نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا تو این تاپیک به جواب سوالهاتون میرسین؟

رأی دهندگان
33. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • خیر

5 15.15%
  • بله

22 66.67%
  • جواب کامل نمیگیرم

5 15.15%
  • جوابها درست نیستن

1 3.03%
صفحه 1 از 36 123112131 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پاسخ گويي به سوالات بانوان؛ بارداری، بیماریهای زنان و...

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

پاسخ گويي به سوالات بانوان؛ بارداری، بیماریهای زنان و...

سلام
    من نکیسا 27 ساله ماما هستم و در حال حاضر تو یه بیمارستان خصوصی تو شهرم مشغولم .
    اگه سوالی داشتین در رابطه با
    زنان ، مامایی ، باروری و نا باروری ، بارداری و زایمان ، تنظیم خانواده

با کمال میل در خدمتتون هستم .

اول به چند تا سوال رایج و معمول جواب میدم تا سر صحبت باز بشه.

راستی اگه کسی هم سوالی داشت که تو جمع نمیشد گفت برام پیام خصوصی بفرسته .
    اگه کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمک کنم.
    ویرایش توسط nakisa : ۱۳۹۰/۰۶/۰۱ در ساعت ۱۳:۱۳
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

2. صلوات ها 31

3.  

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

آیا در زمان عادت ماهیانه احتمال بارداری وجود دارد؟

آیا در زمان عادت ماهیانه احتمال بارداری وجود دارد؟

خیلی ها فکر میکنند که اگر فرد در زمان عادت ماهیانه اقدام به رابطه جنسی نماید ، احتمال بارداری وجود نخواهدداشت. اما باید گفت که این امکان وجود دارد که وی در دوران خونریزی نیزباردار گردد.
    تعدادی دلیل برای این مهم وجود دارد که برجسته ترین آنها عبارت است :

ازدلیل تمام خونریزی های مهبلی عادت ماهیانه نمی باشد. مواقعی وجود داردکه زنان خونریزی کمی رو در زمان تخمک گذاری مشاهده مینمایند .
    این زمان درست زمانی می باشد که فرد برای باردار شدن کاملاٌ آماده بودهو به اصطلاح کشش رحمی وی بالاست. در زمان تخمک گذاری یک تخم از لوله تخمدان رها شده و بسمت پایین و لوله فالوپ (شیپور رحمی) حرکت میکند.
    این بسیار طبیعی است که دختری در زمان تخمک گذاری مقداری خون را مشاهدهنماید و آن را حمل بر تغییر زمان عادت ماهیانه و یا به اشتباه خود عادت ماهیانه تلقی نماید.
    بعضی وقتها تخمک گذاری می تواند قبل از اینکه خونریزی پریود در فرد به پایان برسد اتفاق بیافتد و بعضی وقتها نیز میتواند اتفاقش بلافاصله بعد ازپایان یافتن عادت ماهیانه نیز می باشد. از طرفی اسپرم نیز می تواند تا ۳روز بعد از رها شدن تخمک رو باردار نماید .
    بنابراین داشتن رابطه جنسی در هر دو صورت میتواند بارداری نا خواسته روبه همراه داشته

خارج از این مسئله ، روابط جنسی در زمانی که فرد دارای شرایطی اینچنین
    می باشد هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی توصیه نمی گردد. در این شرایطحتی ریسک مبتلا شدن به انواع بیماریهای جنسی از قبیل ایدز و یا زگیلهای واژن و انواع دیگر بیماریها کاملاٌ بالا می باشد .

5. صلوات ها 13

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

من که باردارم میتونم ورزش کنم؟

ورزش دوران بارداری برای مادر و جنین به یك اندازه مفید است

محققان می‌گویند: عدم رغبت زنان باردار به ورزش كردن امری طبیعی است چون تغییرات بسیاری در بدن آنها ایجاد می‌شود كه همواره این تصور را بوجود می‌آورد كه ورزش ممكن است به او و یا فرزندش آسیب وارد كند.

اما به گفته كارشناسان پزشكی؛ یك برنامه ورزشی دقیق و تحت نظر پزشك می‌تواند هم برای مادر و هم برای فرزند او نتایج سودمندی داشته باشد.

ما اكنون می‌دانیم زنانی كه در دوران بارداری ورزش می‌كنند كمتر به مشكلات و بیماریهای خاص مانند دیابت حاملگی مبتلا می‌شوند.

با ورزش كردن در این دوره نه تنها تناسب ماهیچه‌ای – استخوانی بدن حفظ می‌شود بلكه زن باردار می‌تواند بهتر با تغییرات آناتومیك و فیزیولوژیك مربوط به بارداری سازگار شود. هم چنین زنانی كه در دوران باراری ورزش می‌كنند در هنگام زایمان بهتر طاقت می‌آورند و پس از وضع حمل نیز سریعتر بهبود پیدا می‌كنند.

كودك نیز در این میان سود می‌برد. برای مثال ورزش كردن مادر در زمان بارداری باعث می‌شود كه قلب و عروق كودك وی بهتر كار كند و نرخ مشكلات قلبی كشنده در این نوزادان كاهش می‌یابد.

بر همین اساس محققان می‌گویند: زنان باردار باید روزانه ۳۰ دقیقه و در بیشتر روزهای هفته ورزش سبك انجام دهند كه حتما باید با مشورت پزشك این كار صورت گیرد.

7. صلوات ها 15

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

قرص های تری فازیک

یک نفر به من گفت که قرص تری فازیک در همه جا منسوخ شده و دیگه کسی استفاده نمیکنه میخواستم بدونم حقیقت داره اگه حرفش درسته به چه دلیل؟یعنی از بارداری جلوگیری نمیکنه؟؟

قرص های تریفازیک در اصل فعالیتشون مثل قرص های ال دی هست . با تفاوت اینکه چون سه مرحله ای هست میزان هرمون هایش کمتر است. و باتوجه به تایمی که مصرف میشه میزان هرمون مورد نیاز اون زمانو داره ولی در ال دی همه قرص ها شبیه هم هستن .پس از لحاظ میزان هرمونی که به بدن میرسه تری فازیک مناسب تره. و عوارضش هم نسبت به ال دی کمتره.
    اما اما
    چون قرص های تری فازیک رو باید با رنگ خاصش در روز خاصش مصرف کنید احتمال اشتباه وجود داره . و در صورت فراموش کردن حتی یک قرص در زمان معینش قوانین خاص خودشو داره ُ برای همین خانوما کمتر از اون استفاده میکنن. ولی این دلیل نمیشه که خاصیت نداره یا منسوخ شده.

9. صلوات ها 10

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

زن ومرد در حین انجام اعمال زناشویی باید مواضب این باشند که در کنار طفل یا بچه های خود این عمل را انجام ندهند هر چند که در شب باشد و همه آنها در خواب باشند!

زیرا چون دو نفس در مقابل هم از این عالم ظاهر منصرف و به عالم دیگری توجه دارند و لازمه توجه و پیوستگی همان قوه شهوت است این توجه چون از ظاهر این عالم خارج است می تواند اثر سوء بر این فرزندان بگذارد بخصوص اگر آن فرزند کودک باشد این روحیات در او تاثیر می گذارد و دیگر نشود او را در آینده با هیچ معلمی و حسینیه و مسجدی هدایت و تطهیرنمود!

چه خوب است زوج های جوان ما در هروقت از شب این عمل را انجام می دهند توجه به این مورد داشته باشند که حتما کودک را حتی اگر یک ساله است ویا کوچکترآن را دراتاق دیگربگذارند وبعد عمل زناشویی را انجام دهند.

این مطلبو یکی برام فرستاده بود. گفتم گذاشتنش اینجا خالی از لطف نیست

11. صلوات ها 12

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

روزه در دوران بارداری
    خیلی ها این عقیده رو دارن که روزه گرفتن تو دوران بارداری باعث عقب افتادگی ذهنی یا کاهش بهره ی هوشی بچه هاشون میشه.
    یه تحیقیقی انجام شد و چندین کودک ۵ تا ۱۳ ساله مورد بررسی قرار گرفتن . از اونایی که مادراشون تو دوران بارداری روزه گرفتن وهم اونایی که روزه نگرفته بودن.
    نتیجه:
    در افراد تحت مطالعه روزه داري مادران در دوران بارداري تاثير مضر و قابل مشاهده بر رشد هوشي فرزندانشان نگذاشته بود.
    همچنین بر اساس تحقیقی که در تونس انجام یافت کالری مواد غذایی مصرفی و وزن زنان سالم طی روزه‌داری ماه مبارک رمضان تغییری نکرده بود. همچنین در طی یک مطالعه در بیرمنگام وزن 13351 نوزاد مورد بررسی قرار گرفت و نشان داده شد که روزه‌داری حین ماه رمضان تاثیری بر وزن نوزادان نمی‌گذارد.

13. صلوات ها 15

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

آیا مادران شیرده می‌توانند روزه بگیرند؟
    علیرغم اهمیت شیر مادر برای شیرخواران به ویژه شش ماه اول زندگی، بسیاری از مادرانی که کودکان خود را شیر می‌دهند و در ماه رمضان روزه می‌گیرند، به علت نگرانی از این امر که روزه‌داری آنان منجر به کاهش حجم شیر یا کمبود مواد مغذی موجود در شیر شود، در هنگام روزه‌داری تعداد دفعات شیردهی به کودکان را کم کرده و یا از غذای کمکی برای او استفاده می‌کنند.
    روزه‌داری زنان شیرده در صورت رعایت برنامه غذایی مناسب در رشد کودک اختلالی ایجاد نمی‌کند.
    شما بهتر از هر کس دیگه ای حتی پزشکتون می‌توونید بفهمین که روزه برای شما و بچتون مضره یا نه؟
    و مطمئن باشین که اسلام این تکلیف را به خود شخص واگذار کرده که اگه براش ضرر داره می‌تونه روزه‌های قضا رو وقتی شرایط بهتری داره بگیره .
    پس خودت باید به این نتیجه برسی.
    تو این روزهای عزیز منو از دعای خیرتون محروم نکنینپاسخ گويي به سوالات بانوان؛ بارداری، بیماریهای زنان و...

15. صلوات ها 13

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

فکر کنم برای شروع کافی باشه
    من هر روز صبح از ساعت 8 تا 13 آن هستم.

17. صلوات ها 16

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151460

با سلام
    و تشكر از وقتي كه در انجمن مي گذاريد و پاسخگوي دوستان هستيد و سئوالات كاربردي را طرح مي كنيد.

يك سئوال:
    آيا ورزش‌هاي رزمي و ژيمناستيك و دوچرخه سواري يا اسب سواري يا...براي دختران يا دختر بچه ها به بكارتشون صدمه نمي زند؟ چه نكاتي در ورزش دختران و مربيان ورزش بايد رعايت كنند؟

گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

19. صلوات ها 10

نوشته
    1,162
    حضور
    2 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8598

سلاممم نكيسا جان

ميشه يكم در مورد ازدواج فاميلي صحبت كني كه قبل از بارداري چه اقداماتي بايد انجام بشه تا مشكلي براي فرزندان ايجاد نشه.

يكي ديگم اينكه ميشه كاري كرد كه بچه هامون دوقولو بشن

ممنون از تاپيكت .

اميدوارم بسته نشه
    ...

21. صلوات ها 11

صفحه 1 از 36 123112131 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)