صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: شاهدان ولادت امام زمان عليه السلام

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

شاهدان ولادت امام زمان عليه السلام

بسم الله الدائم القائم

شاهدان ولادت امام زمان (عج)
    همانگونه که قبلا نوشتیم عده بسیاری منکر وجود مقدس امام زمان (ع) میشوند مثلا بسیاری از سنی مذهبان میگویند که امام زمان(عج) هنوز به دنیا نیامده اند ودر آینده متولد میشوند عده ای میگویند امام حسن (ع)عقیم بوده وفرزندی نداشته است (استغفرالله )
    به هر حال یکی از دلایلشان عدم رویت امام زمان (ع) و عدم وجود شاهد است ما برای این دسته از افراد که فقط بهانه شان همین امر است برای اثبات وجود امام زمان (عج ) نام شاهدان ولادت ایشان وکسانی که ایشان را (از زمان تولد تا پایان دوران غیبت صغری ) ملاقات کرده اند می آوریم
    *شهادت امام حسن عسکری به ولادت امام (ع) :
    در این مورد قبلا صحبت کرده ایم وچه کسی میتواند بر صحت گفته های امام حسن عسکری امام وپیشوای مسلمین شک کند!!!

*شهادت حکیمه خاتون (س) به ولادت امام زمان (ع) :
    گزارش دقیق میلاد نور یزدان ، حضرت مهدى صاحب الزمان در منابع حدیثى شیعیان ، از شاهدان عینى به دور از حدس و گمان ، آمده است که در راس همه آنها گزارش لحظه به لحظه حکیمه خاتون مى باشد.
    حکیمه دختر امام جواد، خواهر امام هادى ، و عمه امام حسن عسکرى (علیه السلام ) مى باشد که به دو فضیلت بس والا اختصاص یافته است :
    1 - شرف تعلیم و تربیت حضرت نرجس خاتون به امر امام هادى (علیه السلام )، که شرح آن در زندگینامه نرجس خاتون (س) بیان شد

2- افتخار حضور در مجلس تولد نور یزدان به امر امام حسن عسکرى (علیه السلام )، که قبلا ذکر گردید
    از دیگر فضائل این بانوى مجلله این است که دعاى معروف به «حرز امام جواد (ع)»از طریق ایشان روایت شده است .(1). لازم به ذکر است که حکیمه خاتون از زنان بسیار بلند مرتبه در امر اسلام هستند ومقام والایی داشتند حتی در راستی سخن ایشان دیگر شاهدان عینی گواهی داده اند چنانچه وقتی یکی از یاران امام عسکری (ع) از عقبه خادم در مورد نقل حکیمه خاتون در مورد ولادت میپرسد او کاملا صحبتهای آن بانو را تایید میکند :
    موسى - راوى حدیث - مى گوید: از عقبه خادم نیز پرسیدم ، گفت : «آنچه حکیمه گفته ، همه راست و درست است ».(2)
    البته این حدیث را(تولد امام زمان ) با اندک تفاوتى شیخ طوسى ، طبرى ، خواند میر و قندوزى با اسناد جداگانه روایت کرده اند.(3)
    امام حسن عسکری روزی درمورد امام زمان به حکیمه خاتون میفرمایند :
    «عمه جان او در کنف حمایت وتحت عنایت ورعایت حضرت پروردگار است ،تا روزی که خداوند اذن ظهور دهد .عمه جان هنگامی که من از دنیا رفتم وشیعیانم دچار اختلاف شدند ،به افراد مورد اعتماد از آنها داستان ولادت رابازگوی ولیکن باید این داستان پیش تو وآنها پوشیده ومخفی بماند که خداوند ولی خودش را از دیدگان مردمان غایب خواهد کرد واز بندگانش مکتوم نگه خواهد داشت کسی او را نخواهد دید تا روزی که جبرئیل رکاب اسبش رابرای او بگیرد . تا خداوند کاری راکه شدنی است ،انجام دهد»(4)

امام حسین علیه السلام

زنهار زنهار بپرهیز از ظلم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد

2. صلوات ها 3

3.  

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

*شهادت جده مادر امام حسن عسکری (ع) :
    دومین کسی که در این رابطه برای ما به شدت مطرح است، حضرت جده، مادر امام حسن عسکری(ع) است که پناه شیعیان در آن دوران بودایشان رابط امام زمان (ع) نیز بودند

*دیگر شاهدان عینى ولادت :
    علاوه بر حکیمه شهادت گروه دیگرى از خدمتگزاران دودمان امامت بر ولادت آن نور یزدان در کتب حدیثى به تناسبهاى مختلف بیان شده است که به برخى از آنها در اینجا اشاره مى کنیم :

*شهادت قابله دیگرامام زمان (ع):
    9 - قابله اى از اهل سنت ، که امام حسن عسکرى (علیه السلام ) براى مصالحى او را در شب ولادت آن مهر تابان دعوت کرده ، و او با نقل این واقعه موجب هدایت برخى از دشمنان این خاندان شده است (5)

امام حسین علیه السلام

5. صلوات ها 2

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

*شهادت کنیزان وغلامان به رؤیت حضرت :
    در جو خفقان آن روزگار امامان همواره درخانه خود غلامان وکنیزان بسیاری را آموزش میدادند تا درموقع مناسب بتوانند از آنها برای گسترش دین اسلام استفاده کنندواین یکی از بهترین روشهای ترویج فرهنگ اسلام باوجود تحت نظر بودن بود بسیاری از این خادمان نقش رابط بین امام ویاران باوفا راداشتند.
    افرادى که در خانه امام حسن عسکرى (ع) مشغول خدمت بودند، به همراه برخى کنیزکان، از جمله کسانى بودند که امام مهدى (ع) را ملاقات کردند. مانند خدمتکار منزل ظریف خادم و خادمه ابراهیم بن عبدة نیشابورى که همراه آقاى خود به زیارت چهره مبارک امام (ع) نایل گشت و ابوالادیان خادم وابو غانم خادم ،فردى به نام عقید خادم و پیرزنى خادمه وکنیز ابو على خیزرانى که به امام عسکرى اش اهدا کرد، شهادت داده اند واز جمله کنیزانى که حضرت را ملاقات کردند نسیم و ماریه مى باشند. همچنین مسرور طبَاخ، غلام امام عسکرى (ع) نیز به دیدار امام زمان (ع) اعتراف کرده است و همه آنان مانند ابو غانم خادم شهادت داده اند. لازم به ذکر است که آنها خدمتگذاران معمولی نبودند که برای طمع مال دنیا خدمتگذار شده باشند بلکه شیعیان خالصی بودند که برای رسیدن به درجات عالیه در آن سرای ، وبرخی با داشتن زندگی خوب ومرفه خدمتگذاری در خاندان عصمت وطهارت را بر هر پست ومقام دیگر ترجیح میدادند تا بدین بهانه در میان آنهمه خفقان واختناق بیشتر توفیق کسب فیض از پیشگاه امام عظیم الشان (ع) داشته باشند به همین دلیل است که همگی سعادت تشرف به پیشگاه حضرت امام زمان (ع) را مکرر داشته اند وگرنه برادر امام حسن عسکری (ع) تا روز رحلت آن حضرت از تولد برادر زاده اش کوچکترین بویی نبرده بود !!
    درزیر به نام تعدادی از شاهدان اشاره میشود :
    1 - عقبه خادم ، به دیدار امام زمان (ع) نائل شده است وبه آن شهادت داده است

2 - عقید خادم ، که براى ابوالادیان و دیگران ، ولادت آن حضرت را شرح داده است .(6)

3- کنیزی به نام ماریه ، که در آن خانه خدمت مى کرد، و در روز ولادت ، آن حضرت را دیده است که با انگشت سبابه به سوى آسمان اشاره کرده مى فرماید:
    الحمدلله رب العالمین ، و صلى الله على محمد و آله .(7)

امام حسین علیه السلام

7. صلوات ها 3

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

- کنیزی به نام نسیم ، که آن نیز روز ولادت آن مهر تابان ، حضرتش را در حال سجده مشاهده کرده ، که انگشت سبابه اش را به سوى آسمان بالابرده مى فرماید: الحمدلله رب العالمین ، و صلى الله على محمد و آله ... وی همچنین نقل کرده که در روز دهم ولادتش به محضر آن مهر فروزان رسیدم ، عطسه کردم ، حضرت فرمود : ((یرحمک الله ))خدای تورا بیامرزد
    بسیار خوشحال شدم که امام در حق من چنین فرمود سپس فرموده : ((آیا در مورد عطسه تو را نوید دهم ؟ آن تا سه روز امان از مرگ است .(8)

5 - ابو على خیزرانى ، کنیزى را به امام حسن عسکرى (علیه السلام ) اهدا کرده بود، که بعد از شهادت امام حسن عسکرى به هنگام هجوم ماموران به خانه امام ، او به خانه ابوعلى پناه برده ، شرح جالبى از ولادت آن کعبه خوبان را به ابوعلى بیان کرده است .(9)

6- ابو غانم خادم غلام امام حسن عسکری (ع) میگوید :
    « حضرت صاحب الزمان درگهواره بود که به محضرش شرفیاب شدم فرمود : « صندل قرمز پیش من بیاور» (صندل یک چوب هندی بسیار معطری است که که از آن تسبیح میسازند)وقتی آوردم فرمود :« مرا میشناسی ؟» گفتم آری شما مولای من وفرزند مولای من میباشید فرمود «آنرانپرسیدم » گفتم منظور خود را بیان فرمایید فرمود «من خاتم اوصیاء هستم خداوند به وسیله من بلا را از اهل وشیعیانم دفع میکند » (10)

امام حسین علیه السلام

9. صلوات

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

وی همچنین میگوید : خداوند به ابو محمد عسکرى (ع) پسرى عطا فرمودکه نامش را محمد گذارد و سه روز پس از ولادتش، طفل را به اصحاب ویاران خود نشان داد و فرمود:« این ولى امر شما پس از من است، او خلیفه من بر شماست او همان کسى است که گردن ها در انتظار اوکشیده خواهد شد و هنگامى که زمین از ظلم و ستم پرگردد، او قیام کرده و آن را از عدل و داد پر خواهد ساخت » (11)
    به این امر عقید خادم وپیرزنی خادمه و کنیز ابوعلی خیزرانی (که به امام حسن عسکری (ع) اهداکرده بود ) شهادت داده اند (12)

7- ابو نصر خادم ، که در کنار گهواره اش حضور مى یابد، امام مى فرماید: «مرا مى شناسى ؟». مى گوید: «بلى شما سرور من و فرزند سرور من هستید» مى فرماید «این را نپرسیدم »، سپس مى فرماید:« انا خاتم الاءوصیاء، و بى یدفع الله عزوجل ، البلاء عن اهلى و شیعتى : من خاتم اوصیا هستم ، خداوند به وسیله من بلا را از خاندان و شیعیانم دفع مى کند.».(13)

8- یکى از کنیزانى که به هنگام ولادت آن مهر فروزان حضور داشت مى گوید:
    هنگامى که مولاى ما دیده به جهان گشود، نورى از او ساطع گردید که همه اقطار جهان را روشن ساخت .
    در آن هنگام پرندگان نقره فامى دسته دسته از آسمان فرود آمدند و بالهاى خود را بر سرو صورت و پیرک نوزاد سائیدند، و سپس به سوى آسمان پر گشودند.
    چون مشاهدات خود را به امام حسن عسکرى (علیه السلام ) عرض کردم ، تبسمى کردند و فرمودند:
    تلک ملائکه السماء، نزلت لتتبرک بهذا المولود، و هى انصار اذا خرج باءمر الله عزوجل :
    «اینها فرشتگان آسمانند، که براى تبرک جستن از این مولود فرخنده فرود آمده اند، و چون به امر پروردگار ظهور کند، اینها یاورانش ‍خواهند بود.»(14)

امام حسین علیه السلام

11. صلوات ها 2

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

- ابولادیان خدمتگزار حضرت امام حسن عسکری (ع) بود و نامه های آن جناب را به شهرها می بردکه پس ازشهادت امام فرزند ایشان را برای نماز بر پیکر پدر مشاهده میکند متن کامل آن در کتب آمده است (15)

10- یکی از کنیزان امام به نام صقیل نقل میکند که امام حسن عسکری (ع) چند لحظه پیش از رحلتش خطاب به فرزند بزرگوارش فرمود :«ترامژده باد فرزندم !که تو صاحب الزمان هستی ،تو مهدی هستی ،تو حجت خدا برروی زمین هستی ،تو فرزند وجانشین من هستی »(16)
    قابل ذکر است که برخی مورخان او را به اشتباه همان نرجس خاتون (س) مادر امام زمان میدانند ومعتقدند در هنگام شهادت امام نرجس خاتون زنده بوده است الله اعلم

11-ابونصر ظریف از غلامان امام حسن عسکری (ع) میگوید :
    «هنگامی که حجت خدا به دنیا آمد ،همه دودمان امامت خوشحال ومسرور شدند وچون بزرگ شد به من دستور داده شد که هر روز همراه گوشت ،یک عدد استخوان مغز دار هم خریداری کنم وگفته میشد که مغز استخوان برای مولای کوچک ماست »(17)
    همچنین گفته میشود ابو نصر خادم، حضرت مهدى (علیه السلام) را در گهواره ملاقات نموده است.(18)

12- مسرور خادم(آشپز) غلام امام حسن عسکری (ع) نیز به دیدار امام زمان (ع) اعتراف کرده (19)

امام حسین علیه السلام

13. صلوات ها 2

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

شهادت یاران بسیار نزدیک امام حسن عسکری (ع) ودیگران برولادت امام زمان (عج) :
    1- شیخ حرّ عاملی؛ می‏گوید: «کلینی ودیگران به سندهایشان نقل کرده‏اند که جماعت زیادی امام زمان (ع) را بعد از ولادتش ملاقات کردند که از آن جمله عبارتند از: محمد بن اسماعیل بن موسی بن جعفر،حکیمه دختر محمّد بن علیّ عموی پدرش، ابوعلی بن مطهر،خادم ابراهیم بن عبده، ابو عبداللَّه بن صالح، ابراهیم بن ادریس،جعفر بن علی عمویش، عمرواهوازی، ظریف خادم، فارسی، مدائنی ودیگران».(20)

2 - حمزه بن ابوالفتح ، از یاران امام که به حسن بن منذر گفت : «بشارت ، بشارت ، دیشب در دودمان امامت مولودى به دنیا آمد، که به فرمان امام این راز باید مکتوم بماند.»(21)
    3- امام یازدهم(ع) پس از تولد امام مهدی(عج) به برخی از یاران خاص دستور دادند برای مولود جدید گوسفندی عقیقه کنند و به گروهی از شیعیان بدهند.همانند عثمان بن سعید وعقیقه

4- حسن بن حسین علوی(عسکری) معروف به ابوالفضل ، از نواده هاى امام حسن مجتبى (علیه السلام )، که به محضر امام حسن عسکرى (علیه السلام ) مى شتابد و میلاد مسعود آن خورشید فروزان را تبریک مى گوید.(22)

5 - گروهى از شیعیان حسن عسکرى (علیه السلام )، در سومین روز ولادت آن قبله موعود و کعبه مقصود، عده اى ازشیعیان مورد اعتماد را گرد آورد و آن مهر فروزان را برآنها نشان داد و فرمود:
    هذا صاحبکم من بعدى ، و خلیفتى علیکم ، و هو القائم الذى تمتد الیه الاءعناق بالانتظار، فاذا المتلاءت الاءرض جورا و ظلما، خرج فملاءها قسطا و عدلا:
    «این جانشین من در میان شما، و صاحب شما بعد از من است . او همان قائم - (علیه السلام ) - است که در انتظارش گردنها کشیده مى شود، هنگامى که زمین پر از ظلم و ستم شد او ظاهر مى شود و آن را پر از عدل و داد نماید.»(23)

امام حسین علیه السلام

15. صلوات ها 2

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

- احمد بن اسحاق بن سعد اشتری از صحابه خاص واز موثقین امام حسن عسکری ،نقل میکند که به قصد زیارت امام حسن وبرای اینکه بپرسم که وصی وجانشینش چه کسی خواهد بود به نزد ایشان رفتم حضرت پیش از آنکه سؤال کنم فرمود« ای احمد بن اسحاق خداوند زمین را از اول خلقت آدم تاکنون خالی از حجت نگذاشته وبعداز این هم نخواهد گذاشت تاروز قیامت ،وبه وسیله همین حجت است که بلا را از زمین دور کرده وباران رحمت خود به آن با ریده وبرکات خود از زمین خارج میسازد» احمدبن اسحاق میگوید :گفتم :«یابن رسول الله پس امام وخلیفه بعد از شما که خواهد بود ؟» امام فورابرخواست وداخل یکی از اتاقها شد وطولی نکشید که بیرون آمد درحالیکه فرزندی به دوش داشت که صورتش مثل ماه شب چهارده میدرخشید وفرمود« ای احمد بن اسحاق اگر نه این بود که تودرنزد خداوحجج الهی محترم ومکرمی ،هرآینه این فرزندم راکه همنام وهم کنیه پیغمبراست به تونشان نمیدادم این کسی است که زمین را پراز عدل وداد خواهد کرد بعد از آنکه آکنده از ظلم وستم شده باشد ای احمد بن اسحاق مثل او مانند حضرت خضروذوالقرنین است بحق خدا غیبتی خواهد کرد که درآن غیبت جزافرادی که آنها را وضع ابرجاداشته وتوفیق دعا برای تعجیل ظهور به آنها کرامت کرده است همه هلاک خواهند شد» احمد بن اسحاق میگوید عرض کردم :«مولای من آیاعلامتی هست که قلب من مطمئن وآرام گیرد ؟»:یک مرتبه دیدم خود بچه بازبان عربی فصیح فرمود :«منم بقیه الله درروی زمین ومنم انتقام گیرنده از دشمنان خدا،وبعداز این ای احمد بن اسحاق اثری از من مجوی» (24)

7- کامل بن ابراهیم مدنی از بزرگام مفوضه بود وبعدا به برکت ولی عصر (ع) هدایت اوروزی برای پرسیدن سئوالاتی نزد امام حسن عسکری میرود در خانه کنار دری که پرده ای در آن آویزان بوده مینشیند بادی می آید وپرده کنار میرود وآن هنگام ولی عصر راکه کودکی تقریبا چهار ساله بوده مشاهده میکند بعد امام حسن عسکری تمام سوالات او را بدون اینکه از او بپرسد جواب میدهد ودر آخر عنوان میکند« برای چه نشسته ای که پرسشهایت را حجت خدا بعد از من پاسخ گفت» کامل بن ابراهیم بلند میشود در حالی که به برکت وجود امام زمان عقیده اش اصلاح شده بود متن کامل جریان او در کتابها آمده است (25)

8- عمرواهوازی هم کسی بود که امام حسن عسکری فرزندش را به او نشان داد وفرمود «هذا صاحبکم »(26)

امام حسین علیه السلام

17. صلوات ها 2

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

- امام حسن عسکری (ع) چند روز قبل از شهادتشان درمجلسی که چهل نفر از صحابه وارادتمندان مخلص که من جمله محمد بن عثمان عمری ،معاویه بن حکیم ومحمدبن ایوب ین نوح در آن جمع بودند فرزند خود رابه آنها نشان داد وفرمود :این امام شما است بعدازمن وخلیفه است برشما،از وی اطاعت کنید وبعداز من ازهم جداومتفرق نشوید که سرانجام درگرداب عقاید گوناگون هلاک خواهید شد سپس برای توجه آنها اضافه کرد این تنها فرصتی است که برای دیدار شما از مهدی (ع) پیش آمده وبعداز امروز دیگر اورانخواهید دید(27)
    در میان چهل نفر یاد شده، محمد بن عثمان، على بن بلال، محمد بن معاویه بن حکیم، حسن بن ایوب بن نوح و ... که از شخصیت هاى برجسته و مورد اعتماد شیعه بودند، نیز حضور داشتند
    حدیث فوق را مرحوم شیخ طوسی در کتاب الغیبة نقل می‌کند و اسم احمد بن هلال را نیز که در این جمع 40 نفر بوده است آورده است
    در بحارالانوار همین حدیث نقل شده است. راوی می‌گوید وقتی از امام بعد ایشان سؤال کردیم، بعد از ساعتی ناگهان پسری مثل قرص ماه و شبیه‌ترین مردم به امام عسکری ظاهر شد. سپس امام (ع) فرمود: «هذا امامکم من بعدی»
    در نقل بحارالانوار، اسم علی بن بلال نیز آورده شده است

10- یعقوب بن منقوش :
    ازگواهان ولادت امام عصر(ع) بوده است. وی مى گوید:« به محضر امام حسن عسکرى(ع) شرفیاب شدم. امام بر فراز سکَویى در صحن خانه نشسته بود و درکنار آن حضرت پرده اى آویخته بود». عرض کردم: «مولاى من صاحب این امر- بعد از شما- کیست؟»فرمود: « پرده را کنار بزن. پرده راکنار زدم، کود کى بیرون آمد و روى زانوى پدر بزرگوارش نشست.
    امام خطاب به من فرمود: «این- فرزندم- صاحب این امر است. آن گاه خطاب به فرزندش فرمود: تا وقت تعیین شده، داخل خانه شو. حجت خدا وارد خانه شد. آن گاه امام خطاب به من فرمود: اى یعقوب نگاه کن، ببین چه کسى در خانه هست؟ وارد خانه شدم وکسى را در آن جا نیافتم »(28)
    امام حسن عسکرى(ع) این گونه شیعیان را به غیبت حضرت بقیة الله تمرین مى دهد تا با آن انس بگیرندوبرایشان توجیه شود

امام حسین علیه السلام

19. صلوات ها 2

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

- در روایت ابو سهل نوبختی که از متکلمان بوده و گرایش معتزلی داشته تصریح به رویت امام زمان شده
    ابوسهل نوبختی می گوید خدمت امام حسن عسکری (ع) رسیدم در هنگام بیماری حضرت ، که به همان بیماری از دنیا رحلت فرمود. در نزد آن حضرت بودم که به خادم خود فرمود : «ای عقیه ، برای من آب جوشانیده و دارو بیاور». پس جوشانید و صیقل ، مادر حضرت حجه (عج) ، آن را برای امام حسن (ع) آورد. همین که پیمانه را به دست آن جناب داد و خواست بیاشامد ، دست مبارکش لرزید و قدح به دندانهای نازنینش خورد.
    پیمانه را پایین گذاشت و به عقیه فرمود : «داخل این اتاق می شوی ، کودکی در حال سجده می بینی ، او را نزد من بیاور». ابوسهل می گوید که عقیه گفت : من برای پیدا کردن آن طفل داخل شدم . ناگاه به نظرم به کودکی افتاد که سر به سجده نهاده بود و انگشت سبابه خود را به سوی آسمان بلند کرده بود. بر آن جناب سلام کردم . نماز خود را مختصر کرد و چون تمام کرد ، عرض کردم : مولای من می فرماید شما نزد وی بروید». در این هنگام ، مادرش صیقل آمد و دستش را گرفت و او را به نزد پدرش امام حسن (ع) برد.
    ابوسهل می گوید چون آن کودک به خدمت امام حسن (ع) رسید ، سلام کرد و من به او نگاه کردم . دیدم که رنگ مبارکش روشن است و موی سرش پیچیده است و بین دندانهایش فاصله است . همین که امام حسن (ع) نگاهش به کودکش افتاد ، گریست و فرمود : «ای سید اهل بیت ! مرا آب بده ، همانا من به سوی پروردگار خود می روم .» آن آقازاده آن پیمانه آب جوشانیده را با دارو به دست خویش گرفت و پدر را سیراب کرد .
    چون امام حسن عسکری (ع) آب را آشامید ، فرمود : «مرا برای نماز مهیا کنید». پس در کنار آن حضرت دستمالی افکندند و آن کودک پدر خود را یک مرتبه وضو داد و بر سر و قدمهای او مسح کشید ، پس امام حسن عسکری (ع) به وی فرمود : «بشارت باد تو را ای پسرک من ، تویی مهدی و حجت خدا بر روی زمین ، و تویی پسر من و منم پدر تو ، تویی محمد بن الحسن بن علی بن محمد بن علی بن موسی بن جعفر بن محمد بن علی بن الحسین بن علی بن ابی طالب (ع) ، پدر تو رسول خدا (ص) است و تویی خاتم ائمه طاهرین و بشارت داد به تو رسول خدا (ص) و نام و کنیه داد تو را ، و این عهدی است به من از پدرم و از پدرهای پاک تو ». آنگاه امام حسن عسکری (ع) در همان وقت وفات کرد . (29)

امام حسین علیه السلام

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری