صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برای رهایی یک نفر به نام...

علاقه
    اسک دین
    نوشته
    245
    حضور
    5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1465

برای رهایی یک نفر به نام...

برای رهایی یک نفر به من

سلام به دل های پاک...
    نمی دونم چطوری شروع کنم تا بتونم همه حرفام رو بزنم؟
    خیلی نا امیدم و زندگی برام سخت شده. از همه چیز و همه کس خسته شدم و هزاران بار آرزوی مرگ می کنم. اما اونقدر بی لیاقت هستم که حتی مردن هم واسم زیاده! همیشه سعی می کنم در ارتباط با دیگران مهربان و دوست داشتنی باشم البته تا حدودی هم موفق هستم!!!(اعتماد به نفس رو کیف کردین؟؟؟) اما وقتی وارد تنهاییم میشم واقعا می خوام که نباشم... تو خانواده ام در حال حاضر من و برادرم هستیم(البته بعلاوه پدر و مادرم) ولی خیلی ناامیدم. حال کسانی رو دارم که عزیزترینش رو از دست داده، در حالی که از دست ندادم!!! یا کسی که همه مال و اموالش رو از دست داده، در حالی که ندادم!!! نمیدونم چرا اینطوری شدم. البته قبلا هم افسردگی داشتم(به تشخیص خودم!) ولی الان حالم خیلی بدتره. دوست دارم یکی باشه که همش باهم شد باشیم، بگیم و بخندیم. البته منظورم ارتباط نادرست با نامحرم نیست! مثلا دوست دارم با خواهرهام بگم و بخندم... اما اونا غرق زندگی خودشون شدن و گاهی یادشون بیفته یادم میکنن! با دوست هم که اصلا حرفش رو نزنین! به نظر مادرم دوست موجودی بس ناپاک و خبیث است که حتی sms زدن هم موجب انتقال خباثت او می شود! خب یه جوون(البته از نظر سنی میگم) باید با کی ارتباط درست داشته باشه؟ یا خانواده و یا دوست. همونطوری که گفتم دوستی حرام است و خانواده هم که اونجوری! اصلا نمی تونم با مادرم ارتباط دوستی داشته باشم. فوق فوقش تحمل کنم یه هفته! اونم سر یه موضوع کوچیک خراب میشه و... مادرم خیلی حساسه. دوس نداره تنها برم بیرون. دوس نداره با دوستام که حداقل حرفای همدیگه رو تا یه حدی می فهمیم، باشم. دوس نداره برم کلاس ورزشی یا زبان.... مادرم فقط دوست داره که منو تو خونه زندانی کنه. بدون دوست، بدون موبایل، بدون تلفن، بدون اینترنت، بدون...؟ فکر میکنه اگه به من آزادی بده منم مثل دخترای دیگه از خود بیخود شده و...!!! اونقدر میشنوه که پسره فلانی با دوست دخترش چی شد یا دختر اون همسایه با چه وضعی میره بیرون و... این حرفا!!
    میدونم که فکر می کنید که یه طرفه دارم قضاوت می کنم اما باور کنید راسته. من خیلی به رضایت پدر ومادرم اهمیت میدم اما اونا...؟؟؟ کاش خدا یه میانبر واسه رد شدن از این دنیای مسخره میذاشت. نمی دونم تا کی باید صبر کنم؟ منتظر چی باید باشم؟ منتظر چه اتفاقی؟...
    خدای مهربانم کاش مرگم دست خودم بود... آن وقت مطمئن باش که سال ها پیش زیر خاک آرمیده بودم و بار گناهانم را روز به روز سنگین تر نمی کردم... حال که من به مرگ نمی رسم خدای عزیزم مرگ را به من برسان تا بیش از این باعث شرمسار نشوم تا به گناه ناشکری کمتر عذابم دهی...
    خدای حکیمم حال که قرار است در این دنیایت که خود گفته ای آرامشی در آن نیست چند صباحی بیشتر بمانم پس راهی نشانم بده تا بتوانم تحمل کنم و توبه کنم از این همه گناه که روزی این گناه ها مرا روانه آتشت خواهند کرد...
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۰/۰۴/۳۰ در ساعت ۱۸:۰۰ دلیل: خیلی ریز بود!!

2. صلوات ها 22

3.  

