حجاب زیر چادر

تب‌های اولیه

80 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حجاب زیر چادر

بنام خدا

سلام

من یک سوالی برام پیش اومده

اینکه حجاب زیر چادر چقدر مهمه؟؟؟ باید چطوری باشه؟؟؟

آیا باید بگیم چون چادر سرمون هست میتونیم مانتوی بلندو آزاد نپوشیم؟؟؟؟؟

آیا واقعا اینطوری هست که زیر چادرت هرچی بپوشی عیب نداره ؟؟؟
زیر چادره دیگه

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و نظرتونو بگید

__________________________________________________ویرایش
بنام خدا
سلام دوباره
بحث جدید
دوستان عزیز
پست 60 رو مطالعه کنید
محتوای پست 60

بنام خدا

سلام

اول از لطف همه ی دوستان متشکرم

من یک سوال رو اینجا مناسب دیدم مطرح کنم

خانومهایی که همسرانشون روحانی هستن
یا دخترانی که مذهبین

(خاونمای مذهبی بطور کلی)

باید توی مجالسی که فقط خانم هست چطور لباس بپوشن؟؟؟

به نظرتون هر طور که دوست دارن؟؟؟؟؟
لباس آزاد(خانوما معنیشو میدونن) بپوشن عیبی ندار؟؟؟بالاخره همه خانومن

یا نه باید یک چیزایی رو رعایت کنن و خیلی لباس آزاد نپوشن

در مورد آرایش کردن چی؟؟؟
آرایش کامل داشت
و بالای لباسش باز نبود اما پایین لباسش کووووووووووتاه (کوتاه معمولی نه)

یه نفرم در اومد گفت مثلا خانومه شوهرش مذهبی هست مثلا خودش طلبه هست...

حالا به نظرتون درستش چیه؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

1 -چادر پوشش دینی وملی زنان ایرانی است که دیانت وملیت واستقلال فرهنگی ملت مسلمان ایران را دردنیا تجلی می بخشد.
2 چادر؛ زیبائیهای جسمانی زن را تحت شعاع زیبائی معنوی او قرارمیدهد وبه وی شورونشاط دینی می بخشد
3 چادربیش از هر لباسی ؛ حجم وظاهر بدن زن را پوشش می دهد وبزرگواری وتواضع وی را دربرابرأحکام اسلام ووارزشها اخلاقی ؛ آشکار می سازد.
4 چادر؛کمال پوشش است وانتخاب آگاهانۀ آن جز در پرتو وتعالی ورشد زن ؛ میسر نمی شود
5 چادربیش از هر پوششی ؛ زن را برای رو گرفتن در برابرنامحرم ، توانا می سازد
6 چادربرای افرادی که به بی حجابی وبدحجابی عادت کرده اند ؛ زحمت دارد
ولی برای زنان پرهیزگار وپاکدامن , نبودن آن نوعی کمبود ونقص به حساب می آید
7 چادر؛ امنیت وآرامش زن را تامین میکند . زنانی که با خودآرائی وارد جامعه میشوند ؛ همواره نگران قضاوت دیگران در مورد خویش هستند . درصورتیکه زن می تواند با رعایت حجاب کامل وپوشیدن چادر از دغدغه شرکت در یک رقابت مد پرستی تباه کننده ؛ مصون بماند واین خود بهترین آسایش است .
پوشیده تر...... کمیاب تر

یاس من;139859 نوشت:

1 -چادر پوشش دینی وملی زنان ایرانی است که دیانت وملیت واستقلال فرهنگی ملت مسلمان ایران را دردنیا تجلی می بخشد.
2 چادر؛ زیبائیهای جسمانی زن را تحت شعاع زیبائی معنوی او قرارمیدهد وبه وی شورونشاط دینی می بخشد
3 چادربیش از هر لباسی ؛ حجم وظاهر بدن زن را پوشش می دهد وبزرگواری وتواضع وی را دربرابرأحکام اسلام ووارزشها اخلاقی ؛ آشکار می سازد.
4 چادر؛کمال پوشش است وانتخاب آگاهانۀ آن جز در پرتو وتعالی ورشد زن ؛ میسر نمی شود
5 چادربیش از هر پوششی ؛ زن را برای رو گرفتن در برابرنامحرم ، توانا می سازد
6 چادربرای افرادی که به بی حجابی وبدحجابی عادت کرده اند ؛ زحمت دارد
ولی برای زنان پرهیزگار وپاکدامن , نبودن آن نوعی کمبود ونقص به حساب می آید
7 چادر؛ امنیت وآرامش زن را تامین میکند . زنانی که با خودآرائی وارد جامعه میشوند ؛ همواره نگران قضاوت دیگران در مورد خویش هستند . درصورتیکه زن می تواند با رعایت حجاب کامل وپوشیدن چادر از دغدغه شرکت در یک رقابت مد پرستی تباه کننده ؛ مصون بماند واین خود بهترین آسایش است .
پوشیده تر...... کمیاب تر

بنام خدا
ممنون
ولی مثل اینکه متوجه منظورم نشدین
من که با چادر مشکلی ندارم
منظور بنده حجاب زیر چادر بود
نه خود چادر

birang;139848 نوشت:

حجاب زیر چادر

با سلام و احترام
و تشکر از سرکار بی رنگ

چه موضوع جالبی :Kaf: و البته مهم،
فکر می کنم تا حالا این بحث در اسک دین مطرح نشده باشه.

ان شاءالله که دوستان همراهی کنند و به نتایج خوبی برسیم.

:Gol:

birang;139848 نوشت:
اینکه حجاب زیر چادر چقدر مهمه؟؟؟ باید چطوری باشه؟؟؟ آیا باید بگیم چون چادر سرمون هست میتونیم مانتوی بلندو آزاد نپوشیم؟؟؟؟؟

سلام.
آیا احتمال نمی دهید در حرکات و رفت و آمدها و جا به جا شدن ها و نشست و برخاستها ... یا تحت تأثیر عوامل محیطی مثل باد و ...،گاهی چادر ولو به مقدار کمی کنار برود و زیر آن ناخواسته در معرض رویت قرار بگیرد؟
منظورم ، احتمال عقلی است.
آیا عقلاً این امر، امکان دارد؟ بلی.
پس حکم عقل این است که برای این احتمال (که احتمال ضعیفی هم نیست) تمهیدات لازم از قبل اندیشیده شود.

