چكيده: کتاب «شناخت نامه آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی (ره)»همزمان با برگزاری همایش این عالم برجسته رونمایی می شود.

این کتاب با مقدمه ای از سید علیرضا حسینی،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان آغاز شده است و مشتمل بر 6 بخش و دارای 512 صفحه می باشد.
در بخش اول کتاب شناخت نامه، کتاب های عربی،در بخش دوم کتاب های فارسی و در بخش سوم نشریاتی با موضوع سرگذشت آیت الله اصفهانی آمده است.
در بخش چهارم این کتاب تعدادي از مرثیه هایی که در رثای این مرد بزرگ سروده شده است، درج شده و در بخش پنجم و ششم هم نامه ها، مکتوبات و اعجازات ايشان آمده است.
کتاب شناخت نامه که تلاشی است برای معرفی یکی از بهترین الگوهای نسل جوان و طلاب حوزه های علمیه به منظور برخورداری از بنیه های علمی و فرا گرفتن فرهنگ ایثار و شهادت به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و با همکاری موسسه کتاب شناسی شیعه در شهر قم تهیه و تدوین شده است.
آیت الله سید ابوالحسن مدیسه ای اصفهانی (ره) در سال 1284 در روستای مدیسه شهرستان لنجان از توابع استان اصفهان دیده به جهان گشود.
بزرگ منشی،ساده زیستی و سجایای اخلاقی این عالم وارسته، ايشان را محبوب دل های مومنان ساخته بود و سرانجام پس از سال ها تلاش بی وقفه نهم ذیحجه سال 1365 در سن 81 سالگی درگذشت و رحلت ايشان برای عالم اسلام بسیار تکان دهنده بود در کشورهایی مانند ایران، لبنان، هند و برخی کشورهای آفریقایی مجلس سوگواری برگزار شد.
پیکر این عالم وارسته پس از تشییع با شکوه و بی سابقه ای به نجف اشرف انتقال یافت و در آنجا به خاک سپرده شد.
گفتني است،همایش بزرگداشت آیت الله سید ابوالحسن مدیسه ای اصفهانی (ره) در آذرماه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار می شود. منبع: خبرگزاري شبستان
منبع: شبکه اطلاع رسانی اجتهاد