صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شَک عجیب من

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

پرسش شَک عجیب من

در حالت غیر معمول. یعنی مثلا همین حالا که ذهنم رو مساله ی وجود خدا متمرکزه وجودش رو قبول دارم. اما وقتی میخوام دعا کنم تا میام دعا کنم یه لحظه کلی شک در مورد وجود خدایی که به درگاهش دارم دعا میکنم میاد سراغم و آزارم میده. اینجوری حلاوت دعا رو هم ازم میگیره.
    گاهی فکر میکنم وسوسه ی شیطانه. اما حس میکنم اگر اینطور فکر کردم که وسوسه ی شیطانه در واقع خودم رو گول زدم. چون بعدش بالاخره با دل صاف که دعا نمیکنم. همش پس ضمیرم میگم یعنی واقعا دارم با خدایی حرف میزنم؟ نکنه دارم خودمو مسخره میکنم؟
    نمیدونم کجای کارم مشکل داره و باید چیکار کنم.
    راستی یه چیز دیگه. این قانون جذب هم پاک منو کافر کرده! گاهی معجزات خدا رو به قانون جذب ربط میدم. خودم میام برا خودم فلسفه چینی میکنم و بین آیات قرآن و قوانین جذب نکات کاملا مشابه پیدا میکنم. بعدش میگم خب قانون جذب هم که از قوانینیه که خدا بر دنیا حاکم کرده. بعدش میگم چه خدای بزرگی که....
    وقتی میگن از خدا بخواه قطعا بهت میده. به این فکر میکنم که این یعنی انرژی مثبت بفرست و قطعا میشه. خب پس این انرژی مثبت فرستادن کافیه. تمسک به خدا نیاز نیست دیگه!
    شایدم ندیدنش آزارم میده. چرا نباید خدایی که نمیبینم رو بپرستم
    نمیدونم... در حالت معمول خیلی چیزا در مورد اثبات خدا میدونم اما همونطور که احتمالا از نوشته هام فهمیدین کلا ذهنم آشفته است. تو رو خدا کمکم کنید. من که میدونم خدایی هست. فقط این ذهن سرکش من رام باورهام نمیشه!!!!!!! (مگه اعتقادات من تو ذهنم نیست؟!)
    همه اینا رو میدونم اما تا میام بگم خدا؟ یه هو شک میاد تو دلم که کدوم خدا؟!

2. صلوات ها 13

3.  

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

سلام
    قانون جذب كه قديمي شده!
    راه كارهاي براي رهيدن از مشكلات روزانه
    يه روزي قانون جذب رو پيشنهاد دادند
    يه روزي قانون زمان
    يه روز ديگه راز شاد زيستن رو در حال و...
    يه روزي مي گند! قورباقه ات رو قورت بده! روز ديگه مي گند نده!
    يه روز مي گند رو نقطه ضعف هايت ور برو
    روز ديگه مي گند نه نقاط مثبتت رو داشته باش! نقاط منفي زياد داري
    اونا اگه مي تونستند تا راشو پيدا مي كردند.
    بگذريم
    شما چرا با ذهنت مي خواهيي خدا رو بخوني
    اصلا چرا به ذهنت اينقدر اجازه مي دهي آزارت بده!
    ببخشيد ولي خوب من مي خواهم كمكتان كنم!
    شما در گير يك وسواس ذهني شديد! البته شيطان هم بيكار نمينشينه! ولي شما مستعد هستيد و اين شما رو با بقيه متفاوت كرده!
    اول از همه بايد باور كنيد كه اين يك عارضه است و اصلا ربطي به خدا و خودتون نداره!
    پس اول باورتون رو نسبت به خودتون و خدا اصلاح كنيد!
    دوباره مي پرسم چرا مي خواهيد خدا رو در ذهنتون جستجو كنيد؟
    براي شروع
    براي رهيدن از وسوسه ذهن
    بايد جلوي ذهن فرار رو بگيريد! البته همه ما دچار آن هستيم
    همه ما در ذهن خود زندگي مي كنيم!
    مگه تا حالا نشده از كنار بسياري از موضوعات چشم بسته گذشته باشيم...
    به من ايمان داشته باشيد
    سعي كنيد صداها را بشنويد! صداي آب صداي باد و صداي...
    با دستتون سرما و خنكاي آب رو احساس كنيد
    خلاصه اول از همه خودتون رو احساس كنيد
    البته نه در ذهن
    در بيرون از ذهن
    سخته ولي بايد تمرين كرد

5. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,130
    حضور
    59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما در باره شک و تردید، قانون جذب و انرژی مثبت

نقل قول نوشته اصلی توسط سرگشته نمایش پست ها
    در حالت غیر معمول. یعنی مثلا همین حالا که ذهنم رو مساله ی وجود خدا متمرکزه وجودش رو قبول دارم. اما وقتی میخوام دعا کنم تا میام دعا کنم یه لحظه کلی شک در مورد وجود خدایی که به درگاهش دارم دعا میکنم میاد سراغم و آزارم میده. اینجوری حلاوت دعا رو هم ازم میگیره.
    گاهی فکر میکنم وسوسه ی شیطانه. اما حس میکنم اگر اینطور فکر کردم که وسوسه ی شیطانه در واقع خودم رو گول زدم. چون بعدش بالاخره با دل صاف که دعا نمیکنم. همش پس ضمیرم میگم یعنی واقعا دارم با خدایی حرف میزنم؟ نکنه دارم خودمو مسخره میکنم؟
    نمیدونم کجای کارم مشکل داره و باید چیکار کنم.
    با سلام و عرض خوش آمد و قبولی طاعات شما عزیز

اولاً باید عرض کنم، شكِ ابتدایی نه تنها مذموم نیست بلکه می تواند شروع مباركی برای رسیدن به علم و یقین باشد. آدمی تا چیزی را مسلّم می پندارد و هیچ زاویه پنهان و مجهولی نمی یابد، در پی كنكاش بیشتر بر نمی آید. بسا حقایق گرانسنگی كه تنها پس از یك شك و تردید اولیه به دست آمده اند. بنابراین، شكْ گذرگاهی ارزشمند و گاه بی دلیل به سوی علم و یقین و در نهایت ایمان است و در این شكل خود نامطلوب و رذیلت اخلاقی نیست. ولی شك و تردید هیچ گاه نمی تواند منزلگاه شایسته ای باشد. شك به عنوان مقصد و منزل (حالتی که شما قبل و حین و بعد عبادت) دارید قطعاً یك رذیلت اخلاقی و از آفات بزرگ یقین و ایمان است و مفهوم آن این است كه نفس آدمی ناتوان از تمییز حق از باطل و در میان حق و باطل سرگردان است. بر همین اساس است كه امام علی ـ علیه السّلام ـ به شدت از شك و حیرت نهی می كند و آن را نافی ایمان و موجب كفر می داند: لاترتابوا فتشكّوا، و لاتشكّوا فتكفروا. «تردید و دودلی به خود راه ندهید تا به شك افتید و شك نكنید تا كافر شوید.» (كلینی، كافی، ج 1، ص 48، ح 6.)

راستی یه چیز دیگه. این قانون جذب هم پاک منو کافر کرده! گاهی معجزات خدا رو به قانون جذب ربط میدم. خودم میام برا خودم فلسفه چینی میکنم و بین آیات قرآن و قوانین جذب نکات کاملا مشابه پیدا میکنم. بعدش میگم خب قانون جذب هم که از قوانینیه که خدا بر دنیا حاکم کرده. بعدش میگم چه خدای بزرگی که....
    در باره قانون جذب هم می توانید به تایپیک زیر مراجعه کنید:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=10865

وقتی میگن از خدا بخواه قطعا بهت میده. به این فکر میکنم که این یعنی انرژی مثبت بفرست و قطعا میشه. خب پس این انرژی مثبت فرستادن کافیه. تمسک به خدا نیاز نیست دیگه!
    چرا در تصورات تان همیشه بدنبال تفکیک هستید، می توانید هم با کارهای خیر و بقول شما فرستادن انرژی مثبت، زمینه و مقدمۀ تحقق موفقیت و پیشرفت را فراهم کنید و هم در این مسیر، از یاد خدا و طلب استمداد از آن منبع لایزال غفلت نکنید، هم در انجام کارها اعتماد بنفس و اعتماد به تلاش و کار خیر و مثبت خود داشته باشید و هم به خدا توکل کنید. به عبارتی با همان اصل قرآنی "از تو حرکت از خدا برکت" در همه زمینه ها و همه امور وارد شوید.

