الگوی شما جوان امروزی کدام است؟شهدا یا !!!+عکس

تب‌های اولیه

103 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
الگوی شما جوان امروزی کدام است؟شهدا یا !!!+عکس

سوپراستارهای شما کدام یک هستند؟

سلام و درود :Gol:
متاسفانه میشه گفت 99% جوانان امروزی ما
ما سوپر استارهاشون افراد طرف چپ هستن .
:Ghamgin:

سلام
از اون سوالات تامل برانگیزه که همه جوابش را میدونند اما کلی فکر همراهشه.
موضوع جالبی را برای فکر کردن ایجاد کردید
ممنون
سمت راستی ها ستاره های آسمانی هستند و نیاز ندارند توی زمین ستاره باشند،پس هر کسی نظر به بالا داره شهدا و بزرگان را توی عرش درخشان میبینه و هر کس نظر به فرش داره بازیگر و ... را.
ان شاء الله که نظرمون همیشه به عرش باشه.

به نظر من جفتش لازمه منتها با کمی تامل ، اگه می تونستیم با کمک سوپر استارهای سمت چپ ، سمت راستی ها رو بشناسونیم اون وقت می تونستیم ادعا کنیم که هر جفتشون لازمه زندگی اند

سلام

اول اینکه سمت راست ها

انسان اسمانی هستن و خیلی تفاوت دارند !

سوپراستار سینما و ورزش و سیاست و .......

نمی توان با شهیدان و جانبازان مقایسه کرد !

تو رو خدا شان شهدا رو پایین نیارید قیاس مع الفارقه

شهدا آسمانی نبودند بلکه آسمانی شدن این دو تا خیلی فرق دارن با هم
این که ما بشینیم و بگیم اونا آسمونی بودن و اونا کجا و ما کجا قبول ولی کدوم از ما ها تا حالا واسه رسیدن به اهداف اونا آرماناشون یا حتی راهشون یه کم تلاش کردیم؟
درسته خیلی از بازیگرای ما به بیراهه رفتن ولی کیه که تاثیر فیلم از کرخه تا راینو منکر بشه؟ یا میم مثل مادر یا دکل من خیلی بچه بودم ولی فیلم سیمرغ و قشنگ یادمه من شهید شیرودی و کشوری و با اون فیلم شناختم اگه از هر چیزی درست استفاده بشه خیلی خوب و لازمه

سلام
با وجود اینکه نیت شخص سوال کننده پاک و پاک است اما خواهشمندم در این زمینه تجدید نظر کنند و این مقایسه اشتباه را نکنند
هیچ شباهتی در این 2 مورد سوال یافت نمی شود که باهم مقایسه شوند هیچ!!!!!!!!!
اما اگر به دنبال جواب هستید باید ..........

madanchi11;130984 نوشت:
اول اینکه سمت راست ها انسان اسمانی هستن و خیلی تفاوت دارند ! سوپراستار سینما و ورزش و سیاست و ....... نمی توان با شهیدان و جانبازان مقایسه کرد

با سلام

واقعا این جناب معدنچی بعضا حرفهایی می زند که باید با اب طلا نوشت

گل مینا;130982 نوشت:
ه نظر من جفتش لازمه منتها با کمی تامل ، اگه می تونستیم با کمک سوپر استارهای سمت چپ ، سمت راستی ها رو بشناسونیم اون وقت می تونستیم ادعا کنیم که هر جفتشون لازمه زندگی اند

گل مینای بزرگوار

به اسک دین خوش امدید

این که لازمه زندگیه یعنی چه؟؟؟

یعنی انهایی که تا حالا تو زندگیشون سوپر استار نداشتن زندگیشون نقص داشته !؟!؟!؟!؟

اینها بازیگراند و نهایت کارشنان ایفای نقش نوشته ها و تخیلات و فوق فوق اش ایفای نقش دیگران است

نمی دانم چرا اینها را باید الگوی زندگی معرفی بکنیم؟!؟!؟

اینها مگر چه فرقی با دیگر جوانان دارند؟؟؟

به خاطر پولشان؟؟؟؟--------------دراین صورت ثروتمندان عالم باید الگوی همه باشند
زیباییشان؟؟؟؟----------------همه می دانیم که زیبایی نسبی است و در نگاه است
تقوایشان!؟!؟!؟--------------اگر داشتند که وضع حجابشان این نبود و فیلم های پارنتی هایشان در اینترنت نبود
؟؟؟؟؟!!!!!!؟!؟؟؟
چی اینها برتری بر دیگر جوانان دارد ؟؟؟؟

نمی دانم !!!!!!!!!!!!

خیلی ممنون جناب آقای طه بابت خوش آمد گوییتون فقط شرمنده من نقل قول بلد نیستم به بزرگی خودتون ببخشین! ایشالله یاد میگیرم

منظورم اینه که چرا این قدر عادت کردیم هممون فقط شعار بدیم؟ پس کی نوبت عمل میشه؟ شما قبول ندارین که صدا و سیما خیلی نقش دارن توی الگو سازی جامعه؟
منظور من اصلا این نیست که کسی که الگو نداره نمیتونه زندگی کنه
یه بار از یه خانم توی مصاحبه رادیوویی پرسیدن الگو شما چیه برگشت گفت اوشین!!! امام خمینی فوری پیام داد که حضرت زهراست چرا باید الگوی غلط انتخاب بشه
من میگم به جای شناخت شهدا بشینیم بگیم اونارو نباید مقایسه کرد غلطه

گل مینا;131024 نوشت:
شهدا آسمانی نبودند بلکه آسمانی شدن این دو تا خیلی فرق دارن با هم این که ما بشینیم و بگیم اونا آسمونی بودن و اونا کجا و ما کجا قبول ولی کدوم از ما ها تا حالا واسه رسیدن به اهداف اونا آرماناشون یا حتی راهشون یه کم تلاش کردیم؟ درسته خیلی از بازیگرای ما به بیراهه رفتن ولی کیه که تاثیر فیلم از کرخه تا راینو منکر بشه؟ یا میم مثل مادر یا دکل من خیلی بچه بودم ولی فیلم سیمرغ و قشنگ یادمه من شهید شیرودی و کشوری و با اون فیلم شناختم اگه از هر چیزی درست استفاده بشه خیلی خوب و لازمه

سلام
ولی شهدا آسمونی بودند که آسمونی شدند!

این درست که سینما به عنوان هنر هفتم ، می تونه خیلی مفید واقع بشه ؛
اما دونستن میزان تحصیلات و اسم همسر و تعداد بچه ها و علاقه مندی های یک بازیگر نه به درد دنیای انسان می خوره نه آخرتش.
بازیگر خوب هم تلاشش قابل تقدیره اما نه در حدی که کسی روی دیوار اتاقش عکس او را بزنه.

بازیگر خوب ،
خودش هم نباید عکس و پوستر بی حجابش پخش باشه ،
خودش هم نباید بره توی بی بی سی بشینه مصاحبه کنه ،
خودش هم نباید بدون حجاب روی فرش قرمز راه بره ،
خودش هم نباید شرف و غیرتش رو ارزان بفروشه.
بازیگر خوب ، خودش هم راضی نمیشه که عکسش رو بزنند رو در و دیوار!

کسی که شهدا رو شناخته باشه ، اصلا واسش افت داره که توی اتاقش عکس بازیگر هم پیدا بشه.
خب عکس شهید رو میزنه به دیوار اتاقش.
زندگی نامه ی شهید رو می خونه.

بازیگران خوب و فیلم های خوب هم انشاءالله که زیاد بشوند.

فکر کنم راجب من دوستان دچار سوتفاهم شدند لازم دیدم یک سری مواردو توضیح بدم:

من دختر مردی هستم که هنوز ترکشای جنگ و به یادگار توی بدنش داره
من دختری هستم که هر وقت بهشت زهرا می رم سعی میکنم سر قبر شهدا به ویژه شهدای فرمانده برم
من دختری هستم که با وجود شغل مهم پدرم بعد از فارق التحصیلی از دانشگاه یه شهر دیگه یک ساله بی کارم و دنبال کار
من دختری هستم با وجود اینکه چادری نیستم ولی خدا میدونه که حجابم از خیلی از به ظاهر چادری ها کامل تره
می دونین چی منو ناراحت میکنه؟ این که وقتی رفتم نماز جمعه تهران بسیجی ها به خاطر اینکه چادری نبودم به من نشریاتی که به همه نمازگزارا می دادنو ندادن این قضاوت از روی ظاهره که منو ناراحت میکنه آقا طاها شاید اجر بازگیری آقای رویگری در نقش کیان ایرانی پیش خدا خیلی مقبول تر از نماز شب من نوعی باشه این که از روی ظاهر آدما قظاوت کنیم که اونا آسمونی ان یا زمینی غلطه خدا میدونه غلطه

سلام
یه کمی با افکار بعضی بازیگرا آشنا بشیم.....

جمعی از بازیگران که به سفر حج اعزام شده بودند در دیدار با برخی از زائرین مباحثه ای انجام داده اند که قسمتی از آنها را با هم مشاهده می کنیم :

یکی از زائرین به جمع بازیگران اضافه شد و به وضعیت حجاب خانم های بازیگر در فیلم ها اعتراض کرد و گفت: وضعیت شما در بعضی از فیلم ها به گونه ای است که نمی توان آن فیلم ها را با خانواده دید.
مهناز افشار در پاسخ به این زائر وضعیت قوانین و حجاب در مالزی را مثال زد و گفت که خوب است همان آزادی و قانون مالزی درباره حجاب در ایران هم پیاده شود.
در همین هنگام رز رضوی نیز وارد بحث شد و گفت: شما یک آیه از قرآن بیاورید که در آن با نمایان بودن بدن زن مخالفت شده باشد!

این زائر گفت: نظر همه مراجع مبنی بر ممنوعیت نمایان بودن برجستگی های بدن زنان است.

رز رضوی پاسخ داد: برای ما قرآن مهم است، نه ....

رز رضوی همچنین تاکید کرد: در ایران هم وضعیت حجاب باید مثل کشورهایی مانند سوریه، مالزی و لبنان باشد!

گل مینا;131035 نوشت:
شاید اجر بازگیری آقای رویگری در نقش کیان ایرانی پیش خدا خیلی مقبول تر از نماز شب من نوعی باشه

گل مینای عزیز ، من متوجه منظور شما شدم.

اما ببینید یک جوان وقتی که بازیگران سینما رو محبوب خودش قرار میده ، انگیزش از این کار 2 حالت داره:

1) به این دلیل که اون بازیگر ، پایبند به ارزش هاست به او علاقمند میشه.

در مورد این حالت باید گفت که چنین جوانی خودش هم جوانی ارزشی هست. و عقایدش براش مهم هستند.
اما!
جوان ارزشی ، اگر کمی هم شهدا رو بشناسه که البته وقتی هم که معیارش برای انتخاب بازیگر محبوب ارزش ها بوده ، احتمال زیاد باید شهدا رو بشناسه ، خب در کنار احترامی که برای بازیگران خوب قائله ، الگو و محبوبش رو شهدا قرار میده.
چون شهدا با هیچ کس قابل مقایسه نیستند.

2) این جوان ، به دلیل زیبایی یا معیارهای دیگری جز ارزش ها ، به یک بازیگر علاقمند میشه.
در این صورت چنین جوانی به دنبال بازیگران خوب نمیره.
به دنبال بازیگرانی هست که اون ها هم مثل خودش پایبند به ارزش ها و اعتقادات نیستند.

پس از مجموع این دو حالت ، نتیجه این میشه که تقریبا در همه ی موارد ، بازیگرانی الگوی برخی جوانان قرار می گیرند که شایسته نیستند. مسئله اینه!

ممنون عزیزم این حرف شما دربست قبول اما من چی میگم
من میگم شهید یعنی چی؟ سهم شهدا از این انقلاب چیه؟ آیا سهم شهید اینه که کوچه خیابون به اسمش کنیم؟ آیا سهم فرمانده ای مثل صیاد اینه که یه اتوبان به اسمش کنیم؟سهم شهید همت چیه؟ اتوبانی که حتی روی تابلو هاش نوشتن همت شرق یا همت غرب حتی واژه شهدوکنارش ننوشتن
سهم جوونامون از شهدا چیه؟سهمشون اینه که توی دانشگاشون 4 تا شهید ببریم دفن کنیم؟ بعد موقع معرفی و انتخاب الگو که شد بگیم اونا این قدر آسمونی و دست نیافتنی بودن توی سوسول کجا اون کجا؟ من میگم نباید این قدر بالا بالا بگیم که کسی جرئت نکنه و به همین الگو های پیش پا افتاده نظیر فوتبالیست و بازیگر قانع بشه نمیدونم میتونم منظورمو بگم یا نه

سلام مجدد
وقتی میگیم مثلا آقای فلانی که از بازیگران خوب مملکت ما هستند سوپر استار نیستند برای من نوعی،به خاطر اینه که من توی زندگیم سوپر استار هایی دارم که از اون ها خیلی بالاتره.از ائمه و معصومین گرفته تا بزرگان دینی و ...
اما این معنی را نمیده که فلان بازیگر بده.
مثلا اگر من سوپر استار نیستم حتی بین افرادی که من را میشناسن،یعنی آدم بدی هستم؟
مثال آقای رویگری و ... که میشه گفت آدم های بزرگی هستند در زمینه و حرفه خودشون که قابل احترامند اما معنی سوپر استار و الگو نمیدهند.
اما در مورد این بحث که شروع شد توی عکس هیچ کدوم از بزرگان سینما دیده نمیشه و عموما خوشتیپ ها جمع هستند!!! که وضعیت حجاب خانمها خود گویای مطلبه.

گل مینای عزیز
در مورد قسمت اول مطلبت درست که شهدا تبدیل شدن به اسم و اسطوره و ازشون جز نام چیزی باقی نمونده و حتی همسنگرانشون هم آرمانهاشون را فراموش کرده اند.از شهید کاظمی و باکری مطالبی با همین مضامین دیدیم.
اما وظیفه جوان ما چیه؟
به نظر من اگر کسی بخواهد الگو خودش را شهید قرار بده زمینه اش زیاده،اونی که خودش را به هر آب و آتیش میزنه تا پوستر فلان بازیگر را پیدا کنه،خیلی راحت میتونه عکس و وصیت نامه شهید را حتی متاسفانه ارزونتر پیدا کنه.اما مشکل اینه که نمیخواهد
مشکل اینجاست که جوون ما مثالش از شهید و شهدا و جانباز و ... اینه که خوردن و بردن .یا اینکه جو گیر شده بودن و ... یا تا اسم شهید میاد بگن خوب شد باباشون شهید شد با سهمیه شهید برن دانشگاه!!!!!!!!!!!
جوان ما نیاز داره بیشتر بدونه و بیشتر بفهمه و همون اندازه که افکار مسموم تو گوشش خونده شده حرفهای حقیقت هم بشنوه.

گل مینا;131047 نوشت:
من میگم نباید این قدر بالا بالا بگیم که کسی جرئت نکنه و به همین الگو های پیش پا افتاده نظیر فوتبالیست و بازیگر قانع بشه نمیدونم میتونم منظورمو بگم یا نه

[=Times New Roman]
بله ، متوجه شدم. :ok:
اما!
اینکه جوانی به دنبال فوتبالیست ها و بازیگرها بره ، به خاطر این نیست که شهدا رو دور از دسترس فرض کرده!
به این دلیله که اونها رو نشناخته.
[=Times New Roman]شهدا اگر هم وصف شده باشند ، همون طوری وصف شده اند که بودند.
[=Times New Roman]و محاله کسی وصف شهدا رو بشنوه و اونها رو نشناسه و محاله کسی شهدا رو بشناسه و بگه نه من با اونها فرق دارم و نمی تونم مثل اونها باشم.
شهدا چنان او رو جذب می کنند و چنان او را عاشق خودشون می کنند که او هم سعی می کنه مثل شهدا بشه تا لیاقت شهید شدن رو پیدا کنه.

[=Times New Roman]مشکل برخی افراد اینه که شهدا رو هنوز نشناختند یعنی وصف شهدا رو کم شنیده اند یا اصلا نشنیده اند.
نه اینکه اونها رو خیلی دور از دسترس ببینند.
[=Times New Roman]
مطمئن باش دستاورد شناخت شهدا هم ، رو آوردن به بازیگرها نیست.

[=Times New Roman]خیالت راحت! :ok:

madanchi11;130984 نوشت:
سلام

سوپراستار سینما و ورزش و سیاست و .......

نمی توان با شهیدان و جانبازان مقایسه کرد !

خیلی جالبه که من فکر میکردم برخی از دوستان چنین نظری رو بدن که کاملا هم درسته اما قصد این سوال اصلا مقایسه نیست بلکه بحث سر انتخاب ماست قبول کنید کسانی هستند که از آوردن اسم چند شهید معذورند اما دیوار اتاقشون پراز همین عکسهای سمت چپه،این پرسش و این عکس اصلا برای مقایسه نبود برای یک تلنگر بود
تلنگری که نکنه من دارم عکس کسانی رو جمع میکنم،مصاحبه های کسانی رو دنبال میکنم،پیگیر فیلم های کسانی هستم که نه تنها راه شهید رو دنبال نمیکنند بلکه حتی به اون توجهی هم ندارند

*!*طیب طاهر*!*;131025 نوشت:

خواهشمندم در این زمینه تجدید نظر کنند و این مقایسه اشتباه را نکنند
هیچ شباهتی در این 2 مورد سوال یافت نمی شود که باهم مقایسه شوند هیچ!!!!!!!!!
اما اگر به دنبال جواب هستید باید ..........

باز هم خیلی جالبه
من اصلا نه به دنبال جواب بودم و نه اینکه به قول یکی از دوستان بحث راه بیاندازم
همونطور که در پست قبل گفتم فقط محض یک تلنگر بود که با جسارت این کاررو کردم...

مسیحا;131052 نوشت:
ونی که خودش را به هر آب و آتیش میزنه تا پوستر فلان بازیگر را پیدا کنه،خیلی راحت میتونه عکس و وصیت نامه شهید را حتی متاسفانه ارزونتر پیدا کنه

بله ، درسته.
این درست که باید در فهماندن ارزش های دفاع مقدس به جوان ها تلاش کرد اما مگه همه ی اونهایی که عاشق شهدا شدند ، یه عده اومدند با فیلم و کتاب و عکس توی مغزشون فرو کردند که شهدا کی بودند؟!
پس اختیار آدم این وسط چه نقشی داره؟

خیلی وقتها بعضی ها اصلا محض تجربه هم نمی روند سراغ این چیزها.
به این دلیل که نمی خواهند.
واقعا کسی که کلی وقت و هزینه صرف می کنه تا در مورد یک بازیگر چیزی دستیگرش بشه ، نمی تونه چهار خط کتاب از یک شهید بخونه؟!
مشکل از خود افراد هم هست.
هیچ وقت راه برای شناخت شهدا بسته نیست.
بعضی ها خودشون وارد نمیشن.

مـــریم;131054 نوشت:
به این دلیله که اونها رو نشناخته.

سلام
کاملا با این امر موافقم،چرا قبل از گفتن اینکه مثلا چرا جوونها باید برن دنبال فلان بازیگر وتهیه ی پوسترش چرا به این موضوع توجه نمی کنیم مایی که ادعای ادامه دهندگان راه شهدا رو داریم چیکار برای شناخته شدنشون کردیم؟آیا زمینه ی ترغیب حداقل هم سن وسالهای خودمون رو برای آشنایی با شهدا فراهم کردیم
امروز سالروز عملیات فجرآفرین والفجر 3 هست خوب ما امروز برای شناسوندن رادمردانی که یه همچین روزی سال 62 رفتن جلوی دشمنای این مرزوبوم سینه سپر کردن وازهمه چیزشون گذشتن چیکار کردیم؟
نمیخوام وظیفه ی این کار رو از دوش مسئولین فرهنگی ساقط کنم اما کلا اونا رو بزاریم کنار،خودمون چی،خودمون برای معرفی اونا چیکار کردیم؟اصلا معرفی هم بزاریم کنار،چندبار نشستیم پای صحبت یه مادر شهید؟چندبار دردودلهای یه خواهر شهید رو گوش دادیم؟چقدر تونستیم نسبت به شهدا نسبت به کاری که کردن نسبت به راهی که شروع کردن تو خودمون معرفت ایجاد کنیم؟آیا صرفا معرفت کافیه؟سهم ما تو شهدایی کردن فضای جامعه چیه؟.............
اصلا تا حالا به این چیزها فکر کرده بودیم................
جوابشو میزارم به عهده ی خودتون،هر کسی به خودش پاسخگو باشه

بحث اینکه یک عده آمدند و تو مغز یک عده دیگه فرو کردن نیست
بحث اینکه افراد با هم متفاوتند هم نیست
اما یک چیز مشترکه مسلما اینکه این آگاهی وجود نداره و باید جرقه ای زده بشه حالا یا فرد با تفکر به این نتیجه میرسه که مثلا چیزهایی مهمتر از تیپ فلان بازیگر وجود داره یا اینکه تلنگرهایی از این دست انشالله کاری کنه
که البته در هر دومورد توفیق الهی رو نباید فراموش کرد

آهان چیزی که ناگفته ماند هم اینکه ما نیز در برابر آرمان هایی که شناختیم مسئولیم و همونطور که خانم "مریم کوچولو " گفتند باید وظیفه اطلاع رسانی خودمون رو انجام بدیم تا شاید گوشه ایش تلنگری بر ذهن کسی بزند کسی چه میداند؟

شهرزاد;131063 نوشت:
اما یک چیز مشترکه مسلما اینکه این آگاهی وجود نداره و باید جرقه ای زده بشه

سلام
دوست عزیز آگاهی وبه قول شما جرقه ازآسمون که نازل نمیشه بالاخره این من وتو هستیم که ما می شویم ،می شویم یک طرز فکر می شویم یک جریان یک مکتب وتمام تلاش یک مکتب بر عرضه کردن افکار وآرمانهاش استواره،پس همه ی ما باید دست به دست هم بدیم تا اون جرقه رو ایجاد کنیم
پس گر مرد رهی بسم الله

سلام
بسم الله
البته این حرف رو در پست قبل زدم

شهرزاد;131069 نوشت:
سلام بسم الله البته این حرف رو در پست قبل زدم

سلام
بله اما بنده مشغول نوشتن پاسخ بودم ومتوجه ی پست جدیدتون نشدم،به بزرگواری خود این حقیر را عفو بنمایید:Gol:

مـــریم;131059 نوشت:
واقعا کسی که کلی وقت و هزینه صرف می کنه تا در مورد یک بازیگر چیزی دستیگرش بشه ، نمی تونه چهار خط کتاب از یک شهید بخونه؟!

میتونه.ولی نمیخواد،یعنی نمیذارن که بخواد.
با این همه تبلیغی که علیه ارزش هاست.
ضد ارزش ها رو ارزش جلوه میدن که جوون دنبال حقیقت نره

مرسی مریم کوچولو با اون جای حرفت که گفتی چرا به این موضوع توجه نمی کنیم مایی که ادعای ادامه دهندگان راه شهدا رو داریم چیکار برای شناخته شدنشون کردیم؟آیا زمینه ی ترغیب حداقل هم سن وسالهای خودمون رو برای آشنایی با شهدا فراهم کردیم 100 درصد موافقم حداقل مطلب اینه که این بازیگرا جایی برای معرفی خودشون دارن سینما و تلویزیون عرصه ای که درست یا غلط اون آدما رو به جامعه معرفی می کنه شما تا کسی و نشناسی که نمیری دنبال پوستر و عکس و ویژگی های خانوادگیش میرید؟ نمیرید دیگه اما شهدا چی؟ چی کار شده واسه معرفیشون؟ من خودم خیلی زندگی نامه های شهدا رو خوندم خیلی حرف های همسران و فرزندان شهدا رو شنیدم من هیچ وقت حرف های همسر شهید حمید باکری از ذهنم پاک نشده ولی چه قدر سعی شده به معرفی شهدا؟ تقریبا هیچی ، الان کی داره خیلی سنگ شهدا و جنگ و به سینه میزنه؟ نذاریم کسایی وارث انقلاب بشن که کوچکترین نقشی توی انقلاب و جنگ نداشتن نباید بذاریم از اون آدما چیزی نمونه جز کوچه خیابونایی که به اسمشون کردن ولی متاسفانه داریم میریم به اون سمت این جا جایی که خیلی حرفا رو نمیشه زد خیلی چیزارو نمیشه گفت ولی برخوردی که با خانواده های شهدا توی چند سال اخیر شده واقعا دل آدمو به درد میاره این که فقط زبانا دفاع کنیم و توی عمل هیچ حرکتی انجام ندیم غلطه تمام حرف من دو جمله است : خوبه که کم تر از روی ظاهر آدما قضاوت کنیم
و به جای این همه شعار کلاهامونو قاضی کنیم که خودمون واسه شهدا چی کار کردیم جز این که فقط گفتیم اونا آسمونی بودن و از این حرفا
وسلام

طاها;131026 نوشت:

با سلام

واقعا این جناب معدنچی بعضا حرفهایی می زند که باید با اب طلا نوشت

خوب ظاهرا من نقل قول یاد گرفتم!!!
جناب آقای طاها محترم همین دوست عزیز و گرامی جناب معدنچی چرا عکس آوارتارشون عکس شهید نیست و مصداق چیز دیگه ایه؟ این به نظر شخص شما شعار دادن نیست؟ ایشون توی تالار دینی عکسی گذاشتن که با حرفاشون هماهنگ نیست

گل مینا;131032 نوشت:
منظورم اینه که چرا این قدر عادت کردیم هممون فقط شعار بدیم؟ پس کی نوبت عمل میشه؟ شما قبول ندارین که صدا و سیما خیلی نقش دارن توی الگو سازی جامعه؟

با سلام

بله بزرگوار
شعاری که شعور و تفکری پشتوانه ان نباشد و در ادامه منتج به نتیجه عمل نشود اشتباه است حال از هر کسی که می خواهد باشد صدا و سیما و مسئول و روحانی و استاد دانشگاه و .........

بنده الگو سازی صدا و سیما را در نهایت درجه قبول دارم و بسیار انتقاد ولی کو کوش شنوا

گل مینا;131032 نوشت:
یه بار از یه خانم توی مصاحبه رادیوویی پرسیدن الگو شما چیه برگشت گفت اوشین!!! امام خمینی فوری پیام داد که حضرت زهراست چرا باید الگوی غلط انتخاب بشه

البته این خانم اشتباه بزرگتری هم کرده و گفته بودند که امروز در جامعه ما الگوها را باید عوض کنیم و خانم 1400 سال پیش نمی تواند الگوی جامعه ما باشد و الگوی امروز جامعه ما اوشین است
که امام فورا موضع گرفتند

و اما در مورد الگو داشتن بله به شدت قبول دارم که باید در جامعه برای جوانان الگو باشد
و جوان با ارزش گذاری روی الگوهای خود بتواند اینده ارمانی خود را تصور کرده و قدم در راه تعالی بردارد
این را همه قبول داریم

و اما در مورد مقایسه:

گل مینا;131032 نوشت:
من میگم به جای شناخت شهدا بشینیم بگیم اونارو نباید مقایسه کرد غلطه

همان طور که از مطالب استارتر تایپک روشن شد ایشان قصد مقایسه نداشتند و نیت شان تلنگری برای کاربران بودند و همین

گل مینا;131035 نوشت:
شاید اجر بازگیری آقای رویگری در نقش کیان ایرانی پیش خدا خیلی مقبول تر از نماز شب من نوعی باشه این که از روی ظاهر آدما قظاوت کنیم که اونا آسمونی ان یا زمینی غلطه خدا میدونه غلطه

با سلام

بزرگوار به نظر بنده دراین مورد سوء برداشتی رخ داده است که نکاتی را یاداور می شوم:

هر بازیگری دو وجهه و شخصیت دارد یکی شخصیت حقیقی که همان رضا رویگر و پرویز پرستویی و هدیه تهرانی و خسرو شکیبایی و مهناز افشار و ........است
افرادی که زندگی دارند مثل همه انسانهای روی زمین که شخصیت خودشان را دارند وحقیقتا هم همان هستند

و وجهه دوم و شخصیت حقوقی یا بهتر بگوییم بازیگری شخصیتی است که این افراد ان نقش را ایفا می کنند مثلا یکی پیامبر می شود و یکی امام می شود و یکی شمر می شود و یکی مختار و ................

ان چه ما در مورد ان صحبت می کنیم و مد نظر ماست
شخصیت بازیگری و حقوقی انها نیست چون ایشان در فیلم فقط و فقط ایفای نقش کرده ومی کند
حال اگر نقش اش را به نحو احسن انجام داده است که نزد خداوند ماجور است
ما با این کار نداریم
شاید فردی در فیلم شمر شود و امام بکشد ولی در حقیقت یکی از بندگان خداست و برعکس فردی امام شود و پیامبر و شخصیتی متضاد با گفتار پیامبر داشته باشد

انچه که امروز از بازیگران الگوی جوانان ما می شوند مختار در مختار نامه نیست فریبرز عرب نیا است
یا یوسف ، سریال یوسف پیامبر نیست بلکه مصطفی زمانی است و..................

دختران و پسران جوان به نقش انها کاری ندارند بلکه به قیافه و سن و ماشین و بازی و زن و زندگی و......ایشان علاقمنداند
جوان از این که فلانی درچه نقشی بازی کرده عاشق او نیست
بلکه جوان -- دختر و پسر--امروز عاشق چشم و ابرو و قیلافه اوست

و اینها نمی توانند الگوی جوانان ما باشند

فردی که تا توانسته خارج از کشور کشف حجاب کرده و در داخل هم عکس های مستهجن اش اینترنت را برداشته نمی تواند الگوی خوبی برای جوان ما باشد

گل مینا;131081 نوشت:
همین دوست عزیز و گرامی جناب معدنچی چرا عکس آوارتارشون عکس شهید نیست و مصداق چیز دیگه ایه؟ این به نظر شخص شما شعار دادن نیست؟ ایشون توی تالار دینی عکسی گذاشتن که با حرفاشون هماهنگ نیست

با سلام

جناب معدنچی بزرگوار
یکی از عزیزان اسک دین است
تفکرات منحصر به فردی دارد که با عکس های اوارتارشون نمی خواند
مدتی در اسک دین باشید
به تفکرات ایشان پی می برید
بنده که ارادت خدمت ایشان دارم
ولی این که چرا عکس اوارتارشان با اعتقاداتشان نمی خورد را باید از خودشان پرسید:Cheshmak:

مسیحا;131052 نوشت:
در مورد قسمت اول مطلبت درست که شهدا تبدیل شدن به اسم و اسطوره و ازشون جز نام چیزی باقی نمونده و حتی همسنگرانشون هم آرمانهاشون را فراموش کرده اند.از شهید کاظمی و باکری مطالبی با همین مضامین دیدیم. اما وظیفه جوان ما چیه؟ به نظر من اگر کسی بخواهد الگو خودش را شهید قرار بده زمینه اش زیاده،اونی که خودش را به هر آب و آتیش میزنه تا پوستر فلان بازیگر را پیدا کنه،خیلی راحت میتونه عکس و وصیت نامه شهید را حتی متاسفانه ارزونتر پیدا کنه.اما مشکل اینه که نمیخواهد مشکل اینجاست که جوون ما مثالش از شهید و شهدا و جانباز و ... اینه که خوردن و بردن .یا اینکه جو گیر شده بودن و ... یا تا اسم شهید میاد بگن خوب شد باباشون شهید شد با سهمیه شهید برن دانشگاه!!!!!!!!!!! جوان ما نیاز داره بیشتر بدونه و بیشتر بفهمه و همون اندازه که افکار مسموم تو گوشش خونده شده حرفهای حقیقت هم بشنوه.

گل مینا;131047 نوشت:
من میگم شهید یعنی چی؟ سهم شهدا از این انقلاب چیه؟ آیا سهم شهید اینه که کوچه خیابون به اسمش کنیم؟ آیا سهم فرمانده ای مثل صیاد اینه که یه اتوبان به اسمش کنیم؟سهم شهید همت چیه؟ اتوبانی که حتی روی تابلو هاش نوشتن همت شرق یا همت غرب حتی واژه شهدوکنارش ننوشتن سهم جوونامون از شهدا چیه؟سهمشون اینه که توی دانشگاشون 4 تا شهید ببریم دفن کنیم؟ بعد موقع معرفی و انتخاب الگو که شد بگیم اونا این قدر آسمونی و دست نیافتنی بودن توی سوسول کجا اون کجا؟ من میگم نباید این قدر بالا بالا بگیم که کسی جرئت نکنه و به همین الگو های پیش پا افتاده نظیر فوتبالیست و بازیگر قانع بشه نمیدونم میتونم منظورمو بگم یا نه

مـــریم;131033 نوشت:
این درست که سینما به عنوان هنر هفتم ، می تونه خیلی مفید واقع بشه ؛ اما دونستن میزان تحصیلات و اسم همسر و تعداد بچه ها و علاقه مندی های یک بازیگر نه به درد دنیای انسان می خوره نه آخرتش. بازیگر خوب هم تلاشش قابل تقدیره اما نه در حدی که کسی روی دیوار اتاقش عکس او را بزنه. بازیگر خوب ، خودش هم نباید عکس و پوستر بی حجابش پخش باشه ، خودش هم نباید بره توی بی بی سی بشینه مصاحبه کنه ، خودش هم نباید بدون حجاب روی فرش قرمز راه بره ، خودش هم نباید شرف و غیرتش رو ارزان بفروشه. بازیگر خوب ، خودش هم راضی نمیشه که عکسش رو بزنند رو در و دیوار! کسی که شهدا رو شناخته باشه ، اصلا واسش افت داره که توی اتاقش عکس بازیگر هم پیدا بشه. خب عکس شهید رو میزنه به دیوار اتاقش. زندگی نامه ی شهید رو می خونه. بازیگران خوب و فیلم های خوب هم انشاءالله که زیاد بشوند.

با سلام

برخی مطالب هستند که یه صلوات که نه

یه تسبیح صلوات باید فرستاد

ممنون از نظرات ارزنده دوستان

یلدا;130978 نوشت:
سلام و درود :Gol:
متاسفانه میشه گفت 99% جوانان امروزی ما
ما سوپر استارهاشون افراد طرف چپ هستن .:Ghamgin:

.
.
مبارکه .............مبارکه .....................
.
.
به نظر شماها ,در این مورد

:Narahat az: مسئولین خوابند یا خودشان به خواب زدند

گل مینا;131024 نوشت:
شهدا آسمانی نبودند بلکه آسمانی شدن این دو تا خیلی فرق دارن با هم
این که ما بشینیم و بگیم اونا آسمونی بودن و اونا کجا و ما کجا قبول ولی کدوم از ما ها تا حالا واسه رسیدن به اهداف اونا آرماناشون یا حتی راهشون یه کم تلاش کردیم؟
درسته خیلی از بازیگرای ما به بیراهه رفتن ولی کیه که تاثیر فیلم از کرخه تا راینو منکر بشه؟ یا میم مثل مادر یا دکل من خیلی بچه بودم ولی فیلم سیمرغ و قشنگ یادمه من شهید شیرودی و کشوری و با اون فیلم شناختم اگه از هر چیزی درست استفاده بشه خیلی خوب و لازمه

ولی متاسفانه همین بازیگران همچون از کرخه تا راینو.......... یا میم مثل مادر و.و.و وقتی زندگی واقعی وظاهر ورفتارشان را که در مجلات هنری برای جوانان نشان میدهند .........متاسفانه مایه شرمندگی وسرافکندگی دارد ............وجوان از این عروسک ها :Ghamgin:

شهرزاد;131058 نوشت:
باز هم خیلی جالبه

شهرزاد;131058 نوشت:

من اصلا نه به دنبال جواب بودم و نه اینکه به قول یکی از دوستان بحث راه بیاندازم
همونطور که در پست قبل گفتم فقط محض یک تلنگر بود که با جسارت این کاررو کردم...

