کی میتونه با یه لائیک مناظره کنه؟

تب‌های اولیه

130 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کی میتونه با یه لائیک مناظره کنه؟

سلام به همه ی دوستان اسک دینی :hamdel:

بی مقدمه برم سر اصل مطلب:
من یه دوستی دارم که آدم سالمیه.
سالمیه یعنی تو معملاتش کار خلاف انجام نمیده ، دروغ نمیگه ، اهل غیبت نیست ، به فقرا کمک میکنه،مهربونه و...
اما
اما
به هیچ دینی اعتقاد نداره.
البته من اینو بعدا فهمیدم . و خودش میگه مارکسیسته ولی باز هم وقتی باهاش بحث میکنی میبینی که با مارکس هم یه کم تفاوت عقیده داره.
میخواستم در این مورد یه کم راهنماییم کنین .
من یه سری از حرفاشو براتون میذارم . اگه تونستین جواب بدین .
ولی خواهشا یه جوری جواب بدین در حد یه مهندس کامپیوتر که ادبیات هم خونده :khandeh!:
من فکر میکنم آدم یه مسیحی یا یه یهودی رو راحت تر میتونه مسلمون کنه ولی لائیک خیلی سخته :Gig:

قبلا از همکاری همه ی دوستان کمال تشکر را دارم.:Gol:

مثلا یکی از حرفاش اینه که دین افیون انسانهاست.

ینی که همش میگه بکن نکن و همش آدم توش عذاب بکشه چه فایده ای داره؟
ما یه چند سالی به دنیا اومدیم که توش بهمون خوش بگذره .
اگه دین از طرف خداست پس باید طوری باشه که ادم وقتی توشه اینقدر محدود نباشه .
دین آدمو محدود میکنه.

nakisa;139534 نوشت:

سلام

از او سوال کنید یعنی تو الان عذاب نمی کشی؟

می توانی بدون هیچ قانونی زندگی کنی؟

و الان که دین نداری آزادی؟

nakisa;139533 نوشت:
من یه دوستی دارم که آدم سالمیه. سالمیه یعنی تو معملاتش کار خلاف انجام نمیده ، دروغ نمیگه ، اهل غیبت نیست ، به فقرا کمک میکنه،مهربونه و... اما اما به هیچ دینی اعتقاد نداره. البته من اینو بعدا فهمیدم . و خودش میگه مارکسیسته ولی باز هم وقتی باهاش بحث میکنی میبینی که با مارکس هم یه کم تفاوت عقیده داره. میخواستم در این مورد یه کم راهنماییم کنین . من یه سری از حرفاشو براتون میذارم . اگه تونستین جواب بدین . ولی خواهشا یه جوری جواب بدین در حد یه مهندس کامپیوتر که ادبیات هم خونده من فکر میکنم آدم یه مسیحی یا یه یهودی رو راحت تر میتونه مسلمون کنه ولی لائیک خیلی سخته

با سلام

لطفی کنید بفرمایید
خودشان تشریف بیاورند تا بهتر بحث کنیم
این سوالاتی را که پرسیدین جوابش در تایپک های مختلفی نوشده شده است و شما گرامی می توانید مراجعه نمایید ولی
اگر این مهندس عزیز را به اسک دین بیاورید و خودشان دلایل خودشان را بگویند بحث نتایج خوبی خواهد داشت

موفق و موید
یا علی

سلام

خوبه ما مهندس کامپیوتر شدیم لائیک نشدیم!!!:khandeh!:
با اجازه از محضر اساتید
این نظر شخصیه بنده است که انجام دادم و نتیجه گرفتم که شما باید یک خط مشی برای برخورد با این آدم انتخاب کنید در هنگام بحث و کم کم اطلاعات خودتون را بالا ببرید
به نظر من گاهی اوقات از خیلی از مسائل اولیه یادمون میره.
اصول دین بهترین راهنماست که باید از کجا شروع کرد،اولین اصل دینمون توحیده که با استفاده از اصولی که تقریبا همه از دوران مدرسه یاد گرفتیم شروع کرد از برهان نظم و علیت و... گفت.اگر قانع نشد باید دلایل را ادامه داد و نباید قبل از اینکه توحید را قبول کنه سراغ معاد رفت و به همین ترتیب سایر اصول و فروع دین.
مثلا توی این موردی که گفتید باید توحید را قبول کنه بعد از دنیا و آخرت و معاد برایش گفت که دنیا خدایی داره که برنامه ای برای دنیا داده و دنیا محل گذر و امتحانه و هر قدر امتحانش سخت تر به قولی جایزه اش بهتر!!!گفتن این حرفها به لائیک الکیه اما شاید راهی برای توجیه نباشه.
باید اصول را بپذیره در غیر اینصورت بنا بر آب خواهد بود.باید اول ریشه اعتقادات درست بشه بعد رویش شاخه و برگ ایجاد کرد.

طاها;139569 نوشت:

[=arial]با سلام

[=arial]لطفی کنید بفرمایید
[=arial]خودشان تشریف بیاورند تا بهتر بحث کنیم
[=arial]این سوالاتی را که پرسیدین جوابش در تایپک های مختلفی نوشده شده است و شما گرامی می توانید مراجعه نمایید ولی
[=arial]اگر این مهندس عزیز را به اسک دین بیاورید و خودشان دلایل خودشان را بگویند بحث نتایج خوبی خواهد داشت

[=arial]موفق و موید
[=arial]یا علی

راستش خودم هم دلم میخواد این کارو بکنم ولی اون منو میشناسه . اسمم و شغلم و محل زندگیم . اگه بیاد اینجا و تاپیکهای منو بخونه چی؟:mohandes:
وااااااااای ضایع میشم :khandeh!:

چون من سعی میکنم کم نیارم تو بحثامون و اگه اون بفهمه من خودم کلی سوال دینی دارم بد میشه. :khejalat:
یا حتی اگه این تاپیکو ببینه که واویلا :jangjoo:

nakisa;139534 نوشت:
مثلا یکی از حرفاش اینه که دین افیون انسانهاست. ینی که همش میگه بکن نکن و همش آدم توش عذاب بکشه چه فایده ای داره؟ ما یه چند سالی به دنیا اومدیم که توش بهمون خوش بگذره . اگه دین از طرف خداست پس باید طوری باشه که ادم وقتی توشه اینقدر محدود نباشه . دین آدمو محدود میکنه.

سلام
به ایشان بگو شما برای اینکه مهندس کامپیوتر بشی چقدر بکن نکن گوش کردی تا به اینجا رسیدی آیا برای رسیدن به کمال انسانی که راهی سخت تر و دقیقتر و خطیرتر هست اینقدر بکن نکن لازم نیست ؟
یا بگو برای رسیدن به مهندسی کامپیوتر یک فرد عادی چه تعداد بایدها و نبایدها را رعایت بکند ؟ برای رسیدن به سعادت ابدی چقدر لازم است ؟
موفق باشید

نكيسا دوسته من - از نظره من دوسته شما دين دار هست و خودش خبر نداره .
فرمودين اين كارها رو ميكنه
سالمیه یعنی تو معملاتش کار خلاف انجام نمیده ، دروغ نمیگه ، اهل غیبت نیست ، به فقرا کمک میکنه،مهربونه و...

دين هم همين ها رو از انسان ميخواد ! واسه انسان اينجور چيزها محدود كنندس !
مثال :
تو معملاتش کار خلاف انجام نمیده = خدا ميگه حلال بخوريد انصاف داشته باشيد گرانفروشي نكنيد!
اين قوانين براي كسي محدود كننده هست كه بخواد از راه حروم و گول زدن مردم ثروت كسب كنه

دروغ نمیگه ، اهل غیبت نیست = كسي كه از دروغ گفتن و غيبت كردن به سود ميرسه دين واسش محدود كننده به نظرش مياد

به فقرا کمک میکنه،مهربونه و... = كسي كه خسيسه و از چيزي كه خدا بهش داده به كس ديگر نميده و در راه رضاي خدا كمك نميكنه به ديگرون براي اينه كه ميگه من در ميارم چرا بدم به كسي ! اين انسان بويي از مرام و معرفت نبرده و خودش رو بي نياز ميدونه و نميدونه خدا در قرآن گفته وقتي انسان احساس كند بي نياز است تازه در دام افتاده .... يه روزي ميرسه خودش نيازمند ميشه و هيچ كس نيست كمكش كنه

دین آدمو محدود میکنه.

ايشون تمام مسائل ديني رو رعايت مي كنند !!!

دین یعنی جلوگیری از افراط و تفریط ها خیلی ساده و شیوا که اسلام کامل تر این هارو توضیح داده نسبت به ادیان دیگه.

مثال :شما میاد نان میخورید انقد میخورید افراط میکنید مریض میشید باید یه قاونی باشه بگه بابا بسه دیگه واست زرر داره.

