سر دوراهی صله ارحام

تب‌های اولیه

16 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سر دوراهی صله ارحام

با سلام و آرزوی قبولی طاعات وعبادات شما عزیزان...
دوستان خواهش می کنم تمام کارشناسان تمام قسمت ها به داد من برسن دارم می رم وسط جهنم...

مشکل من از نرفتن به مراسم عروسی که مشکل شرعی داشت شروع شد...
فقط توی این مهمانی ها مشکل ندارم وقتی هم به دیگر مهمانی ها میرم کاش فقط من روسیاه رو مسخره کنن ... کار به جایی می رسه که امام راحل و رهبر عزیزمون رو بی مورد و بدون هیچ دلیلی توهین می کنن... یا بعضی اوقات گناه آشکار یه فرد مذهبی رو تعریف می کنن و همه بهش می خندن... اونم در حضور من...فکر کنم حضور من باعث تحریک شدن اونا میشه... چند سالی است که تصمیم گرفتم با تمام فامیل قطع رابطه کنم مثلا" اونایی که تو خونشون ماهواره دارن نمی رم خونشون... شاید بگید واسه چی... آخه اصلا" رعایت نمی کنن شبکه های بدنسازی و اخبار های ضد انقلاب فکر نکنم خوب باشن ضمنا" اونا می خوان خودشون رو مدیون کنن من که نمی خوام...
به هر حال تصمیم گرفتم واسه اینکه منم فردای قیامت در جمع اونا نباشم قطع رابطه کنم...
جالبه هروقت خونواده می رن مهمونی بعد که میان می شنوم فلانی منو مسخره کرده...
تو دلم می گم خدارو شکر که اونجا نبودم...
البته فکر نکنید اینقدر به عرضه هستم که نمی تونم جوابشونو بدم... نه خیر سخت در اشتباهید...
فقط به احترام والدینم سکوت کردم وگرنه خیلی راحت خیلی از حرفای این اقوام از طریق دستگاه های مسئول قابل پیگیری هست ومن هم شوخی با کسی ندارم...
خواستم از تمام کارشناسان قسمت های مختلف عاجزانه درخواست کنم یه راه حل درست و حسابی بگن تا ما هم به بتونیم صله ارحام رو انجام بدیم...
مرجع تقلیدم اقای سیستانی
اجرتون با امام زمان عج:Gol:

عاشق حضرت فاطمه س;131955 نوشت:
دوستان خواهش می کنم تمام کارشناسان تمام قسمت ها به داد من برسن دارم می رم وسط جهنم...

با سلام و احترام خدمت عاشق حضرت فاطمه س بزرگوار

استفتائی در این زمینه از مراجع بزرگوار شده است که توجه شما را به آن جلب میکنم:
سوال:اگر عدم شرکت در مجلس حرام(رقص و موسیقی و...) منجر به قطع رحم و کدورت خانوادگی شود:
الف: آیا این مساله مجوزی برای شرکت در اینگونه مجالس می باشد؟
ب: اگر در این مجالس شرکت کند ولی توجهی به کارهای حرام نداشته باشد آیا مرتکب حرام شده است؟

آیه الله سیستانی: الف:این امر مجوز حرام نیست ولی اگر شرکت کند و گوش به موسیقی ندهد حرام نیست مگر اینکه حضور او مشوق حرام باشد ودر فرض حضور نهی از منکر لازم است و اگر احتمال تاثیر ندهد به احتیاط واجب باید اظهار تنفر کند.
ب:جواب روشن شد.
منبع:استفتائات موجود در مرکز ملی پاسخگویی

سلام

پدر بزرگ من وقتی در قید حیات بودند

یک بار از دواج کرده بودند و صاحب فرزند شدند

بعد با مادر بزرگ من ازدواج کردند

اما به دلایلی که دقیق نمی دانم

پدرم یا انها رابطه شونو با هم بعد از مرگ پدر بزرگم قطع کردند(حالا نمی دانم قطع شده یا کم رنگ)

و من عمه ها مو درست یادم نمی آیند آیا لازم به وصل کردن رحم از جانب من هست

یا می تونم همین وصل نکنم ؟

برای من گناهی دارد؟
و سوال دوم

رحم تا چه اندازه باید گسترده شود؟

مثلا دایی بابام و مامانم و بچه هاشون جزء ارحام من هستند؟:Gol:

نور;131970 نوشت:
با سلام و احترام خدمت عاشق حضرت فاطمه س بزرگوار

استفتائی در این زمینه از مراجع بزرگوار شده است که توجه شما را به آن جلب میکنم:
سوال:اگر عدم شرکت در مجلس حرام(رقص و موسیقی و...) منجر به قطع رحم و کدورت خانوادگی شود:
الف: آیا این مساله مجوزی برای شرکت در اینگونه مجالس می باشد؟
ب: اگر در این مجالس شرکت کند ولی توجهی به کارهای حرام نداشته باشد آیا مرتکب حرام شده است؟

آیه الله سیستانی: الف:این امر مجوز حرام نیست ولی اگر شرکت کند و گوش به موسیقی ندهد حرام نیست مگر اینکه حضور او مشوق حرام باشد ودر فرض حضور نهی از منکر لازم است و اگر احتمال تاثیر ندهد به احتیاط واجب باید اظهار تنفر کند.
ب:جواب روشن شد.
منبع:استفتائات موجود در مرکز ملی پاسخگویی

سلام... ممنون که توجه دارید...
من از یه کارشناس در سیما شنیدم این مطلب رو:
1- صله ارحام واجبه
2- اگه شرکت در این مراسم باعث جلوگیری از گناه باشه مستحب است
3- اگر باعث گناه شما شود حرامه

مشکل من تنها این نیست مشکل من این است که حضور من باعث تحریک شدن اونا واسه توهین کردن به امام راحل و مقام معظم رهبری و هر چی مذهبی هست میشه...
من رو مسخره کنن و بزنن ولی ولی فقیه چرا؟
میانگین سواد همگیشون رو بگیری به کلاس پنجم هم نمی رسه ولی ماهواره بیچارشون کرده...
همش می گن ماهواره چنان گفته و چنین گفته...
حالا شما در زمینه تخصص خودتون گفتید ممنون منتظر دیگر کارشناسان در دیگر زمینه ها هستم....

mkk1369;131986 نوشت:
آیا لازم به وصل کردن رحم از جانب من هست یا می تونم همین وصل نکنم ؟ برای من گناهی دارد؟ و سوال دوم رحم تا چه اندازه باید گسترده شود؟ مثلا دایی بابام و مامانم و بچه هاشون جزء ارحام من هستند؟

با سلام
ارحام شامل جد و جده پدری و مادری، پدر،مادر،برادر،خواهر،عمو،عمه،دایی،خاله و فرزندان آنان می باشد،بنابر این آنچه برشمردید جز ارحام شما و پدرتان می باشند و قطع ارتباط با آنان جایز نیست. اما توجه داشته باشید که صله رحم منحصر در رفت و آمد با خویشاوندان نیست؛بلکه صله رحم با هدیه دادن،تماس تلفنی،پیغام فرستادن و...نیز تحقق می یابد، پس همین اندازه که قطع رحم نشود،کافی است.
استفتا شفاهی از دفتر رهبری به شماره 02517746666

نور;132031 نوشت:
ارحام شامل جد و جده پدری و مادری، پدر،مادر،برادر،خواهر،عمو، عمه،دایی،خاله و فرزندان آنان می باشد،بنابر این آنچه برشمردید جز ارحام شما و پدرتان می باشند و قطع ارتباط با آنان جایز نیست. اما توجه داشته باشید که صله رحم منحصر در رفت و آمد با خویشاوندان نیست؛بلکه صله رحم با هدیه دادن،تماس تلفنی،پیغام فرستادن و...نیز تحقق می یابد، پس همین اندازه که قطع رحم نشود،کافی است.

سلام

حالا که قطع شده باید وصل بشه؟

من وصل نکنم بده؟

بعد ما الان جمعیتمان زیاده!!!

یک سوال

آیا اگر نسب مادر پدرم به پیامبر برسه

وصل صله با 14 معصوم هم واجب می شه؟
:Gig:

عاشق حضرت فاطمه س;132003 نوشت:
حالا شما در زمینه تخصص خودتون گفتید ممنون منتظر دیگر کارشناسان در دیگر زمینه ها هستم....

با سلام وتبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان
اگر تمایل دارید این سؤال از زوایای دیگری هم بررسی شود خوب است که در انجمن های دیگر مثل انجمن اخلاق مطرح شود تا ان شا ء الله زودتر به پاسخ برسید .
موفق باشید .

mkk1369;132038 نوشت:
حالا که قطع شده باید وصل بشه؟ من وصل نکنم بده؟

با سلام
بله صله ارحام واجب است ،البته به طریقی که میسر باشد مثل تماس تلفنی هرجند سالی یک بار انجام شود .
mkk1369;132038 نوشت:
آیا اگر نسب مادر پدرم به پیامبر برسه وصل صله با 14 معصوم هم واجب می شه؟

صله نسبت به ارحامی که از دنیا رفته اند می تواند با خواندن یک سوره به نیت آنها صورت پذیرد.