شهدا و بعضی بازیگرهای سینما ؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!! :Moteajeb!:

بله همون طوری که شهرزاد بزرگوار و معنوی ما فرمودند:

میان ماه من تا ماه گردون ............. تفاوت از زمین تا آسمان است

باید بیشتر مراقب نگاه ها و نگرش ها بود چرا که ناخودآگاه کمال همنشین در انسان اثر می گذارد.

ما خیلی متاسفیم که در جمهوری اسلامی امثال گلزار ها و شاکر دوست ها الگوی جوانان ما شدند و احساس شرمندگی نسبت به امام زمانمان داریم.

اما شهرزاد گرامی اجازه بدهید حال که دوستان علاقه دارند بحث شود، ما هم از این فرصت استفاده کنیم و بحثی سازنده داشته باشیم.

چه کنیم که الگو های حقیقی و الهی در جامعه ما الگو باشند نه ... و ...؟

عرفان;131233 نوشت:

چه کنیم که الگو های حقیقی و الهی در جامعه ما الگو باشند نه ... و ...؟

بعد از خوندن سوال چند لحظه فکر کردم واقعا باید چه کار کنیم؟؟
این جمله امام به ذهنم اومد که در ذهنم حک شده چون زیر قاب عکس امام توی کلاس های مدرسه بودو به حق هم باید حک بشه چنین جمله ای در ذهن:
اساس عالم بر تربیت انسان است.
و دلیل یادآوریش در باره این موضوع اینه که اگر فرزندان این جامعه به شیوه حقیقی اسلامی تربیت بشوند مسلما خود به خود به سراغ الگوهای حقیقی و الهی خواهند رفت برای ادامه مسیر
قبول دارم که یک روش بسیار بنیادی و ریشه ایه ولی خب یک راه حله برای این موضوع!
اما چیزی که وجود داره نه باید کسانی رو که تحت این نوع تربیت نبوده اند فاتحه شون رو خوند (به لحاظ شیوه زندگی)کما اینکه در حال حاضر هم ، نمیتوان ادعا کرد که همه ی کسانی که چنین الگوهایی رو انتخاب کرده اند تحت تربیت عمیق اسلامی بوده اند(برای مثال خود من)(حالا نه که خودم هم دارم خیلی به جا میارم حق الگو برداری رو از شهدا)

ولی در کل هم یک کار جامع رو میطلبه از صدا و سیما گرفته تااااااااااااا تک تک کسانی که حقانیت این الگوها رو شناختند
و ما هم اینجا چون که هیچ نوع توقعی از صدا و سیمامون در این زمینه نباید داشته باشیم(!!!) و همینطور یک برنامه ریزی ملی توسط سازمانهای مربوطه(!) پس تکلیف روی دوش کسانیه که این آرمانها رو شناختند و به اونها عمل میکنند همانها که حقانیت الگوها رو شناختند.

طاها;131095 نوشت:
هر بازیگری دو وجهه و شخصیت دارد یکی شخصیت حقیقی که همان رضا رویگر و پرویز پرستویی و هدیه تهرانی و خسرو شکیبایی و مهناز افشار و ........است

عرفان;131233 نوشت:
ما خیلی متاسفیم که در جمهوری اسلامی امثال گلزار ها و شاکر دوست ها الگوی جوانان ما شدند و احساس شرمندگی نسبت به امام زمانمان داریم.

می بینم که کارشناسای ما هم بله !!!

[=Times New Roman]سلام
روحانی هیئت ما (حاج آقای داستان پور) می فرمودند که دفاع مقدس رو از دریچه ی تلویزیون نبینید. علی الخصوص شما نوجوان ها.

می گفتند زمانی که عملیات شروع به آغاز می کرد ، از آسمون آتش بود که می ریخت.
مرد می خواست!

اما الآن دفاع مقدس رو هم با چند تا دختر و پسر نشون میدن که با هم هستند و بعد عاشق می شوند و ....
کجای جنگ این طور بود؟!
زمان جنگ ، همه از تعلقات می بریدند و جانشون رو در دست می گرفتند و زیر آتش می رفتند.
اما الآن در تلویزیون رزمنده ها تازه می روند اونجا تعلق خاطر هم پیدا می کنند!!
....

این ها بخشی از جملاتی از شهید احدی هستند در نامه ی زیبایی که لحظاتی قبل از شهادت نوشته اند:

[=Times New Roman]چه کسی می داند جنگ چیست؟
چه کسی می داند فرود یک خمپاره ، قلب چند نفر را می درد؟
چه کسی می داند جنگ یعنی سوختن ، یعنی آتش ، یعنی گریز به هرجا ، به هر جا که اینجا نباشد ، یعنی اضطراب که کودکم کجاست؟ جوانم چه می کند ؟ دخترم چه شد؟

[=Times New Roman]به راستی ما کجای این سوال و جواب ها قرار گرفته ایم؟

[=Times New Roman]چه کسی است که معنی این جمله را درک کند : «نبرد تن و تانک!»
[=Times New Roman]اصلا چه کسی می داند تانک چیست؟ چگونه سر 120 دانشجوی مبارز و مظلوم زیر شنی های تانک له می شود؟[=Times New Roman]
....

متن کامل نامه رو اینجا می تونید ببینید.

واقعا ما این ها رو به ندرت از تلویزیون دریافت می کنیم.

سامیه سلطانی;131381 نوشت:
می بینم که کارشناسای ما هم بله !!!

با سلام

کارشناسان بله باشند یا نخیر نمی دانم

ان چه می دانم این که:

ایشان هم جوانان این سرزمین اند و در این کشور می زیند و به تلویزیون و سینما و فوتبال وسیاست و........ .......نظر دارند

نگاه می کنند
بحث می کنند
نقد می کنند
و.................

خلاصه که از فرزندان این کشور اند
همین

مـــریم;131447 نوشت:

روحانی هیئت ما (حاج آقای داستان پور) می فرمودند که دفاع مقدس رو از دریچه ی تلویزیون نبینید. علی الخصوص شما نوجوان ها.
.

یک امرِ کاملا مسلمه
پیرو صحبت شما ، سعید عاکف (نویسنده خاکهای نرم کوشک و حکایت زمستان و...الاماشاالله کتاب دفاع مقدس) دعوت شده بودند برای سخنرانی به شهر ما ،میگفت اصلا دفاع مقدسی که تلویزیون نشون میده کذب محضه، کذب محض!

شهرزاد;130930 نوشت:
سوپراستارهای شما کدام یک هستند؟

اگرچه شاید منظور دوستمون به کسانی باشد که ما به شهداء و مقام انها بیشتر توجه کنیم. اما نحوه سوال پرسیدن ایشان اشتباه است.
چون می توان هم رهرو راه شهیدان بود و هم به بازیگر علاقه مند بود. منافاتی از این باب نیست.
بگذارید بهتر توضیح بدهم.
یک فرد که مثلا بازیگری و سینما را دوست دارد مسلما الگویش را یک بازیگر یا یک کارگردان معروف انتخاب می کند. ( چون می خواهد به آن درجه برسد) یک فردی که موسیقی دوست دارد الگویش را یک موسیقیدان یا خواننده انتخاب می کند. و...
اما این دلیلی ندارد که فرد شهید را دوست ندارد. یا با شهداء مخالف است.

( البته من یک نکته ای را هم متوجه نشدم. در گوشه سمت چپ و بالای تصویر عکس زنانی است که وابسته به گروه جنبش سبز هستند. و فکر نکنم بازیگر باشند. اینکه این عکس را در کنار سایر بازیگران قرار دادند از روی ندانستن بوده یا مغرضانه اینکار انجام گرفته است.
چون در انتخابات از این دست خانمها هم در ستادهای دیگر کاندیدها بودند! )

سلام
اگر بحث را بخواهم با سوال کارشناس بزرگوار ادامه بدیم و کمی از مطالب قبل بگم به نظر بنده:
باید دید شهدا کی بودند و به کجا رسیدند؟
به قول دوستان شهدا اونی که توی تلویزیون میگه نیست.اما بودن مثل اخراجی ها و لیلی با من است و ...همچنین بودن مثل از کرخه تا راین و ...که خود ساخته بودند،همه جور آدمی جبهه رفته،اما نکته داره
جبهه و تفکراتش چه تکثیری داشته که مس وجود افراد را طلا میکرده؟البته در اینجا باید در نظر گرفت که برای طلا شدن باید مس میبودندو حداقل به مس میرسوندن خودشون را،اونها که یقلبی و آهن پاره بودن همون هایی هستند که امروز داره اعتقاداتشون میلنگه و به همه ی آرمانها و خونها پشت کردند و حب مقام گرفتشون.
مسیری که شهدا رفتن یک کار خارج از تصور نبود نباید شهدا را ستاره های آسمانی بدونیم که فقط مال نگاه کردن هستند اونها هم مسیر های دنیایی را رفتن که به آسمان رسیدن.
همانطور که توی طی طریق و رسیدن به خدا اول قدم بیداری و یقظه است و ما هم باید اون مسیر را طی کنیم شهدا بیدار شده بودند حالا بعضی ها قبل از جبهه و جنگ بودند مثل بزرگانی که میشناسم و شنیدیم که از قبل خودسازی داشتند اما یکسری هم جنگ بیدارشون کرد و همنشینی با دوست خوب و به قول دوستان منقل خوب!!!!یک شبه راه صد ساله را براشون طی کرد و شدند قضیه فیلمهای لیلی با من است و اخراجی ها.

به نظر بنده باید تو شناخت شهدا خوف و رجا را همیشه رعایت کرد که نه اونقدر دورند که نشه دست یافت یهشون نه اونقدر نزدیک که به راحتی جا پای اونها گذاشت،قطعا ارزشی تو وجودشون بوده که خدا گرون اونها را خریده.یعنی برای چیزهای خیلی با ارزش ما مبالغ بالایی میپردازیم و خدا شهدا را به مبلغ گرانی خریده یعنی به مبلغ عند ربهم یرزقون!!!!پس باید فکر کرد که چی داشتن که لایق این مبلغ شدند؟
به نظر شما چی داشتن؟

فریاد;131510 نوشت:
.
چون می توان هم رهرو راه شهیدان بود و هم به بازیگر علاقه مند بود. منافاتی از این باب نیست.
بگذارید بهتر توضیح بدهم.
یک فرد که مثلا بازیگری و سینما را دوست دارد مسلما الگویش را یک بازیگر یا یک کارگردان معروف انتخاب می کند. ( چون می خواهد به آن درجه برسد) یک فردی که موسیقی دوست دارد الگویش را یک موسیقیدان یا خواننده انتخاب می کند. و...
اما این دلیلی ندارد که فرد شهید را دوست ندارد. یا با شهداء مخالف است.

دوست عزیز من که برای شغل آینده فرد نگفتم که میفرمایید الگوش باید این باشه یا اون
زندگی آدم ،آرمان های آدم چیزی بیشتر از شغل آدمه ، حتما خودتون هم میدونید بازیگرهایی هم داریم که دفاع میکنند از آرمان و راه شهدا
از فرمایش شما این برداشت میشه که خب فقط کسانی باید از شهید پیروی کنند که میخوان شهید بشن!!!
و دیگر این که مشکل همینه که ما فکر میکنیم دوست داشتن شهید یا در هر مسئله ای دوست داشتن کافیه یاهمین که ممتنع باشیم بهتر از اینه که مخالف باشیم در حالیکه اصلا اینطور نیست وظیفه ما اینه که تحقیق کنیم ،بشناسیم و راه رو انتخاب کنیم و از اون راه دفاع کنیم دفاع آگاهانه

(شاید گفتنش بی ربط نباشه :در جریان جنگ صفین ابو موسی اشعری نیرو نفرستادند برای حضرت علی،حضرت امام حسن و عمار رو میفرستن که "تو که عامل ما هستی چرا در جنگ کمک نمیفرستی؟"ابو موسی صحبت هایی میکنه..و میگه من نفهمیدم در اختلافی که بین علی و معاویه هست حق با کدوم یکه و نمیتوانم تصمیم بگیرم بنابراین بی طرف ماندم!
عمار میگه:تو چه حقی داری که بی طرف بمانی؟بی طرف یعنی چه؟تو مجبور بودی تحقیق کنی چون مسلمانی ناچاری که در برابر باطل بایستی و جانب حق رو نگهداری و از اون دفاع کنی حق نداری بی طرف باشی باید تحقیق میکردی و اگر حق با علی بود از علی دفاع میکردی و اگر حق با معاویه بود از معاویه دفاع میکردی اما بیطرف بمانی محکومی! در برابر حق و باطل بی طرف یعنی چه؟!!)
(اگر در بیان واقعه اشکالی وجود داره از کارشناسان مربوطه تقاضا میکنم زحمت تصحیح رو تقبل کنند)

مسیحا;131529 نوشت:

به نظر شما چی داشتن؟

یا اینکه ..چی دادن؟
از چه ها گذشتن؟ چه مدل زندگی انتخاب کردند؟به چه ها عمل کردند؟و..
و حتما مورد تایید خدا بوده پاسخ این سوالها که خداوند به قو ل دوست عزیز اونها رو خرید...

شهرزاد;131708 نوشت:
دوست عزیز من که برای شغل آینده فرد نگفتم که میفرمایید الگوش باید این باشه یا اون زندگی آدم ،آرمان های آدم چیزی بیشتر از شغل آدمه ، حتما خودتون هم میدونید بازیگرهایی هم داریم که دفاع میکنند از آرمان و راه شهدا از فرمایش شما این برداشت میشه که خب فقط کسانی باید از شهید پیروی کنند که میخوان شهید بشن!!! و دیگر این که مشکل همینه که ما فکر میکنیم دوست داشتن شهید یا در هر مسئله ای دوست داشتن کافیه یاهمین که ممتنع باشیم بهتر از اینه که مخالف باشیم در حالیکه اصلا اینطور نیست وظیفه ما اینه که تحقیق کنیم ،بشناسیم و راه رو انتخاب کنیم و از اون راه دفاع کنیم دفاع آگاهانه

نه دوست گرامی اشتباه شما همین است.
من می تونم الگوی ورزشی ام جهان پهلوان تختی باشد. از صدای شجریان خوشم بیاید. از احمد رضا عابدزاده خوشم بیاید. بازی محمد رضا گلزار را بپسندم. و در راه زندگی ام سبک شهیدان را پیروی بکنم.
حرف من هم همین است. اشتباه نسل امروز این است که میمون وار تقلید می کنند!! ( چه اینوری چه اونوری! )
یعنی مثلا اگر کسی از محمد رضا گلزار خوشش بیاید سعی می کند تیپش محمد رضا گلزار باشد! مثل او لباس بپوشد. مثل او راه برود و ...
الگو برداری کردن بد نیست. تقلید بد است.
دلیلی ندارد کسی را بین دو گزینه قرار بدهیم و بگوییم : یا با شهیدان باش! یا با بازیگران!!
البته قرار هم نیست بازیگری که شما مد نظرتان است حتما موافق شما باشد.
مثلا صدای محمد رضا شجریان در موسیقی ایران در حال حاضر بی نظیر است. هیچ احدی هم نمی تواند منکر ان شود.
ولی با سیاستهای نظام مشکل پیدا کرده است. حتی ربنایش هم از صدا و سیما پخش نمی شود.
حال فردی ممکن است اعتقاداتش با شجریان یکی نباشد! دو راه در پیش رو دارد
1- یا صدای شجریان را گوش بدهد بدون اینکه گرایش سیاسی اش را مد نظر بگیرد.
2- یا قید این صدا را بزنید و برود صدای یک خواننده بد صدای موافق نظام را تحمل بکند!! ( همان صدای جوانکی که ربنا را خوانده است!)

من عقیده ام این است که میمون وار تقلید نکنم.

شهرزاد;131708 نوشت:
(شاید گفتنش بی ربط نباشه :در جریان جنگ صفین ابو موسی اشعری نیرو نفرستادند برای حضرت علی،حضرت امام حسن و عمار رو میفرستن که "تو که عامل ما هستی چرا در جنگ کمک نمیفرستی؟"ابو موسی صحبت هایی میکنه..و میگه من نفهمیدم در اختلافی که بین علی و معاویه هست حق با کدوم یکه و نمیتوانم تصمیم بگیرم بنابراین بی طرف ماندم! عمار میگه:تو چه حقی داری که بی طرف بمانی؟بی طرف یعنی چه؟تو مجبور بودی تحقیق کنی چون مسلمانی ناچاری که در برابر باطل بایستی و جانب حق رو نگهداری و از اون دفاع کنی حق نداری بی طرف باشی باید تحقیق میکردی و اگر حق با علی بود از علی دفاع میکردی و اگر حق با معاویه بود از معاویه دفاع میکردی اما بیطرف بمانی محکومی! در برابر حق و باطل بی طرف یعنی چه؟!!) (اگر در بیان واقعه اشکالی وجود داره از کارشناسان مربوطه تقاضا میکنم زحمت تصحیح رو تقبل کنند)

فارغ از صحت ماجرا من نفهمیدم حرف شما چه ربطی به مساله داشت؟
و جواب آن سوالم را هم نگرفتم :
نقل قول:
البته من یک نکته ای را هم متوجه نشدم. در گوشه سمت چپ و بالای تصویر عکس زنانی است که وابسته به گروه جنبش سبز هستند. و فکر نکنم بازیگر باشند. اینکه این عکس را در کنار سایر بازیگران قرار دادند از روی ندانستن بوده یا مغرضانه اینکار انجام گرفته است.
چون در انتخابات از این دست خانمها هم در ستادهای دیگر کاندیدها بودند!

فریاد;131510 نوشت:

با سلام

بنده تو صفحه قبلی مطلبی دراین مورد نوشته بودم که عینا ان را خدمت جناب فریاد تقدیم میکنم تا منافات ها روشن شود

با سلام

بزرگوار به نظر بنده دراین مورد سوء برداشتی رخ داده است که نکاتی را یاداور می شوم:

افرادی که زندگی دارند مثل همه انسانهای روی زمین که شخصیت خودشان را دارند وحقیقتا هم همان هستند

و وجهه دوم و شخصیت حقوقی یا بهتر بگوییم بازیگری شخصیتی است که این افراد ان نقش را ایفا می کنند مثلا یکی پیامبر می شود و یکی امام می شود و یکی شمر می شود و یکی مختار و ................

ان چه ما در مورد ان صحبت می کنیم و مد نظر ماست
شخصیت بازیگری و حقوقی انها نیست چون ایشان در فیلم فقط و فقط ایفای نقش کرده ومی کند
حال اگر نقش اش را به نحو احسن انجام داده است که نزد خداوند ماجور است
ما با این کار نداریم
شاید فردی در فیلم شمر شود و امام بکشد ولی در حقیقت یکی از بندگان خداست و برعکس فردی امام شود و پیامبر و شخصیتی متضاد با گفتار پیامبر داشته باشد

انچه که امروز از بازیگران الگوی جوانان ما می شوند مختار در مختار نامه نیست فریبرز عرب نیا است
یا یوسف ، سریال یوسف پیامبر نیست بلکه مصطفی زمانی است و..................

دختران و پسران جوان به نقش انها کاری ندارند بلکه به قیافه و سن و ماشین و بازی و زن و زندگی و......ایشان علاقمنداند
جوان از این که فلانی درچه نقشی بازی کرده عاشق او نیست
بلکه جوان -- دختر و پسر--امروز عاشق چشم و ابرو و قیلافه اوست

و اینها نمی توانند الگوی جوانان ما باشند

فردی که تا توانسته خارج از کشور کشف حجاب کرده و در داخل هم عکس های مستهجن اش اینترنت را برداشته نمی تواند الگوی خوبی برای جوان ما باشد

فریاد;131510 نوشت:
یک فرد که مثلا بازیگری و سینما را دوست دارد مسلما الگویش را یک بازیگر یا یک کارگردان معروف انتخاب می کند. ( چون می خواهد به آن درجه برسد) یک فردی که موسیقی دوست دارد الگویش را یک موسیقیدان یا خواننده انتخاب می کند. و... اما این دلیلی ندارد که فرد شهید را دوست ندارد. یا با شهداء مخالف است.

اینها هم همان مطالب آرمانی هستند که همیشه خدا گفته شده اند و بر عکسشان عمل شده است

همان فرموده مولا :

حرف درستی است که اراده باطل از ان می شود

از جوانان این سرزمین کسی که عاشق و شیفته بازیگران و بازکنان می شود همه زندگی اش می شود ان بازیگر و ان بازیکن
نوع لباس پوشیدنش، راه رفتن اش، سخن گفتن اش، زندگی اش، و................خلاصه همه وجودش را ان بازیگر و ان بازیکن پر می کند

اگر گفته های جناب فریاد درست باشد
بنده سوال می کنم:

-- چند نفر از جوانان این مملکت می خواهد گلزارو............ شوند ؟؟؟5و 10 20ونفر
پس چرا 1000هزار نفر نوع رفتار و اصلاح مو و .......او را الگو برداری میکنند ؟؟؟

-- چرا بیشتر خاطرخواههای بازیگرای مرد زنان و دختران هستند و بیشتر خاطرخواههای بازیگرای زن پسران ومردان؟؟؟؟

-- چرا عکس و کلیپ بازیگر مرد در موبایل و کامپیوتر دختران است و برعکس؟؟؟؟

این همه باز هم اشکال ندارد؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟؟

ولی کسی را که الگویش شهیدان و اسمانیان هستند فرقی ندارد که دختر باشد یا پسر ، پیر باشد یا جوان، زن باشد یا مرد
موضوع قفل شده است