پیروان امروزی امام علی (ع) و امام حسین (ع)

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیروان امروزی امام علی (ع) و امام حسین (ع)

بسمه تعالی

با سلام
چند تا از شما عزیزان این درد را دیده اید ...

توی این شب های عزیز و این چند شب سالروز شهادت مولای مسلمین امیر مومنان علی علیه السلام (این چند شب گذشته)افتخاری نصیبم شد که به محفل عزاداری مولا برم ... خیلی شلوغ شده بود از پیر و جوون همه برای عزاداری دور هم جمع شدند .
پای روضه ، گریه و ناله ها
پای مداحی سینه زدن و بر سر زدن

از چهره ها معلوم بود که واسه چی اومدن ، چون اونا میتونستن بجای محفل عزاداری هرجای دیگه باشند اونم مشغول هرکار غیر از عزاداری .
اما این مردم عاشق اهل بیت و ائمه علیها السلام هستند و این رو میشه از نگاه تک تکشون دید ولی یه درد بزرگ هست که میخوام با شما بزرگواران در میون بزارم

توی 12 ماه سال ، 2 ماهش واسه ماه محرم و صفر که فوقش 15 روزش مردم مشغول عزداری باشند 1 ماه هم واسه ماه مبارک رمضان که اونم چند شبش عزاداری داره . متاسفانه ما خودمون رو دوستدار علی (ع) و حسین (ع) و عباس (ع) و... میدونیم ولی هرگز به این فکر نکردیم که این علی این حسین این عباس این همه امام مظلوم که در نهایت مظلومیت به شهادت رسیدن چه وصیتها و درخواستهایی از ما پیروانشون داشتند...

تو رو به خدا خودتون قضاوت کنید ...
ائمه (ع) ازمون خواستن که نماز بخونیم ولی یا کلا نمیخونیم و یا در هفته 1 رکعت رو با هزار اشتباه بجا میاریم اونم شاید به اصرار پدر و مادر و یا وقتی دچار مشکلی میشیم که دستمون از همه جا کوتاه میشه

فرمودند دروغ نگید ولی به روشهای مختلف چنان دروغ هایی سرهم میکنیم که خود شیطان هم انگشت به دهن میمونه

فرمودند به پدر و مادر احترام بزارید ولی تا یه خورده قد میکشیم میگیم پدر و مادر کیلویی چنده !!!

فرمودند چشمتون رو از نامحرم بگیرید ولی در عوض ، نگاه کردن که جای خود ، هزاران کار هم بدنبال یک نگاه انجام میدیم

فرمودند به حق کسی دست درازی نکنید و حق کسی رو پایمال نکنید ولی به خاطر رسیدن به خواسته های خودمون ، ضایع کردن حق طرف که سهله ، حاضریم جونش رو هم بخاطر خواستمون بگیریم

فرمودند لباس و ظاهری آراسته و در شأن یک مسلمان و شیعه بر تن کنید ولی ...آه خدا چی بگم والا دخترها دارن تیپ پسرونه میزنن ( درنگاه اول شدن پسر) آقا پسرها هم ظاهرشون شده عین دخترهای هفت قلم آرایش شده

فرمودند مغرور و متکبر نباشید ولی تو را بخدا به نوع راه رفتن و رفتار مردم علل خصوص جوونها نگاه کنید ،انگار که همه ی عالم و آدم بدهکار باباشونه و حق مالکیت بهشون داره

فرمودند کسب علم کنید نه کسب مدرک تحصیلی ... ولی ما همه دنبال مدرکیم که بگیم آره منم فوق لیسانسم و دکترم و مهندسم ولی دریغ از خود علم

فرمودند...

فرمایشات این عزیزان خیلی خیلی زیاده ...هر سخنی فرموده اند هدفی جزءسعادت شخص من و شما مد نظرشون نبوده ولی افسوس...

خودتون قضاوت کنید ....

طرف تا دیروز خواننده و رقصوننده مردمه ، امروز توی عزای امیر مومنان شده مداح

طرف هنوز بلد نیست وضو بگیره ، نماز بخونه ، هنوز اسامی امامان خودش رو کامل بلد نیست و سنش از سی رد شده ولی توی مراسم عزاداری میشه میدون دار و مدام حسین حسین میکنه
خب یکی نیست بهش بگه آخه کدوم حرف حسین رو عمل کردی که حالا داری اون رو فریاد میزنی

بخدا دلم از دست این همه ظلمی که داریم در حق ائمه (ع) میکنیم خونه...
نمیگم من آدم درستیم و همه کارم درسته ...نه
به همین شب عزیز منم سرتاپام گناهه
منم خجالت زده امامم
منم روسیاه حسینم
ولی به خدا اینکاری و این رفتاری رو که مردم در پیش رو گرفتن رو نکردم ... و امیدوارم که نکرده باشم ...

خودتون توی همین شب عزیز ، فکر کنید که آیا شرمنده علی نیستید !!!

سروران خودم قصدم بی احترامی نبوده و نیست ....

امشب چشم های زیادی به دعاها و راز و نیازهای شما بستس
مریضها و بیماران ، خیلی ها که آبرو دارند ولی الان در زندان به سر میبرند ، مردم مظلوم سومالی ، مسلمانان فلسطین و دیگر کشورهای مسلمان که در حال کشته شدن هستن و هرکسی که نیازمند و محتاج به دعای شما
خداوند نگاهش به دستها و قلبهای ماست ، خدا دنبال بهونس که خیلی از کارها را درست کنه...

ان شاء الله که امشب هیچکدوممون بی نصیب نمونیم

التماس دعا

بنام خدا

سلام

مشکل اینه که ما فکر میکنیم همه چیز با عشق حله
شور هست
شعور نیست

بچه هیئتی نمازش قضا میشه
میره سینه زنی حضرت
نماز صبحش
نماز ظهر عاشوراش قضا میشه
میدونی چرا
چون فقط یه احساسه
شناخت نداره
شناخت
شناخت که بیاد عشقم میاد
این عشقه درسته

امشب همه رو دعا کنیم

من از همه رو سیاه تر
محتاج دعا

birang;137981 نوشت:
بنام خدا

سلام

مشکل اینه که ما فکر میکنیم همه چیز با عشق حله
شور هست
شعور نیست

بچه هیئتی نمازش قضا میشه
میره سینه زنی حضرت
نماز صبحش
نماز ظهر عاشوراش قضا میشه
میدونی چرا
چون فقط یه احساسه
شناخت نداره
شناخت
شناخت که بیاد عشقم میاد
این عشقه درسته

امشب همه رو دعا کنیم

من از همه رو سیاه تر
محتاج دعا

دوست گرامی ممنون
ان شاءالله که در پیشگاه خدای متعال و ائمه مطهر علیها السلام روسیاه نباشی

--------------------------------
من یه بحث در مورد الگو پذیری مطرح نمودم
ولی هیچ یک از عزیزان مراجعه نکردن
امید داشتم که عزیزان حضور داشته و در موردش بحث کنن ....اما افسوس که اینگونه بحثها به مزاج خیلی ها نمیخوره ...
دوستان میفرمایند که از عناوین جذابی برای موضوعات مطرح شده ام استفاده نمیکنم ، حق با این بزرگوارنه ولی کشیدن دوستان اونم با رنگ و لعاب و جذابیت در حالی که به موضوع توجه نکنن ، چه فایده ای داره ...

دوستان
هر روز ، توی مسیرم به یه جایی که عادت شده اعلامیه های فوت رو اونجا نصب کنن توجه میکنم...از هر 5 تا اعلامیه فوت 3 الی 4 تای اون جوون هستن...
آیا تا بحال با خودمون فکر کردیم که مردن چقد آسون شده....انگار ملک الموت هم دنبال جذابیته آخه جوونا دنبال جذابیتن !!!

قدر فرصت رو تا وقتی که بهش دسترسی داریم بدونیم... نه وقتی که یهویی رفتنی شدیم

موضوع قفل شده است