این قوانین باید باشه خوب اگر آزادی هر کاری دوست داری بکنیم هر روز خودتو بزن ولی چون احساس میکنی درد داره میگی بسه .

این باید نباید ها هست که شما راحت باشی حالا ایناروکی تعیین میکنه بهترین خداست که کل هستی رو میدونه حالا چطور دسترسی پیدا کنیم قرآن.

خودتم میدتونی واسه خودت قانون درست کنی میگی خودم حس دارم میبینم وقتی چیزی ضرر داره انجام نمیدم ولی آیا به تمام علوم آشنایی داری که بفهمی ؟

چون نداری باید به جایی مراجعه کنی که تمام علومو داره میدونه کجا ها خوب کجا ها بد .

فکر کنم ساده تر از این نمیشه

nakisa;139534 نوشت:
مثلا یکی از حرفاش اینه که دین افیون انسانهاست.

دین آدمو محدود میکنه.

جواب :
1 - اگر دین افیون ملت ها است
پس انقلاب که در سال 1375 در ایران به وقوع پیوست با چه انگیزه بود ورهبر آن چه کسی بود؟
کانون تغییر معادلات جهانی ودگرگونی نظام های خاورمیانه ونقاط دیگری از دنیا ...........
همین انقلاب ایران است

2 - در زندگی بشر باید قانون ومقررات باشد البته دراجرای قانون ومقررات ؛ باید ونباید وامر ونهی دارد ومحدودیات وجود دارد .......
واگر در جامعه ای قانون نباشد هرج ومرج وبی نظمی وبی امنی ایجاد میشود
ودین یعمی اجرای مجموعه ای ازقوانین ومقررات که ضامن خوشبختی وخوشی وسعادت بشر است ( اصول - احکام واخلاقیات ) والسلام

:Gol::Gol:سلام به همهی دوستانی که بهم کمک کردن .خیلی استفاده کردم.
سر فرصت در موردشون بحث میکنم باهاش و جوابشو بهتون میگم .

یکی دیگه از حرفایی که خیلی وقتا میگه اینه که :
اسلام خیلی ادم کشته و پیامبر اولین زن باکره رو تو حجاز کشته.
یا اینکه امام علی پسراشو فرستاده ایران و در دیلم کلی ایرانی رو به جرم اینکه زورکی مسلمان نشدن کشته.
مگه دین آوردن زورکیه؟
مگه قرآن نمیگه لا اکراه فی الدین پس چرا هر کی مسلمون نمیشد رو میکشتن.

اینا رو فکر کنم کارشناسهای تاریخ باید جواب بدن.

بازم از همه متشکرم:Gol:

nakisa;140160 نوشت:
:gol::gol:سلام به همهی دوستانی که بهم کمک کردن .خیلی استفاده کردم.
سر فرصت در موردشون بحث میکنم باهاش و جوابشو بهتون میگم .

یکی دیگه از حرفایی که خیلی وقتا میگه اینه که :
اسلام خیلی ادم کشته و پیامبر اولین زن باکره رو تو حجاز کشته.
یا اینکه امام علی پسراشو فرستاده ایران و در دیلم کلی ایرانی رو به جرم اینکه زورکی مسلمان نشدن کشته.
مگه دین آوردن زورکیه؟
مگه قرآن نمیگه لا اکراه فی الدین پس چرا هر کی مسلمون نمیشد رو میکشتن.

اینا رو فکر کنم کارشناسهای تاریخ باید جواب بدن.

بازم از همه متشکرم:gol:

بنام خدا

یه کاری شما میتونی بکنی تا دوستان اینجا بهتر کمکتون بکنن

هر چی میگه بگو با سند بگو
یعنی ازش سند بخواهید
کتاب یا هر چیزی
بهش بگید حرف بی سندت رو قبول نمی کنم

اون وقت دوستان اینجا بهتر میتونن راهنماییتون کنن چون تا حدودی به سیر مطالعاتی ایشون و در چه حد بودن ایشون پی میبرن

birang;140162 نوشت:
بنام خدا

یه کاری شما میتونی بکنی تا دوستان اینجا بهتر کمکتون بکنن

هر چی میگه بگو با سند بگو
یعنی ازش سند بخواهید
کتاب یا هر چیزی
بهش بگید حرف بی سندت رو قبول نمی کنم

اون وقت دوستان اینجا بهتر میتونن راهنماییتون کنن چون تا حدودی به سیر مطالعاتی ایشون و در چه حد بودن ایشون پی میبرن

راستش هر چی کتاب چرت و پرت بوده خونده. :Nishkhand:

