خوردن بعد از اذان

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خوردن بعد از اذان

با سلام
من روزه قضایی داشتم که امروز سحر برای خوردن سحری بلند شدم دم اذان داشتم دهانم رو می شستم که فهمیدم قسمتی از اذان رو گفتند .
آیا روزه من باطل است ؟
مقلد آقای مکارم هستم .
و کمی آب رو هم فرو بردم .
ممنون

اگر هنگامیکه مشغول غذا خوردن یا نوشیدن اب است بفهمد صبح شده ، باید انچه که در دهان است بیرون اورد و اگر عمدا فرو برد ؛ روزه اش باطل است

بنابراین اگر یقین دارید که وقت اذان داخل شده بود و عمدا اب را فرو بردید روزه یتان باطل است

توضیح المسائل ایت الله مکارم،م1337

سلام

من دقیق نمی دانم چند روزه قرضی دارم

اما می خواهم 5 روز بگیرم

و در چند سال روزه جمع شده و نگرفتم و هر سال چند روز نمی انم(دقیقا) الانم یک روز می توانم روزه بگیرم
(فردا) باید کفاره بدم؟
چه جوری حساب کنم

رهبری

سلام
من نمی دانستم که اذان است فکر کردم صدایی که می آید مربوط به دعاهای قبل اذان است بعد که دهانم را شستم و آمدم کنار پنجره متوجه شدم کمی از اذان گفته شده .
با این حالم باطله؟
بین روزه قضا و واجب فرقی هست؟

mkk1369;130955 نوشت:
سلام من دقیق نمی دانم چند روزه قرضی دارم اما می خواهم 5 روز بگیرم و در چند سال روزه جمع شده و نگرفتم و هر سال چند روز نمی انم(دقیقا) الانم یک روز می توانم روزه بگیرم (فردا) باید کفاره بدم؟ چه جوری حساب کنم رهبری

با سلام خدمت جناب mkk1369 گرامی و تشکر از سئوال شما

منظور شما را از روزه قرضی متوجه نشدم اما اگر شک دارید که آیا روزه قضایی به گردن شما هست یا خیر واجب نیست اقدام به گرفتن روزه قضا بکنید و دادن کفاره هم واجب نیست . البته احتیاط خوب است (1)

پی نوشت:
1. آیت الله خامنه ای ، رساله اجوبه الاستفتائات س 525 و 527

rink;130963 نوشت:
سلام من نمی دانستم که اذان است فکر کردم صدایی که می آید مربوط به دعاهای قبل اذان است بعد که دهانم را شستم و آمدم کنار پنجره متوجه شدم کمی از اذان گفته شده . با این حالم باطله؟ بین روزه قضا و واجب فرقی هست؟

با سلام خدمت کاربر محترم سرکار rink گرانقدر و تشکر از سئوال شما

در فرض مسئله به نظر آیت الله مکارم شیرازی ، اگر بعد از آب خوردن معلوم شده که در صبح آب خورده اید روزه باطل نیست (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. آیت الله مکارم شیرازی ، توضیح المسائل م 1423
و سئوال از دفتر معظم له در قم
موضوع قفل شده است