کشکول اسک دین

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کشکول اسک دین

سلام
یه مدا برای اعضاء گروه زنگ تفریح توفیق داشتم پیامهای مختلف ارسال می کردم.
تا اینکه جناب صدیق عزیز پیشنهاد داد! یه بحث با عنوان کشکول ایحاد کنم و این مطالب رو اونجا بذارم! تا اگر نظری انتقادی بود! سازنده باشه!
بنده هم فیش های ارسالی رو اینجا میذارم
دوستان هم اگر روایتی, شعری, جکی,...
خالی از لطف نیست!
شاید انتشارات گل لیلا چاپ کرد! و با سهممون یک شارژ بخریم
البته شاید

پیامبر اکرم :
از جمله وحی های خدا به موسی علیه السلام این بود: مرا با زبانی بخوان که با آن نافرمانیم نکردی! موسی عرض کرد چنین زبانی را از کجا بیاورم؟ خداوند فرمود مرا از زبان کس دیگر بخوان.
.........
با نزدیکان و دوستان مهربان باشیم تا در خلوت خود ما را دعا کنند, زیرا موفقیت ما در دعا کردن دیگران است.
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله
هیچ دعایی زودتر تز دعای کسانی که اسان در غیاب کسی می کند, مستجاب نمی شود.
...........
دعا کلید نجات و پیروزی است, کلید رستگاری خود را همیشه همراه خود داشته باشید.
امام سجاد(ع)
دعای مومن از سه حال خارج نیست یا برایش ذخیره می گردد یا در دنیا برآورده می شود یا بلایی را که می خواهد به او برسد دفع می کند.
منظور از دعا صرفا دعاهای وارده در مفاتیح و غیره نیست... بلکه به صورا کلی یاد و گفتگو هرچند در دل با خداست!
لذا در طی مسیر در اتوبوس یا ضمن انجام کارمثلا در آشپرخانه یا سر کار! با خدا حرف بزنیم و از او آرزوها و حوائج دنیا ورسیدن به درحات معنوی را بخواهیم.

پدر صلواتی
امام صادق علیه السلام
هرکه یک مرتبه از روی اخلاص و نیت قلبی به رسول خدا صلوات فرستد,خدا صد حاجت او را روا می سازد,سی در دنیا وهفتاد در آخرت.بحار ج 94ص 70.
همین الان نیت کن
گر راه را زچاه شناسند رهروان.............در پرتو هدایت آل محمد است.
روزی رسان خداست ولیکن کلید رزق ..... در کف با کفایت آل محمد است.
..............

ما بنده لا اله الا اللهیم..... بر دین محمدا رسول الله ایم
اولاد پیمبرند تاج سرما..... خاک قدم علی ولی اللهیم.
...........
به یک عدد سید, ترجیحا 23 ساله برای یک امر خیر نیازمندیم.

الله نور
همه ما با عمده فایده و خصوصیت نورآشنا هستیم
رفع تاریکی و ظلمات
تا حالا این جمله رو تو زندگی به کار بردید:
دلم روشن شد
کی و کجا این حالت بهتون دست میده!؟ می تونید دقیقا توصیف کنید چه حسی دارید!
شاید نه!
بعضی چیزها چشیدنیه نه گفتنی! مثل خدا!
اما می تونیم آثارشو بشمریم!
وقتی می گویی دلم روشن شد! یک انبساط و نشاط روحی دارید! یک احساس خنکی و سکون وآرامش!
شما در حالت عادی خود شاید دلهره و اضطرابی نداشته, آرام باشید! اما آرامش ندارید.
حداقل ذهنتون مشغوله!
در این دل روشنی چه رازی نهفته است!
وقتی نسبت به یک چیزی آگاه شده معرفت پیدا می کنید,احساس می کنید پرده ایی کنار رفت و آن چیز براتون هویدا و روشن شد!دلشاد می شوید...
درآخر احساس می کنید نوری دردلتان تابید و چیزی رو روشن کرد
دیگه شک و تردید و تاریکی نیست.