مثل شیعه گری آقای کسروی
یا اسلام و مسلمانی
یا تولدی دیگر
آیات شیطانی (البته اینو زیاد قبول نداره و میگه که داستانه)

این کتابها رو برام میل زده اگه کسی خواست بگه براش بفرستم.
ولی اگه کارشناس ها بگن که مفسده نداره و چون نمیخوام من مروج این افکار باشم. :Narahat az:

بنام خدا
خب اینا خوبه که شما بگی
چون متخصصین بهتر راهنماییتون میکنن

هر چی گفت شما بگو تو کدوم کتاب کدوم نویسنده
فقط سند بخواه

همین وسطا میگه به نظر من

نظر خودشو میگه

سلام
این دوست شما شاغل هست یا jobless ؟!!!!!

nakisa;140160 نوشت:
:Gol::Gol:

1. اسلام خیلی ادم کشته
  2. و پیامبر اولین زن باکره رو تو حجاز کشته.
  3. یا اینکه امام علی پسراشو فرستاده ایران
  4. و در دیلم کلی ایرانی رو به جرم اینکه زورکی مسلمان نشدن کشته.
  5. مگه دین آوردن زورکیه؟
  6. مگه قرآن نمیگه لا اکراه فی الدین پس چرا هر کی مسلمون نمیشد رو میکشتن.

بازم از همه متشکرم:Gol:

قضیه اول در برخی موارد درسته و اون آدمهایی بودند که حقشون بوده کشته شوند
اون هم مربوط به یهودیان بنی قریظه است که ازهر فرصتی برای ضربه زدن به اسلام و کمک به دشمنان اسلام (خصوصا در جنگ احزاب ) استفاده می کردند. که بهترین راه از بین رفتن آنها و معدوم شدنشان بود .
آنها همان اجداد اسرائیل امروز هستند که ما می گوییم اسرائیل باید از بین برود
آنها اگر از بین نمی رفتند همان کاری را می کردند که اسرائیل امروز می کند .
و اگر مسلمانان امروز همانطور با اسرائیل مقابله می کردند، این همه جنایت علیه مسلمانان نمی شد.
در این زمینه به کتاب فروغ ابدیت نوشته آیۃ الله سبحانی مراجعه نمایید.
قضیه 2 و 4 کذب محضه و اون کتابهایی هم که استناد می کند، جز یاوه گویی چیزی ندارند.
حضرت علی علیه السلام نسبت به جنگ با ایران به خلفاء کمک کردند و حتی فرزندانشان را به جنگ ایران فرستادند اما:
اولا این جنایتها که به ایشان نسبت داده اند، دروغ محض است
ثانیا: این جنگ برای مقابله و جهاد با پادشاهان ظالم ساسانی بوده نه با مردم ایران ، بنابراین نه لشکر اسلام با مردم ستیز کرد و نه مردم در برابر آنها مقاومت و جنگ کردند بلکه وقتی اسلام را شنیدند، با آغوش گرم پذیرفتند
جنگ هم فقط در دو ناحیه در غرب ایران (قادسیه و نهاوند) بین ارتش ساسانی و سپاه اسلام درگرفت نه بین مسلمانان و مردم ایران .
و قضیه ظلم های دولت ساسانی خصوصا محروم کردن مردم از آموزش و سواد را اگر ضمیمه این قضیه کنید، بهتر روشن می شود.

در این زمینه این لینک ها را هم بخوانید.
همچنین کتاب «خدمات متقابل اسلام و ایران »شهید مطهری را هم بخوانید.

mkk1369;139540 نوشت:

سلام

از او سوال کنید یعنی تو الان عذاب نمی کشی؟

می توانی بدون هیچ قانونی زندگی کنی؟

و الان که دین نداری آزادی؟

میگه عذاب میکشم و عذاب کشیدن یه جزئی از زندگیه که آدمو میسازه.
من خیلی عذاب کشیدم ولی همش برام تجربه شد و اگه دین داشتم وضعیتم از اینم بد تر بود.

میگه الان آزاد آزادم

مسیحا;139575 نوشت:
سلام

اصول دین بهترین راهنماست که باید از کجا شروع کرد،اولین اصل دینمون توحیده مثلا توی این موردی که گفتید باید توحید را قبول کنه بعد از دنیا و آخرت و معاد برایش گفت که دنیا خدایی داره که برنامه ای برای دنیا داده و دنیا محل گذر و امتحانه و هر قدر امتحانش سخت تر به قولی جایزه اش بهتر!!!گفتن این حرفها به لائیک الکیه اما شاید راهی برای توجیه نباشه.

