تعریف از دین برای خود داشته باشید)

آیا داشتن دین و پذیرفتن دین (حال در ابتدا هردینی می تواند باشد ، البته ادیان الهی) باعث بوجود آمدن تغییرات اساسی در زندگی شخص متدین می شود !؟ و این تغییرات آیا برای شخص متدین سودمند است یا مضرر !؟

اگه شما به این نتیجه رسیدی که پذیرفتن دین و ایمان داشتن به آن ، سودمندی و سعادت دنیوی و آخروی را برای انسان به همراه خواهد داشت ، پذیرای دین باشید !

سپس در میان ادیان الهی بهترین و کاملترین و والاترین دین رو انتخاب کنید !؟

با طرح این چند سوال میشه ساده تر به نتیجه رسید

و اما در مورد مذهب :
    شیعه یا سنی

شما می توانید خود برای این سوال بهترین پاسخ را پیدا کنید . زیرا اگر یک شخص شیعه یا سنی از مذهبش تعریف و تمجید کند ، ممکن است تعریف و تمجیدش عمل عکس آن رو ایجاد کند ، با اینکه واقعیات در تاریخ هرگز پاک نخواهند شد و انسان های بزرگ (ائمه مطهر علیهاالسلام) که نور الهی هستند با کوچکترین بصیرت میتوان به حقیقت آنها ایمان آورد و راهشان را انتخاب نمود و با ایمان به این بزرگواران و ایمان به خدا در راهشان قدم نهاد .

شما در مورد رهبران هریک از مذاهب شیعه و سنی تحقیق کنید و سیری که این مذاهب از ابتدای اسلام تا به الان طی نموده اند و خیلی از موارد کلیدی و تأثیر گذار را بررسی کنید .
    و جداگانه در مورد هریک از مذاهب شیعه و سنی گزارشاتی تهیه کنید . مطمناً خودتان سریعتر و بهتر به نتیجه خواهید رسید .

ضمنا دوست گرامی سعی کنید خود را در شبهات اسیر نکنید . اگر هم شبهاتی در ذهنتان بوجود آمده بهتر است این شبهات را دسته بندی نموده و قدم به قدم به برطرف نمودن آنها و یافتن حقیقت بپردازید . زیرا در غیر این صورت تأثیرات سوء را با خود بهمراه خواهد داشت .

ان اشاءالله که به پاسخی حقیقی که رضایت خدا در آن باشد برسید و سعادتمند دنیا و آخرت شوید.

التماس دعا

9. صلوات ها 4

نوشته
    121
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1040

نقل قول نوشته اصلی توسط ali0 نمایش پست ها
    سلام. من یه مدته که ذهنم خیلی مشغول شده و همش فکر میکنم. میگم اگه اسلام همش الکی باشه و این کارایی که ما میکنیم فایده نداشته باشه چی میشه؟ هرچی هم مطالعه میکنم قانع نمیشم که اسلام واقعاً دین خدا باشه. مقاله های اینترنتی که در این باره رو میخونم بعد از خوندن دو خط منصرف میشم، چون که خیلی سنگین نوشته. خب چرا اذیت میکنید یه جوری بنویسید ما هم بفهمیم.من که تا جایی که فهمیدم اسلام کامل ترین دینه اما هنوز قانع نشدم که واقعی باشه، بعدشم اگر اسلام واقعی باشه من بازم بین شیعه و سنی شک دارم، چون که مدت زیادی با اهل سنت بودم و توی سایت های اونا مطالعه میکردم شبهه های زیادی توی ذهنم به وجود اومده. ازتون میخوام راهنماییم بکنید (لطفاً با زبون ساده. آخه من از این حرفای سنگین هیچی نمیفهمم)
    ممنون

بنام خدا

سلام

من دقیقا برعکس شمام
    اسلام رو واقعی میدونم نه یک سری تخیلات
    ولی نمیدونم کامله یا نه
    " عازم یک سفرم سفری دور به جایی نزدیک
    سفری از خود من تا به خودم
    سفری تا به خدای خود من
    سفری از خود من تا به خدای خود من "

اللهم صل علی محمد وآل محمد

11. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه
    نوشته
    185
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    880

نقل قول نوشته اصلی توسط birang نمایش پست ها
    بنام خدا

سلام

من دقیقا برعکس شمام
    اسلام رو واقعی میدونم نه یک سری تخیلات
    ولی نمیدونم کامله یا نه

دوست گرامی این واژه کامل در مورد دین رو میتونید توضیح بدید
    منظورم اینه که چه کسورات و نقایص و کمبودهایی رو در دین اسلام متوجه شدید یا حس کردید !!!
    کامل بودن یک دین رو در چه چیزی می بینید !؟

13. صلوات ها 3

نوشته
    121
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1040

نقل قول نوشته اصلی توسط quester نمایش پست ها
    دوست گرامی این واژه کامل در مورد دین رو میتونید توضیح بدید
    منظورم اینه که چه کسورات و نقایص و کمبودهایی رو در دین اسلام متوجه شدید یا حس کردید !!!
    کامل بودن یک دین رو در چه چیزی می بینید !؟
    بنام خدا

ممنون
    اما این قصه سر دراز دارد

من بدنبال پاسخ سوالاتم نیستم

ممنون
    " عازم یک سفرم سفری دور به جایی نزدیک
    سفری از خود من تا به خودم
    سفری تا به خدای خود من
    سفری از خود من تا به خدای خود من "

اللهم صل علی محمد وآل محمد

15. صلوات

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

سلام
    چند دین درست حسابی که بیشتر نداریم. یهودیت که تا جایی که من می دانم کسی را به خود راه نمی دهد. برای مسیحی شدن به سبک کنونی بسیاری از فرقه های این دین، شما بدون هیچ شوخی و تعارفی باید بگویی مسیح و روح القدس هم خدا هستند، اگر مایلید بفرمایید و مسیحی شوید. البته در کتابهایشان مطالب خوب هم هست که باید با دید باز بررسی شوند. عیسی (ع) را قبل از اینکه بتواند کار خود را کامل کند، قصد کشتنش را کردند.
    جدا از ادیان واقعی بالا، بهایی ها هم که پیامبرشان معلوم نبوده بالاخره چه کسی است (اول نایب امام زمان و بعد خود امام زمان و بعد پیامبر) و هر کسی به راحتی می فهمد دستورهای این دین دست ساز است. همین الان به ویکیپدیا بروید، اسم اعظم خدا را در دین بهایی نشان می دهد که اسم بهاء الله را به شیوه ای خاص نوشته اند. کسی اگر بداند اسم اعظم چیست، خود همه چیز را درباره این دین می فهمد. ممکن است که پیروان کنونی آن این مطلب را پنهان کنند، ولی پیامبرشان می گفته باید همه کتابهای عالم را سوزاند و فقط کتاب مرا خواند. معجزه ای هم که ما ندیده ایم.

طبق قرآن قوم پیامبر به آن کافر شده اند:"و کذب به قومک". شنیده ام که کشورهای عربی قرآن را در حد یک کتاب تاریخی می دانند. سنی ها صحیح بخاری را برادر قرآن می دانند. من تا به حال کسی از سنی ها را ندیده ام با دلیلی درست سخنان شیعیان در مورد امامت امامان را رد کند. فقط می گویند این طور نیست و در واقع با دفاع کورکورانه از برخی!!! صحابه پیامبر (بالاخره امام علی اولین یار پیامبر بوده) سعی دارند بگویند آنها خوب بوده اند. تجربه و مطالعه های من هم می گوید مفاهیم و پیش بینی های موجود در سخنان امامان کاملا با حقایق موجود مطابقت دارد.
    ویرایش توسط aminj : ۱۳۹۰/۰۶/۱۳ در ساعت ۱۴:۲۷
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

17. صلوات ها 3

نوشته
    4
    حضور
    1 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19

ممنون بزرگواران، پاسخ های همتون به دردم خورد و استفاده خواهم کرد. اما مثل اینکه سوال من رو متوجه نشدید. من میدونم که انسان نیاز به دین داره اما خب از کجا معلوم این دینا دین خدا باشه؟ شاید همشون ساختگی باشن!
    راستی آقای hadijoon، من وقتی جمله آخر رو خوندم متوجه شدم سنی هستی. درسته؟ خب لابد درسته دیگه

19. صلوات

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

سلام
    بنده فکر می کنم کسی که با خواندن مطالبی در اینترنت سرگردان می شود می تواند با خواندن مطالبی دیگر به اندیشه خود قوت و استحکام بخشد .
    اسلام دین اولین و آخرین الهی در همه اعصار بوده است که در پایان تحت عنوان شریعت محمدی و بطور کامل به انسانها عرضه شده است .
    یکی از شاخصه های مهم اسلام برخورداری از کتابی آسمانی است که مصون از تغییر و تحریف باقی مانده است و دسترسی هر انسانی را به یک متن اصیل آسمانی فراهم می کند.
    و یکی از شاخصه های مهم تشیع اینستکه دین را مکتب تربیتی میداند نه صرفا یک پیام آمده از آسمان یعنی ایشان قائلند که دین برای تربیت آمده است لذا قائلند همیشه یک مربی الهی همراه متن دینی هست تا بطور صحیح این پیام را در اندیشه و عمل انسانها در سطح فرد و جامعه پیاده کند .
    این اندیشه مختص تشیع است و در هیچ مذهب و مکتب دیگری چنین رابطه نزدیکی بین خدا و خلق تعریف نشده است . در تشیع انسانها همچنان مورد لطف و عنایت و تربیت و هدایت خدای متعال هستند نه یک گروه رها شده ای که دیانتشان به نوع فهمشان از پیام آسمانی بازگردد . مسلم است که اگر پیاده سازی پیام آسمانی به افراد بشری واگذار شود هرکسی آنرا به رای خود تفسیر می کند و به مسیر هوی و هوس و منفعت خود متمایل می سازد اما یک رهبر الهی مصون از هواپرستی و جهل ، انسانها را در مسیر هدایت نگاه می دارد و از تشتت و پراکندگی و گمراهی جلوگیری می کند .
    تشیع بر وجود چنین مربی الهی دلیل عقلی و نقلی ( آیات و روایات ) دارد .
    موفق باشید

ویرایش توسط حامد : ۱۳۹۰/۰۶/۱۴ در ساعت ۰۶:۱۰
    هردو عالم یک فروغ روی اوست

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری