124,000 پیامبر یا فرستاده خدا

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
124,000 پیامبر یا فرستاده خدا

به نام خدا
با سلام خدمت بزرگواران

سوالی برای بنده پیش اومده اینکه همه این رو نقل میکنند 124 هزار پیامبر الهی داریم
اما آیا به این فکر کردیم از اومدن حضرت آدم روی زمین چند سال میگذره؟
10 هزار؟ 20 ؟ 50 ؟ یا 100 هزار سال

حتی اگه بیش از 100 هزار سال گذشته باشه باز یعنی ما باید بطور متوسط هر سال شاهد ظهور 1.2 پیامبر روی زمین بوده باشیم !

به مراتب ما کمتر از این روی زمین زندگی کردیم
بنده به تعداد پیامبران شک نمیکنم اما به توصیفی که از پیامبر برای ما میشه شک میکنم

با یه مثال سعی میکنم منظورم رو بهتر بگم
تا حالا براتون پیش اومده که صبح ساعت زنگ گذاشته باشید اما خواب میمونید یهو یه مورچه گازتون گرفته از جا پریدید دید موقع نماز صبحه؟ این مورچه هه هیچ وقت دیگه نمیومد قحتی وفت بود این موقع اومده نگذاره ما بخوابیم؟ :khandeh!:یا خدا اینو فرستاده بوده مارو واسه نماز بیدار کنه؟
آیا ممکنه پیامبران هم بعضا چنین توصیفی داشته باشند؟ یعنی فرستاده خدا باشند و چیزی که بر دلشون الهام میشده رو به مردم میگفتن و اونها رو به سمت درستی هدایت میکردند اما نمودی نداشته باشند؟

mnsy;131835 نوشت:
سوالی برای بنده پیش اومده اینکه همه این رو نقل میکنند 124 هزار پیامبر الهی داریم اما آیا به این فکر کردیم از اومدن حضرت آدم روی زمین چند سال میگذره؟ 10 هزار؟ 20 ؟ 50 ؟ یا 100 هزار سال حتی اگه بیش از 100 هزار سال گذشته باشه باز یعنی ما باید بطور متوسط هر سال شاهد ظهور 1.2 پیامبر روی زمین بوده باشیم ! به مراتب ما کمتر از این روی زمین زندگی کردیم بنده به تعداد پیامبران شک نمیکنم اما به توصیفی که از پیامبر برای ما میشه شک میکنم

سلام
پیامبران الهی از لحاظ حوزه تبلیغی بسیار متفاوت بوده اند لذا در یک زمان ممکن بوده دهها پیامبر در حال تبلیغ دین الهی بوده باشند با این وصف تعداد 124000 پیامبر عجیب نخواهد بود
موفق باشید

سلام علیکم
دوست عزیز دقت کنید با فرض بالا هر سال یک پیامبر مبعوث میشده! هر سال که یک پیامبر کم نمیشده میشده؟
با فرض حداکثری 100 هزار سال عمر انسان روی زمین که حتی اینقدر هم نیست، باز در هر دوره ای با توجه به عمر بالای انسان در قدیم باید در هر زمان بیش از 60 70 پیامبر روی زمین میبوده مگه اینکه تعداد پیامبران رفته با از مبعوث شده برابر باشند (ساده یعنی خروجیمون نسبت به وروذیمون ثابت باشه!)

mnsy;131878 نوشت:
سلام علیکم دوست عزیز دقت کنید با فرض بالا هر سال یک پیامبر مبعوث میشده! هر سال که یک پیامبر کم نمیشده میشده؟ با فرض حداکثری 100 هزار سال عمر انسان روی زمین که حتی اینقدر هم نیست، باز در هر دوره ای با توجه به عمر بالای انسان در قدیم باید در هر زمان بیش از 60 70 پیامبر روی زمین میبوده مگه اینکه تعداد پیامبران رفته بیش از مبعوث شده باشند (ساده یعنی خروجیمون بیشتر از ورودیمون باشه اونم چیزی در حد 10 برابر تا ضریب ثابت 1 بشه!)

سلام
هیچ اشکالی ندارد که در یک زمان این تعداد پیامبر باشند همچنانکه مشهور است بنی اسراییل در یک روز 70 پیامبر کشتند
موفق باشید

خوب ما یه نقل دیگه داریم که کل پیامبران بنی اسراییل که اینهمه خدا گرامیشون داشته 600 تا یعنی فقط 0.5% کل پیامبرانه

بقیه هم همینطور؟ لحظه ای نگاه نکنیم
بعلاوه اینکه هیچ سندی برای اینکه ما بیش از 10 یا 20 هزار روی زمین بودیم نیست بعدش میره تو باب میمون انسان نما که تا 50 هزار ساله (البته این تا اون وقعی بود که من پی گیرش بودم حالا شاید ورژن جدید ترشم اومده باشه:دی)

mnsy;131885 نوشت:
خوب ما یه نقل دیگه داریم که کل پیامبران بنی اسراییل که اینهمه خدا گرامیشون داشته 600 تا یعنی فقط 0.5% کل پیامبرانه بقیه هم همینطور؟ لحظه ای نگاه نکنیم بعلاوه اینکه هیچ سندی برای اینکه ما بیش از 10 یا 20 هزار روی زمین بودیم نیست بعدش میره تو باب میمون انسان نما که تا 50 هزار ساله (البته این تا اون وقعی بود که من پی گیرش بودم حالا شاید ورژن جدید ترشم اومده باشه:دی)

سلام
1- پیامبران بنی اسرائیل تنها پیامبران این قومند در حالیکه در طول تاریخ صدها قوم زندگی کرده اند و دلیلی یافت نمی شود که در باقی اقوام پیامبران بیشتر یا کمتری نبوده باشد خصوصا با توجه به اینکه بعضی پیامبران اصلا مامور به تبلیغ هم نبوده اند لذا کسی هم آنها را نمی شناخته است
2- بحث تکامل را به این نحو قبول نداریم هرچند برای این ده بیست هزار سال هم این برهان کافی است
موفق باشید

سلام علیکم
ما اگر 1000 قوم داشته باشیم برای 10 هزار سال یعنی بطور متوسط مبعوث شدن 12 پیامبر در هر سال که بطور متوسط برای هر قوم هر 100 سال 1 پیامبر برای یک قوم ( دقت کنید بطور متوسط! برای هر قوم در هر 100 سال!)

شما پیدا کنید این همه قوم! و بعد بی هیچ نشانی از پیامبر؟؟؟

باز هم منظورم رو از باز کردن این تاپیک تکرار میکنم، بنده در وجود 124 هزار پیامبر مشکلی ندارم در نحوه نگاه به پیامبران مشکل دارم

mnsy;131895 نوشت:
سلام علیکم ما اگر 1000 قوم داشته باشیم برای 10 هزار سال یعنی بطور متوسط مبعوث شدن 12 پیامبر در هر سال که بطور متوسط برای هر قوم هر 100 سال 1 پیامبر برای یک قوم ( دقت کنید بطور متوسط! برای هر قوم در هر 100 سال!) شما پیدا کنید این همه قوم! و بعد بی هیچ نشانی از پیامبر؟؟؟ باز هم منظورم رو از باز کردن این تاپیک تکرار میکنم، بنده در وجود 124 هزار پیامبر مشکلی ندارم در نحوه نگاه به پیامبران مشکل دارم

سلام
این محاسبات به حسب تصور عادی از امور است در حالیکه نبوت و رسالت امری الهی است و ما فرمولی از نحوه تقسیم و ارسال انبیاء نداریم .
اما اگر منظور شما اینستکه این پیامبران پیامبران تشریعی نبوده اند بلکه مصداق معنای عام هدایتگران الهی هستند بعید به نظر می رسد . البته بعضی از اهل معرفت قائلند از ترتیب اعداد یعنی 1 سپس 2 و سپس 4 این اشاره فهمیده می شود که انبیاء بسیار بوده اند حتی بیشتر از 124000 ضمن اینکه این روایت می تواند شامل انبیاء الهی در ادوار گذشته بشر هم بشود
موفق باشید

به نام خدا
سلام

بنده هنوز جواب سوال و شبهه ای که برام پیش اومده نگرفتم
نه 124 هزار پیامبر چیزه کمیه نه چیزیه که شهودی نباشه که بگیم درکش سخته
آب که نشدن رفته باشند زیر زمین
توی زمین دیگه ای هم که مبعوث نشدند پس این وسط داستان چیه

mnsy;132010 نوشت:
به نام خدا سلام بنده هنوز جواب سوال و شبهه ای که برام پیش اومده نگرفتم نه 124 هزار پیامبر چیزه کمیه نه چیزیه که شهودی نباشه که بگیم درکش سخته آب که نشدن رفته باشند زیر زمین توی زمین دیگه ای هم که مبعوث نشدند پس این وسط داستان چیه

سلام
ما چند تا پادشاه در طول تاریخ داشتیم ؟ تعداد اونهایی که می شناسید چند تاست ؟ این مطلب را بر تعداد انبیاء تطبیق فرمایید .
حال به دو نکته توجه کنید :
1- برخی از انبیاء -که ما نمی دانیم تعدادشان چقدر است - در حوزه جغرافیایی محدودی تبلیغ داشته اند مثلا برای یک ده چند خانواری یا حتی بعضی تبلیغ هم نداشته اند
2- احتمال شمول این مطلب بر انبیاء ادوار گذشته حیات بشری بسیار زیاد است
موفق باشید

شاید نگاه شما به پیامبر اینه که مثلا مثل حضرت ابراهیم یا موسی و.. باشد. در حالی که پیامبرها هم مراتبی داشتند، گاهی یه پیامبر فقط مسئول هدایت خانواده خودش بوده، یا فقط قبیله خودش رو هدایت می کرده. وقتی می گن بنی اسرائیل تو یه روز سر چهل پیامبر را بریدند منظور همین پیامبرها بوده که مسئول هدایت گروه اندکی بودند. شما گفتید اگه تعداد پیامبرا 124000 باشه باید سالی 1.2 پیامبر فرستاده شده باشه، در حالی که ممکن در سالی 100 پیامبر هم مامور تبلیغ بندگان الهی بوده باشند، اما نه بصورت عام و کلی بلکه مسئول هدایت افراد محدودی ولو در غالب خانواده خودشون باشه. در اینصورت دیگه برای شما تعداد 124000 خیلی عجیب نمی شه. علت تعجب شما اینکه فکر کردید همه پیامبرا یا اولو العزم (صاحب شریعت) بودند یا برای هدایت افراد کثیری فرستاده شده بودند.

به نام خدا
سلام علیکم برادر عبدالکریم
ممنون از توجه شما
بله منظور بنده چیزی شبیه اینچه شما فرمودید بود
و مقصود این بود که بدونم اگر دایره انبیا ختم نشده بود امروز چه کسانی میشدند پیامبر الهی و چه مشخصاتی داشتند
که متاسفانه تا ابن مقطع هبچ حاصل نشد

اگر کتاب نداشته اند نشانه که داشتند، وگرنه بدون کتاب و نشانه چطور باید ادعای پیامبری میکردیند؟
مگر اینکه ادعای پیامبری نمیکردند و فقط اونچه بهشون رسیده بوده چه از وحی یا الهام سغی در تبلیغ و ترویچش میکردند که اونوقت خیلی باید بین اونچه عموم در مورد لفظ پیامبر متصور اند با اونچه بوده تفاوت قائل بود

با تشکر از شما دوست عزیز:Gol:

با سلام و عرض تشکر
درباره رقم پیامبران بنده برای تقریب پاسخ دوستان به ذهن، یک سند تاریخی را تقدیم می کنم. در این سند همانگونه که خواهد آمد تنها در دمشق 1700 پیامبر دفن شده اند. با اینکه امروزه چنین آدرسی را نمی توان یافت ام ادر این صورت باید به دنبال همین ارقام در جاهای دیگر هم باشیم.
قال: و نا علي بن محمد، أنا عبد الرّحمن بن عمر، أنا أبو يعقوب الأذرعي، نا شيخ ممن أثق به، نا محمد بن أحمد بن إبراهيم، عن الوليد بن مسلم، عن شعبة، عن مكحول، عن عبد اللّه بن سلّام، قال: بالشام من قبور الأنبياء ألفا قبر و سبعماية قبر، و قبر موسى بدمشق‏
(تاریخ مدینه دمشق، ابن عساکر، ج 2، ص 411)
البته عبارت قبر موسی به دمشق درست نیست چرا که قبر حضرت موسی در تیه است و قرآن نیز به آن اشاره می کند.قالَ فَإِنَّها مُحَرَّمَةٌ عَلَيْهِمْ أَرْبَعينَ سَنَةً يَتيهُونَ فِي الْأَرْضِ فَلا تَأْسَ عَلَى الْقَوْمِ الْفاسِقينَ (26مائده)

لازم نیست که شما دنبال ارقام پیامبران در دنیا بگردید این مسله کافی است که بدانیم صدوبیت و چهار هزار پیغمبر رسالت خود را انجام داده اند.

موضوع قفل شده است