جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا وجودِ علاقه به طرف مقابل قبل از ازدواج لازمه؟

نوشته
    3
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    39

آیا وجودِ علاقه به طرف مقابل قبل از ازدواج لازمه؟

با عرض سلام و ادب خدمت همۀ دوستان عزیز و کارشناسان محترم
    من دختری نسبتا مذهبی هستم که اهل دوستی با پسران توی دانشگاه نبودم، اما خیلی آدم عاطفی و احساساتی هستم و این جنبۀ شخصیتی ام توی ارتباط با پدر و مادر و خواهر و برادرم کاملا مشهوده.
    خواستگاری دارم که شرایط نسبتا مناسبی داره و تا حالا سه جلسه با هم صحبت کردیم، ظاهرا که مشکل خاصی نداره، اما من به هیچ وجه نسبت به ایشون احساس علاقه نمی کنم و کششی نسبت بهش ندارم!!! حتی بعد از گذشت این دو ماه اصلا دلم براش تنگ نمیشه، آیا این مسئله عادیه؟ آیا اگه قبول کنم و بله رو بگم، بعدا به ایشون علاقمند میشم؟!
    من نتونستم عیب و ایراد قابل توجهی توی ایشون پیدا کنم، اما به دلم هم نمی شینه! یعنی وقتی باهاش حرف می زنم، احساس لذت نمی کنم، حرفاش برام خیلی جذاب نیست!
    ایشون خیلی مذهبیه و من می ترسم آدم خشکی باشه و زیادی تعصب به خرج بده و سختگیری کنه. از خودش سعی کردم با سوال های غیر مستقیم این مسئله رو بپرسم، اما واضحه که هیچ کی نمیاد بگه : بله، من آدم خشک و کم حوصله و متعصبی هستم!!!!
    چی کار کنم که دلم باهاش همراه بشه؟ آیا میشه ریسک کنم و بگم ایشاالله بعدا بهش علاقه پیدا می کنم؟!! من همیشه دوست داشتم با همسرم یه ارتباط عاطفی قوی و عاشقانه داشته باشم، نمی خوام بعدا احساس شکست و سرخوردگی بکنم.
    فکر می کنم ازش "بدم" نیومده، اما خب "خوشم" هم نمیاد اصلا!!! وقتی به قرار گرفتن در کنارش فکر می کنم، اصلا حس خوبی بهم دست نمیده!! تکلیف من چیه؟!
    لطفا دوستانی که متأهل هستند و تجربه مشابهی داشتند، راهنمایی کنند! یا دوستان مجردی که همین مشکلو دارن! ممنون

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzandi نمایش پست ها
    خواستگاری دارم که شرایط نسبتا مناسبی داره و تا حالا سه جلسه با هم صحبت کردیم، ظاهرا که مشکل خاصی نداره، اما من به هیچ وجه نسبت به ایشون احساس علاقه نمی کنم و کششی نسبت بهش ندارم!!!
    من نتونستم عیب و ایراد قابل توجهی توی ایشون پیدا کنم، اما به دلم هم نمی شینه! یعنی وقتی باهاش حرف می زنم، احساس لذت نمی کنم، حرفاش برام خیلی جذاب نیست!
    چی کار کنم که دلم باهاش همراه بشه؟ آیا میشه ریسک کنم و بگم ایشاالله بعدا بهش علاقه پیدا می کنم؟!! من همیشه دوست داشتم با همسرم یه ارتباط عاطفی قوی و عاشقانه داشته باشم، نمی خوام بعدا احساس شکست و سرخوردگی بکنم.
    فکر می کنم ازش "بدم" نیومده، اما خب "خوشم" هم نمیاد اصلا!!! وقتی به قرار گرفتن در کنارش فکر می کنم، اصلا حس خوبی بهم دست نمیده!! تکلیف من چیه؟!
    لطفا دوستانی که متأهل هستند و تجربه مشابهی داشتند، راهنمایی کنند! یا دوستان مجردی که همین مشکلو دارن! ممنون

سلام
    دوست داشتن قبل ازدواج لازم نیست ولی اگه از حرف زدن با طرف هم هیچ احساس خوبی نداری و به دلت نمیشینه بیخیالش شو .

این نظر یه ادم معمولیه و البته کارشناسها باید نظر بدن .
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

5. صلوات ها 16

نوشته
    55
    حضور
    18 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    398

سلام به همه دوستان

من دختری نسبتا مذهبی هستم که اهل دوستی با پسران توی دانشگاه نبودم، اما خیلی آدم عاطفی و احساساتی هستم و این جنبۀ شخصیتی ام توی ارتباط با پدر و مادر و خواهر و برادرم کاملا مشهوده.
    خواستگاری دارم که شرایط نسبتا مناسبی داره و تا حالا سه جلسه با هم صحبت کردیم، ظاهرا که مشکل خاصی نداره، اما من به هیچ وجه نسبت به ایشون احساس علاقه نمی کنم و کششی نسبت بهش ندارم!!! حتی بعد از گذشت این دو ماه اصلا دلم براش تنگ نمیشه، آیا این مسئله عادیه؟ آیا اگه قبول کنم و بله رو بگم، بعدا به ایشون علاقمند میشم؟!
    با توجه به اينكه از تاكيد مثل اصلا !! در مورد عدم علاقه به ايشون در ادامه صحبت هاتون استفاده كرديد "خوشم" هم نمیاد اصلا !!! , حس خوبي موقع حرف زدن باهاش ندارم و ...

اگه تغييري در اين نگاهتون حاصل نشه عاقلانه نيست اين ريسكو بپذيريد به اميد ايجاد علاقه بعد از ازدواج .
    ريسكي كه يه طرفش نارضايتي از زندگيه , عدم علاقه به همسر احتمالا در تمامي زندگي , شكست در انتخاب و دور شدن از يه زندگي شاد و .. پذيرشش عاقلانه نيست .

ایشون خیلی مذهبیه و من می ترسم آدم خشکی باشه و زیادی تعصب به خرج بده و سختگیری کنه. از خودش سعی کردم با سوال های غیر مستقیم این مسئله رو بپرسم، اما واضحه که هیچ کی نمیاد بگه : بله، من آدم خشک و کم حوصله و متعصبی هستم!!!!
    البته مشكل اصلي شما الان عدم علاقست چون اولين مساله در ازدواج علاقه حداقليه كه بايد وجود داشته باشه .

شما خودتون گفتيد با سوال هاي غير مستقيم تلاش كرديد سوال بپرسيد ولي در ادامه صحبتتون گفتيد :

هیچ کی نمیاد بگه : بله، من آدم خشک و کم حوصله و متعصبی هستم!!!!
    شما اگه از طريق سوال پرسيدن در مورد اعتقادات و انتظارات ايشون از همسرشون مثلا در پوشش و حد مجاز ارتباط از نظر ايشون در برخورد زن با نامحرمان و اقوام و .. و اينكه تو زندگي در چه مسائلي سخت گير هستن و چه مسائلي براشون خيلي مهمه و ....

و در كنار اون

تحقيق از آشنايان و دوستان و نگاه به خانواده ايشون در ميزان پايبندي به مسائل ديني و .... پي به ميزان حساسيت ايشون به مسئل ديني ببريد خودتون بايد تحليل كنيد كه اين توقعات و انتظارات از نظر شما تعصبي بودنه يا نه و چنين افكار و حد پايبنديو ميتونيد بپذيريد يا نه .

تعريف تعصبي بودن و خشك بودن و .. در نظر افراد مختلف متفاوته .

افرادي هستند وقتي فرد مقابلشون حلال و حرام خدارو هم به اندازه اي كه شرع خواسته ميخواد انجام بده ميگن اون فرد ادم متعصب و خشكيه پس بايد تعريف متعصب بودن دقيق روشن بشه .

در مورد تشخيص كم حوصله بودن كه اشاره كرديد هم مثل خيلي از خصوصيات ديگه در برخوردها و تحقيق بايد پي به اونها برد .

ديگه بد اومدن كه آخرشه نياز به هيچ فكر نداره

گاهي به خاطر طرز حرف زدن و پوشش و چهره و .. ممكنه آدم از خواستگار خوشش نياد كه البته شما گفتيد مشكلي خاصي ندارن .
    تا حالا دقيق فكر كرديد چرا علاقه اي اصلا نداريد ؟بدون دليل خاصي چنين حسي نسبت بهشون داري ؟

اگه احتمال ميديد چون خواستگارتون در طرز حرف زدن فرد مقيديه و تو صحبت ها جدي برخورد ميكنه و عواطف نشون نميده (با توجه به اينكه تو صحبت هاتون گفتيد ميترسيد آدم متعصب و خشكي باشه چنين برداشتي كردم و احتمال دادم دليل اين برداشت شما ناشي از رفتار خواستگارتون باشه نه فقط به خاطر اينكه فكر ميكيند مذهبي هستن چون خيلي از افراد مذهبي نيستن و خشكن و بالعكس ..) و يا چون در ناخود آگاه ترس اينكه نكنه ادم خشن و متعصب و خشكي باشه باعث اين عدم علاقه و عدم تمايل شما به صحبت با ايشون شده

با تحقيق در مورد اينكه آيا خواستگارتون فرد عاطفي و اهل ابراز علاقه هست يا خير و با ارتباط و جلسات بيشتر در چهارچوب شرع و با آگاهي خانواده و قبل از نامزدي و .. ممكنه احساستون به اين فرد تغيير كنه

ولي

اگه با وجود اطلاع از خصوصيات اخلاقي و رفتاريش و از بين رفتن ترس از خشك بودن رفتارهاش و ... باز ديدتون تغيير نكرد و بازم به اين نتيجه رسيديد كه به دلتون اصلا نميشينه همونطور كه دوستمون گفتن بهتره جواب رد بديد .

طفا دوستانی که متأهل هستند و تجربه مشابهی داشتند، راهنمایی کنند! یا دوستان مجردی که همین مشکلو دارن! ممنون
    براي اقدام مناسب و سنجيده حتما منتظر نظر كارشناسان باشيد چون نظرات كاربران عادي از جمله خود من خالي از خطا و اشتباه نيست

موفق باشيد
    التماس دعا

ویرایش توسط شقايق : ۱۳۹۰/۰۶/۰۶ در ساعت ۱۶:۳۷
    تا به كي ناله و فرياد كه آن يار كجـاســت
    همه آفاق پر از يار شد اغيــار كجـاســت

هر كه بيدار بود , دولت ديدار برد
    دوست در جلوه ولي عاشق بيدار كجاست

7. صلوات ها 10

علاقه
    تاریخ - مشاوره
    نوشته
    30
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    114

با سلام
    ممکن علت اینکه شما نسبت به طرف مقابلتون احساس خوبی ندارید همین مسئله باشه که فکر می کنید ممکن آدم خشکی باشه. شما باید سعی کنید با صحبت کردن با ایشون و مطرح کردن برخی از امور که ممکن واکنش اونو در پی داشته باشه به خصوصیات کلی ایشون پی ببرید.
    هرچند خیلی از زوج ها بعد از ازدواج علاقشون به هم بیشتر می شه. حتی خیلی بیشتر از اول اما این یه ریسکه ممکن بعد از ازدواج اصلا علاقه ای به وجود نیاد.

9. صلوات ها 3

علاقه
    نویسندگی، مطالعه و تحقیق
    نوشته
    1,375
    حضور
    1 روز 7 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    28
    گالری
    423
    صلوات
    11370

به نام علی اعلی

سلام و عرض ادب

با عرض سلام و ادب خدمت همۀ دوستان عزیز و کارشناسان محترم
    می دونم که از این تاپیک مدت زیادی گذشته اما مطالعه این لینک قطعا مفید خواهد بود: http://www.askdin.com/thread7250.html

با آرزوی موفقیت
    التماس دعا
    یا علی

می خـواسـتــم ز آدمیــان دلـبـری کنـم

گفتـم که «یـا عـلـی» دل پروردگار رفت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری