دعوت دفتر رهبری از مردم برای كمك به ملت قحطی‌زده‌ی سومالی

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

در پی تشدید بحران خشكسالی و بروز قحطی در منطقه شاخ آفریقا خصوصاً كشور سومالی، دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه‌ای از همه هموطنان عزیز در این ماه رحمت و بركت دعوت كرد، به كمك مسلمانان قحطی‌زده سومالی بشتابند.
متن اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

این روزها منطقه شاخ آفریقا و خصوصاً كشور مصیبت‌زده سومالی شاهد یكی از دردناك‌ترین بحران‌های انسانی است كه بر اثر خشكسالی و بروز قحطی و در سكوت و بی‌توجهی نهادهای بین‌المللی، جان میلیون‌ها مسلمان سومالیایی خصوصاً زنان و كودكان در معرض تهدید قرار گرفته است.

به همین منظور و با توجه به عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب برای كمك به قحطی‌زدگان سومالی، از ملت نوع دوست و مسلمان ایران دعوت می‌شود تا در این ماه رحمت و بركت به كمك ملت مسلمان سومالی شتافته و كمك‌های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق دستگاه‌های مسوول به دست مردم سومالی برسانند.

دفتر مقام معظم رهبری
منبع

[=Times New Roman]بسم الله الرحمن الرحیم

رسول الله صلی الله علیه وسلم سخاوتمند ترین انسانها بودند و در ماه رمضان ایشان سخاوتمندتر از ماههای دیگر می شدند و می فرمودند:

أفضل الصدقة صدقة فی رمضان
بهترین صدقه صدقه ای است که در ماه رمضان عطاء می شود.

چه خوب است که ما هم از این فرصت استفاده کنیم و به یاری مردم قحطی زده ی سومالی بشتابیم.

[=Times New Roman]تا در برابر نگاه معصومانه کودکان سومالی ، در پیشگاه خدا شرمنده نباشیم.

[=Times New Roman]صدای ناقوس مرگ در سومالی

به گزارش رحماء
اوضاع در سومالی به خاطر خشکسالی بی سابقه وخیم گزارش شده است،
سازمان ملل متحد این کشور را قحطی زده اعلام کرد.
خانم جوست شیران، مدیر برنامه جهانی غذا در این باره گفت:
هر 6 دقیقه یک کودک سومالیایی به دلیل قحطی زدگی و فقر جان می سپارد.
مادران و خانواده ها نمی توانند تا غذای آنان را تامین کنند و کودکان بی روح خود را در خیابانها رها می کنند.

منبع

[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]صبح توی تاکسی بودم ، یه خبر از رادیو داشت پخش میشد.
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]و سهم من فقط اشک شد و گریه و هق هق هایی که حتی حضور راننده و مسافران هم کمکم نکرد برای خویشتن داری.
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]از گرسنگی مردم سومالی میگفت که تا حالا نشنیده بودم.
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]از ۲۹ هزاااااااااار کودکی که در سومالی از گرسنگی مردن. از عکاس رویترز که عکس مادری زمان تلف شدن فرزندش از گرسنگی را تاثرآورترین عکسهایی عنوان کرده که گرفته.
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]از اینکه نمیدونم کی تعجب کرده از بی تفاوتی مسلمانان نسبت به قحطی در سومالی!!!!!
از مردمی که با یک میلیارد و ششصد میلیون دلار به زندگی برمیگردن ، (یعنی اگر فقط توی ایران این پول بخواد جمع بشه، سهم هر نفر میشه بیست و شش هزار تومان.)
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]از اماممان !!! که خودش و خانواده اش افطار ۳ روزشان را در حالی که خودشان به شدت به آن محتاج بودن به یتیم و فقیر و اسیر بخشیدند و من نفهمیدم چرا به ایشان میگویم امام ، در حالیکه دنباله رویشان نیستم.
از اللهم اشبع کل جائع
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]از اینکه چندین روز برای انتخاب هدیه ی تولدم دارم فکر میکنم ،چون هیچ چیزی رو به معنای واقعی لازم ندارم و در اخر هم از سر بی نیازی و شکم سیری انتخاب غذاپز نوری فلان مدل واسه پختن غذاهای رنگارنگ و خوش طعم. در حالیکه مسلمانانی هستند که محتاج لقمه ای غذا هستند که زنده بمانند ، رنگ و طعمش پیشکش(و انگار خدا با گذاشتن این انتخاب سر راه من میخواست به من چیزی را بفهماند!!!)
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]از این همه تجملی که توش غرقم.
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]از اینکه دیشب سحر گفتم : "خدایا شکرت.چقدر سحری امشب بهم چسبید " و انگار این شکرم اصلاً به دل خدا نچسبید.
از اینکه پیامبرم فرموده :"مسلمان نیست کسی که سیر بخوابد ولی برادر مسلمان او گرسنه باشد."
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]از اینکه تو انتخاب مدل غذا واسه افطار و سحر گیج میشم و مسلمونایی مثل من روزه هاشون بدون افطاری و سحریه.
[=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]تنها کاری که کردم این بود که زنگ بزنم به همسرم و مادرم و بگم :" باور کنید هیچ چی لازم ندارم ،به خدا حداقل کادوی تولدم دیگه حق مردم سومالیه."

لبخند کمرنگ مادر قبل از جان سپردن فرزندش

لحظه ی جان سپردن کودک در مقابل مادر

اشکهای مادر بعد از مرگ فرزند

برای کمک بهشون بیاین اینجا، شاید بتونیم کاری کنیم که حتی یه کودک زنده بمونه. روزه های بی افطار

// نکته نوشت : پارسال توی همین ماه رمضان بود که مسلمونای پاکستان داشتن تو فقر و گرسنگی ماه رمضانشونو میگذروندن و امسال هم مردم سومالی. به نظرتون توی این تداخلها نکته ای هست که ما باید بفهمیم؟

منبع : وبلاگ ليلي و مجنون قرن 21

کمکارو به کجا باید بدیم؟

هست هستی;135760 نوشت:
کمکارو به کجا باید بدیم؟

مردم خیرخواه کشور جهت کمک به مردم قحطی زده و نیازمند سومالی می توانند از طریق شماره حساب های 99999 و 0199999999003 جمعیت هلال احمر نزد شعبه مرکزی بانک ملی ایران قابل پرداخت در تمامی شعب سراسر کشور اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، همچنین شماره حساب های ارزی 702070 (دلاری) و 800300 (یورویی) بانک ملی ایران به نام جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است.

سلام

از اعمال روز پانزدهم ماه رمضان صدقه دادنه چه خوب که صدقه مون را به حساب هلال احمر واریز کنیم.

کسایی که حساب اینترنتی دارند اینترنتی واریز کنند. اونهایی هم که ندارند برن بانک .خیلی از بانکها تا 4 بعد از ظهر باز هستند.

بسم الله الرحمن الرحیم

«مَّثَلُ الَّذِینَ یُنفِقُونَ أَمْوَلَهُمْ فى سبِیلِ اللَّهِ كَمَثَلِ حَبَّةٍ أَنبَتَت سبْعَ سنَابِلَ فى كلِّ سنبُلَةٍ مِّائَةُ حَبَّةٍ وَ اللَّهُ یُضاعِف لِمَن یَشاءُ وَ اللَّهُ وَاسِعٌ عَلِیمٌ؛
كسانى كه اموال خود را در راه خدا انفاق مى كنند، همانند بذرى هستند كه هفت خوشه برویاند، كه در هر خوشه، یكصد دانه باشد، و خداوند آن را براى هر كس بخواهد (و شایستگى داشته باشد)، دو یا چند برابر مى كند، و خدا (از نظر قدرت و رحمت) وسیع، و (به همه چیز) داناست» (بقره ، 261).

دو روز بود كه زهرا به من يادآوري ميكرد تا براي كودكان در شرف مرگ سومالي كه مسلمان هم هستند مبلغ پنجاه هزار تومان بريزم تا ترجمه ي "اللهم اشبع كل جائع"باشد ،تا روز قيامت مديونشان نباشيم يا كمتر باشيم..به ما چه مربوط كه بعضي ها در افطاري هايشان چقدر ريخت و پاش دارند و بچه هاي سومالي نان خشك هم گيرشان نمي آيد..بگذريم

صبح با همكارانم مبلغ خوبي جمع كرديم و ريختيم به حساب سازمان هلال احمر.
نكته جالب اينكه زحمت واريز وجه را باجناق يكي از همكارانم كه كارمند بانك ملي است به عهده گرفت و گفته بود در عرض بيست ثانيه چهار ميليون تومن به سرجمع اين حساب افزوده شده بود كه جاي شكر دارد.بين خودمان باشد مردم مهربان كشورمان تابحال چندين ميليارد به اين حساب پول واريز كرده اند.شايد بگوييد كه ما خودمان فقير نداريم مگر؟كه بايد گفت خدا ميداند مثل اين بچه ها هيچ كجاي ايران نيست.

خدا به شما سلامتی بدهد ،خدا سفره تان را بحق سفره دار مدينه كريم اهلبيت عليه السلام هميشه پر بركت قرار دهد .
عيدتون مبارك..عيدي براي بچه هايتان فراموش نشود..به مناسبت ميلاد امام حسن مجتبي غريب مدينه.

منبع : وبلاگ من و زهراي خوبم

[=Arial Black]
[=Times New Roman]سلام ، طاعات قبول
[=Times New Roman]
[=Times New Roman]پیشنهاد می کنم برای اینکه مقدار کمکهای مردم بیشتر بشه
[=Times New Roman] در سطح شهر اماکنی را در نظر بگیرند برای کمکهای مردم که در دسترس باشه مثل مساجد.
[=Times New Roman]به هر حال مردم یک سری کمکهای غیر نقدی هم دارند که به هر حال بردن آنه به هلال احمر برای همه مقدور نیست.
:Sham:

کمک اینترنتی به قحطی زدگان سومالی

خیرینی که تمایل دارند از طریق شبکه شتاب و پرداخت اینترنتی مسلمانان قحطی زده سومالی را یاری کنند می‌توانند با مراجعه به سایت http://www.emdad.ir/epay اقدام نمایند.
پس از آن‌که دفتر رهبر عزیز انقلاب از مردم نوع دوست و مسلمان ایران دعوت کرد تا به کمک روزه‌داران بی‌افطار سومالیایی بشتابند، کمک مالی به این مردم مظلوم از طریق اینترنت نیز میسر شد.
ملت شریف ایران می‌توانند با ورود به آدرس اینترنتی http://www.emdad.ir/epay از طریق سامانه پرداخت الکترونیک کمیته امداد امام خمینی (ره) کمک های نقدی خود را واریز نمایند.

طبق آخرین گزارش ها قحطی اخیر سومالی روزانه جان 15 کودک گرسنه را می‌گیرد.
گفتنی است شماره حساب 99999 هلال احمر نزد بانک ملی نیز آماده دریافت کمک‌های مالی است.

سلام.
امروز سفیر ایران در سومالی (نمی دانم سفیر فعلی یا سابق) در تلویزیون صحبت می کرد، نکته ای را در آخر صحبتهایش گفت.
ایشان گغتند:
مردم سومالی (همه یا برخی شان) از اعقاب بنی هاشم هستند که به آن کشور مهاجرت کرده اند. و برخی از آنها از فرزندان حضرت ابوطالب هستند.

به نام خدا

سلام

سایتی به نام http://www.thehungersite.com وجود داره که ممکنه برخی از دوستان باهاش آشنا باشند. طبق ادعای خودشون این سایت به این صورت عمل میکنه که به ازای هر كلیک در هر روز، كمپانیهای اسپانسر هزینه یك وعده غذای رایگان را برای كمك به كودكان گرسنه تامین میكنن.

با توجه به قحطی پیش اومده در کشورهای سومالی کنیا و اتیوپی گردانندگان سایت این کمک هارو به این کشورها اختصاص دادند

وقتی شاید همین یک کلیک ما، جون یک نفر رو نجات بده کوتاهی ما نشونه جهل و غفلت ماست
هرکدوم از ما میتونست جای یکی از همین کسانی باشه که امروز با مرگ دست و پنجه نرم میکنند و فردا دیگه نیستند

برای کسانی که داخل کشورند هم شماره حساب 0199999999003 سيبا برای این منظور در نظر گرفته شده

دستانی که کمک میکنند بهتر از لب هایی هستند که دعا میکنند

در پناه حق

mnsy;136691 نوشت:
دستانی که کمک میکنند بهتر از لب هایی هستند که دعا میکنند

باید کمک معنوی (دعا) و اقدام فیزیکی در کنار هم باشد.
هم آنهایی که دعا می کنند ولی اقدام عملی نمی کنند، کارشان درست نیست؛ و هم آنهایی که اقدام عملی می کنند ولی دعا نمی کنند. (مگر اینکه گروه اول که اقدام عملی نمی کنند، عذر موجهی داشته باشند؛ و گرنه برای دعا نکردن گروه دوم، هیچ عذر موجهی وجود ندارد).
اما اینکه کدام گروه بهتر از گروه دیگر است؟ نمی دانم. جای آن دارد تحقیق علمی در این مورد صورت بگیرد.