سلام من هم حدودا در چنین شرایطی قرار داشتم و دارم. نکاتی به نظرم رسید که فکر می کنم در این شرایط به دردتون می خوره:

1)حدیثی از امام رضا شنیدم که از حکمت به دور است کسی که وقتی مومنی را می بیند خود را برتر از او بداند(این قسمتی از حدیث است).این حدیث کمکمون می کنه که از اون بالا بیایم پایین و حداقل سعی کنیم مثل پیامبر برای کسانی که امر به معروف و نی از منکرشون می کنیم واقعا دل بسوزونیم و به اونها عاقل اندر سفیهانه و از بالا نگاه نکنیم.

(الآن شاید دارید فکر می کنید که اونها که مومن نیستند اما عیار ایمان اونها نگاه من و شما نیست ما اگر ذره بین نگاهمون روی خودمون زوم بشه هم هر روزمون بهتر از دیروزمونه هم کمتر وقت برای دیدن گناهان دیگران داریم.)

2)در قرآن نوشته شده پیامبر(ص) رحمه للعالمینه دقت کنید للعالمین! نه للمومنین نه للمسلمین. پیامبر اکرم (ص) اسوه ی ماست بیایید سعی کنیم کمی شبیه ایشون بشیم. باید رحمت و فایده ی ما به تمام اطرافیانمون برسه. با لطف و محبتتون شرمنشون کنید. در روح تمام انسان ها هرچه قدر گنهکار روح خدا دمیده شده هر کسی دل داره بالاخره یه جایی جلوی محبت شما کم میاره هر کسی نقطه ی ضعفی داره از اون راه وارد بشید و دلش رو به دست بیارید. سعی کنید بین خودتون و اونها نقطه ی مشترک پیدا کنید و حرکتتون رو از اون نقطه شروع کنید. کاری کنید که حداقل در حضور شما خجالت بکشند گناه بکنند.

خداوند در قرآن به رسولش میگه :ولو كنت فضا غليظ القلب لنفضو من حولك. این محبت پیامبر بوده که مردم رو دور خودش جمع می کرده اگه پیامبر(ص) می خواستند به هر توهینی پاسخ بدهند و بامردم تندخویی کنند الآن شاید مسلمونی وجود نداشت. شرایطتون رو درک می کنم اما این شرایط نباید توجیهی برای اشتباهات باشه که خداوند هیچ توجیهی رو نمی پذیره.

3) شما در بین اقوامتون چه بخواید و چه نخواید احتمالا به عنوان نماینده ی مسلمانان شناخته میشید و اونها اسلام رو در شما می بینند.این وظیفه رو به نحو احسن انجام بدید کاری نکنید که زبانم لال آبروی اسلام توسط شما ریخته بشه.

4)از گناه اونها متنفر باشید نه از خودشون اونها هرچه قدر بد مخلوق خدا هستند به خاطر خدا از ته دل دوستشون داشته باشید و بر هدایتشون حریص باشید.(مثل پیامبرمون). مثلا اگه به شما توهین می کنند از این ناراحت نباشید که به شما توهین شده از این ناراحت باشید که خدا توهین کردن رو دوست نداره.

از من خودتون بگذرید.

6)در کارهای اشتباهشون مثل توهین و مسخره کردن ابدا مقابله به مثل نکنید اگر کار اشتباه بده نباید فرقی بکنه که شما انجامش می دید یا دیگری.

7)دعوت کننده ی مردم باشید اما نه با زبان،بلکه با پارسایی،تلاش ،نماز و نیکی که این رفتارها خود دعوت کننده هستند. امام صادق(ع)

8)هرگز نماز اول وقت را به تاخیر نینداید. امام رضا (ع)

بارها تاثیر این نماز را در امر به معروف و نهی از منکر با چشم خود دیده ام و با گوش هایم شنیده ام.

9)خدا هدایتگر واقعیست و من و شما اگر توفیق داشته باشیم وسیله ای بیش نیستیم. ما مامور به وظیفه ایم نه نتیجه.

10)این شرایط سخت فقط برای شما نیست برای تمام کسانی است که در عصر غیبت می خوان روی باورهاشون بمونند. خدا حتما چیزی در شما دیده که شما رو در این شرایط قرار داده. به خودش توکل کنید.

11)به نظر من اگر لازمه روابط رو کم کنید اما قطع نکنید حتی شده با تلفن حالشون رو بپرسید و در شرایط سخت کنارشون باشید.

12)روی خودتون خیلی کار کنید. بزرگی می گفت ما همان قدر که کنترل نفسمان را در دست داشته باشیم کنترل دیگران را هم در دست داریم. نیت، اطلاعات و عملتان را به بهترین حالت ممکن برسانید.

در این ماه مبارک برای این بنده ی حقیر هم دعا کنید.

هدی عابدی;132211 نوشت:
سلام من هم حدودا در چنین شرایطی قرار داشتم و دارم. نکاتی به نظرم رسید که فکر می کنم در این شرایط به دردتون می خوره:

1)حدیثی از امام رضا شنیدم که از حکمت به دور است کسی که وقتی مومنی را می بیند خود را برتر از او بداند(این قسمتی از حدیث است).این حدیث کمکمون می کنه که از اون بالا بیایم پایین و حداقل سعی کنیم مثل پیامبر برای کسانی که امر به معروف و نی از منکرشون می کنیم واقعا دل بسوزونیم و به اونها عاقل اندر سفیهانه و از بالا نگاه نکنیم.

(الآن شاید دارید فکر می کنید که اونها که مومن نیستند اما عیار ایمان اونها نگاه من و شما نیست ما اگر ذره بین نگاهمون روی خودمون زوم بشه هم هر روزمون بهتر از دیروزمونه هم کمتر وقت برای دیدن گناهان دیگران داریم.)

2)در قرآن نوشته شده پیامبر(ص) رحمه للعالمینه دقت کنید للعالمین! نه للمومنین نه للمسلمین. پیامبر اکرم (ص) اسوه ی ماست بیایید سعی کنیم کمی شبیه ایشون بشیم. باید رحمت و فایده ی ما به تمام اطرافیانمون برسه. با لطف و محبتتون شرمنشون کنید. در روح تمام انسان ها هرچه قدر گنهکار روح خدا دمیده شده هر کسی دل داره بالاخره یه جایی جلوی محبت شما کم میاره هر کسی نقطه ی ضعفی داره از اون راه وارد بشید و دلش رو به دست بیارید. سعی کنید بین خودتون و اونها نقطه ی مشترک پیدا کنید و حرکتتون رو از اون نقطه شروع کنید. کاری کنید که حداقل در حضور شما خجالت بکشند گناه بکنند.

خداوند در قرآن به رسولش میگه :ولو كنت فضا غليظ القلب لنفضو من حولك. این محبت پیامبر بوده که مردم رو دور خودش جمع می کرده اگه پیامبر(ص) می خواستند به هر توهینی پاسخ بدهند و بامردم تندخویی کنند الآن شاید مسلمونی وجود نداشت. شرایطتون رو درک می کنم اما این شرایط نباید توجیهی برای اشتباهات باشه که خداوند هیچ توجیهی رو نمی پذیره.

3) شما در بین اقوامتون چه بخواید و چه نخواید احتمالا به عنوان نماینده ی مسلمانان شناخته میشید و اونها اسلام رو در شما می بینند.این وظیفه رو به نحو احسن انجام بدید کاری نکنید که زبانم لال آبروی اسلام توسط شما ریخته بشه.

4)از گناه اونها متنفر باشید نه از خودشون اونها هرچه قدر بد مخلوق خدا هستند به خاطر خدا از ته دل دوستشون داشته باشید و بر هدایتشون حریص باشید.(مثل پیامبرمون). مثلا اگه به شما توهین می کنند از این ناراحت نباشید که به شما توهین شده از این ناراحت باشید که خدا توهین کردن رو دوست نداره.

از من خودتون بگذرید.

6)در کارهای اشتباهشون مثل توهین و مسخره کردن ابدا مقابله به مثل نکنید اگر کار اشتباه بده نباید فرقی بکنه که شما انجامش می دید یا دیگری.

7)دعوت کننده ی مردم باشید اما نه با زبان،بلکه با پارسایی،تلاش ،نماز و نیکی که این رفتارها خود دعوت کننده هستند. امام صادق(ع)

8)هرگز نماز اول وقت را به تاخیر نینداید. امام رضا (ع)

بارها تاثیر این نماز را در امر به معروف و نهی از منکر با چشم خود دیده ام و با گوش هایم شنیده ام.

9)خدا هدایتگر واقعیست و من و شما اگر توفیق داشته باشیم وسیله ای بیش نیستیم. ما مامور به وظیفه ایم نه نتیجه.

10)این شرایط سخت فقط برای شما نیست برای تمام کسانی است که در عصر غیبت می خوان روی باورهاشون بمونند. خدا حتما چیزی در شما دیده که شما رو در این شرایط قرار داده. به خودش توکل کنید.

11)به نظر من اگر لازمه روابط رو کم کنید اما قطع نکنید حتی شده با تلفن حالشون رو بپرسید و در شرایط سخت کنارشون باشید.

12)روی خودتون خیلی کار کنید. بزرگی می گفت ما همان قدر که کنترل نفسمان را در دست داشته باشیم کنترل دیگران را هم در دست داریم. نیت، اطلاعات و عملتان را به بهترین حالت ممکن برسانید.

در این ماه مبارک برای این بنده ی حقیر هم دعا کنید.

با سلام و
آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما....
حرفای شما اصلا" واسم تازگی نداشت... شما منو نمی شناسید.... حاضر نیستم حتی یه ثانیه کسی رو ببینم که بخواد رو خون شهدا رژه بره...
اصلا" با کسی تو این مواقع شوخی ندارم... فقط به خاطر احنرام به والدینم سکوت کردم... مطمئنا وقتی که سکوتم رو بشکنم همه اونا رو به مسئولین امنیتی معرفی می کنم...
و این کار رو با تمام قوت خواهم کرد...
اما قبلش باید راه کار زبانی با اونا پیدا کنم... اینقدر هم بی عرضه نیستم بخوام جلوشون کم بیارم چون اصلا" سوادی ندارن که بخوان جلوم واستن... دوتا وصیت نامه شهدا رو بخونم همشون خاموش می شن... منتهاش تا چند روز پیش وقت کافی نداشتم واسه مهمانی رفتن ولی بعد از این باید کارم رو شروع کنم...
شمام واسه ما دعا کنید

عاشق حضرت فاطمه س;132217 نوشت:
اصلا" با کسی تو این مواقع شوخی ندارم... فقط به خاطر احنرام به والدینم سکوت کردم... مطمئنا وقتی که سکوتم رو بشکنم همه اونا رو به مسئولین امنیتی معرفی می کنم... و این کار رو با تمام قوت خواهم کرد... اما قبلش باید راه کار زبانی با اونا پیدا کنم... اینقدر هم بی عرضه نیستم بخوام جلوشون کم بیارم چون اصلا" سوادی ندارن که بخوان جلوم واستن

سلام

"اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما" شما که خودتان می گویید جاهلند.
یک مساله دیگر: خودتان می دانید، ولی یک کم به نظر من می آید که شکایت پیش مامورین حکومتی هم بعضی وقتها از مصادیق سخن چینی است.

سلام

ابته فکر نکنم بتونند تنهایی کاری کنند

چون
1. در خانه است و عمومی نیست
2. شاهد عینی باید باشد
3.خطا و جرم بودن اش باید ثابت بشه
و...

صرف اینکه منو مسخره می کنند یا توهین می کنند فکر نکنم جرم باشه!!:Gig:
حالا خودشون می دانند
اما فکر کنم کارشناسان هم نظراتشون را بگویند خوب باشه
:Gol:

سلام...
در جواب پست های 11 و 12
شما که می گی اطلاع دادن سخن چینی هست... پس هر کی به پلیس تماس می گیره سخن چینه؟
این دیدگاه غلطه...
امام خمینی ره می گویند همه باید خودشون رو جزو سازمان اطلاعات بدونن و از کنار مسائل به راحتی عبور نکنن...
این جواب شما... ضمنا" بنده مصادیق جرم رو کمی آشنایی دارم ...
در جواب پست 12 باید بگم
اگه دقت کنید من گفتم که اگه منو حتی بزنن هم ناراحت نمی شم... اونا به امام راحل و مقام معظم رهبری توهین می کنن
اونا غیبت می کنن
توهین می کنن به مذهبی ها...
تحملشون دیگه سخت شده....

عاشق حضرت فاطمه س;132441 نوشت:
شما که می گی اطلاع دادن سخن چینی هست... پس هر کی به پلیس تماس می گیره سخن چینه؟ این دیدگاه غلطه...

سلام

اول از همه که من هزار تا "یک کم" و "بعضی وقتها" را برای این گذاشتم که ممکن است حرفم در بعضی موارد نادرست باشد. ثانیا شما ثابت نکردی اینکه آدم برود و صحبتهای کس دیگر (هر چند بد که البته انسان معمولا حرف بد را می برد و می آورد) را برای کس دیگری بازگو کند، سخن چینی نیست. به هر حال به نظر سخن چینی می آید. از ما گفتن.
و نهایتا بله، بعضی وقتها به پلیس زنگ زدن هم سخن چینی است.
توجه داشته باشیم که در قرآن آمده:"بدا لهم من الله ما لم یکونوا یحتسبون" یعنی "از خدا برایشان آنچه حسابش را نمی کردند آشکار خواهد شد". شاید علت خیلی از ضعفها و شکستهای ما توجه نکردن به همین مسایل ریز باشد. البته باز هم گفتم شاید!

اگه دقت کنید من گفتم که اگه منو حتی بزنن هم ناراحت نمی شم... اونا به امام راحل و مقام معظم رهبری توهین می کنن اونا غیبت می کنن توهین می کنن به مذهبی ها... تحملشون دیگه سخت شده....

سلام

منم گفتم

mkk1369;132406 نوشت:
1. در خانه است و عمومی نیست 2. شاهد عینی باید باشد 3.خطا و جرم بودن اش باید ثابت بشه و...

در مورد رهبر

شاید انتقاد باشه

نه غیبت

تازه رهبر و رئیس جمهور سران کشور اند و غیبت کردن پشت سرشون مجاز باید باشه

به کارشناس فقه بگویید بیاییند بگویند

توهین می کنن به مذهبی ها...

این توهین علنی در خیابان است؟
یا در محیط شخصی؟!!

عام است یا خاص؟

از روی ظلمی که بهشون شده است یا خیر؟

می دانید که غیبت مظلوم پشت سر ظالم مجازه؟(کارشناس فقه باید بگویند حکمش چیست)

علت کارشون رو باید بیابید تا دقیقا منکر بودن آشکار بشه

بهتره فامیلو خودتون نهی کنید نه نیروی انتظامی و...

توهین می کنن

توهین کردن یک مصداق عرفی باید باشد که باید دید آیا توهین به حساب میاید یا خیر؟

تحملشون دیگه سخت شده....

آیا علت را جویا شدید؟
:Gol:

در مسائل اعتقادی
و همچنین مسائل شرعی که حکم لازم داره

با احتیاط بیان می نمایم حتی اگر نامی از احتیاط و کلماتی از این قبیل نیاورم

مگر به صورت یقین بگویم و بیان کنم و سند قرار دهم

:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:
:Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham:

نوکر شهدا;132441 نوشت:
تحملشون دیگه سخت شده.

با سلام.البته من در موقعیت شما نیستم.اما تقریبا با نظیر این مسئله درگیرم.
می فهمم چه حالی دارید.
یک مقداری هم روانشناسانه است.همیشه درمان هر دردی (دعوا) نیست.
من به همه فامیل ودوستان مخالف یاد داده ام که در مقابل من باید رعایت کنند وبه عقاید من احترام بگذارند.واین نیاز به قاطعیت شما دارد نه بی ادبی ودعوا ونه سکوت وزجر کشیدن.قاطعیت مهارت پیچیده ای است که نیاز به تمرین ودانش دارد ودر این مقال نمی گنجد.اما به طور خلاصه هم با سکوت فرق دارد هم با پرخاش.در واقع امری است بین این دو.
آنچه دور از شما انجام می دهند خیلی شما را در گیر نکرده بلکه بیشتر از اینکه در حضور شما ملاحضه نمی کنند ناراحتید.دور از شما هر چه هستند موظفند جلوی شما به عقاید شما احترام بگذارندو رفتار( درست )شماست که این را به آنها می آموزد.
انشالله نیازی به استفاده از زور یا خشونت نیست.
در ضمن باید ببینید علت دقیق احترام نگذاشتن به عقاید شما چیست؟
آیا حساسیت خاصی هم نسبت به شما پیدا کرده اند؟(قضاوت نمی کنم فقط می خواهم تشویقتان کنم بیشتر فکر کنید)یا فقط از حیای شما سوئ استفاده می کنند؟

موضوع قفل شده است