صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رابطه ی موسیقی و خدا؟

نوشته
    3
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17

پرسش رابطه ی موسیقی و خدا؟

سلام . سوال من این هست که واقعا امکان داره که از راه موسیقی به خدا برسه؟ یعنی میشه هدف انسان از گوش دادن یا نواختن موسیقی خدا باشه؟ اگه اینجوری باشه دیگه خرید و فروش یا نگه داشتن ادوات موسیقی حرام نیست؟
    پیشاپیش مرسی

2. صلوات ها 7

3.  

علاقه
    خواندن!
    نوشته
    98
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    608

سلام
    مگه برای رسیدن به خداوند راه حلالی وجود نداره که از حرامش اقدام کنیم؟

5. صلوات ها 7

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط bojo نمایش پست ها
    سلام . سوال من این هست که واقعا امکان داره که از راه موسیقی به خدا برسه؟ یعنی میشه هدف انسان از گوش دادن یا نواختن موسیقی خدا باشه؟ اگه اینجوری باشه دیگه خرید و فروش یا نگه داشتن ادوات موسیقی حرام نیست؟
    سلام
    طریقه وصول حقیقی انسان به خدا در پیام آسمانی حضرت حق آمده است و آن ایمان و عمل صالح است . بعضی از اقسام موسیقی امر مباحی است مانند مباحات دیگر که چندان در ترقی معنوی انسان دخیل نمی شود مگر به لحاظ تاثیر گذاری بر افراد دیگر و ایجاد تمایل به طی طریق کمال انسانی که می تواند موثر واقع شود . این نوع موسیقی که باید در محدوده موسیقی های مجاز باشد می تواند با مضامین زیبا افراد را به خیر و نیکی و معنویت دعوت کند لذا با نیت شایسته می تواند یکی از اعمال صالحه محسوب شود . اما باید دانست که وصول به حق با تکیه بر مجموعه ای از اعمال صالح صورت می گیرد که انجام واجبات و ترک محرمات از ضروریات آنهاست .
    موفق باشید

ویرایش توسط حامد : ۱۳۹۰/۰۵/۳۱ در ساعت ۱۱:۲۰
    هردو عالم یک فروغ روی اوست

7. صلوات ها 8

نوشته
    3
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiye نمایش پست ها
    سلام
    مگه برای رسیدن به خداوند راه حلالی وجود نداره که از حرامش اقدام کنیم؟
    چرا. اما منظور من این بود که بعضی ها هستند که در ابتدا هدفشون خدا نیست ولی وقتی وارد دنیا موسیقی میشن به طرف خدا و معنویت کشیده میشن. در حالیکه موسیقی رو رها نمیکنن. این اتفاق واقعا میفته یا نه.

9. صلوات ها 3

علاقه
    خدا هنر فلسفه دین مادر...
    نوشته
    534
    حضور
    31 روز 17 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    23
    صلوات
    3743

سلام
    به پست اول این لینک مراجعه کنید،برای من که خیلی جالب بود.

آیا موسیقی میتواند ما را به خدا نزدیک کند؟

11. صلوات ها 3

علاقه
    خواندن!
    نوشته
    98
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    608

نقل قول نوشته اصلی توسط bojo نمایش پست ها
    چرا. اما منظور من این بود که بعضی ها هستند که در ابتدا هدفشون خدا نیست ولی وقتی وارد دنیا موسیقی میشن به طرف خدا و معنویت کشیده میشن. در حالیکه موسیقی رو رها نمیکنن. این اتفاق واقعا میفته یا نه.
    سلام
    چند وقت پیش رفته بودم شهرستان پیش چند نفر از اقواممون. اونجا یکی از فامیلای دورمون رو دیدم که فال قهوه و این چیزا می گرفت. من اصلا به مسائل اعتقاد ندارم، ولی برای اینکه ببینم حرفشون چیه و چی کار می کنن رفتم کنارشون نشستم. اون کسی که فال قهوه می گرفت و کف بینی می کرد و .. می گفت اینها رو از طرف خدا می گیره. می گفت اینا نشونه اند. اونجا فهمیدم خدای ما با خدای اینا خیلی فرق می کنه! خدای ما با فال قهوه باهامون حرف نمی زنه، با قرآن صحبت می کنه.
    نیاز به خالقی که عاشقش باشی یه نیاز فطری توی وجود انسانه. ولی هر کسی این نیاز رو به سوی الله نمی بره. بعضی ها چون خواسته هاشون با اوامر و نواهی الله فرق می کنه یا اصلا الله رو نمی شناسن توی ذهنشون کسی رو خالق خودشون می بینن که با الله خیلی فرق می کنه. مثل همین کسی که خداش با فال قهوه باهاش حرف می زد. یا کسایی که فکر می کنن خدا اونقدر مهربونه که هیشکی رو عذاب نمی کنه و جاشون مستقیم بهشته! یا تفکرات غلط دیگه راجع به خدا، که مجموعه این تفکرات می شه صفاتی که برای خدا می شناسیم. ولی بعضی اوقات این مجموعه رو کنار صفاتی که معصومین برای الله ذکر کرده اند می گذاریم می بینیم این خدایی که ساختیم با الله خیلی فرق داره.
    شاید توی موسیقی کسایی همچین حسی بهشون دست بده که دارن با خدای خودشون ارتباط برقرار می کنن. اما این خدا، خداییست که خودشون توی ذهنشون ساختن، نه الله.این احساس هم خیلی کاذبه. چون هیچ تقوایی براشون نمی آره. اینجور آدما به راحتی گناه میکنن. نزدیکی ای هم به معصومین ندارن. نوری هم توشون نمی بینیم. حتی کسایی که سالیان ساله با موسیقی مثلا به خدا رسیده اند(!) یه کرامت هم توشون نمی بینیم! پس این الله نیست که اینا فکر می کنن بهش رسیدن. الله موسیقی رو دوست نداره. مگه میشه با چیزی که الله دوست نداره بهش رسید؟
    خدای ما شیعیان، همون خدای معصومینه. پس راهی که ما رو به سوی خدا می بره همون راه معصومینه. یعنی گناه نکردن. هر چیزی فهمیدی گناهه انجام نده. این راه ما رو به الله می رسونه (انشاالله)

13. صلوات ها 7

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

میشه
    من میگم میشه
    آدم از هر راهی میتونه به خدا برسه.

از عشق زمینی به خدا میرسی .

از موسیقی تاثیر گزار با مضامین عالی به خدا میرسی.

از کمک کردن به این و اون به خدا میرسی .

توجه کنین گفتم به خدا میرسی

حرف نزدیک شدن و این حرفها نیست
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

15. صلوات ها 2

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها
    آدم از هر راهی میتونه به خدا برسه.
    سلام
    معنای روشن این جمله اینه که انسان با جنایت هم می تونه به خدا برسه . اگر درست نیست پس این رسیدن حساب و کتاب داره .
    واقعیت امر اینه که همه به خدا رسیده اند اما دانستن و چشیدنش مهمه که راهش دین است . همه ما در باغ دلگشای حق و هستی هستیم اما اهل دین سعی می کنند این بودن را با تمام وجود حس کنند و کسانی که در خلاف این مسیر هستند چشمشان از دیدن و گوششان از شنیدن و دلشان از درک این حقیقت محجوب است .
    موفق باشید

هردو عالم یک فروغ روی اوست

17. صلوات ها 5

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    سلام
    معنای روشن این جمله اینه که انسان با جنایت هم می تونه به خدا برسه . اگر درست نیست پس این رسیدن حساب و کتاب داره .
    واقعیت امر اینه که همه به خدا رسیده اند اما دانستن و چشیدنش مهمه که راهش دین است . همه ما در باغ دلگشای حق و هستی هستیم اما اهل دین سعی می کنند این بودن را با تمام وجود حس کنند و کسانی که در خلاف این مسیر هستند چشمشان از دیدن و گوششان از شنیدن و دلشان از درک این حقیقت محجوب است .
    موفق باشید
    به نظر شما با جنایت نمیتونه ادم به خدا برسه .
    اون پسری که به خاطر امر به معروف یه پسر جوون دیگه ای رو میکشه و پدر مقتول دم اخر از خون پسرش میگذره و اونواز چوبه ی دار میاره پایین ،به نظر شما به خدا نمیرسه؟

نمیگم آدم جنایت کنه که به خدا برسه ولی تو این راه هم خدا یه باریکه ای برای رسیدن به خودش قرار داده

بین این دو جمله خیلی فرق هست

اینکه آدم میتونه از هر راهی به خدا برسه
    و
    آدم از هر راهی به خدا میرسه

چرا فکر میکنین موسیقی ضد دینه؟

همین موسیقی بود که یوسف اسلام رو یوسف اسلام کرد.
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

19. صلوات ها 2

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

چرا فکر میکنین موسیقی ضد دینه؟

همین موسیقی بود که یوسف اسلام رو یوسف اسلام کرد.

با سلام

ای کاش سلیقه ای حرف نمیزدیم ! موسیقی یعنی چه آیا منظورتان غناست ؟ حدودش کجاست ؟ در کدام دین وسیله لقاء الله ذکر شده ؟

در اخبار آمده که اولین کسی که آواز خواند جناب شیطان بود هنگامیکه آدم و حوا به سخن او عمل کردند !!!

همچنین در اخبار آمده که شیطان در حنجره زن آواز خوان بجای او میدمد !
    ویرایش توسط خیر البریه : ۱۳۹۰/۰۶/۰۳ در ساعت ۰۸:۳۷

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری