چطور می‌شه علاقه ی دختری که قصد ازدواج باهاش داریم قبل از ابرازفهميد؟

تب‌های اولیه

35 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چطور می‌شه علاقه ی دختری که قصد ازدواج باهاش داریم قبل از ابرازفهميد؟

سلام
ببخشید چون در تاپیک سوال جای کافی‌ نبود یه مقدار سوالم نا مفهوم شد
اما از همهٔ خواهرن و برادران محترم و کارشناسان درخواست دارم
تا به سوالم پاسخ بدید مخصوصا خواهران محترم می‌خواستم بدونم
که زمانی‌ که با یک خواهر قصد ازدواج داریم و هر دو در یک محیط مثلا
یه دانشکده هستیم قبل از درخواست ازدواج از چه راه‌هایی‌ می‌شه
فهمید که از طرف ایشون هم علاقه‌یی وجود داره یا نه؟ و مخصوصا
وقتی‌ این خانوم از قشر مذهبی‌ باشند و واقعاً مشکلی‌ هست که هنوز خودم
مطرح نکردم ،خواهش می‌کنم که فقط در همین مورد خاص کمک کنید
و در همین زمینه راهنمایی کنید ،واقعاً اگر مشکلی‌ نبود این سوال را نمیپرسیدم
امیدوارم لطف کنید و پاسخ بدید مخصوصا خواهرن محترم

به نام خدا
سلام سید حمید رضا عزیز

کاری نداره، میری جلو سوال میکنی

باسمه تعالی

سلام عرض میکنم خدمت همه دوستان:Gol:

نظر شخصیم رو میگم، نمیدونم تا چه حد درسته.:Gig:

چون دختر خانم مذهبی هستند، کمی کار مشکل است چون مطمئنا محفوظ به حیا هستند و

مراقب کلام و رفتار خویش.

اما مطلب دیگری هم که هست اینکه بنظرم همیشه بین افراد با طرز فکر مشابه کشش وجود دارد.

اگر خانم و آقایی مذهبی باشند، در هر محیط و مکانی که باشند هم نوع خودشون رو از لحاظ فکری و

عقیدتی جذب میکنند، هرچند که علاقه ای نباشد و یا ابراز نکنند.

پیشنهاد حقیر این است، اگر فکر میکنید ایشون فرد مناسبی هستند، به خواستگاری ایشون برید.

یا علاقه وجود داشته و یا بعد با شناخت شما ایجاد میشود.

موفق باشید.:Gol:

سلام.

سعي كنيد به بهانه هاي مختلف با ايشان صحبت كنيد البته مننظورم صحبتهايي از اين دست است:

مثلا گرفتن جزوه
پرسيدن درباره زمان امتحان
صحبت در مورد استاد و نحوه درس دادن ايشان
صحبت در مورد موضوع تحقيقي كه قرار است انتخاب كنيد
صحبت در مورد شرايط كلاسها و دانشگاه و از اين قبيل صحبتها

اگر ايشان در اين زمينه ها منطقي و عادي رفتار كردند و سربالا يا با اكراه جواب ندادند يعني اينكه فردي هستند كه مي توانيد در مورد مسئله ازدواج با ايشان پا پيش بگذاريد البته نه خيلي مستقيم و بي پروا. اول اينها را امتحان كنيد اگر تا حدي اطمينان پيدا كرديد بقيه مسير را راهنمايي خواهم كرد.

با عرض سلام:Gol:
به نظر من چون خانم مذهبی هستن بهترین روش اینه که به قوله سرکار عرشیان به خواستگاریشون برید.
اگه بخواین بهشون نزدیک بشین چون ممکنه که قصدتون (ازدواج) رو ندونن نظرشون درباره ی شما عوض بشه و فکر کنن کسی هستین که با همه اینطوری هستین و این اصلا از دید خانم ها مخصوصا مذهبی تر ها جالب نیست...

سید حمید رضا;129745 نوشت:
ببخشید چون در تاپیک سوال جای کافی‌ نبود یه مقدار سوالم نا مفهوم شد اما از همهٔ خواهرن و برادران محترم و کارشناسان درخواست دارم تا به سوالم پاسخ بدید مخصوصا خواهران محترم می‌خواستم بدونم که زمانی‌ که با یک خواهر قصد ازدواج داریم و هر دو در یک محیط مثلا یه دانشکده هستیم قبل از درخواست ازدواج از چه راه‌هایی‌ می‌شه فهمید که از طرف ایشون هم علاقه‌یی وجود داره یا نه؟ و مخصوصا وقتی‌ این خانوم از قشر مذهبی‌ باشند و واقعاً مشکلی‌ هست که هنوز خودم مطرح نکردم ،خواهش می‌کنم که فقط در همین مورد خاص کمک کنید و در همین زمینه راهنمایی کنید ،واقعاً اگر مشکلی‌ نبود این سوال را نمیپرسیدم امیدوارم لطف کنید و پاسخ بدید مخصوصا خواهرن محترم

با سلام

این تایپک گلبرگ مطالب خوبی دارد و تا به حال هم کمک کار خیلی از دوستان عزیز بوده
شاید به درد شما هم بخورد
مطالعه نمایید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3983

سلام
اگه مذهبی هستن که با شما هم صحبت نمیشن و نظرشون هم در مورد شما بد میشه
اگه دانشگاهی هستین از مسئول خواهران نهاد نمایندگی بخواهین تا مستقیم یا غیر مستقیم نظر ایشون رو جویا بشوند
ان شاا... هرچی خیره پیش بیاد

سید حمید رضا;129745 نوشت:
سلام
ببخشید چون در تاپیک سوال جای کافی‌ نبود یه مقدار سوالم نا مفهوم شد
اما از همهٔ خواهرن و برادران محترم و کارشناسان درخواست دارم
تا به سوالم پاسخ بدید مخصوصا خواهران محترم می‌خواستم بدونم
که زمانی‌ که با یک خواهر قصد ازدواج داریم و هر دو در یک محیط مثلا
یه دانشکده هستیم قبل از درخواست ازدواج از چه راه‌هایی‌ می‌شه
فهمید که از طرف ایشون هم علاقه‌یی وجود داره یا نه؟ و مخصوصا
وقتی‌ این خانوم از قشر مذهبی‌ باشند و واقعاً مشکلی‌ هست که هنوز خودم
مطرح نکردم ،خواهش می‌کنم که فقط در همین مورد خاص کمک کنید
و در همین زمینه راهنمایی کنید ،واقعاً اگر مشکلی‌ نبود این سوال را نمیپرسیدم
امیدوارم لطف کنید و پاسخ بدید مخصوصا خواهرن محترم

سلام علیکم جمیعا

از لحاظ روانشناسی اگر در آن خانم کوچکترین علقه ای نسبت به شما وجود داشته باشد بدانید که نسبت به رفتار و گفتار شما حساس میشود.

بهترین راه این است که ببینید تا چه حد در این امر دقت کرده .

معمولا همه دخترها چه آنهائی که خیلی رعایت میکنند و چه کسانیکه رعایت محرم نا محرمی نمیکنند در یک نکته مشترک هستند آنهم دقت در امور کسی که از او خوششان آمده.

حال دیگر این شما و این سوالی که باید از ایشان در مورد خودتان ببرسید که او شرمنکند و جواب شما را بدهد.

یعنی طوری باید ببرسید که هم در مورد رفتار و گفتار شما باشد و هم اینکه منظوری را نگیرد که باسخ شما را ندهد.

بسم الله
امضاء بینا با کمی شیطنت

یاحق

باسلام

دوست عزیز به نظر بنده ی حقیر
اگر شما دختر خانم رو پسندید واز نظرتون ایشون با ملاک هایی که شما دارید مطابقت دارند نیازی به دونستن علاقه ی ایشون نیست
مخصوصا اگر هردو شخص از یک تیپ فکری باشیدو اینکه ملاک نباید علاقه ی قبل ازازدواج باشه معمولا اینطور بوده که علاقه ی بعد از ازدواج پایدارتر از علاقه ی قبل از ازدواجه
شما همونجور که دوستان بیان کردند بهتره برای امر خواستگاری از طرف خانواده اقدام کنید
شما برو خواستگاری حالا فوقش دختر خانمه بگه:نه
دنیا که به آخر نمی رسه فوقش شما اونقدر می ری خواستگاری که جواب بله رو بگیری:Cheshmak:

مریم کوچولو;130544 نوشت:
شما برو خواستگاری حالا فوقش دختر خانمه بگه:نه دنیا که به آخر نمی رسه فوقش شما اونقدر می ری خواستگاری که جواب بله رو بگیری

سید حمید رضای گرامی مریم و دیگر عزیزان صحیح میفرمایند شما نهایتا جواب نه میشنوی.

ولی مردی که از نه بترسه هنوز مونده تا مرد بشه و من مطمئنم شما از نه نمیترسی.

علاقه قبل از ازدواج ابار خوبی هست برای اینکه طرفین بخاطر طرف مقابل و زندگی ای که در بیش دارند خود را اصلاح کنند از این لحاظ اگر بکار گرفته شود مفید است والا علاقه قبل از ازدواج همه ما میدانیم هیچ تضمینی برای سعادت نیست چون بر اساس شناختی ناقص و حتی غلط این علاقه ممکن است ایجاد شده باشد.

این راهم بگویم.
نوشته های قبلی من اساسا بی فایده هستند و بهتر است علاقه بر اساس شناخت کامل را بشناسیم نه علاقه ای را که هنوز معلوم نیست بر چه اساسی شکل گرفته.

یاحق

سلام.

بعد از اينكه از برخورد آن خانم فهميديد كه ايشان در اين زمينه منطقي هستند مي توانيد در يك فرصت مناسب از ايشان بخواهيد كه اجازه دهيد با ايشان صحبت كنيد. مثلا در يك جاي مناسب در دانشگاه. بعد با گفتن مقدماتي مثل گفتن اينكه من اين برنامه ها را در آينده دارم و حالا احساس ميكنم كه شرايط براي تشكيل زندگي دارم و به دنبال دختر مومن و نجيبي م
گشتم و احساس كردم كه شما شرايطي كه مد نظرم بود داريد و...بعد از ايشان بخواهيد اگر خودشان هم نظر مثبتي نسبت به شما دارند اين موضوع را با خانواده خودشان مطرح كنند و در صورت رضايت والدينشان شماره منزل خود را به ايشان بدهند تا از طريق مادرها موضوع پيگيري شود انشاالله.

به نام خدا

سلام سرکار سادات
بنظر بنده این نوع پیشنهاد یه مشکلی داره،
چون از همون ابتدا مسیر رو به راه کج میکشونه، خواه ناخواه این نوع شروع رابطه در برخورد هایی که با هم میکنند (بطور عام) به دوستی قبل از ازدواج منتهی میشه و که اگه شانس ازدواج پایین باشه (دو طرف بواسطه دلبستگی که به هم پیدا کردند) یا با ضربه روحی که میخورند از هم جدا میشند یا با اصرار بر ادامه رابطه به امید ازدواج با هم میمونند که این بدتر از اون قبلی میشه
قطعا ما باید از راهی که منجر به این دو بشه جلوگیری کنیم Smile

در پناه حق موفق موید باشید

با سلام... سخنان خیلی قشنگ دوستان رو خوندم...
ولی منم نظر شخصی مو می گم...
بنظر من اگه فرد مورد نظر رو انتخاب کردید اولا" مواظب باشید که شیطون خودش قسم خورده که وقتی دو نفر نا محرم تنها باشن قطعا" شیطان نفر سوم خواهد بود...
مطلب بعدی اگه فرد مورد نظر رو انتخاب کردید ولی روتون نمی شه نظرشون رو بپرسید می تونید از دفتر نهاد دانشگاه یا یکی از اساتید و البته اگه والدین و یکی از اعضای خانواده مثل دایی یا ... بگید بهتره...
در هر حال ان شاء الله همه جوان ها سروسامان بگیرن...

با سلام
وقتی عنوان تاپیک رو دیدم یک سوال به ذهنم اومد و اون اینکه چه لزومی داره که به وجود یا عدم علاقه اون خانم پی ببرین اگر ایشون رو از روی عقل و منطق و معیار بصورت اولیه هم کفو خودتون دیدین از راه درست وارد بشین برای ادامه شناخت با اطلاع خانواده ها وگرنه علاقه های قبل از ازدواج تغییری در واقعیت ایجاد نمیکنه و تاثیری روی تناسب شما و خوشبختی نداره علاقه ای که بر اساس منطق بوجود بیاد صحیح هست
ضمنا وقتی بطور رسمی از طرف یه بزرگتر وارد عمل میشین در وهله اول عزم و اراده و خواست واقعی شماست که محک میخوره و خود نیز بصورت جدی مسئله رو پیگیر میشین بدون درگیری احساسی و تصمیمات ناصحیح
موفق باشین

با سلام و احترام

به نظر بنده هم، خواستگاری توسط خانواده بهترین گزینه هست.

اکثرا دختران مذهبی از اینکه خود پسر مستقیما خواستگاری کنه خوششون نمیاد.

نظرات و راهنمایی های سرکار "مریم کوچولو" و سرکار "بی دل" هم خیلی عالی و مفید بود. :Gol::Gol:

این موضوع رو هم مطالعه کنید : ==» [=Arial Narrow]خواستگاری در دانشگاه «==

موفق باشید

hedi;130428 نوشت:
چون خانم مذهبی هستن

سلام

اگر خودتون مذهبی نیستید

خوب نیست خانم تون مذهبی باشه

مشکل زیاد پیدا میشه تو زندگی مشترک

madanchi11;130858 نوشت:

سلام

اگر خودتون مذهبی نیستید

خوب نیست خانم تون مذهبی باشه

مشکل زیاد پیدا میشه تو زندگی مشترک

درسته - توجه کن شما می خوای موسیقی گوش بدی اونوقت خانمت مجبوره پنبه بزاره تو گوشش :khaneh::hamdel:

قصد توهین و بی احترامی ندارم - واقعیت رو گفتم:hamdel::Gol::Gol::hamdel:

هیچکس;130994 نوشت:
قصد توهین و بی احترامی ندارم - واقعیت رو گفتم

خوب منم موسیقی دارم میذارم کنار بخاطر عشقم

madanchi11;131004 نوشت:
خوب منم موسیقی دارم میذارم کنار بخاطر عشقم

فکر نمی کنی اگه دوتا چیز شما بخوای بزاری کنار - دوتا چیز ایشون بزارن کنار .:. چیزی برای زندگی مشترک می مونه یانه ؟
فکر نمی کنی بهتره با توجه به چیزهایی که دارین چیزای جدید هم بدست بیارین ؟؟:ok:

سلام،آقا حمید رضا راه های پیشنهادی عالی بود هر کدوم رو که فکر می کنی مناسب تره انتخاب کن. البته توکلت به خدا رو از دست نده. اگه شرایطت واسه خواستگاری مناسب نیستم، می تونی احساس اونو نسبت به خودت بدونی تا خیالت یه مقدار راحت بشه. فهمیدن این احساس هم راه داره مثلا میتونی به رفیقات(پسرا)بگی با رفیقاشون(دخترا)(البته اگه دارن)در این مورد صحبت کنن تا اون دختر خانوما با خانوم مورد علاقه شما در مورد شما صحبت کنن و عکس العمل ایشونو در مورد شما به شما اطلاع بدن. حالا تجزیه و تحلیل اطلاعات با خودت. اگه مستقیم چیزی فهمیدی که مبارکه و اگه نه با رفتار هایی مثل(حساسیت نسبت به صحبت در مورد شما-رفتار با اکراه-انجام اعمال غیر عادی یعنی آب دهن قورت دادن و پایین انداختن سر از روی حیا و...)رو به رو شدی باز هم مبارکه. و از این جور تحلیل ها.
یادت باشه نه خیلی خوشبینانه تحلیل کن نه خیلی بد بینانه.
بازم میگم توکلتو از دست نده. موفق باشی برادر
یا حق

سلام
به نظر من شما توی دانشگاه خیلی کم باهاش ارتباط برقرار کنید اصلا یک مرد نباید با یک زن قبل ازدواج رابطه ای داشته باشه به هیچ وجه البته نظر بنده است(مطمئن باش اگر قبل از ازدواج باهاش رابطه نداشته باشی خیلی به نفع شما و اوست ) نمی گم تحقیق نکن برو راجع به خانوادش خودش تحقیق کن
شما گفتین مذهبی است خوب بهترین راه این است که خواستگاری برید اگه واقعا شما را پسندیده قبول میکند اگر نه ردتان میکند
به این فکر نباشید که اول دلشو بدست بیارم بعد برم خواستگاری فک کنم چیز اشتباهی است شما تحقیق که کردی مناسب بود منتظر چی هستی برو خواستگاری
اگه نمیری خواستگاری

باز میگم به نظر بنده اصلا باهاش رابطه برقرار نکنید!!!

یاعلی

سلام
خواستگاري كردن بعد از اطمينان قلبي شما به ازدواج با ايشون معقولترين راهه پس اقدام كنيد تا نتيجه رو بگيريد انشالله خوشبخت بشي

از پاسخ تمام شما خواهرن و برادران محترم ممنون هستم اجرتون باخدا
و باز هم از شما و دیگر خواهرن و برادران سایت درخواست دارم تا نظرشون را بگن
ممنون
یا حق

بی دل;130730 نوشت:
با سلام
وقتی عنوان تاپیک رو دیدم یک سوال به ذهنم اومد و اون اینکه چه لزومی داره که به وجود یا عدم علاقه اون خانم پی ببرین اگر ایشون رو از روی عقل و منطق و معیار بصورت اولیه هم کفو خودتون دیدین از راه درست وارد بشین برای ادامه شناخت با اطلاع خانواده ها وگرنه علاقه های قبل از ازدواج تغییری در واقعیت ایجاد نمیکنه و تاثیری روی تناسب شما و خوشبختی نداره علاقه ای که بر اساس منطق بوجود بیاد صحیح هست
ضمنا وقتی بطور رسمی از طرف یه بزرگتر وارد عمل میشین در وهله اول عزم و اراده و خواست واقعی شماست که محک میخوره و خود نیز بصورت جدی مسئله رو پیگیر میشین بدون درگیری احساسی و تصمیمات ناصحیح
موفق باشین

سلام به ادمای مهربون

منم نظرم همینه که بی دل عزیز گفتن

چون ممکنه موقع تحقیقات شما با یه صحنه ای مواجح شین که برداشتتون این باشه که

دختر خانم یه شما علاقه ای ندارن یا ممکنه فکر کنین به کسی دیگه ای علاقه مندن

در صورتی که اینجوری نباشه

سلام و عرض ادب

دختری که بادیدن یک پسر خوشگل و زیبا سرشو به زمین بدوزد و بگوید عشقم قشنگ تر است!

این یعنی عاشق واقعی

دختری که خواستگار پولدار داشته باشه ولی بهش جواب رد بدهد ! بخاطر تو

یاعلی

سلام خدمت همگی.
یه جورایی حرف قبلی خودمو پس می گیرم.اون راهی که پیشنهاد کردم خیلی خوب نبود. یه جورایی با عفت در تضاد بود و بنیان رو خوب نمی شه چید.
راستش رو اگه بخواین یه نظر دارم که تو پست قبل می خوام بزارم. فکر می کنم نتیجه ای فوق العاده داشته باشه.

به نظر من در دختر خانم های مذهبی نظر پدر خیلی اهمیت داره. در خیلی از مواقع خانم ها نظر پدر رو به نظر خودشون ترجیح می دن. شما هم می تونین این راه رو آزمایش کنین.
برای این کار ابتدا آدرس محل کار پدر خانم رو گیر بیارین.(یا به هر نحوی جایی پیدا کنین که بتونین با پدرش صحبت کنین.)
بعد برین و با پدر ایشون صحبت کنین. به پدر ایشون بگین که نسبت به دختر ایشون چه احساسی دارین. و بگین که این احساس به خاطر نجابت و عفت ایشون حاصل شده.
بعد بگین که من با ایشون هنوز در این باره صحبتی نکردم(این مورد خیلی مهمه) و اومدم این موضوع رو با شما در میون بزارم و ببینم چنین اجازه ای بهم می دین که با ایشون در این رابطه صحبت کنم(یا اجازه خواستگاری بگیرین).
به نظر من این بهترین راهه.
چون پدر ایشون به نجابت و پاکی شما ایمان میاره. و این اجازه رو به خودش می ده که دخترشو به شما بسپره.
همونطور که گفتم نظر پدر خیلی اهمیت داره.
مطمهن باشین که پدر هم با دخترشون در این باره صحبت می کنن. دختر خانم هم با دیدن نجابت شما و با شناختی که قبلا از شما داشتن مطمعنا نظر مثبتی نسبت به شما پیدا می کنن.
موفق باشین

hush dragon;168078 نوشت:

چون پدر ایشون به نجابت و پاکی شما ایمان میاره. و این اجازه رو به خودش می ده که دخترشو به شما بسپره.

با سلام و احترام

راه درستي رو اشاره كردين منتهي فكر نمي كنم يك پدر مذهبي به اين راحتي دخترش رو به شما بسپره!

پدر دختر خانم اگر از آقا پسر خوشش بياد و تا حدودي شرايطش رو قبول كنه نهايتاً اجازه ميده كه به همراه خانواده بيان خواستگاري.

موفق باشيد

یاحبیب

hush dragon;168078 نوشت:
به نظر من در دختر خانم های مذهبی نظر پدر خیلی اهمیت داره. در خیلی از مواقع خانم ها نظر پدر رو به نظر خودشون ترجیح می دن. شما هم می تونین این راه رو آزمایش کنین.
و اومدم این موضوع رو با شما در میون بزارم و ببینم چنین اجازه ای بهم می دین که با ایشون در این رابطه صحبت کنم(یا اجازه خواستگاری بگیرین).
همونطور که گفتم نظر پدر خیلی اهمیت داره.
مطمهن باشین که پدر هم با دخترشون در این باره صحبت می کنن. دختر خانم هم با دیدن نجابت شما و با شناختی که قبلا از شما داشتن مطمعنا نظر مثبتی نسبت به شما پیدا می کنن.
موفق باشین

[="DarkOrange"]سلام بر دوستان گرامی
یه نکته که هست همیشه دخترخانم ها مذهبی در خانواده مذهبی نیستند :ok:
من کلی آدم میشناسم که خودشون از نظر مذهبی عالی ان اما خانواده متوسط یا حتی ضعیف مذهبی دارن . برا خواستگاری پسرهای مذهبی از دخترشون هم مقاومت زیادی نشان میدهن
مثلا (عذرخواهی میکنم چون خودم جز این قشرم به خودم اجازه میدهم) اگه یه آخوند باید خواستگاری دخترشون انگار بدترین اتفاق زندگی افتاده :Moteajeb!:
بابا دنیا و آخرت دخترتون مهمه یا شغل و درآمد داماد :Gig:
منکه زیاد دیدم
[/]

[="Blue"]پس من میگم اگه فهمید که دختر خانم علاقه بهشون دارن اول با خودش صحبت کنن اون وقت اگه دختر خانم شرایط خانواده را مساعد دید حتما دعوت به صحبت با پدر میکنن ، در غیر اینصورت میشه از طریق نفوذ مادر در اخلاق پدر استفاده کرده و ایشون را آماده حضور داماد مذهبی کنن. :Kaf:

این راه بیشتر نتیجه میده در این نوع خانواده ها
[/]

زیرآسمان آبی;168512 نوشت:
یاحبیب

[="darkorange"]سلام بر دوستان گرامی
یه نکته که هست همیشه دخترخانم ها مذهبی در خانواده مذهبی نیستند :ok:
من کلی آدم میشناسم که خودشون از نظر مذهبی عالی ان اما خانواده متوسط یا حتی ضعیف مذهبی دارن . برا خواستگاری پسرهای مذهبی از دخترشون هم مقاومت زیادی نشان میدهن
مثلا (عذرخواهی میکنم چون خودم جز این قشرم به خودم اجازه میدهم) اگه یه آخوند باید خواستگاری دخترشون انگار بدترین اتفاق زندگی افتاده :moteajeb!:
بابا دنیا و آخرت دخترتون مهمه یا شغل و درآمد داماد :gig:
منکه زیاد دیدم
[/]

[="blue"]پس من میگم اگه فهمید که دختر خانم علاقه بهشون دارن اول با خودش صحبت کنن اون وقت اگه دختر خانم شرایط خانواده را مساعد دید حتما دعوت به صحبت با پدر میکنن ، در غیر اینصورت میشه از طریق نفوذ مادر در اخلاق پدر استفاده کرده و ایشون را آماده حضور داماد مذهبی کنن. :kaf:

این راه بیشتر نتیجه میده در این نوع خانواده ها
[/]

زیرآسمان آبی;168512 نوشت:
سلام بر دوستان گرامی یه نکته که هست همیشه دخترخانم ها مذهبی در خانواده مذهبی نیستند من کلی آدم میشناسم که خودشون از نظر مذهبی عالی ان اما خانواده متوسط یا حتی ضعیف مذهبی دارن . برا خواستگاری پسرهای مذهبی از دخترشون هم مقاومت زیادی نشان میدهن مثلا (عذرخواهی میکنم چون خودم جز این قشرم به خودم اجازه میدهم) اگه یه آخوند باید خواستگاری دخترشون انگار بدترین اتفاق زندگی افتاده بابا دنیا و آخرت دخترتون مهمه یا شغل و درآمد داماد منکه زیاد دیدم

با سلام دوست گرامی
خوبه که شما واقعیت رو میبینین نمیدونم شاید اکثر اینایی که جواب فرستادن شاید تو خانواده مذهبی هستن و اینطور از یک دیدگاه جواب دادن ولی بهتره همه جوانب رو ببینیم بعد
با تشکر

خدمت همه سلام عرض می کنم.
نمی دونم از شما عزیزان که جواب دادین چند تاتون پدر هستین. البته خودم هم پدر نیستم . باید ببینیم که یه پدر چه احساسی در این زمینه داره.من هم یه جورایی موافق حرفای سرکار آذر بانوام. درسته که یه پدر مذهبی همینطوری چنین اقدامی نمی کنه ولی اگه مقصود شما واضح باشه و طوری باشه که پدر بفهمه که شما واقعا قصد ازدواج دارین و یک پدر اینو هم می دونه که این جوون چون هم دانشگاهی دخترشه می تونه مستقیم به خودش بگه اما اومده داره اجازه می گیره. وقتی پدری یه چنید شرایطی رو ببینه به نظر من حتما اجازه می ده که در یک محیط سالم اون جوون با دخترش صحبت کنه و یا حد اکثرش اینه که اجازه رو میده که به خواسگاری بیان. همینش هم سود داره و نظر پدر رو جلب می کنه و به پاکی و صداقت اون جوون ایمان میاره.
در جواب اون عزیزانی که بحث مذهبی بودن یا نبودن خانواده رو به میون کشیدن باید بگم که تفاوت چندانی نداره. چون این جوون از جامعه دانشجوییه و شرایط اون هم مثل بقیه. و معتقد بودن به اصول دینی و عفت نمی تونه مانع ازدواج این دو جوون از طرف پدر خانواده بشه. یعنی پدر به خودش این اجازه رو نمی ده.
موفق باشین

باعرض سلام و تشکر
اول اینکه شما نمی توانید با خواهر ازدواج کنید :ok: اما از شوخی گذشته خدمت شما عرض کنم که شما بهتر است از همان ابتدا فرایند استاندارد ازدواج را در پیش بگیرید و در جلسه ای رسمی احساسات ، اهداف ، انتظارات ، علاقه ها و برنامه ها خودتان را مطرح کنید اگر به قول معروف از شما خوش شان آمده که مراحل بعدی طی می شود و اگر نیامده باشد موضوع غیر عادی رخ نداده است اما در صورت ارتباط مستقیم ر ممکن باعث بدبینی های بعد از ازدواج در ایشان و یا شما شود از طرفی در صورتی که ایشان هم با شما هم احساس باشد ولی پدر و مادرش راضی نباشند این باعث شوک عاطفی برای شما و ایشان می شود و مسیر زندگی شما را تغییر می دهد از طرفی صرف عشق و علاقه رضایت زندگی زناشویی را ضمانت نمی کند و تفاهم خانوادگی ، فرهنگی و اقتصادی هم لازمه یک زندگی رضایت بخش زناشویی است.

اميدوار;169012 نوشت:
بهتر است از همان ابتدا فرایند استاندارد ازدواج را در پیش بگیرید و در جلسه ای رسمی احساسات ، اهداف ، انتظارات ، علاقه ها و برنامه ها خودتان را مطرح کنید اگر به قول معروف از شما خوش شان آمده که مراحل بعدی طی می شود و اگر نیامده باشد موضوع غیر عادی رخ نداده است

اما در صورت ارتباط مستقیم رممکن باعث بدبینی های بعد از ازدواج در ایشان و یا شما شود از طرفی در صورتی که ایشان هم با شما هم احساس باشد ولی پدر و مادرش راضی نباشند این باعث شوک عاطفی برای شما و ایشان می شود و مسیر زندگی شما را تغییر می دهد از طرفی صرف عشق و علاقه رضایت زندگی زناشویی را ضمانت نمی کند و تفاهم خانوادگی ، فرهنگی و اقتصادی هم لازمه یک زندگی رضایت بخش زناشویی است.

خوب برادر من اینو که همه می دونن.
بحث اینجاست که ایشون می خوان علاقه قبل از ازدواج بفهمن.
اون هم یه راهی بود که من گفتم. با این کار هیچ رابطه خارج از محدوده شرع انجام نمی شه در عوض رضایت پدر خانواده رو می تونه بگیره که خودش یه عالمه پیشرفته. اینو هم بدونین که این خودش یه جور خواستگاریه

چارش یه بزرگتر هست و ترجیحا مونث . یه خوش و بش میکنه بعد آدرس و بعدشم خواستگاری . به همین راحتی!:ok:

:Kaf:
:tavallod:پـــــــــــــــس مبارکــــــــــــــــــــــه:tavallod:
:makhfi:
موضوع قفل شده است