اگر کسی مصرانه بخواهد حجاب زیر چادر را رعایت نکند، اشکالی ندارد.
فقط باید بسیار خودش را محدود کند تا احتمال کنار رفتن چادر کاملاً به صفر برسد(یعنی از عدم امکان باز شدن چادر، یقین حاصل کند). و این تقریباً در حد یکجا نشستن و تکان نخوردن است که بدیهی است چنین محدودیتی، بسیار سخت است. پس راه قبل ( حفظ حجاب زیر چادر) عقلاً بهتر است و باعث آزادی و راحتی بیشتر شخص می شود.

birang;139848 نوشت:

آیا واقعا اینطوری هست که زیر چادرت هرچی بپوشی عیب نداره ؟؟؟
زیر چادره دیگه

هوالحق

سلام به دوستان.

یه استاد داشتیم یه صحبت خیلی زیبا در این مورد گفت بهمون.

گفتند پوششتون زیر چادر به گونه ای باشه که اگه جایی چادر کنار رفت حالا به هر دلیلی شلوغی،وزش باد شما هیچ دغدغه ای نداشته باشید که نامحرم شما رو با حجاب نادرست دیده.

پس
در حفظ حجابمون با چادر کوشا باشیم ولی به گونه ای که اگر ناخواسته چادر کنار رفت باز هم حجاب کامل رو داشته باشیم.:ok:

التماس دعا:Gol:

سلام:Gol:

birang;139848 نوشت:

فقط یه لحظه تصور کردم که زیر چادر یه مانتوی بلند و آزاد هم داشته باشیم ، واقعا کلافه کننده س به نظرم!
birang;139848 نوشت:

حجاب زیر چادر ؛
به نظرم باید کامل باشه ، خانومایی رو دیدم که فک میکنن چون چادر سرشونه پس با بلوز شلوار زیر چادر میمونن!! نه اینجوری، نه مانتوی گشاد و بلند!

افراط و تفریط ؛ از یه طرف خانومایی هستن که بدون چادر حجاب درستی ندارن(تفریط)
از طرف دیگه یه خانوم همراه چادر یه مانتوی بلند و آزاد هم زیرش!(افراط)
اینطوری باعث شلختگی و کلافگی اون خانوم میشه ، یه خانوم با حجاب باید حجابش قشنگ باشه ، مرتب باشه ، که وقتی یه انسانی که اهل حجاب نیست ولی دلش میخواد که داشته باشه و یا دلش آماده هدایت باشه ترغیب به حجاب بشه ، نه اینکه با دیدین یه خانوم چادری از هر چی چادره بدش بیاد!

زندگیتون پر از آرامش:Gol:

بی صدا;139890 نوشت:
هوالحق
پس
در حفظ حجابمون با چادر کوشا باشیم ولی به گونه ای که اگر ناخواسته چادر کنار رفت باز هم حجاب کامل رو داشته باشیم.:ok:

سلام
من هم کاملا با دوستمون موافقم
درسته چادر حجاب کامله اما دلیل نمیشه که زیرش بدون حجاب باشیم چرا که همونطوری که دوستان گفتن ممکنه باد و عوامل دیگه باعث کنار رفتن چادر پس لازمه که زیر چادر حجاب و پوشش داشته باشیم اما چه پوششی؟!!

;139890 نوشت:

آیا باید بگیم چون چادر سرمون هست میتونیم مانتوی بلندو آزاد نپوشیم؟؟؟؟

به نظر من میشه یه مانتوی کوتاه وجم و جور پوشید (البته بازم میگم پوشش کامل باشه ) چون اگر بر اثر حادثه ای چادر کنار بره برای چند دقیقه هست و فکر نمیکنم چیزی در اون دقایق از بی حجابی دیده شه و باعث به گناه افتادن کسی بشه:ok:
اما توجه داشته باشیم که د راین حالت کمی کارمون سخت میشه و باید خیلی حواسمون جم باشه چادر بی دلیل!! کنار نره

بنام خدا
ممنون از دوستان

یه سوال

به نظرتون حجاب یه دختر شیعه باید چه جوری باشه؟؟؟؟

منظورم اینه که در عین حال که حفظ حجاب کامل هست باید شیک باشه؟؟؟
یا ساده باشه؟؟؟
اسپرت باشه ؟؟؟؟
لطفا شلختگی رو جز ساده بودن به حساب نیارید

یعنی من بعنوان یه خانم معتقد به اسلام و شیعه شایسته هست که تیپ اسپرت بزنم به همراه چادر
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

birang;139902 نوشت:

یا ساده باشه؟؟؟
اسپرت باشه ؟؟؟؟

یعنی من بعنوان یه خانم معتقد به اسلام و شیعه شایسته هست که تیپ اسپرت بزنم به همراه چادر
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هوالحمید

سلام دوباره.

چن تا از ویژگی های حجاب درست برای خانم ها اینه که باعث جلب توجه نشه،تنگ و بدن نما نباشه و اینکه لباس مرد نباشه .

خوب اگه شما لباسی رو که انتخاب می کنید شامل این موارد نباشه خوب پوشیدنش چه اشکالی داره؟!

الان خیلی از خانم های چادری هستند که تیپ اسپرت دارند ولی حجابشون کامله و باعث جلب توجه هم نیس.

یه استاد دیگه داشتیم(همش شد حرف استاد:khaneh:)در این مورد بهمون گفتن مسئولیت و وظیفه افراد مذهبی به خصوص خانم های چادری در مورد حجاب خیلی سنگینه، چرا بعضی از چادری ها باید جوری چادر بپوشند که باعث بشن بقیه رو از چادر فراری بدن.
یه دختر شیعه چادری با حفظ حجاب و شیک بودن(شیک بودن به معنی آرایش کردن و تابع مد بودن نیست)در جامعه باید حرف اول رو در این موارد بزنه.

birang;139848 نوشت:

با سلام و احترام

پدرم بارها این موضوع رو گوشزد کردند که وقتی میرین بیرون یا بازار حجاب زیر چادرتون طوری باشه که اگر خدای نکرده زمین خوردین یا حتی یک ماشینی بهتون زد یا اینکه خدای نکرده، خدای نکرده چادر از سرتون کشیدن (متاسفانه شنیدم این اتفاقات می افته) حجاب تون زیر سوال نره و کامل باشه.

حتی یکبار برای یکی از عزیزانم این اتفاق افتاد که از تاکسی پیاده شدند منتهی بدون اینکه متوجه بشن چادرشون گیر می کنه به یک گوشه ماشین، و همین که تاکسی راه می افته چادر از سر ایشون کشیده میشه. خداروشکر حجاب زیر چادر کامل بوده و فورا اطرافیان تاکسی رو نگه میدارن و...

