نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: اگه کرایونیک واقا در آینده آدمها رو زنده کنه شما حاضرین

رأی دهندگان
7. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

2 28.57%
  • خیر

4 57.14%
  • نمیدونم

1 14.29%
  • این موضوع امکان نداره

0 0%
صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کرایونیک چیه ؟

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

مطلب کرایونیک چیه ؟

پدیده ی منجمد کردن جسد انسانها "کرایونیک" نام داره . اولین نفری که داوطلب شرکت در این پروژه شد ، پروفسور جیمز بدفورد استاد فیزیولوژی دانشگاه کالیفرنیا بود که در سال 1967 بعد از مرگ ، جسدش در نیتروزن مایع قرار داده شد و در دمای ۱۹۶ درجه زیر صفر شروع به یخ زدن کرد! پروفسور بدفورد هنوز هم به صورت یخی در موسسه آلکور در آمریکا نگهداری می شود به این امید که با پیشرفت علم در آینده به زندگی دوباره برگرده .
    هم اکنون در جهان حدود 570 نفر منجمد شدند ، 72 نفر از این تعداد در انستیتو کرایونیک در سیلندرهای مخصوص انجماد نگهداری می شن ، هر سیلندر گنجایش 7 انسان را داره .
    طریقه ی منجمد کردن به این صورته که : به مجرد مرگ انسان ، بدن اونو می ذارن تو یخ و جریان گردش خون وی در حرکت نگاه داشته می شه. پس از آن تمامی خون فرد ، از بدنش خارج می شه و جسد به کلینیکی در میشیگان منتقل می شه. در اون جا مایعی داخل رگهای جسد تزریق می شه تا مانع متلاشی شدن رگها و صدمه زدن به بافتهای بدن بشه ، از این به بعد مرحله انجماد شروع می شه که 5 روز طول می کشه درپایان ؛
    جسد در دمای منهای 196درجه قرار می گیره ،
    بعد از این مرحله جسد از دستگاه انجماد خارج می شه و در سیلندرهای حاوی نیتروژن مایع قرار می گیره تا زمانی که دوباره به زندگی برگرده . لازم به ذکره که کرایونیک هزینه ی زیادی داره چون دائما نیتروزن مایع عوض می شه .

به نظر شما این امکان داره؟
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

2. صلوات ها 13

3.  

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

مطلب

شنیدین
    که یک دکتر ایرانی در خارج از کشور مبتلا به سرطان می شه ، معالجات موثر واقع نمی شه و دکتر می فهمه به زودی از دنیا می ره ، برای همین وصیت می کنه بعد از مرگش از ثروتش برای منجمد کردن جسدش و نگهداری اون استفاده کنند .
    گوینده ی خبر می گفت بعد از مرگ این دکتر ایرانی ، چون سلولهای بدنش در اثر سرطان ، اسیب جدی دیده بودند سر دکتر از تنش جدا شد و در حال حاضر فقط از سر منجمد شده ش ، دارن نگهداری می کنند به این امید که با پیشرفت علم سر این دکتر به یک تن سالم بدون سر ! پیوند زده بشه .

به نظر من وقتی آدم میمیره و روح از بدنش جدا میشه فقط و فقط خداست که میتونه روح رو به بد برگردونه. همونطور که خودش روح رو از بدن خارج کرده.

5. صلوات ها 9

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

مطلب بعد از مرگ در کرایونیک چه اتفاقی میفته؟

به مجرد مرگ انسان بدن او در یخ قرار داده شده و جریان گردش خون وی در حرکت نگاه داشته میشود. پس از آن

تمامی خون فرد درگذشته از بدنش خارج می شود و مایعی بدرون رگهای جسد تزریق میگردد تا مانع متلاشی شدن ! . .

