صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آشنایی با اجنه ها

نوشته
    1
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7

پرسش آشنایی با اجنه ها

زعفر جنی کی بود؟
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۰/۰۵/۰۶ در ساعت ۰۰:۰۵

2. صلوات ها 7

3.  

نوشته
    10,902
    حضور
    84 روز 14 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40511

با سلام

زعفر جنی در تداول عامه، پادشاه مسلمان شیعیان جنی که گویند به روز عاشورا به‌ یاری حسین بن علی با لشکر خویش آمد و حسین ع به او اجازه جنگیدن نداد و فرمود از انصاف و مردی دور است؛ چه شما آنان را ببینید و ایشان شما را نبینند.

دربارهٔ اصل وجود زعفر جنی بین مسلمانان و حتی شیعیان و پیشنهاد یاری او به حسین ع در واقعهٔ عاشورا اتفاق نظر نیست.

مثلا:بحارالانوار، ج ۴۴، ص ۳۳۰ :شیخ مفید به سند خود از امام جعفر صادق ع این نکته را نقل کرده است زمانی که حسین از مدینه حرکت کرد، گروهی از ملائکه برای پیشنهاد کمک نزد او آمدند و گروه‌هایی از مسلمانان و شیعیان جن برای کمک آمدند
    اما حسین در پاسخ جنیان گفت: «خدا به شما جزای خیر دهد من مسؤول کار خود هستم و محل و زمان قتل من نیز مشخص است».
    جنیان گفتند: «اگر امر شما نبود همهٔ دشمنان شما را می کشتیم».
    حسین در پاسخ گفت: «ما بر این کار از شما تواناتریم اما چنین نمی‌کنیم تا -لیهلک من هلک عن بینة و یحیی من حیّ عن بیّنه- آنها که گمراه می‌شوند با اتمام حجت باشد و آنها که راه حق را می‌پذیرند با آگاهی و دلیل آشکار باشد».
    اما در کتاب حماسه حسینی ، ج۱، ص۲۹ وص۵۳ و ج۳، ص۲۷۲ وص ۲۸۴ شهید مطهری آمده: «یکی از تحریفات نهضت عاشورا، جریان مربوط به زعفر جنی است».
    ویرایش توسط رزسفید : ۱۳۹۰/۰۵/۱۲ در ساعت ۲۳:۱۶
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

5. صلوات ها 6

نوشته
    82
    حضور
    4 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    73
    صلوات
    557

باسلام

چرا نمی تونیم اجنه رو ببینیم؟
    برای دردهایم نشانه می گذارم تا یادم بماند کجا دست خداوند را رها کردم

7. صلوات ها 5

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم کوچولو نمایش پست ها
    باسلام چرا نمی تونیم اجنه رو ببینیم؟
    ما از دو عالم متفاوت هستیم. لازمه دیدن چنین موجوداتی این است که یا آنها با قوانین عالم مادی بتوانند کنار بیایند ( که راهش را بلدند ) و یا ما باید از عالم معنی کنار بیائیم ( که متاسفانه بلدیم ).

والا دلیل حکیمانه ای داشته که خداوند این ستر را قرار داده و کسی که به طمع موضوعی این حد را میشکند عواقب عملش را نه تنها خودش اطرافیانش هم خواهند دید.

من باب نمونه من کسی را میشناسم که دخترش که بسیار زیبا و اتفاقا اهل تحصیل و علم بود ( بر عکس دیگر اعضاء خانواده اش ) امروز یک دیوانه است و اگر به اندازه چند ساعت رهایش کنی آنقدر سرش را به دیوار میکوبد تا بمیرد.

این نتیجه طمع بدرش بود. خدا شفایش دهد همچنین تمام کسانیرا که مبتلا هستند بر اساس جهل خودشان و یا طماعی دیگران.

آمین

یاحق
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

9. صلوات ها 5

نوشته
    2,900
    حضور
    21 روز 10 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8431

باسلام

چرا نمی تونیم اجنه رو ببینیم؟

با سلام

اجنه وشیاطین قابل دیدن هستند اما نه همیشه وبرای هرکس .

ضمنا بنا به توصیه بزرگان ، ازدوستی با اجنه باید پرهیز شود زیرا انسان عاقبت به شر میشود.

من باب نمونه من کسی را میشناسم که دخترش که بسیار زیبا و اتفاقا اهل تحصیل و علم بود ( بر عکس دیگر اعضاء خانواده اش ) امروز یک دیوانه است و اگر به اندازه چند ساعت رهایش کنی آنقدر سرش را به دیوار میکوبد تا بمیرد.

با تشکر از شما ، بیاد احادیثی افتادم که ارتباطی با این داستان شما دارند :

به اين احاديث دقت كنيد تا قدرت شيطان را ببينيد :

باب كراهة الجماع في أول الشهر الا شهر رمضان فيستحب ويكره في نصف الشهر وفي آخره.
    ((25210)) 1 ـ محمد بن يعقوب، عن عدة من أصحابنا، عن أحمد بن محمد بن خالد عن أبيه، عمن ذكره، عن أبي الحسن موسى (عليه السلام): عن أبيه، عن جدّه قال: فيما أوصى به رسول الله (صلى الله عليه وآله) عليا (عليه السلام) قال: يا علي، لا تجامع أهلك في أول ليلة من الهلال ولا في ليلة النصف ولا في آخر ليلة فإنّه يتخوف على ولد من يفعل ذلك الخبل فقال علي (عليه السلام): ولم ذاك يا رسول الله؟ (صلى الله عليه وآله)؟ فقال: ان الجن يكثرون غشيان نسائهم في أول ليلة من الهلال وليلة النصف وفي آخر ليلة أما رايت المجنون يصرع في أول الشهر وفي وسطه وفي آخره.
    ورواه الشيخ بإسناده عن محمد بن يعقوب، مثله .

((25211)) 2 ـ وعنهم، عن سهل بن زياد، عن محمد بن الحسن بن شمون، عن عبدالله بن عبد الرحمن، عن مسمع بن أبي سيار، عن أبي عبدالله (عليه السلام) قال: قال رسول الله (صلى الله عليه وآله) اكره: لامتي ان يغشى الرجل أهله في النصف من الشهر او في غرة الهلال فإنّ مردة الجّن
    والشياطين تغشي بني آدم فيجيئون ويخبلون أما رأيتم المصاب يصرع في النصف من الشهر وعند غرة الهلال.

((25212)) 3 ـ محمد بن علي بن الحسين قال: قال الصادق (عليه السلام): لا تجامع في أول الشهر ولا في وسطه ولا في آخره فاه من فعل ذلك فليسلم لسقط الولد ثم قال: اوشك ان يكون مجنونا ألا ترى ان المجنون أكثر ما يصرع في أول الشهر ووسطه وآخره.
    ((25213)) 4 ـ قال وقال على (عليه السلام) يستحب ان يأتي الرجل أهله أول ليلة من شهر رمضان لقول الله عزّ وجلّ: (احل لكم ليلة الصيام الرفث إلى نسائكم) والرفث المجامعة.

((25214)) 5 ـ وبإسناده عن أبي سعيد الخدري في وصية النبي (صلى الله عليه وآله) لعليّ (عليه السلام)، أنّه قال: يا علي، لا تجامع امرأتك في أول الشهر ووسطه وآخره فإن الجنون والجذام والخبل يسرع اليها والى ولدها.

ورواه في (العلل) و (الأمالي) مثله.

((25215)) 6 ـ وفي (العلل) وفي (عيون الاخبار)، عن محمد بن أحمد السناني، عن محمّد بن أبي عبدالله، عن سهل بن زياد، عن عبد العظيم الحسني، عن عليّ بن محمّد العسكري عن أبيه، عن آبائه (عليهم السلام)
    قال: يكره للرجل ان يجامع أهله في أول ليلة من الشهر وفي وسطه وفي آخره فانه من فعل ذلك خرج الولد مجنونا ألا ترى المجنون أكثر ما يصرع في أول الشهر وفي وسطه وفى آخره، الحديث.

((25216)) 7 ـ وفي (الخصال) بإسناده عن علي (عليه السلام) في حديث الاربعمائة قال: إذا أراد أحدكم ان يأتي أهله فليتوق أول الاهلة وأنصاف الشهور فان الشيطان يطلب الولد في هذين الوقتين والشياطين يطلبون الشرك فيهما فيجيئون ويخبلون (1).
    ((25217)) 8 ـ الحسين بن بسطام واخوه عبدالله في (طب الائمة): عن محمد بن خلف عن الوشاء، عن محمد بن الجهم، عن سعد المولى قال: قال لي أبو عبدالله (عليه السلام) اياك والجماع في الليلة التي يهلّ فيها الهلال فإنّك ان فعلت ثم رزقت ولدا كان مخبوطا ، قلت ولم تكرهون ذلك؟ قال: اما ترى المصروع أكثرهم لا يصرعون الا في رأس الهلال.

((25218)) 9 ـ وعن أحمد بن الحسن النيسابوري، عن النضر بن سويد، عن فضالة بن أيوب، عن عبد الرحمن بن سالم قال: قلت لأبي جعفر (عليه السلام): لم تكرهون الجماع عند مستهل الهلال وفى النصف من الشهر؟ فقال: لان المصروع أكثر ما يصرع في هذين الوقتين، قلت: قد عرفت مستهل الهلال فما بال النصف من الشهر؟ قال: ان الهلال يتحول من حالة إلى حالة يأخذ في النقصان فان فعل ذلك ثم رزق ولدا كان مقلا فقيرا ضئيلا ممتحنا.

((25219)) 10 ـ الحسن بن عليّ بن شعبة في (تحف العقول): عن النبي (صلى الله عليه وآله)، انه قال لعليّ (عليه السلام): يا علي، لا تجامع أهلك ليلة النصف ولا ليلة الهلال أما رأيت المجنون يصرع في ليلة الهلال وليلة النصف كثيراً. يا علي، إذا ولد لك غلام او جارية فأذن في اذنه اليمنى وأقم في اليسرى فإنّه لا يضرّه الشيطان أبدا.
    أقول وتقدم ما يدل على ذلك في الصوم .وسايل الشيعه

تفصيل مطالب :

https://sites.google.com/site/hojjah/sheytan.zip

11. صلوات ها 4

نوشته
    82
    حضور
    4 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    73
    صلوات
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط خیر البریه نمایش پست ها
    ضمنا بنا به توصیه بزرگان ، ازدوستی با اجنه باید پرهیز شود زیرا انسان عاقبت به شر میشود.
    اما همه ی اجنه که از دارودسته ی شیطان که نیستن که ارتباط با اونها بخواد عاقبت رو شر کنه

13. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

اما همه ی اجنه که از دارودسته ی شیطان که نیستن که ارتباط با اونها بخواد عاقبت رو شر کنه
    سلام

بله همه بد نیستند

اما گویا اجنه خوب به راحتی ارتباط بر قرار نمی کنند

یا اگر هم بکنند با ادم هایی بالا مقام و پاک سیرت مثل معصومین

برای همین ممکنه ان جن جن پلید باشد و خطرناک
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

15. صلوات ها 4

نوشته
    82
    حضور
    4 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    73
    صلوات
    557

چرا در زمانهای گذشته شیطان یا حالا اجنه به عینه دیده می شدن(مثلا زمان سلیمان نبی) اما الان اینطور نیست؟
    وسوال دیگه اینکه امکانش هست که ما در یه مکان باشیم واجنه هم اونجا حضور داشته باشن(با شیطان وجنودش کاری ندارم بقیه رو میگم)

17. صلوات ها 3

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

چرا در زمانهای گذشته شیطان یا حالا اجنه به عینه دیده می شدن(مثلا زمان سلیمان نبی) اما الان اینطور نیست؟
    سلام

تاجای که من می دانم از بین رفتن مرز و نزدیک شدن دو عالم به هم بود
    (توی فیلم هم بیان شد)

وسوال دیگه اینکه امکانش هست که ما در یه مکان باشیم واجنه هم اونجا حضور داشته باشن(با شیطان وجنودش کاری ندارم بقیه رو میگم)
    بله(البته اهل علم دقیق تر خواهند گفت ان شاء الله)

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

19. صلوات ها 3

نوشته
    82
    حضور
    4 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    73
    صلوات
    557

نقل قول نوشته اصلی توسط mkk1369 نمایش پست ها
    تاجای که من می دانم از بین رفتن مرز و نزدیک شدن دو عالم به هم بود
    خوب این از بین رفتن مرز ونزدیک شدن دو عالم برچه اساسیه؟

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)