موفق باشید در پناه امام زمان عج

birang;139848 نوشت:

با سلام مجدد

به نظرم بستگی به شرایط هم داره و میشه از چند بُعد بررسی کرد:

:ok!: خانمی که شاغل هست و باید زیاد از خونه بره بیرون اصلا نمی تونه با مانتوی بلند کار کنه. {ولی اگر شغل شون با آقایون در ارتباط هست نباید تنگ باشه و کمی آزاد باشه (گشاد و بدقواره منظورم نیست) هم مناسب هست.}

:ok!: برای مهمونی و مجلس رفتن هم مانتوهای مجلسی متفاوت هست:
- بعضی از مانتوهای مجلسی کوتاه هستند. (خیلی کوتاه تا زیر زانو)
- بعضی از مانتوهای مجلسی هم کاملا بلند هستند دقیقاً تا روی پا؛ (این مدل مانتوها معمولا هم خیلی شیک هستند هم از لحاظ حجاب کامل هستند.)

:ok!: اگر برای بیرون رفتن ماشین شخصی باشه خانم شرایط راحت تری داره، اگر آژانس یا اتوبوس باشه شرایط متفاوت هست.

birang;139902 نوشت:

با سلام و احترام

در یک نگاه کلی به نظر بنده حجاب یک دختر شیعه باید طوری باشه که باعث تحریک و توجه نامحرم نشه.

گاهی اوقات نوع چادری که خانم به سر کرده جلب توجه می کنه. (برخی از چادر های طرح دار، براق و خاص واقعا جلب توجه دارند.)

گاهی اوقات ظاهراً حجاب کامل هست اما به سر کردن روسری و شال های رنگی و خاص که در برخی بانوان از زیر چادر نمایان هست به شدت جلب توجه می کنه.

...

birang;139902 نوشت:
یا ساده باشه؟؟؟
اسپرت باشه ؟؟؟؟

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اینکه شیک باشه یا ساده باشه سلیقه اییه. اما آخه چرا نتونه همراه چادر تیپ اسپرت بزنه؟؟؟؟
آذر بانو;139918 نوشت:
گاهی اوقات ظاهراً حجاب کامل هست اما به سر کردن روسری و شال های رنگی و خاص که در برخی بانوان از زیر چادر نمایان هست به شدت جلب توجه می کنه.
یعنی سر تا پا مشکی باشیم خوبه؟
اصلا یه سوال ؛ حجاب خانوما باید مشکی(دلگیر) باشه؟؟
با این وضعیت بد حجابی جامعه ، آیا واقعا یه روسری رنگی که از زیر چادر معلومه جلب توجه میکنه؟
اصلا جلب توجه کنه و آقایی نگاه کنه ، وقتی حجاب کامله چه اتفاقی میفته؟ نامرئی که نمی تونیم بشیم!
مـهـدی;139919 نوشت:
این مورد اشکالی ندارد یک جور تفریط حساب می شود یا نه مشکلی ندارد؟
به نظر من این مورد افراط در رعایت حجابه! و عاقلانه نیست و حتی باعث زده شدن باقی خانوما از حجاب میشه! عده ای از حکم خدا هم جلو میزنن و عده ای بی بند و بار..... که جفتش نکوهیده س

در پناه حق:Gol:

زینب سادات;139928 نوشت:
. اما آخه چرا نتونه همراه چادر تیپ اسپرت بزنه؟؟؟؟

سلام
یه لحظه تصور کردم تیپ اسپرت یعنی شلوار جین با کفش اسپرت و حتمن چادر ملی!!!
چی میشه!!:khandeh!:
یکم خنده داره !!!
ببخشید قصد استهزا ندارم اما خب به نظرتون برای یه خانم متشخص تیپ اسپرت سبک نیست؟!!!!!
:Gig:

زینب سادات;139928 نوشت:

یعنی سر تا پا مشکی باشیم خوبه؟
اصلا یه سوال ؛ حجاب خانوما باید مشکی(دلگیر) باشه؟؟
با این وضعیت بد حجابی جامعه ، آیا واقعا یه روسری رنگی که از زیر چادر معلومه جلب توجه میکنه؟

با سلام و احترام خدمت زینب سادات گرامی

بنده که عرض نکردم حتما پوشش مشکی باشه!
عرض کردم:

آذر بانو;139928 نوشت:

منظور بنده به پوشش هایی بود که رنگ خیلی خاص یا براقیت و زیبایی ویژه دارند. (اگر چه که شخصا با دیده شدن روسری و پوشش رنگی ساده هم، از زیر چادر موافق نیستم.)

زینب سادات;139928 نوشت:

اصلا جلب توجه کنه و آقایی نگاه کنه ، وقتی حجاب کامله چه اتفاقی میفته؟ نامرئی که نمی تونیم بشیم!

فکر کنم در این مورد کارشناسان احکام نظر بدن بهتر هست.

اما به نظر بنده حجاب یک خانم حتی الامکان باید به گونه ای باشه که جلب توجه نکنه.

صلات;139937 نوشت:
یه لحظه تصور کردم تیپ اسپرت یعنی شلوار جین با کفش اسپرت و حتمن چادر ملی!!!
چی میشه!!:khandeh!:
یکم خنده داره !!!

سلام مجدد
چی میشه؟؟؟ من که زیاد دیدم کفش اسپرت و شلوار جین با چادر!!! ملی و غیر ملیش بماند.:Nishkhand:
تیپ اسپرت ، تیپ ساده ، تیپ مجلسی همه با چادر میشه:ok:
شاید تیپ اسپرت رو شما اینطوری تجسم کردید که ؛ کفش کتونی ورزشی و لباس ورزشی زیر چادر بپوشیم؟:Cheshmak: نه منظور من این نبوده!
هر چی بیشتر تو این تاپیک جلو میریم من تعجبم بیشتر میشه!!!!
هنوز موندم شلوار جین همراه چادر مشکلی داره؟!!! کفش اسپرت بدون پاشنه بلند
همراه چادر مشکلی داره؟!!! که خنده دار بشه؟؟؟
یا اصلا مانتوی کوتاه تا زانو یا یه خورده بالاتر از زانو زیر چادر آخه چرا باید مشکلی داشته باشه؟

بی صدا;139931 نوشت:

در این مورد بحث مرجع تقلید مطرح می شود؛بعضی از مراجع اصلاح صورت و ابرو رو زینت می دونند در این صورت باید بیشتر از گردی صورت پوشیده بشه.

با سلام و احترام

فکر می کنم منظور جناب مهدی به میزان پوشش برای صورت بدون زینت و... هست.

که اساساً آیا از مقدار بازی صورت که شرع اجازه داده (گردی صورت) بیشتر رو گرفتن افراط هست یا نه؟

زینب سادات;139939 نوشت:

یا اصلا مانتوی کوتاه تا زانو یا یه خورده بالاتر از زانو زیر چادر آخه چرا باید مشکلی داشته باشه؟

با سلام و احترام

فکر نمی کنم کسی در این تاپیک گفته باشه این نوع مانتو زیر چادر پوشیدن اشکال داره!!

زینب سادات;139939 نوشت:
سلام مجدد
چی میشه؟؟؟ من که زیاد دیدم کفش اسپرت و شلوار جین با چادر!!! ملی و غیر ملیش بماند.:Nishkhand:
تیپ اسپرت ، تیپ ساده ، تیپ مجلسی همه با چادر میشه:ok:
شاید تیپ اسپرت رو شما اینطوری تجسم کردید که ؛ کفش کتونی ورزشی و لباس ورزشی زیر چادر بپوشیم؟:Cheshmak: نه منظور من این نبوده!
هر چی بیشتر تو این تاپیک جلو میریم من تعجبم بیشتر میشه!!!!
هنوز موندم شلوار جین همراه چادر مشکلی داره؟!!! کفش اسپرت بدون پاشنه بلند
همراه چادر مشکلی داره؟!!! که خنده دار بشه؟؟؟

سلام
اگه شما تعجب میکنید من کم کم دارم شاخ در میارم :Motehayer:
من با پوشیدن شلوار جین با چادر یا کفش ورزشی مشکل ندارم به نظرم اگه میگفتید لباس ورزشی با چادر خیلی معقول تر به نظرم میرسید:Nishkhand:
شلوار جین انوع مختلف داره
مسلما اونی که تیپ اسپرت میزنه نمیره شلوار جین گشاد بپوشه با کفش اسپرت
میپوشه؟!!!!

در ضمن این که زیاد دیدید کسی اینجوری لباس میپوشه دلیل بر این نیست که اینکار صحیحه:ok:
به نظر من لباس نشانه شخصیت ادمه مخصوصا برای یه خانوم مذهبی و با وقار که پوشش نشون دهنده نجابت و عفتشه هرچند خیلیامون حرمت چادر رو نداریم!

با سلام و احترام

در مورد مانتوی کوتاه یه مطلبی رو در نوشته های دکتر حامی دیدم که خیلی برام جالب بود و هم قابل تامل!

حامی;102126 نوشت:

هشدار 88
ریاضیات ناموسی

در رفتار ما و ارتباطات مان روابط ریاضی و قانون مندی موج می زند.

- بین بالا رفتن مانتو و پایین آمدن حیا ارتباط وجود دارد.

- بین افزایش مزاحمت های خیابانی و موهایی رنگ شده نمایان در ویترین سر ارتباط تنگی وجود دارد.
- بین ناز و عشوه در رفتار و صدا با مرد غریبه و چشم چرانی و تجاوز به عنف ارتباط شدیدی وجود دارد.
- بین سکوت زن در قبال تماشای رقص و....زنان در فیلم ها و افت و سرد شدن دلبستگی شوهرش نسبت به او و کاهش غیرت شوهر، ارتباط و همبستگی وجود دارد

آذر بانو;139947 نوشت:
فکر نمی کنم کسی در این تاپیک گفته باشه این نوع مانتو زیر چادر پوشیدن اشکال داره!!

سلام مجدد :Gol:
دوست عزیزم آذر بانوی گرامی من نگفتم که کسی گفته اما روش تقریبا بحث که شده!
از اون گذشته برام سوال پیش اومده خب:Cheshmak:
البته مانتوی کوتاه زیر چادر منظورمه:ok:
مـهـدی;139950 نوشت:
من فقط سوال دارم اصلا قصد ندارم بگم این عقیده را دارم حجاب این دو نفر هر دو درست است یا نه مال یکی ایراد ادرد
اصلا در حجاب افراط داریم یا نه؟

جناب مهدی محترم قبلا تاپیکی زده بودم اگر مایل بودید میتونید اینجا دنبال کنید ؛

**افراط و تفریط** چرا؟

صلات;139953 نوشت:
مسلما اونی که تیپ اسپرت میزنه نمیره شلوار جین گشاد بپوشه با کفش اسپرت میپوشه؟!!!!در ضمن این که زیاد دیدید کسی اینجوری لباس میپوشه دلیل بر این نیست که اینکار صحیحه

ببینید من نمیخوام درستی تیپ اینجور ادما رو بررسی کنم ، نه راستش اینجوری که شما گفتید من ندیدم!

مـهـدی;139950 نوشت:

اصلا در حجاب افراط داریم یا نه؟
با تشکر

سلام مجدد و سلام ویزه خدمت جناب مهدی
به نظر بنده که؛ اره ممکنه در حجاب هم افراط داشته باشیم
بازم به نظر من حجاب برای خانومای متفاوت؛ متفاوته
یعنی چی؟
الان میگم
ببینید برخی خانومها هستن زیباترن پس مسلما باید بیشتر حجاب بگیرن
برخی خب از زیبایی کمتری برخوردارن و حتی گاهی با کمی اراستگی(دقت کنید اراستگی نه ارایش) جلب توجه نمیکنن و باعث به گناه انداختنه جنس مخالف نمیشن
خب این خانوم باید در اجتماع جوری حاضر بشه که احساس انزوا بهش دست نده چرا که خیلی از موارد دیدم به علت همین زیبایی کمتر، کسی افسردگی گرفته

زینب سادات;139956 نوشت:

دوست عزیزم آذر بانوی گرامی من نگفتم که کسی گفته اما روش تقریبا بحث که شده!

با سلام و احترام خدمت سرکار سادات عزیز

یکبار دیگه سوال تون رو با دقت بخونین: (طوری سوال کردین که انگار کسی اشکال گرفته! :Cheshmak:)

زینب سادات;139939 نوشت:

ولی به هر حال اگر بتونیم حجاب رو درست رعایت کنیم مانتوی کوتاه زیر چادر چرا اشکال داشته باشه؟!

اگر چه که عقیدم بر این هست مانتوی خیلیییییییی کوتاه، حتی زیر چادر، همون حرف دکتر حامی رو پیاده میکنه.

