صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا اقوام بسیاری به پیامبر دسترسی نداشتن؟؟

علاقه
    کتاب. بدنسازی بوکس
    نوشته
    128
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    227

پرسش چرا اقوام بسیاری به پیامبر دسترسی نداشتن؟؟

سلام.

چرا اقوام بسیاری به پیامبر دسترسی نداشتن؟؟
    شاید بپرسید چرا میگید اقوامی دسترسی نداشتن؟

انسانهای زیادی در نقاط دور افتاده دنیا هستند که کمتر از 100 سال میشه که با انسان متمدن آشنا شدن(هستن قبایلی که هنوز نشدن),از طرفی بی شک 1400 سال هست که پیامبر ندارند و باز بسیاری از اینها دین توحیدی ندارند اصلا معلوم نیست روزی پیامبر توحیدی بین اینها بوده یا نه اگرم بوده کاملا دینش تحریف شده.
    انسان شناسا مشخص کردن این انسان های وحشی و نیمه وحشی سالهاست اثری از تعلیمات توحیدی و متعالی در بینشون نیست,نسلهای بیشمار در گمراهی(از دید سایر ادیان)

جرا خدا این انسانها آن نسلها رو بدون راهنما رها کرده؟

ویرایش توسط مهندس A : ۱۳۹۰/۰۵/۱۲ در ساعت ۰۲:۱۷

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

به نام خدا

از 1400 سال به قبل حتما داشته اند، ولی معمولا کسی به این راحتی گوش به این حرفها (توحید و ...) نمی دهد. خدا هم دیگر به حال خودشان رهایشان کرده.
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس a نمایش پست ها
    سلام. چرا اقوام بسیاری به پیامبر دسترسی نداشتن؟؟ شاید بپرسید چرا میگید اقوامی دسترسی نداشتن؟ انسانهای زیادی در نقاط دور افتاده دنیا هستند که کمتر از 100 سال میشه که با انسان متمدن آشنا شدن(هستن قبایلی که هنوز نشدن),از طرفی بی شک 1400 سال هست که پیامبر ندارند و باز بسیاری از اینها دین توحیدی ندارند اصلا معلوم نیست روزی پیامبر توحیدی بین اینها بوده یا نه اگرم بوده کاملا دینش تحریف شده. انسان شناسا مشخص کردن این انسان های وحشی و نیمه وحشی سالهاست اثری از تعلیمات توحیدی و متعالی در بینشون نیست,نسلهای بیشمار در گمراهی(از دید سایر ادیان) جرا خدا این انسانها آن نسلها رو بدون راهنما رها کرده؟
    سلام
    پاسخگویی خداوند متعال به افراد و اقوام بر اساس میزان استعداد و از طرق عادی است لذا اگر قومی محروم از پیامبر باشند یا به دلیل نبود استعداد در آنها یا به دلیل عدم فراهم شدن اسباب عادی برای هدایت آسمانی ایشان است در عین حال به نظر نمی رسد این افراد و اقوام از هدایتهای فطری به مصالح و مفاسد خود بطور کلی محروم مانده باشند لذا می بینیم در میان ایشان خداپرستی به نحوی هست و اغلب به مصالح و مفاسد کلی زندگی فردی و اجتماعی خود مطلعند وگرنه نمی توانستند باقی بمانند
    موفق باشید

هردو عالم یک فروغ روی اوست

6. صلوات ها 3

علاقه
    کتاب. بدنسازی بوکس
    نوشته
    128
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    227

سلام.

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    پاسخگویی خداوند متعال به افراد و اقوام بر اساس میزان استعداد و از طرق عادی است
    متاسفانه نمیتوانم قبول کنم,زیرا که:

"از طرق عادی است "یعنه چه؟ منکر نبوت هستید؟ یا منظورتان این است از 1400سال به بعد عادی شده؟
    میگوییم هرچه برای هدایت و سعادت لازم است در قران امده وبدون قرآن حتی انسانهای عاقل به سعادت نمیرسند. از شانس بد این قبایل عقب افتاده نه قران دارند نه پیامبر دیگری و نه یک عقل فوق بشری, پس قطعا سعادتمند نخواهند شد.
    ازطرفی
    برای اعراب معروف به جاهلی قرآن نازل شد, چه دلیلی هست که بگوییم استعداد آنها از جزیره نشینان جزایر سلیمان یا سرخپوستان بالا تر است؟؟ آیا اصولا تحقیق این امر شدنیست(اینکه بفهمیم کدون استعداد داشتن یا نداشتن).

اگر قومی محروم از پیامبر باشند یا به دلیل نبود استعداد در آنها یا به دلیل عدم فراهم شدن اسباب عادی برای هدایت آسمانی ایشان است
    چند نکته:
    1-از 1400سال بعد شما کوه استعداد هم باش پیامبری نخواهد امد.

2-چطور ثابت میکنید تمام این اقوام بی استعداد بودند؟یعنی یک نفر با استعداد نداشتند که شایسته هدایت باشد؟

3-فرض کنیم که حق با شماست و استعداد نداشتند(فرض محال), این چه خدایی است که این استعداد هدایت شدن توسط پیامبر را به آنها نداد. انسانهای بیشماری مشرک شدند(کلا دارم راجع به همان قبایل حرف میزنم نه کل مردم) بخاطر اینکه خدا استعداد نداد!!! مشرک در آتش است چون خدا به او استعداد نداد!

4-بی استعداد بودن و"فراهم نشدن اسباب آمدن نبی" که شما فرمودید هیچ کدام در دست خود آنها نبوده پس انها به خاطر شرک بخاطر نپرستیدن الله(جل و جلاله)و ... مواخذه نخواهند شد؟

به نظر نمی رسد این افراد و اقوام از هدایتهای فطری به مصالح و مفاسد خود بطور کلی محروم مانده باشند لذا می بینیم در میان ایشان خداپرستی به نحوی هست و اغلب به مصالح و مفاسد کلی زندگی فردی و اجتماعی خود مطلعند وگرنه نمی توانستند باقی بمانند
    با شما موافقم. حرف من چیز دیگری بود
    شاید زندگی داشته یاشند که در دنیا باقی بمانند اما میشود گفت هیچ یک از آن قبایل از شرک جدا نیستند. شرک کم چیزی نیست! خیلی از آنها چیزهایی میخورند که حلال نیست کارهایی انجام میدهند که حرام است. این چیزها نه تنها برای کسی در آخرت سعدات نمی اورد که بدبختی هم میاورد. اگر اینها مهم نبود سایر مللی که الان دین الهی دارند هم لزومی نداشت پیامبر داشته باشند در حالی که پیامبر اسلام چقدر بر مبارزه با شرک تاکید کرده, یکی از اهداف اصلی پیامبران توحید بوده و ..........

چرا خدا این انسانها آن نسلها رو بدون راهنما رها کرده؟

8. صلوات ها 2

علاقه
    کتاب. بدنسازی بوکس
    نوشته
    128
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    227

سلام.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aminj نمایش پست ها
    از 1400 سال به قبل حتما داشته اند، ولی معمولا کسی به این راحتی گوش به این حرفها (توحید و ...) نمی دهد. خدا هم دیگر به حال خودشان رهایشان کرده.
    سوال من این است که چرا "خدا هم دیگر به حال خودشان رهایشان کرده"؟؟
    اینکه نسلهای قبل توجه نکردند پس خدا برای نسلهای بعد نفرستاد عادلانه نیست شاید از نسلهای بعد کسی قبول میکرد.
    میفرمایید خدا میدانست قبول نمیکند, نفرستاد؟ حجت خدا باید بر آنها تمام میشد و اگر اینگونه باشد که خدا دانست و نفرستاد ,میدانست قبلی ها ایمان نمیآورند چرا فرستاد(دو دلیل مجزا در این عبارت هست).

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

سوال من این است که چرا "خدا هم دیگر به حال خودشان رهایشان کرده"؟؟ اینکه نسلهای قبل توجه نکردند پس خدا برای نسلهای بعد نفرستاد عادلانه نیست شاید از نسلهای بعد کسی قبول میکرد. میفرمایید خدا میدانست قبول نمیکند, نفرستاد؟ حجت خدا باید بر آنها تمام میشد و اگر اینگونه باشد که خدا دانست و نفرستاد ,میدانست قبلی ها ایمان نمیآورند چرا فرستاد(دو دلیل مجزا در این عبارت هست).
    سلام

اگر کسی برایش خیلی مهم است با استفاده از امکاناتی که امروزه در اختیار داریم، بررسی صحبتهای موجود در عالم زیاد کاری ندارد. باید ببینند که ایا جز زندگی حیوانی چیزی می خواهند یا نه و پس از آن مکاتب مختلف و ادعاهایشان را بررسی کرده و بهترین را بر گزینند. هرچند که به نظر می رسد با توجه به "ازفت الازفه" دیگر چندان وقتی باقی نیست.
    حاصل کار سه رسول مهم آخر که معلوم است: یهودیان می گویند ما هر کاری بکنیم و خدا با ما خوب باشد. مسیحیان راست راست راه میروند و می گویند خدا سه تا است و این در حالی است که عیسی هیچ وقت این مطلب را به آنها نگفته و به نظر من تنها حرف از پدری می زده که باید ثابت کرد منظورش الله بوده (که باز هم به نظر بنده این طور افراد به صورت رمزی حرف می زنند و از اسراری آگاهند که این گونه صحبتها را به زبان می آورند و بعد از آنها شیطان در دینشان فتنه می کند). مسلمانان هم که از لحظه مرگ پیامبر مشخص است چه کارهایی کردند و بسیاری به جای منطق دنبال سودجویی بوده و با عملیات انتحاری کار از پیش می برند.
    نکته دیگری که باید بدانیم این است که موضع گیری خدا نسبت به بشر چطور است. در قرآن آمده که جنها هنوز نمی دانند به کسانی که در زمینند خوبی اراده شده یا بدی. ما هم نمی دانیم. ولی به نظر می رسد مجموعا چندان چیز خوبی را (از نظر ما انسانها) نباید انتظار بکشیم. فعلا که باید منتظر دجال بود تا بیاید و ادعای خدایی کند و عده زیادی را که به رسولان پروردگار ایمان نیاوردند بفریبد.
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

علاقه
    کتاب. بدنسازی بوکس
    نوشته
    128
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    227

سلام.
    aminjعزیز در کلیات فرمایش شما با شما موافقم فقط دو مورد هست:

اگر کسی برایش خیلی مهم است با استفاده از امکاناتی که امروزه در اختیار داریم، بررسی صحبتهای موجود در عالم زیاد کاری ندارد.
    وقتی صحبت از قبایل وحشی میکنیم فرمایش شما موضوعیت ندارد.-چند وقت پیش تلویزیون خودمون قبیله ای رو تو آمازون نشون داد که گویا اصلا خبر نداشت بجز خودشون آدم های دیگه هم وجود دارن, به بالگردی که رفته بود با سرشون که فیلم بگیره نیزه و تیر مینداختن-.

کم نیستن کسانی که به امکاناتی که میفرمایید دسترسی ندارن. من بیشتر راجع به اونها سوال دارم نه بقیه

در قرآن آمده که جنها هنوز نمی دانند به کسانی که در زمینند خوبی اراده شده یا بدی. ما هم نمی دانیم.
    چطور میشود خدای خوب اراده ی بد کند. جهل بدی است.سوال من هم این بود از ابتدا که چرا خدا اراده به جهل عده ای کرده؟

12. صلوات

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

وقتی صحبت از قبایل وحشی میکنیم فرمایش شما موضوعیت ندارد.-چند وقت پیش تلویزیون خودمون قبیله ای رو تو آمازون نشون داد که گویا اصلا خبر نداشت بجز خودشون آدم های دیگه هم وجود دارن, به بالگردی که رفته بود با سرشون که فیلم بگیره نیزه و تیر مینداختن-. کم نیستن کسانی که به امکاناتی که میفرمایید دسترسی ندارن. من بیشتر راجع به اونها سوال دارم نه بقیه
    به نظر من خدا از وقتی که انسان به شعوری خاص و در حد صحبت کردن رسید، او را انسان نام نهاد و احتمالا این همان حدی است که به آن مرحله گفته "نفخت فیه من روحی". بنابراین اگر عده ای خیلی بدوی باشند، شاید چندان تکلیفی هم نداشته باشند، به این راحتی هم نمی توان اثبات کرد پیامبر نداشته اند. بقیه عالم هم تا حدی خدا را می شناسند، فقط مثل اینکه بعضی از این آفریقایی ها خیلی در کار روح و جادوگری و ... هستند که دیگر با خودشان است. انسان باید مهاجرت کند، زمین خدا گسترده است.

در مورد اینکه چطور می شود خدا اراده بد کند، حرف من نیست، قرآن گفته:" وَأَنَّا لَا نَدْرِي أَشَرٌّ أُرِيدَ بِمَن فِي الْأَرْضِ أَمْ أَرَادَ بِهِمْ رَبُّهُمْ رَشَدًا (11)"
    خدا عزیز و صاحب انتقام است و هر کاری ممکن است بکند."و بدا لهم من الله ما لم یکونوا یحتسبون" یا "و یحذرکم الله نفسه"
    بالاخره عذاب را که می دهد، بستگی دارد ما سر عقل بیاییم یا لجاجت کنیم (مثل ابلیس که لجاجت کرد).

14. صلوات

علاقه
    کتاب. بدنسازی بوکس
    نوشته
    128
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    227

سلام.
    به نظر من خدا از وقتی که انسان به شعوری خاص و در حد صحبت کردن رسید، او را انسان نام نهاد و احتمالا این همان حدی است که به آن مرحله گفته "نفخت فیه من روحی".
    این اقوام صحبت میکنند پس مرحله ای که فرمودید پشت سر گذاشه اند.
    به این راحتی هم نمی توان اثبات کرد پیامبر نداشته اند.
    پیامبر فرموده "لا نبی .." (پیامبری بدع من نیست)پس 1400 سال که به آسانی ثابت میشود.

در مورد اینکه چطور می شود خدا اراده بد کند، حرف من نیست، قرآن گفته:" وَأَنَّا لَا نَدْرِي أَشَرٌّ أُرِيدَ بِمَن فِي الْأَرْضِ أَمْ أَرَادَ بِهِمْ رَبُّهُمْ رَشَدًا (11)"
    خدا عزیز و صاحب انتقام است و هر کاری ممکن است بکند

این فرمایش شما جای بحث دارد که من خیلی آگاه نیستم . اما بعید میدانم خدا برای جمع یا جمیع انسانها بد بخاهد.
    و الله اعلم

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

سلام. نقل نوشته اصلی توسط : Aminj به نظر من خدا از وقتی که انسان به شعوری خاص و در حد صحبت کردن رسید، او را انسان نام نهاد و احتمالا این همان حدی است که به آن مرحله گفته "نفخت فیه من روحی". این اقوام صحبت میکنند پس مرحله ای که فرمودید پشت سر گذاشه اند. نقل نوشته اصلی توسط : Aminj به این راحتی هم نمی توان اثبات کرد پیامبر نداشته اند. پیامبر فرموده "لا نبی .." (پیامبری بدع من نیست)پس 1400 سال که به آسانی ثابت میشود. نقل نوشته اصلی توسط : Aminj در مورد اینکه چطور می شود خدا اراده بد کند، حرف من نیست، قرآن گفته:" وَأَنَّا لَا نَدْرِي أَشَرٌّ أُرِيدَ بِمَن فِي الْأَرْضِ أَمْ أَرَادَ بِهِمْ رَبُّهُمْ رَشَدًا (11)" خدا عزیز و صاحب انتقام است و هر کاری ممکن است بکند این فرمایش شما جای بحث دارد که من خیلی آگاه نیستم . اما بعید میدانم خدا برای جمع یا جمیع انسانها بد بخاهد.
    سلام

من در کل فقط می توانم بگویم که خدا در همین حدی که دیده می شود به ارسال رسول اکتفا کرده و حتما کار خود را از هر طریقی به پیش خواهد برد. بیشتر از این نمی دانم. جایی (فکر کنم امام شناسی علامه مجلسی) خواندم که روح ما انسانها 2000 سال قبل از خودمان آفریده می شود و کفر و ایمان هر فردی بر پیشانی او نوشته شده که امامان می توانند آن را بخوانند. پس سرنوشت ما فقط در همین دنیا رقم نمی خورد و شاید ورود به این جهان تنبیهی باشد برای روح ما.

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)