خدا کی رو بیشتر دوس داره؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خدا کی رو بیشتر دوس داره؟

سلام
من نمیدونم خدا بیشتر دوس داره بنده گناهکارشو عاشق خودش کنه (با استجاب دعاش) یا بنده خوبشو عاشق خودش نگه داره(از همون راه)؟
اگه یکی جوابمو بده ممنون میشم

سلام. تا اونجا که من توی کتب خوانده ام، خدا بیشتر مایل است بنده های فراری از درگاهش، به سوی او برگردند.
خوانده ام که خداوند صدای بنده گناهکارش را که به استغفار بلند شده باشد، بیشتر از صدای بنده مومن اش که به تسبیح و ذکر بلند شده باشد، دوست می دارد.

البته هیچکدام از این دو امری که شما فرمودید، منحصر به طریق استجابت دعا نیست. چه بسا حکمت خداوند، اقتضای دیگری داشته باشد.

emet;136687 نوشت:
من نمیدونم خدا بیشتر دوس داره بنده گناهکارشو عاشق خودش کنه (با استجاب دعاش) یا بنده خوبشو عاشق خودش نگه داره(از همون راه)؟

با سلام

خداوند بندگانش را خلق کرده است و با ارسال قوانین و برنامه های دین از ایشان خواسته است که عامل این موازین باشند که همانا راه سعادت و کمال در این برنامه هاست

هر کسی به این قوانین و برنامه ها عامل باشد یعنی که در اطاعت فرامین الهی است
اطاعت از فرامین الهی یعنی که عبد بودن به مولا خویش
هر کسی عبد و بنده درگاه الهی باشد خلیفه خداوند بر روی زمین و بین مخلوقات خداست

اصل در بین بندکان عدم گناه است
ولی اگر بنده ای خطایی مرتکب شد خداوند راه توبه و بازگشت را بازنگاه داشته است
و می فرماید ادعونی استجب لکم
بخوانید مرا تا استجابتتان کنم
این جمله عام است و شامل همه می شود هم گناه کار و هم بنده صالح (هم عاشق خداوند و هم بنده گناهکار)

پس بنده ای گناهکار باشد یا بی گناه
اگر خداوند را از ته دل بخواند و خواستار توبه باشد و جوینده کمال
خداوند توبه پذیر است و ارحم الراحمین

هم توبه گناهکار را می پذیرد و هم جوینده کمال را هدایت می کند

پس من باید اول گناه کنم بعد دعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟که خدا دعامو مستجاب کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لطفا یاقوت احمر جواب بدن

emet;137145 نوشت:
پس من باید اول گناه کنم بعد دعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟که خدا دعامو مستجاب کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

لطفا یاقوت احمر جواب بدن

از آن مطلبی که عرض شد، نمی توان منطقاً به این نتیجه رسید. نمی دانم چطور این استنتاج را کرده اید.
خداوند صدای گناهکاری را دوست دارد که:
انما التوبة علی الله للذین یعملون السوء بجهالة ثم یتوبون من قریب فاولئک یتوب الله علیهم وکان الله علیما حکیما
(نساء - 17)

عقل هیچ کسی نمی پذیرد که عامدانه ظرفی را بشکند برای اینکه دوباره آن را بچسباند!
عقل هیچ کسی نمی پذیرد که عامدانه مریض بشود برای اینکه بعداً با خوردن دارو بهبودی یابد!
این افکار، ناشی از نشناختن ماهیت گناه و ماهیت توبه است.

امام علي (ع) می فرماید: گناه نكردن آسانتر از توبه كردن است
چه بسا انسان گناهی بکند و بعد موفق به توبه نشود.
توبه نصوح، امر سهل الحصولی نیست.

حاصل کلام اینکه : فرق است بین کسی که از روی جهالت گناه کرده و حالا پشیمانی حقیقی در او پیدا شده به طوری که این پشیمانی ،او را به سوی توبه می راند، با کسی که عامدانه گناه می کند برای اینکه ...

موضوع قفل شده است