باید اصول را بپذیره در غیر اینصورت بنا بر آب خواهد بود.باید اول ریشه اعتقادات درست بشه بعد رویش شاخه و برگ ایجاد کرد.

سلام
منم از توحید شروع کردم.
اون میگه خدا رو قبول داره و خدا یه چیزی در وجود خود آدمه.
و خدایی که میخواد بنده هاشو عذاب بده و بد بختیشونو ببینه و هی بکن نکن بگه بهشون واسه من معنی نداره .
میگه خدا اعذو بالله دیکتاتوریه محضه.
هر چی رو که دوست داشت به وجود اورد و احکام صادر کرده. هر کیو میخواد بد بخت میکنه و هر کیو که میخواد بهش همه چی میده . این عدالت نیست

حامد;139630 نوشت:
سلام
به ایشان بگو شما برای اینکه مهندس کامپیوتر بشی چقدر بکن نکن گوش کردی تا به اینجا رسیدی آیا برای رسیدن به کمال انسانی که راهی سخت تر و دقیقتر و خطیرتر هست اینقدر بکن نکن لازم نیست ؟
یا بگو برای رسیدن به مهندسی کامپیوتر یک فرد عادی چه تعداد بایدها و نبایدها را رعایت بکند ؟ برای رسیدن به سعادت ابدی چقدر لازم است ؟
موفق باشید

میگه باید و نباید ها رو خود ادمها میسازن.
این وجود آدمهاست که به اونا شخصیت میده . میگه :
اگه دین نبود و مردم رو هزار فرقه نمیکرد این همه مشکل پیش نمیومد.
همه با هم مهربون بودن و به هم خیانت نمیکردن.

iran masood;139853 نوشت:

سلام

تمامشو خیر

بخشی شو انجام می دهند

دین فقط این کارها نیست

اصل اول توحید است که باید قبول داشته باشد
بعد عدل است که باید قبول داشته باشد(اینم فکر کنم توی عقیده ی شیعه است)
بعد نبوت است که باید قبول اشته باشد

بعد طبق نظر شیعه امامت است که باید قبول داشته باشد
بعد معاد است

دین هم یک دستور از جانب خدا است که با پذیرش آن تمامی اصول تایید می شه

البته نکیسا می توانند از این اعمالشان کمک گرفته و دین را درست معرفی کنند

البته نه الان

و می توانند نام کاربرییشان را حذف کنند
یا تغییر بدهند

بعد پستاشونو حذف کنند
:Gol:

nakisa;140366 نوشت:
میگه عذاب میکشم و عذاب کشیدن یه جزئی از زندگیه که آدمو میسازه. من خیلی عذاب کشیدم ولی همش برام تجربه شد و اگه دین داشتم وضعیتم از اینم بد تر بود.

سلام

بهش بگویید

وقتی به دیگران کمک می کنی عذاب می کشی یا در آسایشی؟

فقتی دروغ نمی گویید در عذابی؟ یا به تو آرامش می دهد؟

وقتی کار خوبی می کنی آرامی یا در عذاب؟

(البته جوری بپرسید که فکر نکنه در مورد دین می گویید چون سر موقع که ذهن او آماده شد باید بروز پیدا کنه):Gol:

nakisa;140367 نوشت:
هر چی رو که دوست داشت به وجود اورد و احکام صادر کرده. هر کیو میخواد بد بخت میکنه و هر کیو که میخواد بهش همه چی میده . این عدالت نیست

سلام

پس ممکنه شک در عدل اونو به بیراهه کشانده خوبه جزئیات بیشتری در مورد توحیداش بگویید

خدا را عبادت می کنه؟

عدل را در چه می بینه؟

sshr;139696 نوشت:
نكيسا دوسته من - از نظره من دوسته شما دين دار هست و خودش خبر نداره .
فرمودين اين كارها رو ميكنه

دين هم همين ها رو از انسان ميخواد ! واسه انسان اينجور چيزها محدود كنندس !

همینه دیگه
منم همینو بهش میگم و خیلی وقتا بهش میگم که تو حیفی که نا مسلمون بمیری :khandeh!:

میخنده و میگه من اگه خوبم و دین ندارم ،چرا دین دار بشم .
من که همینطوری خوبم.

nakisa;140379 نوشت:
همینه دیگه منم همینو بهش میگم و خیلی وقتا بهش میگم که تو حیفی که نا مسلمون بمیری میخنده و میگه من اگه خوبم و دین ندارم ،چرا دین دار بشم . من که همینطوری خوبم.

