آیا حالت دهنده ی مو که از خارج وارد می شود و حاوی روغن مار است نجس است؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا حالت دهنده ی مو که از خارج وارد می شود و حاوی روغن مار است نجس است؟

سلام

چند وقت پیش یک چسب مو خریدم که روش نوشته حاوی روغن مار هست و کاملاً هم خارجیه
محتویاتش را نگاه کردم ولی تا اونجایی که خودم و دیکشنریم می تونستیم ترجمه کنیم روغن مار پیدا نکردم
روش عکی مار هم کشیده
و نوشته snake oil wax
سریعاً جواب بدید چون خیلی مهمه برام
مرجع تقلیدم آیت الله مکارم هستند
ممنون

namazeshab.com;140073 نوشت:
چند وقت پیش یک چسب مو خریدم که روش نوشته حاوی روغن مار هست و کاملاً هم خارجیه محتویاتش را نگاه کردم ولی تا اونجایی که خودم و دیکشنریم می تونستیم ترجمه کنیم روغن مار پیدا نکردم روش عکی مار هم کشیده و نوشته snake oil wax سریعاً جواب بدید چون خیلی مهمه برام مرجع تقلیدم آیت الله مکارم هستند ممنون

[=Times New Roman]با سلام و احترام
[=&quot]در مسأله نجاست یقین قطعى و صد در صد لازم است و مادامى که چنین یقینى حاصل نشود تکلیفى ندارید و اگر یقین صد در صد حاصل شد اجتناب لازم است
[=Times New Roman].
سایت آیه الله مکارم به آدرسhttp://persian.makarem.ir/estefta/?mit=132

فوریه فوری

لطفا بفرمایید با روغن مار میتوان نماز خواند؟
به عبارتی نجس است؟
یعنی اگر موضعی روی بدن یا موها بمالیم بطوری که مانع وضو نباشد نماز خواندن با ان چه حکمی دارد؟

لطفا براساس نظر سه بزرگوار رهبریُ ایت اله سیستانیُ و ایت اله منتظری جواب دهید؟

جزاک الله خیرا

فکر کنم نکته ای در اینجا از قلم افتاده و آن این است که وجود بعضی مواد در کالاهای پزشکی و درمانی دارای حکمی متفاوت و ویژه است. به عنوان مثال بعضی شربتها به ناچار محلول در الکل هستند مانند "اکسپکتورانت" و تا آنجا که اطلاع دارم برخی مراجع استفاده از آنها را مجاز می دانند. البته اگر گفته ی من درست باشد باز هم باید دید آیا مصرف این ژل برای شما ضرورت دارد یا خیر

شایسته;210059 نوشت:
فوریه فوری لطفا بفرمایید با روغن مار میتوان نماز خواند؟ به عبارتی نجس است؟ یعنی اگر موضعی روی بدن یا موها بمالیم بطوری که مانع وضو نباشد نماز خواندن با ان چه حکمی دارد؟ لطفا براساس نظر سه بزرگوار رهبریُ ایت اله سیستانیُ و ایت اله منتظری جواب دهید؟ جزاک الله خیرا

با عرض سلام و احترام خدمت کاربر گرانقدر شایسته و تشکر از سئوال شما

روغن مار نجس نیست اما هنگامی که روی بدن مالیده شده ، نماز باطل است حتی اگر در غیر جای وضو باشد چون از اعضای حیوان حرام گوشت نباید همراه انسان در هنگام نماز باشد اما اگر جذب پوست شود و اثرش از میان رفته باشد نماز صحیح خواهد بود .(1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله سیستانی ، توضیح المسائل م 813 ؛ آیت الله منتظری ، توضیح المسائل م 753
موضوع قفل شده است