موفق باشید ...
    ویرایش توسط صدیق : ۱۳۹۰/۰۵/۱۸ در ساعت ۱۹:۴۸ دلیل: عنوان
    شَک عجیب من

7. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,130
    حضور
    59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما راه درمان و خلاصی از شک و تردید و وساوس شیطانی

شایدم ندیدنش آزارم میده. چرا نباید خدایی که نمیبینم رو بپرستم
    سلام مجدد

چرا باید خدایی را که ندیده و نشناخته ای بپرستی؟ دین اسلام دین تحقیقی است و از جمله اصولی که باید در باره ان تحقیق کنی اصل توحید است. باید خدا را بشناسی آنگاه ایمان بیاوری سپس پرستش کنی.

حقیقت وجود خدا آشکارترین حقایق عالم هستی است، مگر می شود انسان با اندک تأمل در زیبائی های نظام خلقت و بیکران هستی به وجود خالق توانا که واجد صفات کمالی علم و قدرت و تدبیر و اراده است پی نبرد؟ مگر می شود انسان، پیچیدگی ها و نظم حاکم بر عالم هستی را ببیند، و خالق و ناظم آن را نبیند (البته نه با چشم سر بلکه با چشم دل)، از آنطرف، برای ساده ترین و ابتدائی ترین سیستم های ساخت بشر قائل به سازنده باشد اما نظام هستی و انهمه پیچیدگی و نظم و استواری آن را اتفاقی و در اثر یک حادثه بشمارد؟

اینها ساده ترین بیان استدلالی است که در اثبات وجود خدا مطرح است، بگونه ای که هر کسی در هر سطح اندیشه می تواند براحتی آن را بفهمد، و درک کند، حتی انسان با اندک رجوع به فطرت و درون خودش،(سیر انفسی) می تواند وجود خدا را احساس کند. مگر می شود انسان، خود را ببیند و به اینهمه ظرافت و دقت و نیز اوج نیازمندی اش پی ببرد و به تدبیر و ناظم و عالم و قادر بودن خدا و غنی و بی نیازی اش پی نبرد؟ آیا این رؤیت و دیدن خدا به گواهی قلب و جان نیست؟ پس چرا می گویید خداوند را ندیده اید و چرا باید خدای ندیده را بپرستید؟(دقت کنید)

آیا می شود،
    نمیدونم... در حالت معمول خیلی چیزا در مورد اثبات خدا میدونم اما همونطور که احتمالا از نوشته هام فهمیدین کلا ذهنم آشفته است. تو رو خدا کمکم کنید. من که میدونم خدایی هست. فقط این ذهن سرکش من رام باورهام نمیشه!!!!!!! (مگه اعتقادات من تو ذهنم نیست؟!)
    همه اینا رو میدونم اما تا میام بگم خدا؟ یه هو شک میاد تو دلم که کدوم خدا؟!
    اگر کسی بخواهد بیشتر، در ادله اثبات وجودی خدا غور کند می تواند استدلالات عقلی و فلسفی را که در کتب فلسفی و کلامی آمده مطالعه کند.

در همین سایت (انجمن کلام و عقائد- خداشناسی- مبحث براهین اثبات خدا) مباحث بسیاری به بیان ساده و تخصصی در همین خصوص، مطرح و پاسخ داده شده که می توانید رجوع کنید:

در همین سایت (انجمن کلام و عقائد- خداشناسی- مبحث براهین اثبات خدا) مباحث بسیاری به بیان ساده و تخصصی در همین خصوص، مطرح و پاسخ داده شده که می توانید رجوع کنید:

http://www.askdin.com/forumdisplay.php?f=98

علاوه بر اینکه تلاش کنید با مطالعه و تحقیق در حقایق و اصول دین، اعتقادات تان را استحکام ببخشید، بکوشید در کنار مطالعه که تلاشی علمی است، به سیر آفاقی و انفسی هم اهتمام ورزید (تلاش عملی) یعنی فرصت هایی در طول شبانه روز را برای توجه به نفس خودتان و قدرت های درونی و بیرونی که خداوند در نهاد شما به ودیعه گذاشته تنظیم کنید، بهترین اوقات برای این تأمل و تدبر و سیر معنوی اوقات عبادت و بندگی است که خداوند برای ارتباط بندگان با خودش مقرر فرموده است.

برای خلاصی از وسواس شیطان لعین، به فرموده قرآن کریم بسیار استعاذه کنید: "وَإِمَّا يَنزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيْطَانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ؛ و هرگاه از شیطان بر تو رنج و فسادی رسید به خدا پناه ببر که او شنوای داناست..."(اعراف، آیه 200)

ببینید تا چه حد مسأله استعاذه، اهمیت دارد که حتی خداوند دستور داده(فعل امر استعذ) قبل از قرائت قرآن نیز، باید از شیطان و وساوسش به خدا پناه برد. آنجا که می فرماید: فَإِذا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطانِ الرَّجِیمِ؛ هنگامى كه قرآن مى خوانى از شر شيطان مطرود شده به خدا پناه بر." (نحل، آیه 98)

علاوه بر اینکه تلاش کنید با مطالعه و تحقیق در حقایق و اصول دین، اعتقادات تان را استحکام ببخشید، بکوشید در کنار مطالعه که تلاشی علمی است، به سیر آفاقی و انفسی هم اهتمام ورزید (تلاش عملی) یعنی فرصت هایی در طول شبانه روز را برای توجه به نفس خودتان و قدرت های درونی و بیرونی که خداوند در نهاد شما به ودیعه گذاشته تنظیم کنید، بهترین اوقات برای این تأمل و تدبر و سیر معنوی اوقات عبادت و بندگی است که خداوند برای ارتباط بندگان با خودش مقرر فرموده است.

برای خلاصی از وسواس شیطان لعین، به فرموده قرآن کریم بسیار استعاذه کنید: "وَإِمَّا يَنزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيْطَانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ؛ و هرگاه از شیطان بر تو رنج و فسادی رسید به خدا پناه ببر که او شنوای داناست..."(اعراف، آیه 200)

ببینید تا چه حد مسأله استعاذه، اهمیت دارد که حتی خداوند دستور داده(فعل امر استعذ) قبل از قرائت قرآن نیز، باید از شیطان و وساوسش به خدا پناه برد. آنجا که می فرماید: فَإِذا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطانِ الرَّجِیمِ؛ هنگامى كه قرآن مى خوانى از شر شيطان مطرود شده به خدا پناه بر." (نحل، آیه 98)

از اینرو مسأله بسیار حیاتی است، وقتی شیطان، انسان را در مواقع بندگی و حضور عندالله رها نمی کند در باقی اوقات قطعاً دائماً در حال دام گذاری و فتنه گری است. از اینرو اگر انسان می خواهد راهی برای فرار از وساوس شیطان بیابد باید دائماً از شر شیطان به خدا پناه ببرد و استعاذه کند.

تداوم استعاذه و پناه بردن به خدا توأم با مراقبه و حساب کشیدن از نفس، مقدمه ای می شود که انسان به هنگام عبادت، اوقات نماز و بندگی و قرائت قرآن، از نفس آرام و طمأنینه ی بیشتری برخوردار باشد، دیگر وساوس و دسایس شیطان، به هنگام حضور در میعادگاه عبادت، کمتر مؤثر می افتد و در آنها که در تمام اوقات، مراقب و محاسب نفس اند و دائماً به حضرت حق پناهنده اند به هیچوجه اثر نمی کند.

همچنین، بر اساس توصیه بزرگان، خواندن سوره "قل اعوذ برب الناس" و "آیةالکرسی" و ذکر "لاحول ولا قوة الا بالله العلی العظیم" نیز مجرب و در آرامش روحی و معنوی و دریافت توفیق و توجهات الهی مؤثر است.

موفق باشید ...

ویرایش توسط صدیق : ۱۳۹۰/۰۵/۱۸ در ساعت ۱۹:۵۴ دلیل: عنوان
    شَک عجیب من

9. صلوات ها 11

نوشته
    723
    حضور
    6 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    2877

سلام.
    شاید این قبیل افکار در برخی سن ها طبیعی باشد. مدتی فرد را آزار می دهند و سپس میروند. من هم چند سال پیش (سالهای اواخر دبیرستان و اوائل دانشگاه) از این افکار در رنج بودم. بحمد الله مرتفع شد. البته نباید به امید رفع آنها در آینده، بیکار نشست. بلکه مطالعه کتابهای اعتقادی (که از نویسندگان شناخته شده و علمای طراز اول باشد)، شرکت در مجالس علما و منابر آنها، مفید است. نکته خیلی مهم دیگر، پرهیز از تماس داشتن (ولو لحظه ای ) با مظاهر خلاف دین (افراد کم ایمان، رادیو ها و رسانه های بیگانه، رسانه داخلی کم ایمان، و ... ) است.

11. صلوات ها 9

علاقه
    کتاب. بدنسازی بوکس
    نوشته
    128
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    227

سلام.
    نقل قول نوشته اصلی توسط یاقوت احمر نمایش پست ها
    نکته خیلی مهم دیگر، پرهیز از تماس داشتن (ولو لحظه ای ) با مظاهر خلاف دین (افراد کم ایمان، رادیو ها و رسانه های بیگانه، رسانه داخلی کم ایمان، و ... ) است.
    علت چیست؟؟

Do not fear to be eccentric in opinion, for every opinion now accepted was once eccentric

Bertrand Russell

13. صلوات ها 2

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan62 نمایش پست ها
    سلام
    قانون جذب كه قديمي شده!
    راه كارهاي براي رهيدن از مشكلات روزانه
    يه روزي قانون جذب رو پيشنهاد دادند
    يه روزي قانون زمان
    يه روز ديگه راز شاد زيستن رو در حال و...
    يه روزي مي گند! قورباقه ات رو قورت بده! روز ديگه مي گند نده!
    يه روز مي گند رو نقطه ضعف هايت ور برو
    روز ديگه مي گند نه نقاط مثبتت رو داشته باش! نقاط منفي زياد داري
    اونا اگه مي تونستند تا راشو پيدا مي كردند.
    بگذريم
    شما چرا با ذهنت مي خواهيي خدا رو بخوني
    اصلا چرا به ذهنت اينقدر اجازه مي دهي آزارت بده!
    ببخشيد ولي خوب من مي خواهم كمكتان كنم!
    شما در گير يك وسواس ذهني شديد! البته شيطان هم بيكار نمينشينه! ولي شما مستعد هستيد و اين شما رو با بقيه متفاوت كرده!
    اول از همه بايد باور كنيد كه اين يك عارضه است و اصلا ربطي به خدا و خودتون نداره!
    پس اول باورتون رو نسبت به خودتون و خدا اصلاح كنيد!
    دوباره مي پرسم چرا مي خواهيد خدا رو در ذهنتون جستجو كنيد؟
    براي شروع
    براي رهيدن از وسوسه ذهن
    بايد جلوي ذهن فرار رو بگيريد! البته همه ما دچار آن هستيم
    همه ما در ذهن خود زندگي مي كنيم!
    مگه تا حالا نشده از كنار بسياري از موضوعات چشم بسته گذشته باشيم...
    به من ايمان داشته باشيد
    سعي كنيد صداها را بشنويد! صداي آب صداي باد و صداي...
    با دستتون سرما و خنكاي آب رو احساس كنيد
    خلاصه اول از همه خودتون رو احساس كنيد
    البته نه در ذهن
    در بيرون از ذهن
    سخته ولي بايد تمرين كرد
    فرمایشتان در مورد قانون جذب و غورباقه و اینا رو که قبول ندارم. ردش نکنید این قوانین حاکم بر جهانند. خدا قوانین زیادی رو حاکم بر جهان گذاشته. اینا هم هستند. اصلا خیلی از حرف های روانشناسان این حیطه رو عینا میشه تو قرآن خوند! و این نشون میده اینا اگه تازه کشف کردن خدا یه زمانی به اونها فرمان داده.
    بگذریم. این موضوع اهمیت بحث نداره
    ولی نمیدونید چقدر خوشحال شدم که انگار دقیقا حرف منو فهمیدین.
    وسوساس ذهنی، شیطان، مستعد گول خوردن،ذهن فرار
    این عبارات رو تایید میکنم. ولی راستش منظور دوم فرمایشتون که احساس میکنم خیلی هم باید کمکم کنه رو نمیفهمم. یعنی چی که خودم رو احساس کنم؟ که چی بشه؟ مگه میخوام خودمو گول بزنم که ذهنمو رها کنم؟ من میخوام با یقین قلبی خدامو صدا کنم. از شما چه پنهون من خدا رو خیلی دوست دارم. وقت دعا نمیتونم تو ذهنم بهش یقین داشته باشم. ولی وقتی یه اتفاق خوب تو زندگیم میفته با یقین عجیی میگم فقط کار خدا بوده! و واقعا باور دارم که خدا اینکارو کرده. کم و بیش تو یه سری حالات روحی خاص که غالبا آرامش و شادی هستند گاهی تو عوالم خاص خودم احساس میکنم چنان بهش نزدیک شدم که حسش میکنم و... اما نمیدونم لحظات دعا چه مرگم میشه! کمکم کنید من به آرامش لحظات دعا احتیاج دارم.
    برم حرفای بقیه رو هم بخونم

15. صلوات ها 3

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیق نمایش پست ها
    با سلام و عرض خوش آمد و قبولی طاعات شما عزیز:gol:

اولاً باید عرض کنم، شكِ ابتدایی نه تنها مذموم نیست بلکه می تواند شروع مباركی برای رسیدن به علم و یقین باشد. آدمی تا چیزی را مسلّم می پندارد و هیچ زاویه پنهان و مجهولی نمی یابد، در پی كنكاش بیشتر بر نمی آید. بسا حقایق گرانسنگی كه تنها پس از یك شك و تردید اولیه به دست آمده اند. بنابراین، شكْ گذرگاهی ارزشمند و گاه بی دلیل به سوی علم و یقین و در نهایت ایمان است و در این شكل خود نامطلوب و رذیلت اخلاقی نیست. ولی شك و تردید هیچ گاه نمی تواند منزلگاه شایسته ای باشد. شك به عنوان مقصد و منزل (حالتی که شما قبل و حین و بعد عبادت) دارید قطعاً یك رذیلت اخلاقی و از آفات بزرگ یقین و ایمان است و مفهوم آن این است كه نفس آدمی ناتوان از تمییز حق از باطل و در میان حق و باطل سرگردان است. بر همین اساس است كه امام علی ـ علیه السّلام ـ به شدت از شك و حیرت نهی می كند و آن را نافی ایمان و موجب كفر می داند: لاترتابوا فتشكّوا، و لاتشكّوا فتكفروا. «تردید و دودلی به خود راه ندهید تا به شك افتید و شك نكنید تا كافر شوید.» (كلینی، كافی، ج 1، ص 48، ح 6.)

در باره قانون جذب هم می توانید به تایپیک زیر مراجعه کنید:

http://www.askdin.com/showthread.php?t=10865

چرا در تصورات تان همیشه بدنبال تفکیک هستید، می توانید هم با کارهای خیر و بقول شما فرستادن انرژی مثبت، زمینه و مقدمۀ تحقق موفقیت و پیشرفت را فراهم کنید و هم در این مسیر، از یاد خدا و طلب استمداد از آن منبع لایزال غفلت نکنید، هم در انجام کارها اعتماد بنفس و اعتماد به تلاش و کار خیر و مثبت خود داشته باشید و هم به خدا توکل کنید. به عبارتی با همان اصل قرآنی "از تو حرکت از خدا برکت" در همه زمینه ها و همه امور وارد شوید.

موفق باشید ...:gol:
    با نهایت شرمندگی حرفتونو کامل قبول دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیق نمایش پست ها
    سلام مجدد:gol:

چرا باید خدایی را که ندیده و نشناخته ای بپرستی؟ دین اسلام دین تحقیقی است و از جمله اصولی که باید در باره ان تحقیق کنی اصل توحید است. باید خدا را بشناسی آنگاه ایمان بیاوری سپس پرستش کنی.

حقیقت وجود خدا آشکارترین حقایق عالم هستی است، مگر می شود انسان با اندک تأمل در زیبائی های نظام خلقت و بیکران هستی به وجود خالق توانا که واجد صفات کمالی علم و قدرت و تدبیر و اراده است پی نبرد؟ مگر می شود انسان، پیچیدگی ها و نظم حاکم بر عالم هستی را ببیند، و خالق و ناظم آن را نبیند (البته نه با چشم سر بلکه با چشم دل)، از آنطرف، برای ساده ترین و ابتدائی ترین سیستم های ساخت بشر قائل به سازنده باشد اما نظام هستی و انهمه پیچیدگی و نظم و استواری آن را اتفاقی و در اثر یک حادثه بشمارد؟

اینها ساده ترین بیان استدلالی است که در اثبات وجود خدا مطرح است، بگونه ای که هر کسی در هر سطح اندیشه می تواند براحتی آن را بفهمد، و درک کند، حتی انسان با اندک رجوع به فطرت و درون خودش،(سیر انفسی) می تواند وجود خدا را احساس کند. مگر می شود انسان، خود را ببیند و به اینهمه ظرافت و دقت و نیز اوج نیازمندی اش پی ببرد و به تدبیر و ناظم و عالم و قادر بودن خدا و غنی و بی نیازی اش پی نبرد؟ آیا این رؤیت و دیدن خدا به گواهی قلب و جان نیست؟ پس چرا می گویید خداوند را ندیده اید و چرا باید خدای ندیده را بپرستید؟(دقت کنید)

اگر کسی بخواهد بیشتر، در ادله اثبات وجودی خدا غور کند می تواند استدلالات عقلی و فلسفی را که در کتب فلسفی و کلامی آمده مطالعه کند.

http://www.askdin.com/forumdisplay.php?f=98

از اینرو مسأله بسیار حیاتی است، وقتی شیطان، انسان را در مواقع بندگی و حضور عندالله رها نمی کند در باقی اوقات قطعاً دائماً در حال دام گذاری و فتنه گری است. از اینرو اگر انسان می خواهد راهی برای فرار از وساوس شیطان بیابد باید دائماً از شر شیطان به خدا پناه ببرد و استعاذه کند.

تداوم استعاذه و پناه بردن به خدا توأم با مراقبه و حساب کشیدن از نفس، مقدمه ای می شود که انسان به هنگام عبادت، اوقات نماز و بندگی و قرائت قرآن، از نفس آرام و طمأنینه ی بیشتری برخوردار باشد، دیگر وساوس و دسایس شیطان، به هنگام حضور در میعادگاه عبادت، کمتر مؤثر می افتد و در آنها که در تمام اوقات، مراقب و محاسب نفس اند و دائماً به حضرت حق پناهنده اند به هیچوجه اثر نمی کند.

همچنین، بر اساس توصیه بزرگان، خواندن سوره "قل اعوذ برب الناس" و "آیةالکرسی" و ذکر "لاحول ولا قوة الا بالله العلی العظیم" نیز مجرب و در آرامش روحی و معنوی و دریافت توفیق و توجهات الهی مؤثر است.

موفق باشید ...:gol:
    بخش اول فرمایشتون یعنی اینکه خدا رو خیلی ساده در اعماق وجودم میتونم اثبات کنم رو کامل قبول دارم.
    فرمایشاتتون در مورد استعاذه از شیطان هم ذهنمو حسابی درگیر کرد و به صحتش مطمئن شدم. میشه بفرمایید منظورتون از اهتمام بر سیر آفاقی و انفسی چیه؟ تا برم دنبال تحقیق و مطالعه در این
    زمینه؟

یکی از شک های دیگه هم که وقتی میخوام برم دنبال مطالعه ی بیشتر زیاد میاد تو ذهنم اینه که اولا حس میکنم ته همه ی این مطالعه ها باید به خدا برسم. پس در واقع جواب رو جلوجلو میدونم و انگار مجبورم! و ثانیا بدتر از اون فکرم همش مشغول اینه که وقتی اینهمه راه برا اثبات خدا هست که من با توانایی علمی متوسط میتونم با مطالعه راحت خدا رو اثبات کنم پس چرا سایر افراد دنیا که خدا پرست نیستند نمیتونن با مطالعه به خدا برسن؟ چرا هنوز افراد و ادیانی هستند که خدا رو باور ندارند؟ همچنین وقتی من با اثبات های ساده اسلام رو بهترین میدونم چرا بقیه ی مردم دنیا نمیتونن به این باور برسم؟
    پس نکنه من دارم تو جهل میگم خدایی هست. اسلام برترینه و...

17. صلوات ها 4

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

نقل قول نوشته اصلی توسط یاقوت احمر نمایش پست ها
    سلام.
    شاید این قبیل افکار در برخی سن ها طبیعی باشد. مدتی فرد را آزار می دهند و سپس میروند. من هم چند سال پیش (سالهای اواخر دبیرستان و اوائل دانشگاه) از این افکار در رنج بودم. بحمد الله مرتفع شد. البته نباید به امید رفع آنها در آینده، بیکار نشست. بلکه مطالعه کتابهای اعتقادی (که از نویسندگان شناخته شده و علمای طراز اول باشد)، شرکت در مجالس علما و منابر آنها، مفید است. نکته خیلی مهم دیگر، پرهیز از تماس داشتن (ولو لحظه ای ) با مظاهر خلاف دین (افراد کم ایمان، رادیو ها و رسانه های بیگانه، رسانه داخلی کم ایمان، و ... ) است.
    دوست عزیزم من 25 سالمه. والا سال هاست به این مرض دچارم! هر سال شب های قدر تصمیم میگیرم از این مشکل نجات پیدا کنم. میشینم تو این شب بیشتر از هر کار دیگه ای سنگامو با ذهنم وامیکنم که ببین یادت باشه خدا هست. برا خودم میشینم از سر نو اثبات میکنم و حتی یه جاهایی یادداشت میکنم اما دوباره از دو روز بعدش تا میام دعا کنم دوباره همون آش و همون کاسه!
    من از همه ی دوستای اینجا عذر میخوام . انگا واقعا وسواس فکری دارما ولی در مورد ادامه ی فرمایشتون: خودمم احساس کردم که وقتی خودم رو در معنویات غرق میکنم حس و حال بهتری دارم . اصلا خودم این حالات رو بیشتر دوست دارم. ولی پیش خودم میگم نکنه اینکه جو رو مثبت کنم یه جور گول زدن باشه! من باید تو هر جو و شرایطی به اثبات وجود خدا یقین داشته باشم.
    تو رو خدا نزنید منو . میدونم اوضاعم وخیمه!
    ولی خدا منو خیلی دوست داره ها. اینقدر تو زندگیم رد پاش به وضوح هست که خودم نمیدونم چرا اینقدر هوامو داره! شاید بخاطر همسفر پاکیه که تو زندگیم دارم...

19. صلوات ها 4

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

پرسش

نهایتا دوباره ازتون تشکر میکنم که برام وقت میذارین. خیلی تشکر میکنم... ازتون خواهش میکنم به سوالاتم جواب بدین. در کنارش دارم کم و بیش مطالعه هم میکنم.
    الان میخوام برم نماز صبحم رو بخونم. دارم فکر میکنم دعا کنم و به خود خدا هم بگم کمکم کنه بتونم این مشکلمو حل کنم.
    !!!!! چطور پس الان فکر میکنم میتونم راحت دعا کنم و از خدا یه چیزی بخوام؟ پس چرا وقتای دیگه تا میام دعا کنم و بگم خدایا فلان مشکلمو حل کن، به شک میفتم؟! چرا الان برای این مساله که میخوام دعا کنم شک نمیکنم که خدایی هست یا نه؟! وااااااااای تا دیوونه نشدم برم نماز بخونم!

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری