بررسی کتب بهائیان

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بررسی کتب بهائیان

بررسى كتب بهائيت:
درباره كتب بهاييت اين توضيح لازم است كه اينجا سعي شده به كتابهاي شخصيت هاي اصيل اين جريان اشاره شود يعنى به كتابهاي آقاى على محمد شيرازى ملقب به باب و ميرزا حسينعلى ملقب به بها استناد ميشود.
الف- آقاى باب و مساله امام زمان
در صفحه بيست و هفت از كتاب صحيفه عدليه ايشان مينويسد: حضرت امام حسن عسكرى داراى فرزندى بنا محمد بوده كه قائم اسلام و صاحب الزمان است
در صفحه پنج توضيح لغات و اصطلاحات كتاب بيان فارسى در تفسير حرف ميم كه در صفحه پنجاه و هشت آمده ميگويد: امام دوازدهم، محمد ابن الحسن العسكرى
در لوح الف در كتاب اسرار الآثار جلد يك صفحه صد و هشتاد به بعد مضامين زير را ميبينيم: بعضى نسبت داده اند كه من ادعاى امامت و يا رسالت كرده ام. (خدا ايشان را به سبب اين تهمت بكشد)!!!… عده أى ديگر نسبت بابيت به من داده اند، (خدا ايشان را لعنت كند)!!!. از براى حضرت بقيه الله بعد از نواب اربعه ديگر نايبى وجود ندارد و هر كس چنين ادعايى كرد (بر همه واجب است كه او را بكشند.)!!! سپس اعلام ميكند كه امروز امام زمان محمد ابن حسن العسكرى امام بر حق و حجت خدا ميباشد
آقاى باب و مساله امام دوازدهم شيعه:
در صفحه پنج از كتاب صحيفه عدليه ميرزا عليمحمد راجع به دين اسلام بحث ميكند و ميگويد: اين شريعت مقدسه نسخ نخواهد شد، بلكه حلال محمد حلال است تا روز قيامت و حرام محمد حرام است تا روز قيامت
در صفحه هفتاد و هشت از كتاب رحيق مختوم جلد اول در ترجمه آيه 40 سوره احزاب (كه من اين آيه را در مقاله تحت عنوان اسلام تنها آيين يكتاپرستى مورد استناد قرار داده ام) از قول آقاى ميرزا حسينعلى معروف به بها الله ميگويد: رسالت و نبوت به حضرت محمد صلى الله عليه ختم گرديد و مقام من رسالت و نبوت نبوده و نيست. در صفحه صد و چهارده از قاموس توقيع جلد اول دقيقا اين مطلب تكرار شده است
ج- آقايان عليمحمد و حسينعلى و مساله خدا:
ميرزا عليمحمد در صفحه پنجم از لوح هيكل الدين كه ضميمه بيان عربى است، خود را ذات خدا و هستى او معرفى مينمايد.
ميرزا حسينعلى نيز به صورت جداگانه در صفحه دويست و بيست و نه از كتاب مبين اظهار ميدارد: لا اله الا انا المسجون الفريد. يعنى نيست خدايى بجز من زندانى تنها
1. آقايان بهايى در جريان هستند كه تفسير دستورات و مطالب كتب طبق اين آيين حرام است، و بايد ظاهر عبارات را بپذيرند. پس بر هر بهايى واجب است كه هر دو ادعا را قبول كرده و تا اينجا دو خدا داشته باشد، يكى ميرزا عليمحمد كه طبق همين آثار اشاره شده، يكروز خود را عبد امام دوازدهم حضرت محمد ابن حسن العسكرى ميدانست، بعد به درجه قائميت، و بعد بتدريج تا حد خدايى صعود فرمود. و دومى هم آن خداى تنها و زندانى بود.

با عرض سلام و خسته نباشید
امروزه فرقه ضاله با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهند بنده در مورد بهائیت سوالی داشتم و آن اینکه بیشتر روی چگونه افرادی سرمایه گذاری می کنند و طریقه جذب آنها چگونه است و با چه ترفندی در جلساتشان جذب و وصل می کنند و اگر به طور دقیق بفرمایید هم اکنون جلسات آنها به چه صورت برگزار می شود؟
باتشکر

فرقه ضاله بهائیت از بین افراد بی سواد یا کم سواد عضو گیری می کند و غالبا هم پس از نزدیک شدن به افراد سعی می کنند با محبت و نیکی کردن آنها را به سوی خود متمایل کنند . آنها خود نماد صلح و آرامش در دنیا معرفی می کنند و معتقدند که بهاء الله همه افراد را به صلح و دوستی دعوت کرده است . امروزه جلسات آنها در ایران تعطیل است و عمدتا در خارج از ایران فعالیت می کنند . چندی پیش به دنبال برخورد جمهوری اسلامی با مبلغانشان ،کار تبلیغ در ایران را تعطیل اعلام کردند گرچه هنوز هم در قالبهای خاصی به جذب جوانان مشغولند .

موضوع قفل شده است