نوشته
    82
    حضور
    4 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    1
    گالری
    73
    صلوات
    557

سلام عزیزجان

حسابی شلوغش کردی ها
    خوب تو گفتی یه داداش داری چرا اونو به عنوان دوستت برای خودت قبول نکردی؟چرا راجع به مسائلی که داری با اون صحبت نمی کنی؟
    برای دردهایم نشانه می گذارم تا یادم بماند کجا دست خداوند را رها کردم

5. صلوات ها 14

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

به نام خدا
    سلام

جایی می خواندم که حضرت علی کسی را که آرزوی مرگ می کرده از این کار نهی فرموده اند و (از اینجا به بعد را دقیق به یاد ندارم ولی مضمون صحبتها به این شکل بود) به او گفته اند که یا تو از اهل آتشی که باید جبران کنی یا اهل بهشتی که ... . این قدر که بعضی از ما آرزوی مرگ داریم، اگر به همان اندازه از خدا کمک بخواهیم احتمال برآورده شدن آرزوهایمان احتمالا بیشتر است. در چنین مواردی باید همیشه به یاد داشت که خدا می داند ما در این وضع هستیم و اگر می خواست برایش کاری نداشت که ما را نجات دهد. پس سعی کنیم در امتحان قبول شویم. بدانید که اگر قبل از مردن به اندازه کافی و در حد توان کار نیک نکنید و بخواهید از زیر بار مسوولیت شانه خالی کنید، پس از آن غیر ممکن است شما را رها کنند "کلا لما یقض ما امره".
    در مورد شادی خودتان می دانید، ولی من که با یاد "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" خیلی کم می خندم و بدانید که شرایط شما هم چندان جدای از جمله بالا نیست. پیامبر هم تا جایی که شنیده ام زیاد نمی خندیده است. حتما چیزی از عالم می دیده که ما نمی بینیم. حضرت علی هم شبها گریه می کرده است.
    من اگر در چنین شرایطی بودم از تنهایی استفاده کرده و با مطالعه قرآن، کتابهای معتبر مذهبی، تفکر و دعا (خصوصا از خدا می خواستم در این شرایط من را هدایت کند) سعی در پیشرفت روحی داشتم. خدا خودش به موقع ما را مرخص می کند و در این مورد زیاد کاری به حرف من وشما ندارد.
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

7. صلوات ها 13

علاقه
    اسک دین
    نوشته
    245
    حضور
    5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1465

ممنون از نگاه های قشنگ تون
    البته تنهایی من با معنی اصلی کلمه تنهایی فرق داره. تنها به کسی میگن که هیچ کس رو نداشته باشه. مشکل من لینه که همه دور و برم هستن ولی هیچکس با من همراه نیست. هیچ کس محرمم نیست. گاهی اوقات که مشکلی پیش میاد فکر اینکه از کی کمک بگیرم بیشتر آزارم میده تا خود مشکل! حرفاتونو قبول دارم که به خدا باید نزدیک تر بشم. اما با گناه هایی که من کردم خجالت می کشم که از خدا چیزی بخوام! مثلا آخر همین هفته کنکور دارم ولی نمیدونم با چه رویی به خدا بگم که کمکم کنه. البته خدا خیلی بزرگتر و مهربانتر از اینه که آدم مثل منو رها کنه. می دونم که رهام نکرده اما...
    تو یه برنامه تلویزیونی شنیدم که کارشناس برنامه(آقای نقویان بود یا آقای ماندگاری) می گفت که اعمال ما یا خوبن و ما رو به بهشت می برم و یا بد که به جهنم می برن. وسط نداره. وقتی کاری انجام میدی ببین کدم طرفی هستی؟ وقتی اعمال و کارهام رو می بینم متوجه میشم که همشون منو به جهنم می برن. حتی نمازی که می خونم میدونم که به جای رشد من باعث میشه...
    آدما 4دسته هستن: یه عده به فکر آبادی دنیاشون هستن یه عده فقط به فکر آخرت. گروه سوم که بهترین مردم هستن هم دنیاشون آیاد و هم آخرتشون آبادتر. یه عده مثل من که از همه آواره هستن جزو گروه چهارم هستن. نه دنیا رو دارن و نه آخرت. به دستورات دین عمل میکنن اما تاثیری رو شخصیت شون نداره. بخاطر همین این جور آدما همیشه آواره و سرگردان هستن...
    خدای خوبی ها... از این زندانی که نفسم نگهبانش است رهایم کن!!!

9. صلوات ها 15

علاقه
    اسک دین
    نوشته
    245
    حضور
    5 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1465

از اینکه کمکم کردید واقعا سپاس!!!این تاپیک من تنهایی منو ثابت کرد تا بفهمم که حتی تو دنیای مجازی هم کسی دوس نداره صدامو بشنوه و حرفامو گوش کنه. چه برسه به دنیای واقعی!!!امیدوارم مسئول این بخش تاپیکم رو سریعتر حذف کنه.خدانگهدار "اسک دین دات کام" برای همیشه

11. صلوات ها 11

علاقه
    خدا هنر فلسفه دین مادر...
    نوشته
    534
    حضور
    31 روز 17 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    23
    صلوات
    3743

حرفای خواهرانه!
    آنجل عزیز اینقدر زود رنج نباش
    به نظر من باید اهداف و انگیزه های قوی داشته باشی
    بعد با جدیت تمام برای رسیدن به اونها تلاش کنی
    سعی کن رابطتو با خدا و امامان خیلی قوی بکنی
    به پدر و مادرت خیلی احترام بذار
    (( امام صادق (ع) فرمود: برترين کارها عبارت است از: 1- نماز دروقت 2- نيکي به پدر و مادر ))
    اعتماد به نفستو بالا ببر
    هیچ دوستی بهتر از خدا نیست
    اگه دوستیتو با اون قوی کنی و هر کاری اون بخواد انجام بدی برات دوست های خوبی دست و پا میکنه!!!
    میبرت به قله
    موفق باشی عزیزم

13. صلوات ها 9

نوشته
    723
    حضور
    6 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    2877

سلام
    یه خورده بوی نا امیدی از حرفاتون نمیاد؟
    "امید" از جنود عقل است و "نا امیدی" از جنود جهل.
    http://www.rasekhoon.net/library/content-37422-5.aspx

تحت هیچ شرایطی آدم نباید امیدش رو از دست بده و گرفتار ناامیدی بشه. ما در اسلام بن بست نداریم.
    خدا اون بالا نشسته برای چی؟ برای اینکه به بندگانش برسه. کل یوم هو ف شأن.

به نظر بنده، شما به طور منطقی، امید رو در خودتون زیاد کنین و ناامیدی رو از خودتون دور کنین (این، یک حقیقت خارجی است نه یک تلقین روانشناختی) و بعد هم در زندگی ، جهادگرانه عمل کنید. یعنی فقط به آرزوها دلخوش نباشین. اول با فکر درست، هدفهای عالی برای خودتون تعیین کنین و بعد با تمام سعی و توام، در راه رسیدن به اونا تلاش کنین. با توکل بر خدا.

در این مرحله، احساسات شما قابل درکه. اما سعی کنین در این مرحله زیاد نمونین و زود از مرحله احساسات خارج بشین و وارد مرحله اندیشه و کار بشین. آدمی که در مرحله احساسات باشه، همیشه از همه کس ناراضیه.

15. صلوات ها 6

علاقه
    عکس ، داستان ، خبر ، موضوعات مذهبی
    نوشته
    2,302
    حضور
    2 روز 15 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    2449
    صلوات
    19063

نقل قول نوشته اصلی توسط آنجل نمایش پست ها
    خدانگهدار "اسک دین دات کام" برای همیشه
    آجی آرومتر چه عجله ایی برا رفتن داری هیچ می دونی خود ناامیدی هم جزء گناهان کبیره است ؟
    اینو بدون تو با هر کی دوست باشی اون نمی توند مثل مادرت خیر خواه تو باشه

17. صلوات ها 5

علاقه
    شعر,مطالعه
    نوشته
    832
    حضور
    33 روز 8 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    18
    آپلود
    0
    گالری
    225
    صلوات
    5729

سلام

یاری میخواهم و یار میجویم
    واین جستن و گرد خویش گشتنم در نظرت چه خنده آور است.
    خدایا !
    وقتی نزدیکتر از من به منی ، در منی ، چه جستجو میکنم؟؟؟؟

اينهمه فاصله داريم
    آن كه نيست و هست ، منم
    آن كه هست و نيست ، تويي ...

هراس بي تو ماندنم ادامه دارد ...

19. صلوات ها 7

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

نقل قول نوشته اصلی توسط آنجل نمایش پست ها
    از اینکه کمکم کردید واقعا سپاس!!! این تاپیک من تنهایی منو ثابت کرد تا بفهمم که حتی تو دنیای مجازی هم کسی دوس نداره صدامو بشنوه و حرفامو گوش کنه. چه برسه به دنیای واقعی!!!امیدوارم مسئول این بخش تاپیکم رو سریعتر حذف کنه.خدانگهدار "اسک دین دات کام" برای همیشه

با سلام و احترام به آنجل عزیز و گرامی

متاسفانه بنده از ظهر پنج شنبه تا امروز (حدود 70 ساعت) به اینترنت دسترسی نداشتم.

معمولا در مسیر زندگی هر کسی با یک مشکلی مواجه هست. و این مشکلات نیستند که آدم رو از پا درمیارن ، افسرده می کنند و... بلکه نوع نگاه و برخورد ما با مشکلات روحیه ی ما رو غمگین و افسرده یا شاد و سرزنده می کنه.

ان شاءالله به اسک دین که برگشتین به کمک دوستان و کارشناسان گرامی بیشتر در این مورد گفتگو می کنیم.

امیدوارم به لطف خدا و با باری کارشناسان و دوستان هر چه زودتر بتونیم کمکی هر چند کوچک به شما دوست عزیز بکنیم.

امیدوارم هر چه زودتر حضور دوباره ی شما رو در اسک دین شاهد باشیم.

موفق و سربلند باشید در تمامی مراحل زندگی

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)