خشت زنید! یا هیزم جمع کن!
جایگاه و نقش انتخاب های ریزو کوچک ما در تعیین سرنوشت
زندگی ما پر است از انتخاب های ریزودرشت!همینکه شما تصمیم گرفتید تو این ساعت بیایید تو این سایت, یک انتخاب است!تو همین ساعت برادرو خواهرو مادرو پدرتون!هرکدام بنا به انتخاب خودشون دارند آن به آن تصمیم می گیرند, و فعالیتی انجام می دهند!
یک قصر با دونه دونه آجروخشتی که بنا روی هم گذاشته شده قصر! هیچکس باورش نمیشه یک قصر در آن واحد درست شده باشه!
مگر غیر از این است که دانه دانه حسنات ما هستند که قصرهای آن دنیا را می سازند! و همین گناهان ما هستند که هیزم جهنم رو مهیا می کنند!
این مهمترین قاعده این دنیاست! تدریجی بودن ! قدم به قدم …هیچ کس یه شبه خوشبخت نشد, هیچکس هم یه شبه بدبخت نشد!نه امام(ره) و نه صدام امام و صدام به دنیا آمدند!لحظه به لحظه و آن به آن زندگیشون آنها را امام و صدام ساخت…
لحظه به لحظه و آن به آن زندگی ما از این دو حالت خارج نیست! یا داریم خشت می زنیم برای بهشت! یا هیزم جمع می کنیم برای جهنم!
واقعا این حدیث این جهان رو خوب به تصویر کشیده که این جهان به مثابه بیابانی پر از خاروخاشاک است وما رهگذرآن در شب تاریک! دو چشمی باید جلوی هر قدممون بپاییم….
راستی به نظرتون الان داریم خشت می زنیم یا هیزم جمع می کنیم!؟؟

[="blue"]عشق ای بغض بزرگ مهر وموم
عشق ای دوشیزه زیبای شوم
مثل مرگی لیک آهنگت خوشست
گرچه خونینی ولی رنگت خوشست
تو مرا مسلول بودن کرده ای
تو مرا مسخ سرودن کرده ای
عادت ما عاشقان ویرانی است
مثل مرغان قفس شب خوانی است
ما به آغازی فراتر دلخوشیم
ما به پایانهای دیگر دلخوشیم
تا ابد نجوای تو در گوش ماست
حسرت تو کودک آغوش ماست
مبتلایم کن به آن سوی حیات
پخش کن خاکسترم را در جهات
عشق مالیخولیائی خاکی است
عشق یک بیماری افلاکی است
عشق تفسیر حوادث در دل است
عشق را تحلیل کردن مشکل است
عشق میمیراند و جان می دهد
می کشد مارا و تاوان می دهد
مهربانی ,عشق کمرنگ خوشیست
مهربانی مثل آهنگ خوشی است
مهربانی آب می پاشد به خون
عشق ما را می خراشد از درون
مهربانی سهم انسان است و بس
[="green"]عشق کار قهرمانان و است بس
عشق, عباس شقایق مذهب است
مهربانی کار دست زینب است[/]
مهربانی یاس می مالد به تن
عشق پرپر می شود چون *نسترن*
مهربانی مثل عادت می شود
عشق هم آخر شهادت می شود
عشق را چرا باید تعزیر کرد
عشق را باید زنو تفسیر کرد
دوستان گلم
عشق ویرانیست آبادش کنیم
عشق زندانی جهلست آزادش کنیم
[/]

دلت شاد!تنت سالم
دلت شاد و لبت خندان بماند........برایت عمر جاویدان بماند
خدا را می دهم سوگند بر عشق......هر آن خواهی برایت آن بماند
به پایت ثروتی افزون بریزد.....که چشم دشمنت حیران بماند
تنت سالم سرایت سبز باشد........برایت زندگی آسان بماند
تمام فصل سالت عید باشد.....چراغ خانه ات تابان بماند

[="red"]رازهای شادکامی و موفقیت[/]
روایت شده که حضرت پبامبر اکرم (ص) فرمود خدایتعالی فرموده: بدرستیکه من قرار دادم پنج چیز را در پنج چیز؛ و مردم طلب می کنند در پنج چیز دیگر!پس چطور می توانند به آن دست یابند..یعنی مقدر من اینه و آنها در پی چیز دیگرهستند...
قرار دادم [="red"]عزت و بزرگی[/] را در طاعت خود و مردم آن را در ابواب سلاطین ودینار جستجو می کنند...
قرار دادم [="red"]علم و حکمت[/] را در گرسنگی و مردم آن را در سیری طلب می کنند...
قرار دادم [="red"]راحتی و آسایش[/] را در بهشت و مردم آن را در دنیا طلب می کنند..
قراردادم [="red"]ثروت و توانگری[/] را در قناعت و مردم آن را در زیادی مال طلب می کنند...
قرار دادم [="red"]رضایت و خوشنودی خودم [/]را در مخالفت از هوی نفس و مردم آن را در مخالفت من طلب می کنند...
همچنین امام صادق علیه السلام می فرمایند
آرزوی مردم در این دنیا چهار چیزاست
ثروت و توانگری, آسایش و راحتی, کمی اندوه و فراغت خاطر,عزت و بزرگی
اما [="red"]ثروت موجود است درقناعت کردن[/] پس هرکس طلب کند آن زیادی مال نمیابد آن را...
و اما [="red"]آسایش و راحتی جان موجود است در سبکباری [/]پس هر کس طلب کند آن را در سنگینی بار پس نمیابد آن را..(مشغله های مختلف زندگی که اکثرا به خاطر بی قناعتی بوجود می آوریم)
اما [="red"]کمی اندوه و فراغت بال و خاطرپس موجود است در کمی شغل[/] پس هر کس طلب کند آن را در زیادی شغل نمیابد آن را..
اما [="red"]عزت و آقایی پس موجود است در اطاعت از خدا [/]پس هرکس طلب کند آن را دراطاعت مخلوق نمیابد آن را...
اگر به زندگی خودمون و دیگران دقت و تاملی داشته باشیم...خواهیم دید که هیچکس نیست که آرزوی فراغت بال وداشتن یک زندگی مرفه و بی دغدغه را نداشته باشد..
از صبح که بلند می شویم 80% وقتمون بر می گرده به همین موضوع که آخرش این که آسایش و آرامش داشته باشم...
واقعا به آن رسیدیم...

[b[="magenta"]]فداییان شوهر,عاشقان همسر[/]
پیامبر اکرم(ص) هر زنی که شوهرش را در کار حج و جهاد و علم آموزی,کمک کند!خداوند به او از همان پاداشی می دهد که به همسر ایوب پیامبر داد.(مکارم الاخلاق ج1 ص 439)
علت علاقه عمیق امام به همسرشان فداکاری خانم بود.همیشه می گفتند خانم بی نظیر است!
خانم 15 ساله بودند که به خانه امام وارد شدند و گویا در آن موقع زندگی در قم را دوست نداشتند,ولی هرگز این مساله را به امام نگفتند!خانم 15 سال دیگر هم در آب و هوای گرم نجف مشکلات را تحمل کرده و همه جا همراه امام بودند...
ازآقا پرسیدیم چه کنیم شوهرانمان به ما این همه علاقه مند باشند؟ می گفتند شما هم اینقدر فداکاری کنید! همسرانتان تا اخرهمینقدر به شما علاقه خواهند داشت..(خانم زهرا اشراقی نوه امام) از کتاب زندگی به سبک روح الله.
[/b]

[="darkred"]قهر نکن[/]
وقتی ک ابلیس ملعون در میان دو نفر مومن دشمنی به وجود می آورد, هیچ یک از آن دو نفر را رها نمی کند, تا یکی از آنها را از راه دین یا دیانت منحرف کرده, بیرون کند(با تهمت غیبت و قضاوت نا حق)همین که به این هدفش برسد با خیالی آسوده می گوید به مقصودم رسیدم و کامیاب شدم!
لذا امام باقر علیه السلام می گوید: خداوند رحمت کند کسی را که میان دوتن از دوستان ما انس و الفت برقرار کند!پس ای گروه مومنین با هم انس و الفت داشته مهربان باشید. اصول کافی ج 4 ص 45.
به نظر حقیر عمده دلیل آمدن و جمع شدن ما در این سایت! علاوه بر کسب معرفت دینی!وجود نازنین اما زمان(عج) است!
[="red"]پس تهمت ناروا زدن به همدیگر! غیبت کردن!قهر و کل کل و لجبازی کردن در مباحث که اکیدا منع شده( چرا که موجب قساوت قلب می شود) در میان دوستداران آن حضرت نباید جایی داشته باشد.ان شاءالله.[/]

ashkan62;138165 نوشت:

نه امام(ره) و نه صدام امام و صدام به دنیا آمدند!لحظه به لحظه و آن به آن زندگیشون آنها را امام و صدام ساخت…

راستی به نظرتون الان داریم خشت می زنیم یا هیزم جمع می کنیم!؟؟

به نام خدا

با سلام
نماز روزههاتون قبول درگاه حق تعالی

بنده با جمله بالا مشکل دارم، نه اینکه بخوام این رو رد کنم که خود ماییم که مسیر زندگی و شخصیتمون رو میسازیم و این شخصیت با هر عملی که از ما سر میزنه ساخته میشه اما برخی عوامل مهم، تعیین کننده و تاثیر گذار در دست ما نیست، مقایسه این دو مورد مثل مقایسه یه سید با یه زنا زادست، آیا ایندو در سطح اند؟ ساده بگم خیلی از کسانی که اینجا ایم و سنگ اسلام رو به سینه میزنیم و حتی حرف از جانبازی میزنیم اگه توی یه جامعه شیطان پرست بدنیا میومدیم سینه چاک شیطان پرستان بودیم و به جاش از هیچ کاری برای نابودی خداپرستان نمیکردیم که کم نداریم کسانی که در این راه از جونشون هم گذشتند، بهمین صورت اگه وهابی بودیم راه اونهارو ادامه میدایدم و افتخارمون مقابله و ضربه زدن به شیعه بود حتی به مقدار ذره ای. اینجاست که به اون سخن امام علی میرسیم که فرموده بودند مردم به کیش حکمرانشانند (اصل حدیث رو گشتم پیدا نکردم عذر میخوام اگه با اصل سخنشون تفاوتی داره)

اکثر ما روشی رو در زندگی بر میگزینیم که با شناختی که داریم بیشتر به تبع ما خوش بیاد، یکی به طبعش خوش در میاد مرتاض شه حالا شما هم بیا مرتاض شو میتونی؟ نه! چرا؟ چون از روز اول کل فک و فامیل و دوست آشنا و غریبه میریزن سرت که میمیری بیچاره این کارا رو نکن و هزار و یه حرف و حدیث و ناراحتی برات پیش میاران که 100 مرحله از اون سختی که بخاطر خود مرتاض شدن باید تحمل میکردی سخت تره، اما تو هند این مایه مباهاتشونه! پس یه جا هُلت میدن یه جا میکَشنت. اینجاهاست که مشخص میشه کی چیکارست و من فکر میکنم خدا بر اساس همین معیار حساب بکشه اونوقت میبینی شاید به اندازه تعداد انگشتامون هم جون سالم بدر نبریم، چرا؟ چون بیشتر ما دین رو تا جایی میخوایم که باهامون میسازه و فقط همونها رو ملاک قرار میدیم و از خیلی هاش هم غافل میشیم یه مثال ساده بحث همیشگی ازدواج مجدد و نگاه دو جنس زن و مرد به این مسئله ست! که از حق نگذریم اکثر کسانی که دنبالشن یا مخالفشن به اصل قضیه اهمیتی نمیکنند و فقط از هوای نفس خودشون پیروی میکنند. حالا همین آدما بقولی دو لیتر برا امام حسین گریه هم میکنند اونور به زن و بچشون یا شوهر و بچه هاشون ظلم میکنند. و اونوقت میبینید که ما از چی پیروی میکنیم، دین یا چیزی شبیه دین مطابق امیال خود یا دیگران (که این تغییر هم خشت به خشته!) ؟

ما و اعتقادمون اونجایی خودشون نشون میده که به چالش کشیده میشیم، مثلا همینجا توی اسک دین وقتی یه نفر صدای مخالفش رو بلند میکنه بعضا طوری باهاش برخورد میشه که منی که اسم مسلمون رو یدک میکشم از این رفتار به اصطلاح همکیشانم خجالت میکشم، میگم اگه الان امامان یا پیغمبر هم بود با این شخص چنین برخوردی میکرد؟ شاید این رفتار از کاربران عادی بخاطر برخی تندروی ها و کاهلی هایی ریشه در ضعف شناختشون از دین دارند سر بزنه کمی قابل اغماض باشه اما وقتی این حرکت با پشتیبانی کارشناسان و مدیران همراه میشه آدم شک میکنه که این درسته یا اون چه پیامبر و امام و خدا گفته

البته اضافه کنم در این بین با اونچه خدا در آیه 29 سوره الفتح گفته مخالفتی ندارم ، که اون کجا و این کجا؛ چه بسا اینجا همین رفتار امثال ما باعث دوری اون شخص از خدا شده و ما داریم اینجا تیر آخر رو میزنیم

با این وضع داریم خشت میزنیم یا هیزم جمع میکنیم؟

زیاد شد، ببخشید
اگه این حرفا تاپیک دیگه ای برای خودش داره زحمت مدیران و کارشناسان محترم :Nishkhand:
در پناه حق موفق و موید باشید

mnsy;138361 نوشت:
خیلی از کسانی که اینجا ایم و سنگ اسلام رو به سینه میزنیم و حتی حرف از جانبازی میزنیم اگه توی یه جامعه شیطان پرست بدنیا میومدیم سینه چاک شیطان پرستان بودیم و به جاش از هیچ کاری برای نابودی خداپرستان نمیکردیم که کم نداریم کسانی که در این راه از جونشون هم گذشتند، بهمین صورت اگه وهابی بودیم راه اونهارو ادامه میدایدم و افتخارمون مقابله و ضربه زدن به شیعه بود حتی به مقدار ذره ای.

سلام
دوست من!
این حرفتون عدالت خدا رو زیر سوال می برد!
به نظر شما اگر من شیطان پرست فردای قیامت به خدا بگم! اگر من رو تو قم به دنیا می آوردی روحانی می شدم! خدا چه حوابی دارد به من نوعی!شما چه جوابی دارید؟
جواب نقض حرفتون
هم تو آمریکا مسلمان است, هم تو ایران منافق و تروریسم...نمونه اش رو هم که دیدید!

آخرین فیلتر دوستی
سلام
به نظر شما آخرین فیلتری که خروجی آن دوستانی ناب وبی همتا به ما بدهد, چیست؟

تنها راز موفقیت
یه زمانی علاقه زیادی به مطالعه کتب مختلف روانشناسی در خصوص مدیرت بحران ورازهایی برای رسیدن به پول و موفقیت و…داشتم!
اون موقع کتابهایی از وین دایر,برایان تریسی,آنتونی رابینز,همچنین سی دی های همایش ها و سمینارهایی از ایشان رو مشاهده می کردم! از اساتید ایرانی هم به سخنرانی های دکتر احمدی منش,گوش می دادم! مجلات مختلفی از راز موفقیت مطالعه می کردم…
وین دایر و برایان تریسی بیشتر رو مدیرت فردی, قدرت اراده واصلاح دیدگاه فردی نسبت به موضوعات تکیه داشتند و راز موفقیت رو در اینها می دیدند,آنتونی هم که استاد حل بحران بود,
بگذریم
اگر بخواهیم همه این ها رو تو یک جمله خلاصه کنیم اینه که چه کار کنیم به یک دیدگاهی و آگاهی و معرفتی برسیم که بیشترین برد رو در زندگی داشته باشیم,چه کار کنیم از صفر به هزار برسیم, چه کار کنیم ره صدساله رو یک شبه طی کنیم,راز شاد زیستن در چی است,چگونه بحران های هولناک زندگی شخصی و حتی اجتماعی مثل جنگ, نه تنها زندگی و روح ما رو متلاشی نکنند که فرصت وپرتگاهی باشد برای رسیدن به خوشبختی…
واقعا دستیابی به همچین کلیدی و حل همچین معمایی, خود به تنهایی یک گنج محسوب می شود.که هز فردی نمی تواند به آن دست پیدا کند…
من به این راز و این کلید رسیدم,وآن رو شاید شما هزاران بار شنیدید, اما چون ذهنتون مثل من دغدغه رسیدن به آن را نداشت, از کنارش ساده گذشتید, حتی وقتی آیت الله احمد جنتی از امام خصوصی می پرسند,که برای تکامل معنوی و تهذیب روح در یک جمله آنچه باید بگویید؛ ایشان هم به همین راز اشاره می کنند.
حال بشنوید این راز رو از زبان شهید همت
اگر برای خدا کار کنید,چه کشته شوید,چه کشته نشوید,پیروزید…
امام هم به آیت الله جنتی فرمودند: سعی کنید در اخلاص عمل…(برداشت هایی از سیره امام ج5ص183)
اگر برای رضای خدا کار کنیم, چه به هزار برسیم,چه یک شب عمر کنیم چه صد سال,اگرمی خواهیم شادمانه زندگی کنیم, اگر می خواهیم بحران ها و مسائل بزرگ زندگی شخصیت ما رو خورد نکند,بلکه نردبان ترقی ما باشد,تنها و تنها یک راز همه این ها رو به ما می دهد, چیزی که برایان, وین دایر,آنتونی و حتی دکتر احمدی منش به آن نرسیدند,وآن
کار برای رضای خداست.چه به نتیجه برسیم چه نرسیم…موفق و پیروزیم.

آهای موجی!
دستگاه های گیرنده امواج مثل رادیو و تی وی!مدل های مختلفی دارند!بعضی ها با گیرندگی بالا بعضی با خدمات پس ازفروش...
امواج تو فضا هستند! این کیفیت و قدرت گیرندنگی رسانه است که بتونه تا چه حد این امواج رو دریافت کنه!
وجود من وتو واو! هم شبیه همین گیرنده ها هستند!
ت[="red"]نها چیزهایی رو می فهمیم و میگیریم که آمادگی شنیدن آنها را داشته باشیم![/]
حقیقت و معرفت مثل یک نور در تمام هستی نوز افشانی می کند! خدا بارزترین و ظاهرترین حقیقت هستی است!ولی تنها انسان هایی که دل آنها گیرندگی بالایی رو کسب کرده باشد,این نوربر صفحه دل آنها می تابد!
قرآن در سطوح مختلف آگاهی با ما سخن می گوید! ولی ما تنها آنچه که آمادگی دریافت آن را داریم را خواهیم گرفت!
هر موقع که بیشتر دقت وتامل می کنیم چیز تازه ایی رو درک می کنیم!
پس گیرنده ات را روشن نگه دار! دائما آن را امتحان کن!(فذکر ان الذکر تنفع المومنین)به یکدیگر دائما هرچند نکاتی به ظاهر تکراری رو یادآوری کنیم!مگرقرآن برای شما تکراری شده!
به عبدالله ابن مبارک گفتند: تا کی در طلب حدیث و علم هستی؟ گفت نمی دانم!شاید آن سخن که رستگاری من در آن باشد!هنوز نشنیده باشم!(داستان های شگفت, دستغیب,سید عبدالحسین,ص77)

ashkan62;138721 نوشت:

سلام
دوست من!
این حرفتون عدالت خدا رو زیر سوال می برد!
به نظر شما اگر من شیطان پرست فردای قیامت به خدا بگم! اگر من رو تو قم به دنیا می آوردی روحانی می شدم! خدا چه حوابی دارد به من نوعی!شما چه جوابی دارید؟
جواب نقض حرفتون
هم تو آمریکا مسلمان است, هم تو ایران منافق و تروریسم...نمونه اش رو هم که دیدید!

به نام خدا
سلام علیکم بر برادر اشکان

بنده قصد نداشتم عدالت خدارو زیر سوال ببرم بلکه میخواستم این نکته رو روشن کنم (حداقل اونچه تا اینجا بهش رسیدم) که چقدر حسابرسی اون دنیا سخته چطور میخوای وایسی جلو خدا بگی به تو ایمان داشتم و این اکتسابی نبوده بلکه خوذم به درستیش رسیدم!

در مورد جواب خدا از خود خدا بپرسید :Nishkhand: (خودمونیما الان شما اگه تو یه خونواده آمریکایی بدنیا اومده بودید الان داشتیم سر موضوع اعتقادات اسلامی با هم بحث میکردیم؟:Nishkhand: ) اما حالا که حرف به اینجا رسید در مقابل، بنده از شما میپرسم اگه پدربزرگ امام خمینی به ایران برنمیگشتند امام خمینی در ایران به دنیا میومدند که امروز بشند امام خمینی؟ آیا اگر ایشون در هند به دنیا میومند اصلا به ایران میومدند یا میتونستند همین کاری که در ایران کردند در هند به انجام برسونند که بشند امام خمینی؟ اصلا چه چیز باعث شد ایشون بتونند کاری کنند که حداقل در طی قرن اخیر کسی نتونسته بود بکنه، آیا ایشون از بقیه افضل تر بودند و یا کسی که از ایشون مقام بالاتری داشته باشه نبود؟ اگه بوده پس چه چیز باعث شده خدا موقعیت رو برای ایشون فراهم کنه که به این عمل نائل بشه؟

البته به همه حرف های بالا این رو اضافه کنم که امر خدا حتمیه و اونچه بخواد حتما اتفاق می افته اما چگونگی اتفاق افتادنش امری حتمی نیست طوری که در زندگی من نوعی انتخاب حتی کسانی تاثیر گذارند که نه میبینیم و نه میشناسیم

انشالله که زودتر کارشناسنان یا همکاران اجرایی بیان پستهای منو منتقل کنن به تاپیک مربوطه بیشتر از این مزاحم شما نشم :Nishkhand:

در پناه حق موفق و موید باشید

*کل نفس ذائقة الموت*
ایه شریفه نمی فرماید مرگ انسان را می چشد تا انسان ازبین برود،بلکه می فرماید:نفس مرگ را می چشد.وقتی مرگ در ذائقه انسان حل و هضم میشود!دراین صورت انسان برای همیشه زنده میشود.
لذا فرمودند*الناس نیام اذا ماتوا انتبهوا*مردم خوابند وقتی میمیرن بیدار میشون!
, سفارش اکید شده که یاد مرگ کنید!چون یاد هرچیزی آثار ان را به همراه دارد!ویاد مرگ بیداری هوشیاری ومعرفت را به همراه خواهد داشت.
امده*انا اخلصناهم بخالصة ذکری الدار*ما اخلاص را در یاد ازمرگ قراردادیم.

صدای نفس نفس زدنش با زوزه باد!آهنگ غریبی رو به گوشم رسوند!به دیوارتکیه داد و بعد از چند لحظه مکث!پشت به دیوار روی زمین نشست،طوری که زانوهاش تو بغلش نشست!عرق سردی پیشانی سفیدشو براق کرده بود!وچشای همیشه خمار و سیاهش طوری گود وسبز و زیباشده بود که گویی سایه سبزی به پشت چشاش زده!
آهسته به فاصله چند قدم از کنارش رد شدم!ایستادم با صدای خسته ای گفتم:در زمین عشقی نیست که زمینت نزند.آسمان را دریاب...
قدم که برداشتم صدای هق هقشو شنیدم!لبخندی به لب زدم!
دوباره خدا دلی رو برا خودش شکوند...

قبلاتوبحث سرنوشت روکی ازسرنوشت گفته بودم،الان یه جوردیگه میگم:
میدونی توفیق داشتن یعنی چی؟یعنی تو یک دانشگاهی قبول بشی که پرازامکانات تحصیلی،همدوره دانشجویان فرهیخته،اساتیدمجرب،بشی!
یعنی خدا بهت یه همسرمهربون و کم توقع بده،یک استعداد خوب،یک شغل مناسب،نمازباجماعت،دوستان مومنی که درجمع آنهابه یادخدابیفتی...دریک کلام یعنی آسمان و زمین دست تو دست هم دادن تا تورو خوشبخت کنند.
بی توفیقی هم یعنی نقطه مقابل همه اینها!
محاله طلبه و غیرطلبه ای نمازشب نخونه و خدا بهش توفیق داده باشه ولو۲۴ساعته مطالعه و کارکرده باشه!ومحاله نمازشب خون باشه و بی توفیق باشه!
سه رکعت قبل خواب ۵دقیقه!به این فکرکن که داری با همین ۵دقیقه چرخ های هستی رو برای داشتن یه زندگی موفق به حرکت درمیاری!
تو دعای دست تک رکعت آخریه صلوات به نیت حاجتم بفرس.

موضوع قفل شده است