سلام

پس لو دادید!!:khandeh!:

بگویید هر چیزی و هر کاری یک نشانی می خواهد که اونو تایید کنه
هر نامه ایی مهری می خواهد!!!
اگر اون مهر پای نامه نباشه ارزشی نداره

abcdefg;140183 نوشت:
سلام
این دوست شما شاغل هست یا jobless ؟!!!!!

بله مغازه داره
کامپیوتر فروشی و نصب و راه اندازی و از این جور کارها

mkk1369;140371 نوشت:
سلام

البته نکیسا می توانند از این اعمالشان کمک گرفته و دین را درست معرفی کنند

البته نه الان

و می توانند نام کاربرییشان را حذف کنند
یا تغییر بدهند

بعد پستاشونو حذف کنند
:gol:

متوجه منظورتون نشدم .
میشه بیشتر توضیح بدین؟

mkk1369;140373 نوشت:

سلام

بهش بگویید

وقتی به دیگران کمک می کنی عذاب می کشی یا در آسایشی؟

فقتی دروغ نمی گویید در عذابی؟ یا به تو آرامش می دهد؟

وقتی کار خوبی می کنی آرامی یا در عذاب؟

(البته جوری بپرسید که فکر نکنه در مورد دین می گویید چون سر موقع که ذهن او آماده شد باید بروز پیدا کنه):gol:

اینها همه براش ارزشه ولی میگه که اینا رو هر آدم ازاده ای میدونه و فقط تو دین شما نیست اینها.
اینها یه سری ارزش هستن که تو همهی دین ها حتی بودا هم هست.
البته اینم بگم که به /آموزه های بودا هم علاقه منده

mkk1369;140375 نوشت:

سلام

پس ممکنه شک در عدل اونو به بیراهه کشانده خوبه جزئیات بیشتری در مورد توحیداش بگویید

خدا را عبادت می کنه؟

عدل را در چه می بینه؟

نه خدارو عبادت نمیکنه .میگه خدا جزئی از وجود ادمه . همینکه من سعی میکنم ادم خوبی باشم کافیه.

عدل و راستش ازش نپرسیدم . پرسیدم مینویسم براتون.

nakisa;140402 نوشت:
متوجه منظورتون نشدم . میشه بیشتر توضیح بدین؟

سلام

در مورد بخش اول سخنم

با همین اعمال خوبی که دارند و جزء احکام و سفارشات دینی هم هست

می توانید کار کنید
یعنی ببینید وقتی این کار ها را انجام می دهند حس خوبی دارند یا بازم فکر می کنند توی زنداند؟

در مورد بخش دوم

فکر کنم بشه همه پستاتونو حذف کنید
به مدیریت پیغام بدهید تا ببینید می شه

به منم بگویید:Gol:

nakisa;140404 نوشت:
اینها همه براش ارزشه ولی میگه که اینا رو هر آدم ازاده ای میدونه و فقط تو دین شما نیست اینها.
اینها یه سری ارزش هستن که تو همهی دین ها حتی بودا هم هست.
البته اینم بگم که به /آموزه های بودا هم علاقه منده

چه قدر این دوست شما شبیه یه بنده خدایی که من میشناسمش فکر میکنه!
توی اون مورد من نتونستم کمکی کنم چون هرچی میگفتم یه جوابی داشت این جا هم معرفیش کردم نیمد ولی اون از خودش و شرایطش راضی بود و واسه همین من کاری از پیش نبردم
درسته خدارو عبادت نمیکرد ولی یه انسان به تمام معنا بود!

nakisa;140404 نوشت:

سلام

شما چند فرد آزاده ایی را می شناسید که اینها را انجام بدهند؟

هدف از انجام این کار چیست؟

این ارزشو از کجا یافتی؟

راستی قبلا مسلمون بوده؟:Gol:

mkk1369;140409 نوشت:

سلام

در مورد بخش دوم

فکر کنم بشه همه پستاتونو حذف کنید
به مدیریت پیغام بدهید تا ببینید می شه

به منم بگویید:gol:

آخه پستهام رو واسه چی حذف کنم؟

گل مینا;140410 نوشت:
چه قدر این دوست شما شبیه یه بنده خدایی که من میشناسمش فکر میکنه!
توی اون مورد من نتونستم کمکی کنم چون هرچی میگفتم یه جوابی داشت این جا هم معرفیش کردم نیمد ولی اون از خودش و شرایطش راضی بود و واسه همین من کاری از پیش نبردم
درسته خدارو عبادت نمیکرد ولی یه انسان به تمام معنا بود!

بد بختی اینه که اینم از شرایطش راضیه.
هر بلایی هم سرش میاد میگه طبیعته.
اگه من به خاطر دین نداشتنم این همه بلا سرم میاد پس چرا سر تو که اینقدر دین داری میاد .
تو که میگی خدا مسلمونا رو دوست داره و مارو دوست نداره.
بین من که بی دینم و توکه دینداری در بلا هیچ فرقی نیست .
این قانون طبیعته

mkk1369;140422 نوشت:

سلام

شما چند فرد آزاده ایی را می شناسید که اینها را انجام بدهند؟

هدف از انجام این کار چیست؟

این ارزشو از کجا یافتی؟

راستی قبلا مسلمون بوده؟:gol:

خانوادش مسلمون بودن .
مخصوصا پدرش خیلی مذهبی بوده که فوت کرده.
ولی اون از بچگی به دین اعتقادی نداشته ولی تو خانواده ی مذهبی بزرگ شده.

این ادم پسر هستش یا دختر؟

nakisa;140370 نوشت:
میگه باید و نباید ها رو خود ادمها میسازن. این وجود آدمهاست که به اونا شخصیت میده . میگه : اگه دین نبود و مردم رو هزار فرقه نمیکرد این همه مشکل پیش نمیومد. همه با هم مهربون بودن و به هم خیانت نمیکردن.

سلام
بگو بالاخره می بینی که باید هر انسانی برای رشد و تکاملش یکسری بایدها و نبایدها را بپذیرد و راهی جز این نیست پس کسی نمی تونه دین رو بخاطر داشتن بایدها و نبایدها نفی کنه چون این نفی بی مبناست
و اما تا جایی که همه می دانند دین دعوت کننده به خیر و مهربانی است و اگر دینی که همه را به این امر واحد - یعنی خیر و نیکی در راه خدای یکتا - دعوت می کند به دلیلی ( عدم تبعیت انسانها ) بطور غیر مقصود عامل اختلاف شود بطریق اولی دعوت به دنیا و دنباپرستی که در هیچ وجهی اشتراک ندارد عامل جنایتها و رنجها خواهد بود . پس عقل دین را بر دنیاپرستی ترجیح می دهد بخصوص که طریق سعادت هم در آن منحصر است .
موفق باشید

guest;140444 نوشت:
این ادم پسر هستش یا دختر؟

مگه فرقی هم میکنه دختر یا پسر بودنش؟

nakisa;140526 نوشت:
مگه فرقی هم میکنه دختر یا پسر بودنش؟

سلام .اره

nakisa;140437 نوشت:
بد بختی اینه که اینم از شرایطش راضیه.
هر بلایی هم سرش میاد میگه طبیعته.
اگه من به خاطر دین نداشتنم این همه بلا سرم میاد پس چرا سر تو که اینقدر دین داری میاد .
تو که میگی خدا مسلمونا رو دوست داره و مارو دوست نداره.
بین من که بی دینم و توکه دینداری در بلا هیچ فرقی نیست .
این قانون طبیعته

آره دقیقا همینا رو به من میگفت!!!
نکنه همونه!:Moteajeb!:

گل مینا;140533 نوشت:
آره دقیقا همینا رو به من میگفت!!!
نکنه همونه!:moteajeb!:

تو پیام خصوصی اسمشو بگو شاید همون باشه.

nakisa;140436 نوشت:
آخه پستهام رو واسه چی حذف کنم؟

سلام

اخه گفته بودی که اگر بیاد تورو خواهد شناخت و بده

برای همین پیشنهاد دادم

اما فکر کنم به وسطه چند واسطه بتونی دعوت کنی به طوری که کمترین حد شک ببره

و خدا نیز ان شاء الله کمکت کنه:Gol:

mkk1369;140807 نوشت:
سلام

اخه گفته بودی که اگر بیاد تورو خواهد شناخت و بده

برای همین پیشنهاد دادم

اما فکر کنم به وسطه چند واسطه بتونی دعوت کنی به طوری که کمترین حد شک ببره

و خدا نیز ان شاء الله کمکت کنه:Gol:

سلام
بابا اون بی کله تر از این حرفاست.
در ضمن بازم میفهمه .چون من تنها دوست مذهبیه اونم . بقیه دوستاش مثل خودشن.
خودشم در عجبه که چطور نه تنها منو تحمل میکنه بلکه باهام دوست هم هست. :Nishkhand:

میخوام بدونم خدارو چه طوری براش تعریف کنم .
این که میگه خدا چرا مارو افری ؟
اگه خواست که یه عده بندگیشو بکنن و براش دولا راست بشن چه فایده ای داره .
کسی که بخواد بقیه فقط عبادتش کنن .....

nakisa;142081 نوشت:
در ضمن بازم میفهمه .چون من تنها دوست مذهبیه اونم . بقیه دوستاش مثل خودشن. خودشم در عجبه که چطور نه تنها منو تحمل میکنه بلکه باهام دوست هم هست.

سلام

خانمه؟
سوالاتو ازش پرسیدید؟
مناظره کردید؟:Gig::Gol:

mkk1369;142104 نوشت:

سلام

خانمه؟
سوالاتو ازش پرسیدید؟
مناظره کردید؟:Gig::Gol:

آره بابا
ما تقریبا یه روز در میون با هم دعوا میفتیم :khandeh!:

nakisa;142109 نوشت:
آره بابا ما تقریبا یه روز در میون با هم دعوا میفتیم

سلام

نظریات و مناظره هاتون قرار می دید تا کمکتون کنیم؟:Gig::ok::Gol:

mkk1369;142112 نوشت:
سلام

نظریات و مناظره هاتون قرار می دید تا کمکتون کنیم؟:gig::ok::gol:

دیروز بحث سر مشروبات الکلی بود . من مضرات الکل رو براش گفتم .
ولی اون میگه : مگه ما همه چیزایی که میخوریم برامون مفیده ؟
مثل سیگار که دکترا هم میکشن .
یا خوردن شیرینی برای کسی که دیابت داره؟

ولی مشروب تو قرآن شما هم اومده که میگه یه سری مضرات داره و یه سری محسنات.

مشروف فعالیت مغز رو زیاد میکنه وباعث میشه که حالت خوب بشه.
در حالت مستی تو خود واقعیتو بروز میدی.
میگه شما از مستی فقط عربده کش ها رو میبینین در صورتی که اونها هم دارن خود واقعیشونو نشون میدن.
و این اتفاقا خیلی خوبه چون دیگه دوروغی نیست . ریا نیست . و همه خودشونن.
البته زیاد مصرف نمیکنم که ضرر آنچنانی هم داشته باشه .ولی ضررشم برام مهم نیست .
وقتی من یه چیزی میخورم که باهاش حالم خوب میشه و زیانی به مردم نمیزنم چه اشکالی داره ؟

در مورد مواد مخدر با من موافقه و میگه اون یه چیز دیگه هستش .

چون مواد مخدر نه تنها خودت بلکه بقیه رو هم درگیر میکنه و داغون میکنه .

تو وقتی معتاد میشی دیگه همه چی اهمیت خودشو برات از دست میده. نه مادر و پدر و نه خانواده.

ولی مشروب چیزیه که اگه ضرری هم داره به خودت ضرر میرسونم و به بقیه کاری ندارم.

میگه
من انم کز سر شوریدگیها
تمام عهد خود یکجا شکستم.

دوسته من از من ميشنوي بيخيال شو !
تو وظيفه ي دينيتو انجام دادي و بخاطر انجام ندادنه اون بنده ي خدا مجازات نميشي ( طبق آيه قرآن )

nakisa;142124 نوشت:
وقتی من یه چیزی میخورم که باهاش حالم خوب میشه و زیانی به مردم نمیزنم چه اشکالی داره ؟

سلام

کی گفته ضرر نمی زنی؟

راستی دوستی باهاشو قطع کنید

اگر می بینید بهش محبت دارید

اگر تاجاای که دیدید وظیفتونو انجام دادید دیگه ادامه ندید

وظیفتون فقط تذکر دادن و انذاره

هدایت مخصوص خدا است

انشاء الله به نور هدایت روشن شوند

اولا كسي كه انسان رو افريده دستور العملش هم كه همون دينه بهتر ميدونه ثانيا اگر دين افيون ملتها بود تاريخ اسلام در چند قرن اول اينقدر درخشان نبود ...
چون دين يه چيزه و عمل به دين يه چيزه ديگه...
هر چند تو تحقيقات جديد علمي هم گفته شده متدينين بيشتر از بقيه اميد به زندگي دارن و در مشكلات مقاوم ترن و خيلي از امور ديني علاوه بر ارتقاء روح انسان باعث سلامتي جسم انسان هم ميشه...

موضوع قفل شده است