موفق باشید در پناه امام زمان ارواحنا له الفداه؛

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
از رو که نمی رم (وسط بحث حجاب بگو چی می خواهی هی پست می زنی:ok:)
سرکار زینب سادت گرامی چشم رفتم اون تایپیک ولی بحث کلی بود باید برم از اول بحث حجاب را مطرح کنم
فقط اومدم اینجا بازم سوال برام پیش اومد
استفاده از مانتو کوتاه زیر چادر اشکال دارد؟ اخه این مواردی که آذر بانوی گرامی از جناب حامی نقل کردند مربوط به بدون چادر است آیا با چادر هم همین حکم را دارد؟
با تشکر

آذر بانو;139964 نوشت:
یکبار دیگه سوال تون رو با دقت بخونین: (طوری سوال کردین که انگار کسی اشکال گرفته! )

شاید اشتباه از من بوده که جمله مو ادامه ندادم!
یا اصلا مانتوی کوتاه تا زانو یا یه خورده بالاتر از زانو زیر چادر آخه چرا باید مشکلی داشته باشه؟ که بحث مانتوی بلند و آزاد زیر چادر به میان آمده؟

نکته: مانتوی خیلیییییی کوتاه مد نظرم نیست چرا که اونجوری اسمش مانتو نمیشه دیگه میشه بلوز
:ok:

birang;139848 نوشت:

سلام به همه دوستان اسک دینی
وقتی سوال رو خووندم، فقط همین جواب به ذهنم رسید که:
حجاب زیر چادر باید طوری باشه که اگر چادرمون گم شد،بتوونیم بیایم خوونه.
:ok:

رینب السادات;139969 نوشت:

یا اصلا مانتوی کوتاه تا زانو یا یه خورده بالاتر از زانو زیر چادر آخه چرا باید مشکلی داشته باشه؟ که بحث مانتوی بلند و آزاد زیر چادر به میان آمده؟

سلام
دوست گرامی
دوستان عرض کردن که ممکنه باد بیاد چادرمون بره کنار
یا چادرمون گم بشه به قول دوستمون
یا چادرمون رو از سرمون بکشن (دوره رضاخان تموم شده اما رضا خانها هنوز هستن:ok:)
بزارید یه داستانی بگم براتون
دوستی دارم مانتوییه
تعریف میکرد یه بار تو خیابون یه موتوری میزنه بهش که کیفشو بدزده دوستم که مقاومت میکنه روسریشو میکشن و میمونه چطور برگرده خونه اونم با سر لخت!!!
بهش گفتم اگه چادر میداشتی این اتفاق برات نمیفتاد!

حالا فرض کنید همین اتفاق میفته برای یه شخص چادری امابازم این چادر بدردش نمیخوره اگر که زیرش حجاب درستی نداشته باشه
پس باید احتمال هراتفاقی رو نزدیک بدونیم

نکته ای که در پوشش باید بهش توجه کرد اینه که حجاب دارای دو معنای ایجابی وسلبیه.معنای ایجابی یعنی وجود داشتن یه چیزی به عنوان پوشش ومعنای سلبی یعنی عدم وجود عاملی برای جلب توجه.

مشکل خانمهای ما اینه که در رعایت حجاب به یکی از این دو معنا توجه می کنند. بعضی ها قسمت ایجابی را مورد توجه قرار میدن وخودشون را خوب می پوشونند اما به قسمت سلبی توجه نمی کنند یعنی یه عامل تحریکی از خودشون به جا میزارن. مثل خیلی از خانمهای چادری که آرایش می کنند یعنی شاید از نظر پوشش مشکلی نداشته باشند اما از نظر عوامل تحریک کننده دچار مشکل هستند.

یه عده از خانمها هم بر عکسند یعنی به معنای ایجابی حجاب توجه نمی کنند وپوشش اونها کامل نیست اما به قسمت دوم یعنی معنای سلبی توجه می کنند واز عوامل تحریک استفاده نمی کنند.

اما اون حجابی کامله که هر دو معنای سلب وایجاب را در خودش داشته باشه.بنابراین حتی پوشش زیر چادر هم باید از همین قانون سلب وایجاب تبعیت کنه.اگه پوشش زیر چادر هم تحریک کننده باشه ویا کامل نباشه پس از قانون خودش تبعیت نکرده.

بنام خدا

سلام

از همه ی دوستان متشکرم بابت نظرات مفیدشون

من نظرمو در بحث دیگری نوشتم که اینجا هم میزارم

من همیشه تیپم اسپرت بود
کفش اسپرت و با شلوار لی مانتو کوتاه
و چادر
در عین حال خیلی هم با حجاب بودم

اما بعد از چند سال اینجوری پوشیدن الان چند ماه هست که به این نتیجه رسیدم که تیپم بعنوان یک دحتر شیعه حرام نباشه مکروه هست

الان ساده و تمیزو آراسته هستم
با مانتو کوتاه و شلوار لی و کفش اسپرت نیستم
کفشم راحتی شلوار پارچه ای و مانتو مناسب و چادر
الان حس میکنم ذره ای تیپ من باعث انحراف کسی نمیشه و این بهم آرامش میده
جلب توجه نمیکنه تیپم
حالا هر کسی نظر خودشو داره

چادر هم جز چادر معمولی قبول ندارم
یه وقار خاصی داره

صلات;139992 نوشت:
سلام
دوست گرامی
دوستان عرض کردن که ممکنه باد بیاد چادرمون بره کنار
یا چادرمون گم بشه به قول دوستمون
یا چادرمون رو از سرمون بکشن (دوره رضاخان تموم شده اما رضا خانها هنوز هستن:ok:)
بزارید یه داستانی بگم براتون
دوستی دارم مانتوییه
تعریف میکرد یه بار تو خیابون یه موتوری میزنه بهش که کیفشو بدزده دوستم که مقاومت میکنه روسریشو میکشن و میمونه چطور برگرده خونه اونم با سر لخت!!!
بهش گفتم اگه چادر میداشتی این اتفاق برات نمیفتاد!

حالا فرض کنید همین اتفاق میفته برای یه شخص چادری امابازم این چادر بدردش نمیخوره اگر که زیرش حجاب درستی نداشته باشه
پس باید احتمال هراتفاقی رو نزدیک بدونیم

موافقم، يه بار چادر من به پله هاي مترو گير كرد و كلآ از سرم در اومد!!!
اونجا بود كه معني اتفاق و احتياط و درك كردم

بعدم دوستان
ما خانوما می دونیم که مثلا واسه مجلس مانتو مجلسی خوبه
واسه مهمونی مانتو خوشگل
ما که نمیایم تو مجلس عروسی ما مانتو اداره وارد بشیم.....
اما منظور من حالت عادی هست مثل خیابون دانشگاه بازار اداره........

