جنگ ستارگان

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جنگ ستارگان

[=Tahoma]

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]جنگ ستارگان[/]

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] برادران دوست‌داشتنی سنی [/][=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]یک حدیث جعلی از پیامبر صلی الله علیه و آله نقل می‌کنند که:[/]

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]یاران من مانند ستاره هستند به هرکدام اقتدا کردی هدایت یافتید پس گمراهی در اقتدا به اصحاب وجود ندارد.[/]

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/]

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]سوال [/]

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]اگر یکی دو تا از این اصحاب و یاران(همان صحابه) توزرد از آب در آمدند تکلیف چیست؟[/]

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]اگر در پرونده تاریخی برخی تجاوز به عنف و قتل و غارت پیداشد تکلیف چیست؟ آیا برادران سنی، هدایت نوامیسشان را به دست چنین ستاره‌ی پر فروغی می دهند؟[/]

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/][=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]اگر بین این همه ستاره جنگی در گرفت کدام راست می گویند کدام دروغ؟ شرکت در این جنگ ستارگان به کجا خواهد انجامید؟[/]
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]ادامه دارد.....
[/]
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]
[/]

[/]

[=Tahoma]
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]فطرت[/]

[/]

یاعلی حیدر مددی

بحث بسیار جالبی است منتظر هستیم

چه اسمان پر ستاره ای دارند این سنی ها

[=tahoma]

برخورد با عمار یاسر

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]امام بلاذری در کتاب « أنساب الأشراف » می نویسد:« عثمان به عمّارِ یاسر گفت: یا عاضَّ أیر ابیه ... ».[1]به علت زشتیِ کلامِ عثمان، از ترجمه صریح این جمله معذوریم.[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]براستی آیا در شأن خلیفه مسلمین است که این کلمات را بر زبان جاری کند آن هم به عمّارِ یاسر که یکی از بزرگترین صحابه پیامبر- صلی الله علیه و آله- می باشد و پیامبر- صلی الله علیه و آله- در شأن و فضیلت او روایات فراوانی فرموده اند مِن جمله اینکه متقی هندی در کتاب « کنز العمال » روایتی را در فضیلت عمار نقل می کند که:« عمّار با حق است و حق با عمّار است ».[2][/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]
[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]آیا چنین اشخاصی که به هنگام عصبانیّت، نمی توانند خود را کنترل کنند و حاضرند کلمات رکیک و زشت به زبان جاری کنند ولو به صحابی پیامبر- صلی الله علیه و آله-، قابلیّت خلافت مسلمین و جانشینی پیامبر- صلی الله علیه و آله- را که رحمةً للعالمین بوده اند دارند؟![/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]______________________
[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] پی نوشت:

[1] . انساب الاشراف ( چاپ دار الفکر – بیروت – 1420 ) – امر ابی ذر جندب بن جناده الغفاری رضی الله عنه – ج 6 ص 169 -نرم افزار المکتبه الشامله- أنساب الأشراف(مصدر الکتاب : موقع الوراق)- بعد موت یزید بن معاویه و مقتل مسعود بن عمر- باب الغفاری رضی الله عنه- جزء2- ص277:« وقد روی أیضاً أنه لما بلغ عثمان موت أبی ذر بالبذة قال: رحمه الله، فقال عمار بن یاسر: نعم فرحمه الله من کل أنفسنا، فقال عثمان: یا عاضَّ أیر أبیه أترانی ندمت على تسییره؟ ».[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif][2] . کنز العمال ( چاپ موسسه الرساله – بیروت – 1405 ه.ق ) باب عمار رضی الله عنه – ج 13 ص 538 و 539- نرم افزار المکتبه الشامله- کنزالعمال(الناشر : مؤسسة الرسالة - بیروت 1989 م)- کتاب الفضائل من قسم الأفعال- باب عمار رضی الله عنه- جزء13- ص508: « 37412 - { مسند علی } عن سعد أنبأنا محمد بن عمر وغیره قالوا : قال علی حین قتل عمار : إن امرأ من المسلمین لم یعظم علیه قتل ابن یاسر ویدخل علیه المصیبة الموجبة لغیر رشید رحم الله عمارا یوم أسلم ورحم الله عمارا یوم قتل ورحم الله عمارا یوم یبعث حیا لقد رأیت عمارا وما یذکر من أصحاب رسول الله صلى الله علیه و سلم أربعة إلا کان رابعا ولا خمسة إلا خامسا وما کان أحد من قدماء أصحاب رسول الله صلى الله علیه و سلم یشک أن عمارا قد وجبت له الجنة فی غیر موطن ولا اثنین فهنیئا لعمار بالجنة ولقد قیل : إن عمارا مع الحق والحق معه یدور عمار مع الحق أینما دار وقاتل عمار فی النار ».[/]
[/]

[=tahoma]

ایستاده بول کردن

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]عمر و فرزندش حتی از مسائل ساده اسلامی هم آگاهی نداشتند.[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]به گونه ای که امام مالک در کتاب الموطا جلد1صفحه 60 بیان می کند که «عن عبداللّه بن دینار، قال: رأیت عبداللّه بن عمر یبول قائماً» یعنى عبداللّه بن عمر را دیدم که ایستاده بول مى کرد.[/]

[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]امام ترمذى هم در سنن الترمذی جلد1صفحه18 مى گوید: عن عمر: رآنی النبی و أنا أبول قائماً فقال: یا عمر لا تبل قائماً...» هنگامى که پیامبر اکرم ـ صلى الله علیه و سلّم ـ مرا دید که ایستاده بول مى کنم، فرمود: اى عمر، ایستاده بول نکن.[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif]و امام عسقلانى در توجیه کار عمر مى فرماید: البول قائماً أحفظ للدبر. یعنى ایستاده بول کردن براى حفظ نشیمن خوب است. و همو مى گوید: ثابت شده که عده اى از صحابه کرام پیامبر(ص) از جمله حضرت عمر بن الخطاب ایستاده بول مى کردند.[/]

[/]

[=tahoma, arial, helvetica, sans-serif] فقط یک سؤال : اهل تسنن طبق حدیث اقتدوا باللذین من بعدى که در سنن ترمذی جلد۵صفحه ۶۳ آْمده، آیا از پیامبر که طبق اعترافات بالا آمده، تبعیت می کنند و نشسته بول می کنند یا از عمر که تقلید می نمایند و ایستاده بول می کنند؟[/]
[/]

موضوع قفل شده است