تمرین صبر

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تمرین صبر

یه 2 یا 3 سالی هست با یه مشکلی روبرو شدم که تحملش برام خیلی سخته. این مشکل فکر کنم تا آخر عمر همراهم باشه.اصلا نمیتونم صبر کنم.هرشب که میخوابم از شدت ناراحتی از خدا میخوام مرگمو نزدیک کنه.به نظرتون چیکار کنم صبرم بالا بره؟

به نام خدا
با سلام و خوش آمد گویی به شما دوست عزیز

برای دریافت جواب دقیقتر نیازه اطلاعات بیشتری از مشکلتون رو در میون بزارید
با در اختیار قرار دادن اطلاعات بیشتری در مورد مشکلاتون قطعا جواب و راهکار بهتری حاصل میکنید

در پناه حق موفق باشید و امیدوار

خداوند متعال در آیات فراوانی به دارندگان این صفت، مژده پاداش داده، و اجر
آنان را بیشمار معرفی کرده است. همچنین میفرماید: و آنها که در هنگام
مصیبت، میگویند ما متعلق به خدا هستیم و به سوی او بازمیگردیم،اینها هما نهایی هستند که الطاف و رحمت خدا شامل حالشان شده و هدای تیافتگان هستند، )بقره: 156 ( اجری که به آنها بدهیم، بسیار بهتر از عملی است که انجام میدهند. )نحل: 96 ( خداوند در آیه ای دیگرنصیحت لقمان به فرزندش رابیان میکند و میفرماید: دربرابر مصیبت هایی که به تو میرسد، پیشه کردن این صفت از کارهای مهم و اساسی است. در حدیثی قدسى، خداوند به بندگانش خطاب میکند: «هر کس به قضای من رضا ندهد و بر بلای من این کار را انجام ندهد، خدایی جز من جوید. »و در حدیث قدسی دیگری خطاب به ایشان میفرماید: «وقتی مصیبت تن یا فرزند یا مال، متوجه یکی از بندگانم کنم و او از آن مصیبت استقبال کند، روز قیامت شرم دارم که میزانی برای او قرار دهم ». ارزش این کار نیکو در کلام پیامبر و امامان معصوم)ع( نیز بیان شده است. رسول خدا)ص( میفرماید: نسبت آن به ایمان، مانند نسبت سر است در بدن و کسیکه آن را ندارد، ایمانش سودی ندارد؛ زیرا این خصلت، نیمی از ایمان است.همچنین میفرماید: بر سه نوع است: در هنگام بلا و مصیبت، سرانجام طاعت، و بر ترک معصیت. آن حضرت، این خصلت را یکی از پنج جزء لوازم ایمان به شمار آورده و فرموده است: از آزاد کردن بندگان بهتر است و
خداوند، صاحب آن را بدون حساب به بهشت میبرد. و روزی وسیعتری به او عطا خواهد کرد. بنا بر فرمایش ایشان، این عمل از سوی فقرا نیکوتر است، بهترین وسیله رسیدن به مقصودو سلاحی نیکوست. یکی از سه چیزی است که بنده به وسیله آن خواسته های دنیا و آخرتش را به دست م یآورد. در پایان میفرماید: بدان که ظفر قرین آن است و بیقراری به هنگام بلا و آزمایش، تمام مصیبت است.

با سلام

نقل قول:
از شدت ناراحتی از خدا میخوام مرگمو نزدیک کنه
مگه غیر از اینه هر لحظه که می گذره به مرگمون نزدیکتر میشیم
نقل قول:
یه 2 یا 3 سالی هست با یه مشکلی روبرو شدم که تحملش برام خیلی سخته
شما که 2 یا سه سال تحمل کردید پس می تونید صبر کنید :ok:
دوست بزرگوار این آیه
وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوفْ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الأَمَوَالِ وَالأنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ ﴿سوره بقره /۱۵۵﴾ قطعا شما را به چيزى از [قبيل] ترس و گرسنگى و كاهشى در اموال و جانها و محصولات مى‏آزماييم و مژده ده شكيبايان را
الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ ﴿۱۵۶﴾ همان] كسانى كه چون مصيبتى به آنان برسد مى‏گويند ما از آن خدا هستيم و به سوى او باز مى‏گرديم
رو در نظر بگیر و هر روز با خودتت زمزمه کن اونوقت می بینی که زندگی همین صد سال اولش سخته ما هر آن در امتحانیم پس سخت نگیر و به دنبال راه حل مشکلت باش از کارشناسان و مشاوران خوبی که در اختیار داری استفاده کن انشالله به برکت ماه رمضان مشکلتون حل میشه اگر هم هیچ راه حلی نداشت صبر کن که خداوند بهت کمک می کنه

هرچی میگذره صبر و تحملم کمتر میشه.احادیثو زیاد تو ذهنم مرور میکنم ولی تا چند دقیقه آروم میشم ولی بعدش دوباره ناراحتم.مشکلم راه حلی نداره. تقریبا بزرگه. تو زندگی روزمرم هم کم کم داره اثر میکنه. نمیدو نم با یه روحانی صحبت کنم یا یه مشاور.

نقل قول:
نمیدو نم با یه روحانی صحبت کنم یا یه مشاور
بزرگوار این مربوط به نوع مشکل شما میشه که آیا حیطه ی مذهبی رو در بر می گیره یا حیطه اجتماعی و خانوادگی یا ....

مذهبی اجتماعی

موضوع قفل شده است