من از آلمان مزاحمتون میشم

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام خسته نباشید
شغل من مدد کاری می باشد
و درس میخونم برای پرستاری از سالمندان و بیماران، عاشق این شغلم هستم و در این راه خیلی رنجها دیدم از دست همسرم، هیچ دین و ایمان نداره
ولی متاسفانه همسرم مردی نیست کمک حالم باشد خیلی تنهام با تمام مشکلات
یک دعا میخواستم برای اینکه همسرم نسبت به هر چیزی بد بین و شکاک هست. یک دعای محبت یا دعای دیگه اگه امکانش هست راهنماییم کنید که همسرم نسبت به همه مهربان شود حتی با من، کاری به کارم نداشته باشه خیلی از این بابت رنج میبرم و ترس و استرس دارم تو را به خدا کمکم کنید می خواهم ارامش داشته باشم البته من اول امیدم به خداست و به آینده امیدوارم ولی رفتار همسرم رنجم میدهد میخواهم نسبت به رئیسم و همکارام و دوستان و حتی زندگی دیدش عوض بشه براتون ارزوی موفقیت دارم

همکاران انجمن مشاوره و سایر دوستان گرامی ، خواهر ایمانی را راهنمایی بفرمایند :Gol:

سلیم;128656 نوشت:

یک دعا میخواستم اینکه همسرم تسبت به هز چیزی بد بین و شکاک هست یک دعا محبت یا دعای دیگه اگه امکانش هست راهنماییم کنید که همسرم نسبت به همه مهربان شود حتی با من کاری به کارم نداشته باشه خیلی از این بابت رنج میبرم و ترس و استرس دارم تو را به خدا کمکم کنید

با سلام و احترام

و تشکر از جناب سلیم بزرگوار به خاطر مطرح کردن این سوال؛

متاسفانه سوال کننده ی گرامی دنبال راهکار عملی نیستند و ظاهرا امیدوارند دعایی باشه که به طور ناگهانی و معجزه آسا همسر و زندگی شون رو متحول کنه و آرامش رو به ارمغان بیاره براشون!

یعنی بدون هیچ تلاشی از جانب خودتون میخواین زندگی تون خوب بشه!!

چقدر برای رفع مشکلات تون تلاش کردین و مشاوره گرفتین؟

دعا و توکل بر خدا باید به همراه راهکار و تلاش خودمون باشه تا به نتیجه برسه.

به نظرم در قدم اول باید دقت کنید روی زندگی تون که چه عواملی باعث دلسردی همسرتون از شغل شما میشه
چرا همسرتون باعث ناراحتی شما میشن؟
شما چقدر برای زندگی و همسرتون وقت صرف می کنید؟
به نیازهای همسر و خانواده چقدر اهمیت میدین؟
به سالمندان و بیماران تون بیشتر عشق می ورزین و کمک می کنید یا به همسرتون؟

موفق باشید:Gol:

آذر بانو;128662 نوشت:
با سلام و احترام

یعنی بدون هیچ تلاشی از جانب خودتون میخواین زندگی تون خوب بشه!!

چقدر برای رفع مشکلات تون تلاش کردین و مشاوره گرفتین؟

با سلام
و تشکر از سرکار آذر بانو
نکته ای بود که لازم دیدم در میان بگذارم در خارج از کشور بخصوص اروپاه !
مشاوره کردن زیاد نمیتونه جوابگو باشه چون اکثرا فرهنگ متفاوتی دارند !

و خیلی از مسائلی که برای ما ایرانیان مسلمان ارزش حساب میشود آنها نه تنها درک نکرده بلکه راهنمای اشتباه میکنند و چه بسا موجب مشکلات بیشتری بشود !
و از طرفی هم حتی اگر مشاوره با ایران صورت بگیرد !!چون محیط زندگی کاملا متفاوت است باز جوابگو خیلی از هنجارها نمیباشد
یکی از مشکلات اصلی خانواده ها ایرانی خارج از کشوراین است که از خداوند دورهستند و ارزشهای اسلامی و فرهنگی را فراموش کرده و بزگترین سدی که اینجا بتوان کانون خانواده را محکم حفظ کرد همین اهمیت دادن به ارزشهای اسلامی است که متاسفانه عمدا يا سهوا فراموش میشد !
بنده در این چند ساله شاهد پاشیده شدن خانواده هایی بودم که یکی از بزرگترین مشکلات اصلی جدایی این بوده که متدین نبودند!!

یا علی ع

رضا;128705 نوشت:
با سلام
و تشکر از سرکار آذر بانو
نکته ای بود که لازم دیدم در میان بگذارم در خارج از کشور بخصوص اروپاه !
مشاوره کردن زیاد نمیتونه جوابگو باشه چون اکثرا فرهنگ متفاوتی دارند !

و خیلی از مسائلی که برای ما ایرانیان مسلمان ارزش حساب میشود آنها نه تنها درک نکرده بلکه راهنمای اشتباه میکنند و چه بسا موجب مشکلات بیشتری بشود !

یا علی ع

به نام خدا
با سلام خدمت جناب رضا گرامی
حرفی که شما میزنید کاملا درسته اما نکته ای وجود داره اینه که دین ما باید به همه جور مشکلی پاخی داشته باشه درسته؟ وقتی ما امام علی داریم که حتی مخالفینش هم تحسینش میکنند نمود قدرتی در درین ماست که ما هم درست از اون پیروی کنیم به همون قدرت میرسیم
و این جدای اختلافات فرهنگیست، در این زمینه که میتونیم مشاوره بدیم Smile
این مشاوره دقیقا به اصلاح رفتار خود شخص برمیگرده، که بازتابش از تاثیر مثبتی که بر محیط میگذاره به خودش بر میگرده
عذر میخوام اگه در کار کارشناسان دخالت کردم Smile
انشالله مشکلشون زودتر حل شه
در پناه حق موفق وموید باشید

[=Verdana]با سلام

MNSY;128710 نوشت:
به نام خدا
با سلام خدمت جناب رضا گرامی
حرفی که شما میزنید کاملا درسته اما نکته ای وجود داره اینه که دین ما باید به همه جور مشکلی پاسخی داشته باشه درسته؟ وقتی ما امام علی داریم که حتی مخالفینش هم تحسینش میکنند نمود قدرتی در درین ماست که ما هم درست از اون پیروی کنیم به همون قدرت میرسیم

[=Verdana]دوست گرامی نمیدانم از [=Verdana]کجای [=Verdana] سخنان بنده نتیجه گرفتید که دین ما پاسخگو نیست؟
ما که نه تنها اعتقاد قلبی جز این نداریم بلکه یافته های علمی هم این را ثابت کرده که تنها دین پاسخگو اسلام است و بخصوص مذهب حقه شیعه !
بنده دقیقا همین را عنوان کردم و کسی که حضور مولایمان را در جسم و روح حس کند خود راه را پیدامیکند !
مگر علی ع سخنی جز سخن خداوند گفته!؟:Sham:
پس بنده منافاتی بین گفته های شما و خودم نمیبینم !

MNSY;128710 نوشت:
و این جدای اختلافات فرهنگیست، در این زمینه که میتونیم مشاوره بدیم Smile
این مشاوره دقیقا به اصلاح رفتار خود شخص برمیگرده، که بازتابش از تاثیر مثبتی که بر محیط میگذاره به خودش بر میگرده
عذر میخوام اگه در کار کارشناسان دخالت کردم Smile
انشالله مشکلشون زودتر حل شه
در پناه حق موفق وموید باشید

[=Verdana]فرمودید این جدای اختلاف فرهنگی است این را درست متوجه نشدم که منظورتان چیست؟ (بنده در مورد روان پزشکان غربی سخن گفتم چون سرکار آذر بانو عنوان کرده بودند که مشاوره کنید ) و قطعا تفاوتهای فرهنگی بسیار خطرناک است
[=Verdana]اما سوال اینجاست [=Verdana]چطور میتوانی[=Verdana]م[=Verdana] به کسی که [=Verdana]درغرب زندگی میکند [=Verdana]و[=Verdana]اهل دین نیست و اعتقادی به دین ندارد مشاوره دینی دهی[=Verdana]م[=Verdana]
و او را راهنمایی کنی
[=Verdana]م[=Verdana] !
در یک صورت امکان پذیر است که
[=Verdana] یا[=Verdana] خود شخص بخواهد و یا اعتقاداتی داشته باشد هر چند ضعیف !:Sham:
[=Verdana]و اصلا قبل از اینکه به اینجا برسد
[=Verdana]وقتی کسی اعتقادات دینی داشته باشه قبل از ازدواج کردن به این موضوع بسیار اهمیت میدهد!
نه اینکه ملاکهای صد من یه غازی که
برای زندگی در غرب ملکه ذهن شود[=Verdana]و به محض گذشت یکی ,دو سال به پوچی آنها پی برده و زندگی را به کامشان تلخ کند ![=Verdana]
بنده میخواهم بگویم تفاوتهای اعتقادی دینی در یک زوج نمیتواند آنقدرباشد که یک طرف بی دین و طرف مقابل با دین
[=Verdana] باشد[=Verdana]!!
باز تکرار میکنم تنها سدی که میتواند کانون خانواده را [=Verdana]درغرب محکم حفظ کند اهمیت به ارزش های اسلامی است
[=Verdana]
یا علی ع

[=Verdana]با سلام

سلیم;128656 نوشت:
سلام خسته نباشید
شغل من مدد کاری می باشد
و درس میخونم برای پرستاری از سالمندان و بیماران، عاشق این شغلم هستم و در این راه خیلی رنجها دیدم از دست همسرم، هیچ دین و ایمان نداره

[=Verdana]و[=Verdana]با [=Verdana] اجازه اساتید

خواهر گرامی فرمودید در زندگی رنج فراوان از شوهرتان دیده اید؟
و فرمودید که همسرتان دین و ایمان ندارد!
[=Verdana]ای کاش توضیح میدادید ملاک شما برای دینداری چیست؟
[=Verdana] بنده در مورد اعتقادات خود شما سوال میکنم که ایمان شما در چه حدی است ؟
و آیا همسر شما از روز اول بی دین و ایمان بوده و یا نه !؟:Sham:

سلیم;128656 نوشت:
ولی متاسفانه همسرم مردی نیست کمک حالم باشد خیلی تنهام با تمام مشکلات

[=Verdana]
خب ای کاش کمی در مورد خودتان و همسرتان بیشتر توضیح میدادید !
بنده درک این تنهایی را دارم اما هرچه اعتقادات مذهبی قوی تری داشته باشیم غلبه به این تنهایی راحتر است !

[=Verdana]اما در مورد کمک حال باید عنوان کنید که شما چه حرکتی را کمک حال میدانید !!؟
شاید از دیدهمسر شما و منطق درست این خواسته شما ن
[=Verdana]ا[=Verdana] معقول باشد !؟

سلیم;128656 نوشت:
یک دعا میخواستم برای اینکه همسرم نسبت به هر چیزی بد بین و شکاک هست.یک دعای محبت یا دعای دیگه اگه امکانش هست راهنماییم کنید که همسرم نسبت به همه مهربان شود حتی با من

[=Verdana]خواهر گرامی این طور نیست که اگر دعایی به شما بدهند مشکلات شما حل شود !
و همسرتان مورد پسند شما باشد !!
باید
[=Verdana] دردهای زندگیتان را خب بشناسید و[=Verdana]با توکل به خداوند و عبادت[=Verdana] و روش های علمی [=Verdana] دنبال رفع این دردها باشید نه اینکه ناله کنید !:Sham:
فرمودید شکاک است!!
آیا دلیل خاصی دارد که شکاک شده!؟
و یا نه از اول مشکل شکاکی داشته !
[=Verdana]؟
[=Verdana] آیا شما رفتاری انجام میدهید و یا داده اید که همسرتان شکاک شده!؟

سلیم;128656 نوشت:
، کاری به کارم نداشته باشه خیلی از این بابت رنج میبرم و ترس و استرس دارم تو را به خدا کمکم کنید می خواهم ارامش داشته باشم البته من اول امیدم به خداست و به آینده امیدوارم ولی رفتار همسرم رنجم میدهد میخواهم نسبت به رئیسم و همکارام و دوستان و حتی زندگی دیدش عوض بشه براتون ارزوی موفقیت دارم

همکاران انجمن مشاوره و سایر دوستان گرامی ، خواهر ایمانی را راهنمایی بفرمایند

[=Verdana]اینکه میفرماید کاری به کارتان نداشته باشد عجیب است مگر میشود یه زوج کاری به کار هم دیگر نداشته باشند !؟
این قسمت را کمی در خفا عنوان کرده اید !
اما چون بعد از ان عنوان کرده اید که میخواهید دیدش را نسبت به رئیستان و یا همکارانتان عوض کنید !

بنده اینطور حس میکنم که مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که ان به خود شما بر میگردد!؟
(
عاشق این شغلم هستم و در این راه خیلی رنجها دیدم از دست همسرم،)
[=Verdana]
که به نوعی این مشکل را در ذهن همسرتان ایجاد کرده اید که دید مناسبی به آنها نداشته باشد !:Sham:

و یا آنها رفتارهایی کرده اند که همسرتان حساس شده!:Sham:
بنده از جو کاری اروپاه خبر دارم و بگذارید خیلی راحت بگم که شغل شما یک شغلی است که کمتر مرد ایرانی با ان کنار می اید !
شغل پرستاری و مداد کاری در اینجا خود میدانید که با ایران خیلی متفاوت است !!و بنده بیشتر توضیح نمیدهم :Sham:
[=Verdana] چون هم شب کاری دارد و[=Verdana] هم از نظر کاری تفاوتی بین زن و مرد نیست !![=Verdana] هم اینکه با افرادی ساعتهای متوالی تنها میمانید که چه در گفتار و چه در کردار تفاوتهای بسیاری با فرهنگ ما دارند !
این دقیقا همان تفاوتهای فرهنگی است که بنده اشاره کردم و محیط که در ان قرار میگیر
[=Verdana]ی[=Verdana]د !:Sham:
نمیخوام بگویم که این مشکلی است
[=Verdana] از این دید که خطری شما را تهدید میکند[=Verdana] !!
اما شاید همسرتان هرچقدر هم که به شما اطمینان داشته باشد
[=Verdana] به دیگران اطمینان نداشته باشد[=Verdana]و[=Verdana]از این شغل شما رازی نباشد خود بهتر میدانید!:Sham:
چون از شغلتان با علاقه یاد کردید فکر کنم مشکلی وجود دارد در مورد نوع شغل شما که اگر بتوانید توضیح دهید خیلی خب میشود مسائل را برسی کرد!

در آخر شاید برای ادامه یک زندگی دور از تشنج بعد نباشد که شیوه زندگی را کمی عوض کنید و دل به دل همسرتان بدهید که چه از شما میخواهد!؟
یا علی ع

با سلام و احترام

و تشکر از تذکرات و راهنمایی های جناب رضای گرامی؛

خیلی خوبه یک نفر رو داریم در سایت که از جو زندگی در اروپا و کشورهای غربی آگاه هستند و نکات مهم و ضروری رو در موارد لازم اشاره می کنند.

امیدوارم در سایه ی عنایات و توجهات حضرت ولی عصر ارواحنا له الفداه در زندگی و اهداف خود موفق و موید باشید.

موضوع قفل شده است