من نمیگم مانتو زیر چادر خیلی بلند و گشاد باشه(بدقواره)
ولی اصلا هم قبول ندارم که جلف باشه
یه موقعی یکی همه مانتوهاش کوتاه و تنگ بود چون زیر چادر بود
ولی به خودش اومدو دید که روزایی که باد میاد چقدر داره عذاب میکشه که ناخداگاه چادرش از کنترلش خارج میشه
یا وقتایی که میخواسته مثلا روشو درست بگیره و چادرشو مقنعه شو درست کنه
میدونیم ما خانوما که از محالاته چادر بپوشیمو کنار نره
کیفمونو در بیاریم
مقنعمونو درست کنیم
کنفرانسی بدیم
کتابی دستمون باشه و.....
من تصمیم گرفتم زیر چادرم مانتو مناسب(نه بد قواره) بپوشم

قبول دارین که............؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما قبول دارین که شلوار لی حجم پا مشخصه؟؟؟
شما قبول دارین که وقتی آستین مانتو خیلی کوتاه باشه و ما ساق دست میپوشیم حجم دست مشخصه؟؟؟؟

شاید فکر کنید افراطی باشه این حرف ولی واقعیت داره یا نه؟؟؟

از صحبتاتون ناراحت نمیشم حتی اگر مخالف صحبتای من باشه
ممنون از همگی

براي اين حرفم دليل ديني و شرعي ندارم ، لطفآ اگه دليلي به ذهنتون اومد بگيد.
هر موقع حجاب زير چادر ساده تر و از لحاظ قيمتي ارزونتر بود انگار كار درستتره، اما هر موقع كه روسري رنگي شد، چادر عربي و... شد كفش،اسپرت شد و شلوار، لي شد ، انگار يه جورايي يه كم كار نا درست ترشد!!!
شايد دليل شرعي و ديني نداشته باشه، اما كاشكي واقعآبهم اثبات بشه كه اين نتيجه گيري درسته.

birang;140005 نوشت:

شما قبول دارین که وقتی آستین مانتو خیلی کوتاه باشه و ما ساق دست میپوشیم حجم دست مشخصه؟؟؟؟

شاید فکر کنید افراطی باشه این حرف ولی واقعیت داره یا نه؟؟؟

از صحبتاتون ناراحت نمیشم حتی اگر مخالف صحبتای من باشه
ممنون از همگی

آره دوست عزيز من قبول دارم، اما شايد اين حرفارو نشه همه گيرش كرد ،چون شايد اونجوري كسايي كه مي خوان چادري بشن فكر كن خيلي كار سختيه و از پوشش متنوع نمي تونند استفاده كنند و كلآ قيدشو بزن.
البته شايد

birang;140007 نوشت:

نه! شلوار لی گشاد هم داریم خب! :khandeh!:

هوالحق.

سلام و وقت بخیر.

با تشکر از دوستان بابت بحث زیباشون آخه یکی از دغدغه های بیشتر دخترای چادری هست.

چرا با پوشیدن لباس نامناسب اجر چادر پوشیدنمون رو کم کنیم.:ok:

دوستان بحث شلوارهای تنگ رو مطرح کردند خوب اگه دختر خانمی شلوار تنگ بپوشه بهتره از مانتوی بلند زیر چادر استفاده کنه،اینجوری اگه شلوار پارچه ای رو دوست نداره میتونه از شلوار لی استفاده کنه.

اگر هم از شلوار گشاد استفاده میکنه پس پوشیدن مانتوی خیلی بلند لازم نیس(سلیقه ای هست)

در مورد رنگ هم رنگ های خیلی روشن واقعا جلب توجه میکنند(میتونید امتحان کنید!) اگه از مشکی خسته شدید تنوع اشکالی نداره ولی از رنگ های تیره استفاده کنید که مشکی نیستند.

هر چند اولش سخته ولی ارزشش رو داره و بعد از یه مدت هم عادت می کنید به اینجور پوشش.

یه بحث دیگه هم بحث سلامتی بدن هست آیا شلوارهای تنگ لطمه ای ندارند؟!!

البته واسه خودم و دوستام هیچ چیزی سخت تر از انتخاب لباس نیس متاسفانه باید واسه پیدا کردن لباس مناسب زیاد وقت گذاشت:Ghamgin:

سلام
منم خواستم نظرمو بدم
در مورد شلوار لی تنگ که بی رنگ جان فرمودن به قول یکی از دوستان همه شلوار لی ها که تنگ نیستن توی تابستون میتونید دم پا بپوشین و توی زمستون راسته و نه لوله تفنگی!

در مورد آستین مانتو هم اگه اون جوری بخواد تنگ باشه که واسه سلامتی حتی ضرر داره چون گردش خون و مختل میکنه و اگرم کوتاه باشه که بخواین ساق بپوشین اون وقت اگه چادر هاتون آستین دار باشن که خوب باز حجم دست مشخص نیست و اگر هم بخوان ب معمولی باشن اون وقت اگه خیلی واستون مهمه که خوب کارتون سخت میشه دیگه!

اما در مورد استفاده از رنگ روشن من کاملا با نظر بی صدا ی عزیز مخالفم چون صرف روسری رنگ روشن موجب جلب توجه نمیشه آرایش هم رنگ اون روسری هست که باعث جلب نگاه ها میشه بعدشم مگه عزاداریم که همش تیره بپوشیم استفاده از روسری و شال رنگ روشن به شرطی که چادرو درست نگه داریم اصلا اشکال نداره .
البته این نظر منه

بنام خدا
ممنون از همه ی دوستان

خانوما واقعا شلوار لی گشاد میپوشید؟؟؟(اونایی که میگن شلوار لی میشه گشاد باشه)
واقعا مانتوهای اونقدر بلند میپوشید که شلوار لی زیر مانتو پیدا نباشه؟؟؟؟(اونایی که گفتن)

در مورد رنگ روشن
نظر من اینکه
رنگ تیره واسه نامحرم
رنگ روشن واسه محرم
حتی واسه لباس نه فقط خاص روسری

بیرون از خونه واسه بازار اداره دانشگاه .... روسری یا مقنعه تیره باشه
یک وقار خاصی داره جلب توجه هم نمیکنه

واسه مهمونی و مجلسو ... رنگ روشن

البته از نظر من حقیر

birang;140044 نوشت:

خانوما واقعا شلوار لی گشاد میپوشید؟؟؟(اونایی که میگن شلوار لی میشه گشاد باشه)

سلام
اره عزیزم شلوار لی گشاد هم وجود داره و میپوشیم چرا نپوشیم؟
شلوار لی برای هوای زمستون که سرده خب پوشش مناسبیه البته به نظر من رنگش تیره باشه و سنگین و یکدست و البته گشاد

birang;140044 نوشت:

رنگ تیره واسه نامرم
رنگ روشن واسه محرم

مگه جلو محرم هم شما حجاب دارید؟؟؟:Gig:

birang;140044 نوشت:

حتی واسه لباس نه فقط خاص روسری

خب حالا این شد یه چیزی:ok:

birang;140044 نوشت:

بیرون از خونه واسه بازار اداره دانشگاه .... روسری یا مقنعه تیره باشه
یک وقار خاصی داره جلب توجه هم نمیکنه

واسه مهمونی و مجلسو ... رنگ روشن

البته از نظر من حقیر

نظر منم همینه از این بهتر نیمشیه دسته بندی کرد:Kaf:(بقول داداشم افرین به من ،باریکلا به تو)
:khandeh!:
این قضیه مثله سخن گفتنه که میگن هر سخن جایی و هر نکنه مکانی دارد
با اجازه شاعر ما میگیم :
هر لباس جایی و هر پوشش مکانی دارد

بنام خدا
سلام

واسه محرم که باید یک جور حجاب رو رعایت کرد(منظورم روسری نیست)
ولی در کل منظورم این بود که یک اصل هست که واسه نامحرم رنگ تیره
واسه محرم رنگ روشن

راستی من عمرا شلوار لی گشاد نمی پوشم:khaneh:

حالا هرکسی یک سلیقه ای داره

ولی ممنون از همه ی دوستان و نظرات مفیدشون
من جوابمو گرفتم
همون طور که در تاپیک مامانم میگه تو خیلی شوری جوابمو گرفتم

سلام به همگی دوستان مخصوصا خاله ی گلم
بحث بسیار جالب و زیبایی بود.ممنون از birang عزیز

بحث حجاب و نوع پوشش در جامعه امروزی ما بسیار مهمه اما مهم بودن اون نباید باعث بشه که ما شلخته بیرون بریم.نباید این تفکر رو در جامعه ایجاد کنیم که 1دختر چادری بوی عرق میده چون نباید از ادکلن یا اسپری استفاده کنه(این تفکر زشت متاسفانه در جامعه هست)

من با تیپ زدن اصلا مخالف نیستم.1دختر باید همیشه آراسته باشه
یکی از استادیم میگن:همیشه آراسته بیرون برید و اجازه ندید که هیچ کسی به حجابتون توهین کنه

مانتوی گشاد پوشیدن زیر چادر درست نیست چون گرفتن چادر رو سخت میکنه و دست و پا گیره

birang;140000 نوشت:
اما بعد از چند سال اینجوری پوشیدن الان چند ماه هست که به این نتیجه رسیدم که تیپم بعنوان یک دحتر شیعه حرام نباشه مکروه هست

آخه چرا؟
مگه تیپت چه اشکالی داشته؟
من تمام پست های شما رو خوندم.به عنوان 1دختر محجبه تیپت خوب بود

birang;140005 نوشت:

نه کاملا.اگه مانتوی شما به حدی کوتاه باشه که نشه اسمشو مانتو گذاشت و شلوار لی شما لوله تفنگی باشه(که به نظر اون خانم شلوار نپوشه بهتره)این حرف شما درسته
البته این رو قبول دارم که شلوار لی خیلی جلب توجه میکنه!!!!!

Hera;140013 نوشت:
شلوار لی گشاد هم داریم خب

شلوار لی گشاااااد:Moteajeb!:
تصورش توی تن با مانتو و چادر وحشتناکه

بی صدا;140025 نوشت:
یه بحث دیگه هم بحث سلامتی بدن هست آیا شلوارهای تنگ لطمه ای ندارند؟!!

فکر نمیکنم صدمه خاصی بزنن اما باعث خوش فرمی بدن میشن و از افتادگی پوست جلوگیری می کنن
birang;140070 نوشت:
راستی من عمرا شلوار لی گشاد نمی پوشم

منم همینطور:Nishkhand:

بحث جالبی که درباره شلوارهای لی هست اینه که در آلمان برای شناسایی افراد همجنس باز از دیگران اونا باید پوشش خاصی داشته باشن و ملزم هستن که شلوار لی سایه دار بپوشن(برای منم تعجب بر انگیز بود ولی حقیقت داره)حتی مقدار سایه و روشن شلوار لی و جای قرار گرفتنش هم هر کدوم 1مفهوم داره

rana;140097 نوشت:
البته این رو قبول دارم که شلوار لی خیلی جلب توجه میکنه!!!!!

نه من اینو اصلا قبول ندارم که شلوار لی جلب توجه میکنه! هر شلواری که از شکل عادیش خارج بشه یا اون قدر تنگ که درحال انفجار بشه!! یا اون قدر گشاد که روی کفشو بگیره و یا از لحاظ رنگ خیلی خاص باشه ، میخواد لی باشه یا پارچه ای یا کتون جلب توجه میکنه پس صرف شلوار لی بونش باعث جلب توجه نمیشه

اما راجب شلوار لی گشا یا تنگ منظور من از اون خیلی گشادا که کاملا روی کفشو میگیرن نبود در حد معمولش که حدود یکی دو سانت پاچش از بالاش گشاد تره
اما منم عمرا شلوار لی لوله تفنگی نمیپوشم خیلی بدم میاد!:Nishkhand: البته چون من تیپم با شماها فرق داره اصلا نمیتونم شلوار لی لوله تفنگی بپوشم!

بی صدا;139908 نوشت:
هوالحمید

سلام دوباره.

چن تا از ویژگی های حجاب درست برای خانم ها اینه که باعث جلب توجه نشه،تنگ و بدن نما نباشه و اینکه لباس مرد نباشه .

خوب اگه شما لباسی رو که انتخاب می کنید شامل این موارد نباشه خوب پوشیدنش چه اشکالی داره؟!

الان خیلی از خانم های چادری هستند که تیپ اسپرت دارند ولی حجابشون کامله و باعث جلب توجه هم نیس.

یه استاد دیگه داشتیم(همش شد حرف استاد:khaneh:)در این مورد بهمون گفتن مسئولیت و وظیفه افراد مذهبی به خصوص خانم های چادری در مورد حجاب خیلی سنگینه، چرا بعضی از چادری ها باید جوری چادر بپوشند که باعث بشن بقیه رو از چادر فراری بدن.
یه دختر شیعه چادری با حفظ حجاب و شیک بودن(شیک بودن به معنی آرایش کردن و تابع مد بودن نیست)در جامعه باید حرف اول رو در این موارد بزنه.

التماس دعا:gol:

سلام

خوب

محجوبه چه مي گويد وحجاب يعني چه؟
محجوبه ميگويد: حجاب يعني امنيت خويش درمقابل آزارونگاه هاي چشمان بوالهوسان دل مريض .
محجوبه ميگويد:حجاب يعني حفظ حريم من است كه ورود ممنوع است واين سرزمين صاحب دارد ومسئول.
محجوبه ميگويد: زيبائي من ارزش دارد وقيمت وبراحتي قابل دسترسي براي همگان نيست :
- وقتي طلا همچون آهن ومس در همه جا هست ، فراون است وارزان، ديگر طلا ارزش آنچناني نخواهد داشت........ وقتي هر شب شب قدر باشد ديگر آن قدر نخواهد داشت.
محجوبه ميگويد: من از زيبائي خويش بعنوان ! دام فريب نامحرم .. وتله براي جنس مخالف .. وفتنه براي اغيار .. بكار نمي گيرم هرگز
من از زيبائي خويش بعنوان ! وسيله جذب جنس مرد وبرانگيختن حسد جنس زن بكار نمي برم هرگز.
محجوبه ميگويد: زيبائي يعني :
نه اسير تنم باشم ونه در بند صورت خويش كه زيبائي : اول سيرت است وبعد صورت خويش .
محجوبه ميگويد: من هستم كه وجود دارم وارزش ... نه هيكلم .. ونه سر وروي ام.. ونه قيافه ام ....هرگز.
محجوبه ميگويد: من با حجاب از (قيافه، هيكل، زر وزيوز، وعرضه اندام خويش) براي...{ اظهار وجود، جبران خلاءشخصيت وجذب نگاه ديگران} ما يه نمي گذارم.. هرگز.
محجوبه ميگويد: من در پي آنچه تاريخ مصرف دارد نخواهم رفت..وبه دنبال توجه وستايش ديگران نخواهم شتافت زيرا ميدانم:
.هدف حجاب زن محجوب شدن اوست نه درمیان مردم انگشت نما شدن اوست
حجاب زن:آن پوششي وآن ظاهري وآن قيافهء وآن ژستي وآن نشست وبرخاستي وآن صحبت كردني وآن نگاه كردني وآن رفت وآمدي وآن نماي بدنست... كه باعث جلب نظر مرد وتحريك اونگردد.
وحجاب يعني، فرياد رساي زني كه ميگويد: من فقط( انسان) ام درجامعه و {زن وانسان} ام درمنزل وسلام.
حجاب یعنی زندانی نمودن مؤنث بودن زن وآزادسازی فکر واندیشه اوست

گل مینا;140099 نوشت:
نه من اینو اصلا قبول ندارم که شلوار لی جلب توجه میکنه! هر شلواری که از شکل عادیش خارج بشه یا اون قدر تنگ که درحال انفجار بشه!! یا اون قدر گشاد که روی کفشو بگیره و یا از لحاظ رنگ خیلی خاص باشه ، میخواد لی باشه یا پارچه ای یا کتون جلب توجه میکنه پس صرف شلوار لی بونش باعث جلب توجه نمیشه

اگه توجه کرده باشی شلوار لی فرم پا رو زیبا تر از شلوار پارچه ای جلوه میده.اینو من نمیگم؛گفته ی خیلیاست
گل مینا;140099 نوشت:
اما منم عمرا شلوار لی لوله تفنگی نمیپوشم خیلی بدم میاد! البته چون من تیپم با شماها فرق داره اصلا نمیتونم شلوار لی لوله تفنگی بپوشم!

مگه تیپت چه جوریه که با ماها فرق داره؟

rana;140102 نوشت:
مگه تیپت چه جوریه که با ماها فرق داره؟

بنا به دلایلی چادری نیستم

ولی شلوار لی زیاد دارم هیچ کدومش هم نه لوله تفنگیه نه خیلی گشاد نه خیلی چسبون که بخواد فرم پا رو یه جوری نشون بده
شلوارهای دم پا واسه فصل گرما و شلواری راسته واسه روی بوت توی فصل سرما

rana;140092 نوشت:
نباید این تفکر رو در جامعه ایجاد کنیم که 1دختر چادری بوی عرق میده چون نباید از ادکلن یا اسپری استفاده کنه(این تفکر زشت متاسفانه در جامعه هست)

سلام
یعنی هرکی ادکلن استفاده نکنه بوی عرق میده؟:Gig:
گمون کنم همین ادکلن استفاده کردن هم خودش یه حکمی داشته باشه ها

ما که ادکلن استفاده نمیکنیم اما بوی عرق هم نمیدیم :Cheshmak:بجاش عطر استفاده میکنیم:khandeh!:

بنام خدا
سلام

خیلی لطف کردین دوستان
ممنون از نظراتتون

من همیشه شلوار لی داشتم
و همیشه شلوار لی پوشیدم
ولی چند ماهی فقط به اطرافم دقت کردم
به دخترای توی دانشگاه
به درونم رجوع کردم
خیلی تیپم بهم میومد
به اصطلاح خیلی خوش تیپ بودم

الانم وقتای پیاده روی شلوار لی و کفش اسپرت میپوشم

اما واسه حالتای عادی ترجیح میدم استفاده نکنم

یه دلایلی داره
ببینید خوش تیپی من زیر چادر با باز شدن چادر مشخص میشد
الان چادرم اگر یهو باز بشه یک تیپ ساده و بدون تحریکی دیده میشه
الان به تیپم میگن ساده تمیز راحت (از این تیپ استادیا)
اصلا شلخته نیستم مانتوهام زیاد گشاد و بلند نیست
ولی راحته ساده هست تنگ نیست

الان از ته دل آرامش دارم که هیچ کسی ذره ای از طرف من ضربه ای نمیبینه
من این موضوع خیلی برام مهمه

اون تیپ که خیلی هم خوش تیپی بود (دوستام ازم تعریف میکردن) شایسته ی کسی که میخواست الگوش خانم فاطمه زهرا باشه نبود واسه محیط دانشگاه و بیرون (همه جا نه مثل باغ.. ..)
هر چند زیر چادر بود

دوستان حواسمون باشه که

یک جوان یک سازمان تبلیغات اسلامی

موضوع قفل شده است