. انسانهایی که خود را منجمد کرده اند تا بهنگام پیشرفت علم در آینده به زندگی دوباره برگردند.
    .
    ورود به تاسیسات معظم اینستیتوی “کرایونیک” در “کلینتون تاون شیپ” در خارج از شهر دیترویت در ایالت میشگان

آمریکا هم تحسین برانگیز و هم وحشت انگیز است. در این محل یکی از بزرگترین تاسیسات انجماد انسان در جهان وجود

دارد. انسانهایی که خود را منجمد کرده اند تا بهنگام پیشرفت علم در آینده به زندگی دوباره برگردند.

در حال حاضر 72 انسان در “اینستیتوی کرایونیک” در حال انجماد بسر میبردند و 570 نفر در سراسر جهان قرارداد

انجماد پس از مرگ با این کلینیک امضاء نموده اند. چهار نفر از آنان سوئدی هستند. در محوطه انبار مانند عظیمی

اجساد منجمد شده هر 72 نفر به اضافه تصاویر آنان قرار دارد. آنان در سیلندرهای مخصوصی در

حالت انجماد بسر میبرند. هر سیلندر گنجایش 7 انسان را دارد. هزینه گران هزینه بستن قرارداد با کلینیک کرایونیک

250 هزار کرون اولیه به اضافه 1000 کرون هزینه سالانه تا زمان مرگ است. “اندی زاواکی” مدیر کلینیک میگوید که:

“ما هیچ تضمینی جهت برگشت دوباره به زندگی ارائه نمیدهیم. اما آلترناتیو چیست؟ این در هر حال بهتر از این است که

هیچ کاری انجام ندهید.”75 درصد از افرادی اینک در کرایونیک در حالت منجمد بسر میبرند در اثر بیماری و خصوصا

بیماری سرطان درگذشته اند و امیدوارند روزی که به زندگی بازمیگردند مورد معالجه قرار گیرند.

اولین انسان زنی است که در سال 1977 در این کلینیک در حالت انجماد قرار داده شده است. او مادر صاحب آن زمان

موسسه است که همسر اول و دومش را نیز به انجماد سپرده است. او که امروز 86 سال دارد قرار است پس از مرگش در

کنار مادر و دو همسر متوفی خود منجمد گردد.

7. صلوات ها 3

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

پرسش کسی نیست جواب بده؟

آخه چرا کسی نیست این مساله رو از نظر دینی بررسی نمیکنه؟

من چیزایی که از نظر علمی میدونستم رو گفتم.

منتظرم از نظر فقهی و دینی هم بدونم

9. صلوات ها 7

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

به نام خدا
    سلام

از نظر من چندان چیز عجیبی نیست و نوعی مردن است. فیلمی در این باره دیدم که فردی که این طور شده بود یک زندگی کاملا متفاوت در عالم ذهن خود داشت. البته در آن فیلم تا حدی دست خودش بود که چطور زندگی کند، ولی در عالم واقع فکر نکنم چندان اختیاری باشد. بیشتر به نظر می رسد افراد در همین نحوه زندگی یخ زده هم مراتب روحی شامل بهشت و جهنم را پشت سر بگذارند.
    از دید من بشر خیلی به جاودانه شدن نزدیک است و به همین دلیل امکان دارد شاهد اقدامهایی خاص از جانب مراتب بالای هستی باشیم تا این جاودانه شدن کنترل شده باشد. به نظر نمی رسد خدا به این راحتی بگذارد افراد ظالم خیلی راحت فرار کنند. البته اگر او بخواهد می تواند همین بدن به ظاهر زنده ما را هم مانند یک فرد مرده "اخذ" کند و زندگی ای شبیه زندگی برزخی به یک فرد زنده (از نظر مادی) بدهد.
    ویرایش توسط aminj : ۱۳۹۰/۰۵/۱۹ در ساعت ۰۹:۳۴
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

11. صلوات ها 2

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط aminj نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام

از نظر من چندان چیز عجیبی نیست و نوعی مردن است. بیشتر به نظر می رسد افراد در همین نحوه زندگی یخ زده هم مراتب روحی شامل بهشت و جهنم را پشت سر بگذارند.
    از دید من بشر خیلی به جاودانه شدن نزدیک است و به همین دلیل امکان دارد شاهد اقدامهایی خاص از جانب مراتب بالای هستی باشیم تا این جاودانه شدن کنترل شده باشد. به نظر نمی رسد خدا به این راحتی بگذارد افراد ظالم خیلی راحت فرار کنند.
    ولی من فکر نمیکنم که این قضیه امکان پذیر باشه.یعنی یه روزی بشه که انسان بتونه مرده رو زنده کنه.

13. صلوات ها 3

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها
    ولی من فکر نمیکنم که این قضیه امکان پذیر باشه.یعنی یه روزی بشه که انسان بتونه مرده رو زنده کنه
    امروزه چیزهای عجیبی دارد ممکن می شود. برنامه ای می دیدم که در آن فردی محقق در آمریکا با استفاده از کاغذ از جنس ذرت و جوهر های خوراکی دارای طعم، غذا پرینت می کرد و می خورد و هدفشان این بود که با پرینتر غذای درست و حسابی درست کنند. باپیشرفت علم ممکن است بدنی جدید برای فرد درست کنند و افکارش را روی ذهن جدید کپی کنند. علم دارد به این سمت می رود که هر عضوی از بدن شما را بسازند و به شما پیوند بزنند. اینها موارد کاملا عادی است. زنده کردن مرده هنوز یک مقدار دور از ذهن است، ولی باید بدانیم که خدا هم مکار است و بیکار ننشسته است. اگر موردی خاص پیش بیاید اول از همه راه آن را برای افراد مورد تایید خودش باز می کند که این هم چیزی جدای از پیشگوییهای قرآن نیست.
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

علاقه
    علوم اسلامي
    نوشته
    5,555
    حضور
    148 روز 3 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    27
    صلوات
    31823

نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها
    آخه چرا کسی نیست این مساله رو از نظر دینی بررسی نمیکنه؟ من چیزایی که از نظر علمی میدونستم رو گفتم. منتظرم از نظر فقهی و دینی هم بدونم

با سلام خدمت سرکار nakisa بزرگوار و تشکر از سئوال شما

کرایونیک را می توان در دو حالت فرض کرد :

1. منجمد کردن افراد زنده قبل از مرگ واقعی

2. منجمد کردن افراد بعد از مرگ

در حالت اول یعنی منجمد کردن افراد زنده قبل از مرگ یا وصیت به آن اگر عرفا کشتن به حساب نیاید ظاهرا فی نفسه منع شرعی و فقهی ندارد .
    اما در حالت دوم که به نظر می رسد فرض سئوال شما هم در این حالت است جایز نیست و وصیت به آن غیر مشروع است چرا که شرع مقدس دستور به دفن میت داده است و دفن نکردن میت یا وصیت به دفن نکردن جایز نیست .

در پناه حضرت حق باشید

16. صلوات ها 7

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط aminj نمایش پست ها
    . اگر موردی خاص پیش بیاید اول از همه راه آن را برای افراد مورد تایید خودش باز می کند که این هم چیزی جدای از پیشگوییهای قرآن نیست.
    این یعنی چی ؟
    یعنی اگه خدا بخواد که آدمها مرده رو زنده کنن ، این علمو به اونایی که دوست داره میده؟
    مگه شبیه سازی انسانها کار درستیه که امریکایی ها دارن انجامش میدن؟
    پس ما بگیم خدا دوست داشته این علمو به امریکایی ها بده؟
    این حرفتون منطقی نیست

نوشته
    352
    حضور
    3 روز 46 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2573

نقل قول نوشته اصلی توسط سجاد نمایش پست ها
    1. منجمد کردن افراد زنده قبل از مرگ واقعی 2. منجمد کردن افراد بعد از مرگ در حالت اول یعنی منجمد کردن افراد زنده قبل از مرگ یا وصیت به آن اگر عرفا کشتن به حساب نیاید ظاهرا فی نفسه منع شرعی و فقهی ندارد .
    یعنی در حالت اول میشه که نمیرن.مگه آدم زنده که یخ بزنه نمیمیره؟

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری