ماه مبارک رمضان در محضر رسول الله اکرم (ص)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ماه مبارک رمضان در محضر رسول الله اکرم (ص)

سلام و درود بر ماه خدا و بر شما روزه داران ...:Gol:

ای مؤمنان و روزه داران و شب زنده داران ماه ضیافت الله بدانید که:

"امام پنجم حضرت باقرالعلوم (علیه السلام) فرمود: چون چشم رسول خدا بماه رمضان مى‏افتاد رو بقبله ميكرد ميفرمود خدايا آن را نو كن بر ما بامنيت و ايمان و تندرستى و مسلمانى و عافيت سرا پا و روزى فراوان و دفع بيمارى و تلاوت قرآن و كمك بر نماز و روزه خدايا ما را براى ماه رمضان سالم دار و آن را براى ما سلامت دار و از ما دريافت كن تا ماه رمضان بگذرد و ما را آمرزيده باشى. "

ای دوستان و همراهان اگر تا این لحظه از ماه رمضان با قلبی آکنده از خلوص و پاکی این عبارات لطیف را به حضرت مولا عرضه نداشته اید، هنوز درنگ نشده همین لحظه با زبان حال نه با قیل و قال به محضرش عرضه بدارید. و بگویید: ای رب ما این عبارات را به تیمن و تبرکی زبان و دهان عبد خالص و ولی ات (ع) می گویم و به پاکی و طهارت قلب آن نبی خاتم، تمسک می جویم، جسارت این بندۀ گناهکارت را به تقرب ولی ات ببخش و مرا هم در زمرۀ بندگان خاصت در این ضیافت قرار ده.

"نبی اکرم (ص) سپس رو بمردم ميكرد و ميفرمود: اى گروه مردم مسلمان چون ماه نو رمضان بر آيد شياطين متمرد در بند شوند و درهاى آسمان و درهاى بهشت و درهاى رحمت گشوده گردند و درهاى دوزخ بسته شوند و دعا مستجاب گردد و براى خداى عز و جل نزد هر افطارى آزادشدگانى باشند كه آنها را از دوزخ آزاد كند."

ای دوستان و همراهان، نکند در ماهی که شیطان متمرد در غل و زنجیر و به بند کشیده شده ما نفس سرکش اماره مان را آزاد و رها بگذاریم تا وجودمان را به بند و غل و زنجیر کشیده و به هر سوی که میل و آمالش است بکشاند.

نکند در ماهی که درهای رحمت آسمان و درهای ورود به بهشت گشوده است ما با گناه و عصیان و فرو رفتن در خواب غفلت و تغافل و حجاب های ظلمانی و نورانی، پای پروازمان را در غل و زنجیر به بند بکشیم و اینهمه فرصت پریدن را به نغمت سقوط تبدیل کنیم. بجای پرواز به سوی بهشت، سقوط به درگاه دوزخ را برگزینیم.

ای دعوت شده به ضیافت الله اگر از اینهمه فرصت بندگی در ماه خدا بهره بگیری و با طهارت و خلوص از سر صدق، به ذکر یا الله گوش و چشم و دلت را از هر آنچه غیر خداست پاک و پاکیزه کنی، می بینی آنچه را خوبان می بینند، مشاهده می کنی آنچه را اولیاء به چشم دل شهود می کنند و می شنوی انچه را اهل معرفت می شنوند چنانکه پیامبر اکرم (ص) در ادامه می فرمودند: "هر شب منادى فرياد زند آيا خواهشمندى هست؟ آيا آمرزشجوئى هست؟ خدايا به هر خرج كنى عوض بده و به هر ممسكى تلف بده تا چون هلال شوال بر آيد فرياد شود بمؤمنان كه فردا براى جائزه‏هاى خود حاضر باشيد كه فردا روز جائزه است سپس امام پنجم فرمود هلا بدان كه جانم بدست او است اين جائزه پول طلا و نقره نيست."(اقتباس از امالى شيخ صدوق-ترجمه كمره‏اى، متن، ص: 47)

ملتمس دعا ...:Gol:

با سلام و درود بر شما روزه داران:Gol:

در امالی شیخ صدوق (علیه الرحمه) حدیثی زیبا و طولانی در فضیلت ثواب روزه ماه رمضان دیدم که به عون الله تعالی در 3 قسمت، تقدیم شما مؤمنان روزه دار می کنم بدان امید که چنان حس و حالی بیابید که گویا در محضر خود رسول الله الاکرم (ص) و از زبان مبارک حضرت می شنوید چنانکه دریچه های قلب شما در کمال معرفت بروی این علم اول و آخر گشوده شود.

سعيد بن جبير گويد با بن عباس گفتم ثواب كسى كه ماه رمضان را روزه دارد و حق آن را بشناسد چيست؟ گفت اى پسر جبير آماده باش تا بتو حديثى گويم كه گوشت نشنيده و بدلت نگذشته است دل خود را براى آنچه پرسيدى فارغ كن كه آنچه خواستى علم اولين و آخرينست سعيد بن جبير گويد از نزد او بيرون شدم و خودم را آماده كردم براى فردا، سپيده دم نزد او رفتم و نماز بامداد را گذاردم و حديث را باو ياد آور شدم رو بمن كرد و گفت بشنو آنچه گويم، رسول خدا ميفرمود اگر بدانيد آنچه شما در ماه رمضان داريد براى خدا بيشتر شكر ميكرديد.

شب اول- خدا همه گناهان امتم را از عيان و نهان بيامرزد و براى شما هزار هزار درجه بالا برد و پنجاه شهر براى شما بسازد.

روز دوم- خداى عز و جل بهر گامى كه برداريد عبادت يك سال و ثواب يك پيغمبر و روزه يك سال براى شما بنويسد.

روز سوم- بهر مو كه در تن داريد گنبدى در فردوس براى شما بسازد از در سفيد كه در زير آن 12 هزار و در نشيب آن 12 هزار خانه نور بشما دهد كه در هر خانه هزار تخت و بر هر تختى حوريه باشد و هر روزى هزار فرشته بر شما در آيد با هر فرشته هديه‏اى باشد.

روز چهارم- خدا در بهشت خلد بشما هفتاد هزار قصر دهد در هر قصرى هفتاد هزار خانه و در هر خانه پنجاه هزار تخت و بر هر تخت حوريه‏اى و برابر هر حوريه هزار كنيزك و روسرى هركنيزك بهتر است از دنيا و ما فيها.

روز پنجم- خدا در جنة الماوى بشما هزار هزار شهر دهد كه در هر شهرى هفتاد هزار خانه و در هر خانه هفتاد هزار خوان و بر هر خوان هفتاد هزار كاسه كه در آن شصت هزار رنگ خوراك مختلف است.

روز ششم- خدا در دار السلام بشما صد هزار شهر بدهد كه در هر شهرى صد هزار خانه و در هر خانه صد هزار تخت طلا بطول هزار ذراع است و بر هر تختى زنى از حور العين است كه سى هزار گيسوان بافته بادر و ياقوت دارد و هر گيسوئى را صد هزار كنيزك بردارد.

روز هفتم- خدا در جنة نعيم ثواب چهل هزار شهيد و چهل هزار صديق دهد.

روز هشتم- خدا بشما مزد كردار شصت هزار عابد و شصت هزار زاهد دهد.

روز نهم- خدا بشما عطاى هزار عالم و هزار معتكف و هزار مرابط دهد.

روز دهم- هفتاد هزار حاجت از شما بر آورد و خورشيد و ماه و ستارگان و جانداران و پرنده و درنده و هر سنك و كلوخ و هر تر و خشك و ماهيان دريا و برگهاى درختان و كتابهاى خدا عز و جل براى شما آمرزشجويد.

ادامه دارد ...:Gol:

صدیق;133570 نوشت:

با سلام و درود بر شما روزه داران:Gol:

در امالی شیخ صدوق (علیه الرحمه) حدیثی زیبا و طولانی در فضیلت ثواب روزه ماه رمضان دیدم که به عون الله تعالی در 3 قسمت، تقدیم شما مؤمنان روزه دار می کنم بدان امید که چنان حس و حالی بیابید که گویا در محضر خود رسول الله الاکرم (ص) و از زبان مبارک حضرت می شنوید چنانکه دریچه های قلب شما در کمال معرفت بروی این علم اول و آخر گشوده شود.

سعيد بن جبير گويد با بن عباس گفتم ثواب كسى كه ماه رمضان را روزه دارد و حق آن را بشناسد چيست؟ گفت اى پسر جبير آماده باش تا بتو حديثى گويم كه گوشت نشنيده و بدلت نگذشته است دل خود را براى آنچه پرسيدى فارغ كن كه آنچه خواستى علم اولين و آخرينست سعيد بن جبير گويد از نزد او بيرون شدم و خودم را آماده كردم براى فردا، سپيده دم نزد او رفتم و نماز بامداد را گذاردم و حديث را باو ياد آور شدم رو بمن كرد و گفت بشنو آنچه گويم، رسول خدا ميفرمود اگر بدانيد آنچه شما در ماه رمضان داريد براى خدا بيشتر شكر ميكرديد.

شب اول- خدا همه گناهان امتم را از عيان و نهان بيامرزد و براى شما هزار هزار درجه بالا برد و پنجاه شهر براى شما بسازد.

............
...........
..........
روز دهم- هفتاد هزار حاجت از شما بر آورد و خورشيد و ماه و ستارگان و جانداران و پرنده و درنده و هر سنك و كلوخ و هر تر و خشك و ماهيان دريا و برگهاى درختان و كتابهاى خدا عز و جل براى شما آمرزشجويد.

ادامه دارد ...:Gol:

سلام مجدد:Gol:

ادامه فضیلت شبهای ماه مبارک رمضان را از زبان رسول مکرم اسلام (ص) با این قلب و دل و گوش و چشم روزه دار که حقیقتاً آماده بهره مندی و فیض کامل است می شنویم:

روز يازدهم- ثواب چهار حج و عمره كه هر حجى با پيغمبرى و هر عمره‏اى با صديقى يا شهيدى انجام شده باشد.

روز دوازدهم- خدا سيئات شما را بدل بحسنات كند و براى هر حسنه هزار هزار حسنه بنويسد.

روز سيزدهم- خدا مانند ثواب اهل مكه و مدينه بشما دهد و بهر سنگ و كلوخى ميان مكه و مدينه شفاعت بشما بخشد.

روز چهاردهم- گويا آدم و نوح را ديدار كرديد و پس از آنها ابراهيم و موسى و سپس داود و سليمان و گويا با هر پيغمبرى دويست سال خدا را عبادت كرديد.

روز پانزدهم- حوائجى از دنيا و آخرت شما را بر آورد و بشما بدهد آنچه بايوب داد و حاملان عرش براى شما آمرزشجويند و خداى عز و جل روز قيامت بشما چهل نور عطا كند از هر سمتى ده نور:

شانزدهم- از قبر كه در آئيد خدا شصت حله بشما دهد تا در بر كنيد و ناقه‏اى كه سوار شويد و ابرى كه از گرماى آن روز بر شما سايه كند.

هفدهم- خداى عز و جل فرمايد آنها را با پدرانشان آمرزيدم و سختيهاى روز قيامت را از آنها برداشتم.

هيجدهم- خداى تبارك و تعالى بجبرئيل و ميكائيل و اسرافيل و حاملان عرش و كروبيان دستور دهد براى امت محمد «ص» تا سال آينده آمرزش جويند و ثواب بدريون بشما عطا كند.

نوزدهم- فرشته‏اى در آسمانها و زمين نماند جز آنكه از خدا اجازه خواهند كه هر روز با هديه و نوشابه گوارا شما را زيارت كند.

بيستم- خداى عز و جل هفتاد هزار فرشته فرستد تا شما را از هر شيطان رجيمى حفظ كند و براى هر روز ثواب صد سال روزه بر شما
بنويسد و ميان شما و آتش خندقى نهد و بشما ثوابكسى دهد كه تورات و انجيل و زبور و فرقان را خوانده و بشماره پرهاى جبرئيل بشما ثواب يك سال عبادت دهد و ثواب تسبيح عرش و كرسى بشما دهد و بهر آيه كه در قرآنست هزار حوريه بشما تزويج كند.

ادامه دارد ... ملتمس دعا ....:Gol:

با سلام و درود بر مؤمنان روزه دار:Gol:

با عرض پوزش از مدیر محترم سایت و مدیر محترم انجمن حدیث و کارشناسان عزیز، که در حوزه این بزرگواران دخالت کردم بدلیل خارج بودن از حوزه بنده، تایپیک را به انجمن حدیث انتقال دادم.

با کمال احترام در صورت صلاحدید و مفید دانستن موضوع، مباحث تایپیک را ادامه داده مدیریت کنند تا بنده و دوستان استفاده کنیم.

با تشکر و امتنان ...:Gol:

با سلام و تشکر

مجالس الشيخ: عن الغضائري، عن التلعكبري، عن الكليني، عن علي ابن إبراهيم، عن أبيه،
عن عبد الله بن المغيرة، عن عمرو الشامي، عن أبي عبد الله عليه السلام قال: إن
الشهور عند الله اثنا عشر شهرا في كتاب الله يوم خلق السموات والارض فغرة الشهور
شهر الله شهر رمضان، وقلب شهر رمضان ليلة القدر، ونزل القرآن في أول ليلة من شهر

رمضان، فاستقبل الشهر بالقرآن .

اما صادق (ع) فرمودند: براستى كه در كتاب خدا ماهها نزد خدا دوازده ماه است . روزى كه خداوند آسمانها و زمین را آفرید، پس نور و روشنى ماهها ماه رمضان است ، و قلب ماه رمضان شب قدر است ، و قرآن در شب اول ماه رمضان نازل گشته ، پس با قرآن از این ماه استقبال كن .

وروى الشيخ حسن بن سليمان في كتاب
المحتضر من كتاب السيد حسن بن كبش باسناده إلى المفيد رفعه إلى أبي بصير عن الصادق
عن آبائه عليهم السلام قال: قال رسول الله صلى الله عليه وآله: إن الله تعالى اختار
من الايام يوم الجمعة ومن الشهور شهر رمضان ومن الليالي ليلة القدر، واختار من
الناس الانبياء والرسل، واختارني من الرسل واختار مني عليا، واختار من علي الحسن
والحسين، واختار من الحسين الاوصياء يمنعون عن التنزيل تحريف الغالين وانتحال

المبطلين وتأول الجاهلين ، تاسعهم باطنهم ظاهرهم قائمهم وهو أفضلهم.

رسول خدا (ص) فرمودند :همانا خداوند از میان روزها جمعه را، و از بین ماه ها، ماه رمضان را، و از میان شب ها، شب قدر را برگزید.....

القطان، عن السكري، عن الجوهري، عن عثمان بن عمران عن عباد بن صهيب قال: قلت
للصادق جعفر بن محمد (عليه السلام): أخبرني عن أبي ذر، أهو أفضل أم أنتم أهل البيت
؟ فقال: يا ابن صهيب كم شهور السنة فقلت: اثنا عشر شهرا، فقال: وكم الحرم منها ؟
قلت: أربعة أشهر، قال: فشهر رمضان منها ؟ قلت: لا، قال: فشهر رمضان أفضل أم الاشهر

الحرم ؟ فقلت: بل شهر رمضان، قال: فكذلك نحن أهل البيت لا يقاس بنا أحد، ...علل

اماه صادق (ع) :ماه رمضان از همه ماهها برتر است همچنانکه اهل بیت علیهم السلام بر سایر مردم برتری دارند .

موضوع قفل شده است