نرم افزار نيشها و نوشها❁هشدارهايي براي زندگي شيرين❁برمبناي مشاوره هاي واقعي

تب‌های اولیه

75 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نرم افزار نيشها و نوشها❁هشدارهايي براي زندگي شيرين❁برمبناي مشاوره هاي واقعي

نرم افزار نیش ها و نوش ها
مجموعه‌ای از هشدارهای روان‌شناختي براي زندگي شيرين و بي دغدغه

نرم افزار «نيش‌ها و نوش‌ها» ، مجموعه‌ای از هشدارهای روان‌شناختي به همراه معرفي نکات مهم و کليدي برای يك «زندگی عاقلانه و شادمانه» در قالب كتاب، سايت و نرم افزار است.
اين نرم افزار عمدتاً بر مبناي مشاوره هاي واقعي و مشاهدات عيني تعبيه شده ، و به «مشکلات و چالشهاي جوانان در سنين بلوغ» ، «آمادگي براي زندگي مشترک» ، «مشکلات دوران خواستگاري ، نامزدي و ازدواج» ، «مشکلات پس از ازدواج و آداب بهتر زيستن» ، «سوء استفاده ها و خيانتهاي طرفين در زندگي مشترک» ، «مشکلات ازدواجهاي مدت دار و يا اختلافات سنين» و ... در قالبي بسيار زيبا و با لحني شيرين پرداخته است.
و براي اولين بار در اينترنت توسط انجمن گفتگوي ديني وابسته به مرکز ملي پاسخگويي به صورت رايگان عرضه مي گردد.
همچنين به دليل استفاده از منابع غني علمي و آموزشي در آن به
دانشجويان رشته روان شناسي، مشاوران و مراكز مشاوره و تربيت مربي نيز توصيه مي‌شود.

اين نرم افزار به سهم خود خواسته باری از دوش‌ها بر دارد و نهايت سعي خود را مبذول داشته است و مشكلات مانند زخم عميقی است كه با مرهم اين نرم افزار التيام نمی يابد اما کسب آگاهي و افزايش شناخت بي شك به قدر خود می تواند طعم زندگی شيرين را به ما بچشاند.

بخش‌هاي اصلي نرم افزار

1- مصرع اول( خانم ها): شامل نكات و هشدارهاي روان شناختي برای زنان و دختران نوجوان و جوان است.دراین بخش 103 هشدار در 6 قسمت ازدواج تاریخ دار ،
ازدواج ، دام ها ، گوناگون ، زندگی زناشویی و مشکلات بیوه زنان ارائه شده است.

2- مصرع دوم(آقايان): شامل نكات و هشدارهاي روان شناختي براي مردان و پسران نوجوان و جوان است.در این بخش61 هشدار در 4 قسمت

ازدواج ،خانواده ، قبل از ازدواج و گناه ارائه شده است.

3- بيت كامل( خانواده): شامل نكات تربيتي و هشداری های روان شناختي مشترک برای زنها و شوهرهاست.در این بخش70 هشدار در 4 قسمت

ارتباط زن و شوهر ،تربیت فرزند ،قبل و حین ازدواج و آیین بهتر زیستن ارائه گرديده است.

4- معرفي كتاب: در اين بخش به معرفی 1700 جلد کتاب در 8 بخش

جوان و نوجوان ،مطالعه روشمند ، همسران ، بانوان ، ازدواج ، تربیت فرزند ،زندگی روشمند ،اختلالات روانشناختی پرداخته شده است.

5- معرفي سايت : معرفی 1000 سایت در دو سطح عمومی و تخصصی

6-

نرم افزار: معرفی بیش از 200 نرم افزار و سی دی که در 10 بخش طبقه بندي شده است.

7- مشاوره تلفني: در اين بخش فرق بين سه مفهوم راهنمايي، مشاوره و روان درماني بيان شده و مرزها، امتيازات، محدوديت‌ها ، هزينه هاو... مشاوره تلفني را نشان داده شده است.از نکات جالب توجه اين بخش معرفی مراکز مشاوره تلفنی کشورهمراه با تلفن و توضیحات کامل مي باشد.

8 - معرفي مراکز پاسخگو و توليدات رايگان : در اين بخش به معرفي مرکز ملي پاسخگويي و ساير مراکز پاسخگويي معتبر در زمينه مسائل ديني و ... به همراه ارائه نرم افزارها و توليدات رايگان پرداخته شده است.

در پايان با توجه به اينکه هيچ اثر نرم افزاري خالي از نقص و اشتباهات نيست خواهشمنديم با ارائه نظرات ارزشمند خود ما را در هرچه بهتر ساختن اين گونه توليدات همراهي بفرماييد.
همچنين
جهت حمايت از زحمات همه کساني که خالصانه وقت و انرژي خود را صرف هدايت افکار عمومي و رسيدن به زندگي سالم در ذيل آموزه هاي ديني و اعتقادي مي نمايند ، در انتشار اين نرم افزار سهيم باشيد.

پل ارتباطي :
nashriat@askdin.com

تذکرات مهم
1- نرم افزار را بعد از دانلود از حالت فشرده خارج کنید.
2-صوت نرم افزار را بعد از دانلود در کنار نرم افزار قرار دهید(هر دو را در یک پوشه قرار دهید).

اگر مايل بوديد در نظر سنجي بالاي اين تاپيک مشارکت بفرماييد
در اين نظر سنجي امکان انتخاب چند گزينه باهم وجود دارد

فایل: 

ای سرو بوستان ایستادگی! ای زیباترین گل باغ حسین! ای جوان رعنا و رشید حسین! ای علی را یادگار!

ای علی اکبر! سلام و درود بی پایان بر صورت و سیرت پیامبر گونه ات.

میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان مبارک

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
تبریک عرض می کنیم میلاد با سعادت حضرت علی اکبر(ع) به همه عزیزان اسک دین و همچنین روز جوان را به همه کاربران جوان اسک دین تبریک می گویم و آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه دوستان دارم.

هزاران بار خدا را شاکرم که توفیق طراحی و ساخت بزرگترین نرم افزار اسک دین، و تبدیل تلاش های شبانه روزی یکی از بندگان مخلص خدا در عرصه مشاوره نصیب من شد.
افتخار می کنم که طراحی و ساخت نرم افزار نیش ها و نوش ها که حاصل تلاش شبانه روزی جناب حامی بود بر عهده من گذاشته شد
تمام تلاش من در طول دو ماه تلاش بی وقفه این بود که زحمات جناب حامی به بهترین شکل به صورت یک نرم افزار زیبا و جذاب در بیاید.

راستش در مقابل زحمات استاد حامی خجالت می کشم بگم کاری کردم من در این دو ماه که افتخار همکاری با ایشان را داشتم شاهد بود که چقدر برای به ثمر رسیدن این مجموعه تلاش کردند چه شب ها که تا صبح بیدار بودن چه روز ها که سرکار نمی رفتن تا مطالب به موقع آماده شود چه روز هایی که همه در تعطیلات بودند و ایشان تمام وقت کار می کردند خلاصه اش در دو سه جمله قابل توصیف نیست

در پایان از زحمات جناب حامی و همکارانشان که زحمت تشکر و قدر دانی از آنها را بر عهده استاد حامی می گذارم صمیمانه تشکر می کنم

و همچنین تشکر بسیار زیاد دارم از بردار ، دوست و همراه همیشگی خودم که در تمام مراحل ساخت این نرم افزار در کنار من بودند و از هیچ کمکی دریغ نکردند جناب گل لیلا که تمام موفقیت های نرم افزاری اسک دین مربوط به زحمات بسیار زیاد ایشان است.

عزیزان منتظر نظرات ، پیشنهادات و انتقادات شما هستیم همچنین از همه دوستان صمیمانه تقاضا داریم در انتشار بیشتر این نرم افزار به ما کمک کنند.
با تشکر

سلام
من هم
به همه عزیزان اسک دین و همچنین به همه کاربران جوان اسک دین میلاد حضرت علی اکبر ع و روز جوان را تبریک عرض میکنم آرزوی سلامتی و موفقیت برای همه دوستان دارم.

از مجموعه دوستانی هم که در تهیه و تدوین و شکل گیری این نرم افزار زیبا نقش داشتند به ویژه از جناب دکتر حامی و همکاران خوبش از گل لیلای عزیز و همکاران خوبش به خصوص برادر عزیزم آقا مهدی و نیز مدیر محترم فرهنگی و اجرایی و همکاران گرانقدرشان خالصانه تشکر و قدر دانی میکنم و بابت این موفقیت بهشون تبریک عرض مینمایم.

:goleroz::fireworks::roz:

يا من في السموات عظمته و في الارض آياته

خدا را شكر

كه فرصت و دمي داد تا از بوستان تجارب گلي براي دوستان و مردم خوبمان بياورم و تا نشاط را به زندگي‌يشان بيفزايم.

يك دسته گل دِماغ پرور

از خرمن صد گياه برتر

اين در اين نرم افزار تلاش شده تا از نظر محتوا، مهندسي نرم افزار بهترين تقديم تان گردد.

از

مهدي عزيز كه با من خيلي خيلي همكاري كردند و با بزرگواري دردسرهايم را بدون خمي بر ابرو قبول مي كردند تشكر فراوان مي كنم و همچنين از مشاور خوب ايشان مدير محترم انجمن نرم افزار و مدير محترم سايت تشكر مي كنم

از همكارم سركار خانم مريم كه با همه گرفتاري هايي كه داشتند كار را تعطيل نكردند و زحمت تدوين و تنظيم و ويرايش قسمتي از متن را به عهده گرفتند قدراني مي كنم

نيز

از

همكار ديگرم سركار خانم آذر بانو تشكر مي كنم كه زحمت بازنگري و ويرايش قسمت زيادي را به عهده داشتند.

نشاط روان

در محتواي نرم افزار از داستانك، حديث ، ايستگاه تفكر، ايستگاه شادي و طنز كمك گرفته شده است است تا ملال از روان خواننده محترم بزدايد

كه مولايم مان فرمودند

كه ذهن تان را با حكمت شاداب كنيد كه آنها هم مانند جسم خسته مي شوند.

باهشدارهای اين نرم افزار
نمي‌خواهم ترس را مهمان قلب هاي آسماني‌تان كنم و جامعه‌اي ناأمن براي‌تان ترسيم كنم،
مي‌خواهم بگويم:

در بوستان زندگی هنگام بوییدن‌گل‌ها، زمان شنیدن نغمه‌ بلبلان، وقت تماشای طلوع یا غروب دل‌انگیز آفتاب مواظب باشیم خارها دست‌مان را نخراشند و نيز خود خاري براي ديگران نباشيم و پا روی گل‌ها نگذاریم و مانند علف هرز نباشيم كه نفس غنچه‌ها و جوانه‌ها را بگيريم بلكه مانند باد بهاري مشكل‌گشا باشيم و مرنجيم و مرنجانيم.

شايد چنين تصور شود كه اين هشدارها ممكن است به ويژه براي خانم ها كه حساس‌ترند كمي اضطراب ايجاد كند، من هم موافقم ولي اين اضطراب مفيد است، چرا كه هر اضطرابي مخلّ و مملّ نيست. اگر كمي اضطراب نباشد آمپر تلاش، زيركي و زرنگي ما پايين مي‌آيد و آسيب مي‌بينيم. اين اضطراب بار اضافي لازم است نه زائد، مانند عصاي است كه هنگام اسكي با خود حمل مي‌كنيم اين عصا اگر چه ممكن است در ابتدا بار اضافي به حاب آيد ولي همين بار اضافي كمك مي كند تا در اوج شور بازي، دچار سقوط و حادثه تلخ نشويم.

در آخر:parvaneh:
اين نرم افزار را تقديم مي كنم به شما بله به شما كه دغدغه بهتر زيستن داريد.

به شما كه نگران وضع دوستان تان هستيد و دنبال هديه اي برايش مي گشتيد.

و نيز تقديم به همكاران مشاور ( تلفني، مكاتبه اي و حضوري)

و دوستان رشته روان شناسي
براي اين دوستان هم در قسمت متخصصان
هديه اي دارم كه زحمت رجوع را بكشند
اميدوارم خوش‌شان بيايد
و قابل استفاده باشد.

در پايان

از همه كاربراني كه اين ايام به مشاوره خواستند و من به دليل گرفتاري شبانه روزي نتوانستم در خدمت شان باشم
واقعا پوزش مي طلبم

از خدواند مي خواهم به همه ما عمر با بركت و زندگي پرنشاط در سايه عشق به ائمه(ع) مرحمت بفرمايد و گرفتاري هاي همه را
به يمن ميلاد :fireworks:علي اكبر- كسي كه خَلقاً و خُلقاً و منطقاً به پيامبر شبيه بود- بر طرف نمايد.

به نام خدا
با سلام وادب و احترام
ضمن عرض تبریک وتهنیت به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی اکبر علیه السلام
من هم از زحمات شبانه روزی همکاران بخش نرم افزار
وهمچنین از همکاران انجمن مشاوره در تولید محتوا این نرم افزار تشکر ویژه دارم
انشاءالله شاهد مشارکتهای این چنینی که قطعا در جذب کاربران موثر می باشد باشیم
انشاءالله
موفق باشید
التماس دعای فرج

با سلام و عرض ادب

خدا خیرتان دهد با این نرم افزارهایی که تولید میکنید بسیاری از مشکلات جوانان رو برطرف خواهید کرد

از جناب مهدی 60 عزیز و حامی عزیز و بقیه مدیران که برای تولید این نرم افزارها این گونه تلاش میکنند بسیار ممنونم :Gol:

با سلام و خسته نباشید خدمت جناب استاد حامی و جناب گل لیلا و بقیه دست اندرکاران
تشکر ویژه از استاد حامی بابت این مجموعه می کنم.
موفق و موید باشید.

قال رسول الله صلي الله عليه و آله و سلم

مَن نَفَّسَ کُربَۀَ مُؤمِنٍ فَرَّجَ اللهُ عَنهُ کُرَبَ الدُّنیَا وَ الاخِرَۀ .

پيامبر گرامي اسلام ( صلي الله عليه و آله و سلم ) فرمودند :

کسی که غمی از دل مؤمنی بردارد خداوند غمهای دنیا و آخرت او را بر طرف خواهد کرد .

با عرض سلام
بنده هم وظیفه خودم میدونم از زحمات همه دست اندرکاران تولید این نرم افزار تشکر وقدردانی نمایم اجرکم عندالله.

سلام علیکم

با تبریک میلاد اشبه الناس خلقا و خلقا و منطقا برسول الله(ص) و تبریک روز جوان به تمام جوانان این مرز و بوم

برای تمام همکارانی که در ساخت این نرم افزار تلاش کردند آرزوی پیروزی و سربلندی دارم
و نکته ای برای تمام کاربرانی که این نرم افزار را می بینند:
بزرگواران شما هم در کنار ما مبلغ این گونه کارها باشید

با ارایه آنها به سایت هایی که در آنها عضویت دارید
با send to all کردن آن برای اد لیستان مسنجرهایتان
زمانی که در روم ها حضور دارید برای افراد حاضر در روم بفرستید و مطمن باشید که اجر معنوی آن بسیار فراتر از تشکر لغوی ماست

با سلام و درود بر تمامی اعضای گرامی اسک دین

و عرض تبریک به مناسبت خجسته میلاد شاهزاده علی اکبر علیه السلام و روز "جوان"

خیلی خوشحالم که در چنین روز خجسته ای یکی از بزرگترین, مهمترین و پرطرفدارترین نرم افزارهای سایت اسک دین رونمایی شد.

از جناب حامی گرانقدر و بزرگوار (مدیریت انجمن مشاوره و خانواده) که بیشترین زحمات رو برای نوشتن و جمع آوری موضوعات این نرم افزار کشیدند بی نهایت سپاسگذارم و امیدوارم از دست پربرکت پدر بزرگوار مولود امروز حضرت امام حسین علیه السلام عیدی خودشون و خانواده ی گرامی شون رو بگیرند.

از جناب mahdi60 بزرگوار و گرامی (همکار اجرایی انجمن فرهنگی) که با تلاش های خستگی ناپذیر و خالصانه ی خود بیشترین زحمات رو در جهت ساخت این نرم افزار بزرگ و نمونه و بسیار زیبا کشیدند نیز نهایت تشکر و قدردانی رو دارم و امیدوارم همیشه در راه خدمت به دین پیروز و موفق باشند و به تمامی حاجات دنیوی و اخروی خودشون به خیر و برکت برسند.

از مدیریت محترم سایت و جناب گل لیلا و بقیه ی دست اندر کاران گرامی هم نهایت تشکر رو دارم و امیدوارم در این روز مبارک به حاجات دنیوی و اخروی شون برسند و عمری پر خیر و برکت در راه دین داشته باشند.

بنده برای این نرم افزار کار زیادی انجام ندادم ولی خیلی مشتاق تکمیل و رونمایی هرچه سریعتر این نرم افزار بودم که به شدت مورد نیاز همه ی جوانان هست.

و مطمئن هستم در سراسر دنیای بزرگ اینترنت این نرم افزار تک هست. (بی نظیره)

در آخر فقط می تونم بگم

جزاکم الله خیرالجزا انشاالله وفقکم الله فی الدنیا و الآخرة.

آذر بانو;127648 نوشت:
از جناب حامی گرانقدر و بزرگوار (مدیریت انجمن مشاوره و خانواده) که بیشترین زحمات رو برای نوشتن و جمع آوری موضوعات این نرم افزار کشیدند

از جناب mahdi60 بزرگوار و گرامی (همکار اجرایی انجمن فرهنگی) که با تلاش های خستگی ناپذیر و خالصانه ی خود بیشترین زحمات رو در جهت ساخت این نرم افزار بزرگ و نمونه و بسیار زیبا کشیدند

از مدیریت محترم سایت و جناب گل لیلا و بقیه ی دست اندر کاران گرامی هم نهایت تشکر رو دارم و امیدوارم در این روز مبارک به حاجات دنیوی و اخروی شون برسند و عمری پر خیر و برکت در راه دین داشته باشند.

و با سپاس فرآوان از مهربونی که با وجود بیماریش از این کار بزرگ شونه خالی نکرد و کارشو به نحو احسن انجام داد.اجرش با مهربون مهربوناست.

باعرض سلام و تشکر

این نرم افزار مجموعی از موضوعات نفیس و ارزشمندی است در زمینه مشاوره علی الخصوص مشاوره های خانواده . سعی کنیم دوستان در تمام جوامع مجازی این نرم افزار را ترویج کنیم همانطور که بنده مشاهده کردم سایت کلوب دات کام گل لیلای عزیز این نرم افزار را معرفی کرده و مورد استقبال قرار گرفته است
بنده به نوبه خودم از زحماتی که دوستان کشیده اند مخصوصا جناب آقای حامی بزرگوار تشکر فراوان دارم و توفیق روز افزون تان را از درگاه خدای متعال آرزومندم.:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol:

اميدوار;127814 نوشت:
نرم افزار استاد حامی باعرض سلام و تشکر این نرم افزار مجموعی از موضوعات نفیس و ارزشمندی است در زمینه مشاوره علی الخصوص مشاوره های خانواده . سعی کنیم دوستان در تمام جوامع مجازی این نرم افزار را ترویج کنیم همانطور که بنده مشاهده کردم سایت کلوب دات کام گل لیلای عزیز این نرم افزار را معرفی کرده و مورد استقبال قرار گرفته است بنده به نوبه خودم از زحماتی که دوستان کشیده اند مخصوصا جناب آقای حامی بزرگوار تشکر فراوان دارم و توفیق روز افزون تان را از درگاه خدای متعال آرزومندم.:go l::go l::go l::go l:

سلام
ممنونم اميدوار جان
باد آمد بوي عنبر آورد
دوست من همين جا پيش دوستان ديگه از اين فرصت استفاده كنم و از شما بخواهم كه بيشتر به ما سر بزنيد
مي دانم يك سر داريد و هزار و يك سودا اما ما هم دل داريم
دوست داريم از شما استفاده بيشتري كنيم

(((((((((()))))))))))
از انتقادات و پيشنهادت شما در خصوص اين نرم افزار استقبال مي كنم.

جا دارد همين جا از زحمات خالصانه دوست و برادر عزيزم جناب مهدي كه طي دو ماه تلاش شبانه روزي براي اين نرم افزار جور حقير را بر دوش كشيدند و انصافاً حضورشان رنگ و بوي جديدي به نرم افزارهاي اسك دين داده است، صميمانه سپاسگزاري كنم و شيرين ترين زندگيها را برايشان آرزومندم.

براي استاد حامي ، سركار مريم و سركار آذربانو هم توفيقات روزافزون به همراه سلامتي و شادكامي آرزومندم.

دوست دار همه اسك دينيان
التماس دعا:Gol:

سلام
نرم افزار را كه باز مي كنم صدا نداره بهش ميگم با همه آره با ما هم؟
سر به سر من مي گذاره يا از همه اين طوره؟

به نام خدا
وبا سلام خدمت زحمتکشان عرصه علم و دین

امیدوارم از انتقادی که میکنم ناراحت نشند اما بنظرتون مایی که ادعای اسلام رو داریم به اسلام عمل نکنیم کی اینکار رو میکنه
لطفا به پوشش لباس زن در مقابل لباس مرد دقت کنید و همینطور دختر، یکی که حجاب رو قبول نداره این رو ببینه بهمون چی میگه
من آدم سخت گیری نیستم ولی اشتباه عالِم با عالَم فرق داره
باز هم بابت انتقادی که کردم عذر میخوام و میدونم در مقابل زحمتی که کشیدید اینچیزها بچشم هم نمیاد

موفق و موید باشید در پناه حق

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
دوستان دقت کنند
اول نرم افزار را دانلود کنید
بعد صوت نرم افزار را دانلود کنید
بعد هر دو را در یک پوشه( نیو فولدر) قرار دهید
و نرم افزار از درون آن پوشه اجرا کنید
توجه کنید فایل ها را از حالت فشرده خارج کنید و تغییر در نام آنها ایجاد نکنید
با تشکر

سلام.
نرم افزار رو دانلود کردم ولی وقتی از حالت فشرده خارج میشه این پیغام میادو اجرانمیشه:
the archive is either is unknown format or damaged

بی صدا;129088 نوشت:
سلام. نرم افزار رو دانلود کردم ولی وقتی از حالت فشرده خارج میشه این پیغام میادو اجرانمیشه: the archive is either is unknown format or damaged

با سلام
اين پيغام براي زمانيست که برنامه به طور کامل و درست دانلود نشده باشد
دقت کنيد حجم فايل دانلود شده بايد 6.74 مگا بايت باشد.
يا علي
:Gol:

سلام.
واسه دانلود بدون اینکه کنسلش کنم بیشتر از 3مگا بایت دانلود نمیکنه!!!اشکال از چی هست؟
با تشکر

بی صدا;129099 نوشت:
سلام. واسه دانلود بدون اینکه کنسلش کنم بیشتر از 3مگا بایت دانلود نمیکنه!!!اشکال از چی هست؟ با تشکر

با سلام
اين مشکل معمولا به کندي ارتباط اينترنت بر مي گردد.
بهتره از نرم افزارهاي مديريت دانلود مثل FlashGet يا IDM استفاده کنيد
تا بتواند از ادامه فايل دانلود شده ، مابقي را دانلود کند.
يا علي
:Gol:

سلام،
عالی بود. استفاده کردیم. ممنون.

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

جناب گل لیلا من دو سوال دارم خدمتتان

1- نویسنده این مطالب تخصصشان در ارتباط با موضوع بوده یا خیر تخصصی مرتبط با موضوع داشته اند.

2- به نظر شما ایا در روانشناسی خانواده رفتارهای خواستگار و دختر به این دلایل جذب و طرد طرفین ذکر شده ؟ و اگر ذکر شده همینها بوده اند که در اینجا ذکر فرموده اید مثلا :

خواستگاران لیز
یکی ازسئوال هایی که در مشاوره ها با آن سال هاست که مواجه می‌شویم سئوالاتی است که دختران در شرف ازدواج می پرسند یکی از سئوال های مهم که اخیراً بسیار رواج یافته است این است که چرا خواستگار می رود و پشت سرش را نگاه نمی‌کند.
پاسخ: این امر می تواند علل مختلفی داشته باشد.

الف : عوامل طبیعی:

1- دختر: شلخته بودن، بدلباسی، بی توجهی به نوع استفاده از واژه ها و کلمات، توقعات سنگین(مادی یا معنوی)، بیماری روانی یا جسمانی، اجتناب از جمع زنان و شرکت نکردن در مراسم آنان.

2- خواستگار: دمدمی مزاج و شخصیت بی ثبات، تصور این که دختر با اهداف و معیارهای او تناسب ندارد، ترس از توقعات (مادی یا معنوی ) سنگین، برداشت ابتدایی نادرست از خانواده دختر و تصحیح برداشت با روبرو شدن( انتظار مال دار بودن و...)

3- خانواده دختر: پدر سالاری یا مادرسالاری و ترس خواستگار و خانواده از دخالت آنها، وجود بیمار جسمی یا روانی در خانواده (اعتیاد، معلول و...) وجود دختر بزرگ تر در خانواده، رو راست نبودن و مخفی کاری و دادن اطلاعات متناقض،

4- خانواده پسر: پدر سالاری یا مادرسالاری و دخالت زیاد در تصمیم گیری پسر، بد دانستن دوستی دختر با پسرشان، اصرار خانواده بر ازدواج و فرار پسر از ازدواج و..

5- افراد بیگانه و دشمنان کینه توز: دو به هم زدن و دادن اطلاعات نادرست به خانواده پسر،

چند توصیه کاربردی به دختران
- صداقت بهترین تدبیر
- به جایی مهریه سنگین تحقیق سنگین داشته باشید.
- با توضیح کامل درباره خودتان مانع تاثیر حرف افراد بدخواه و بد گو شوید.
- توقعات افراطی نداشته باشید (انتظار نماز شب خواندن، به مادر و پدرسرنزدن و....)
- انتظارات خود را با گفت وگو با روان شناس چک و بررسی کنید.
- قبل از دوستی با پسر وجود خواستگار را با خانواده خود مطرح کنید و پسر را به خانواده ارجاع دهید. اغلب پسرها دوست ندارند ابتدا یا در ادامه با دوست دختر خود ازدواج کنند.
- سن ازدواج در کشوربالا رفته، برای فرار از تنهایی دست به انتخاب های ضرب الاجلی نزنید و از چاله به چاه نیفتید.
- احساس ترشیدگی سبب غمگینی بی نشاطی و بی تحرکی و سر و ظاهر ناآراسته و اجتناب از افراد می شود " این امر در نگرش دیگران به شما تاثیر دارد."
نگرانی درباره نداشتن خواستگار--- بی حوصلگی ----- نا امیدی و غم ----- نرسیدن به سر و ضع----رفتن در لاک خود و پرهیز از جمع--------تشدید غم و بروز نشانه های افسردگی در چهره و ناشاد بودن پوست و چهره - ارزیابی منفی از خود و دیگران و زندگی_________ ارزیابی منفی دیگران از شما
- از گذشته گناه آلود خود با خواستگار اصلاً حرفی نزنید درمقابل رابطه خود را با خدا صاف کنید.
- تصور نکنید که او همان گمشده شما بوده . چه بسا خدا بهتر را برای شما در نظر دارد.
- اگر از خواستگار خبری نشد حتماً به معنی این نیست که شما عیب دارید چه بسا ایشان متوجه شده اند که شما از ایشان سر هستید. و یا متوجه شده باشند که دلایلی تناسبی نیست یعنی بحث ارزیابی نیست که به شما نمره منفی بدهند به هر حال گمان کرده اند که با هم تفاهم نخواهید داشت.
- اگر ممکن است از ابتدا از واسطه ای امین و رازدار و کاربلد کمک بگیرید تا در جریان کار باشد و بعداً به شکل غیر مستقیم (نه به شکل پیک) علل را بررسی کند و درصورت صلاح دید موانع را برطرف کند(مهم).

ب: عوامل معنوی:
1- امتحان الاهی .....

با سباس

یاحق

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
تشکر از جناب بینا از توجه و عنایتی که به نرم افزار داشتند
جناب بینای عزیز نویسنده تمام مطالب استاد حامی هستند و در زمینه هایی که مطالب ارائه شده کاملا تخصص دارند
اما در مورد سوال دوم ایشان خودشان پاسخگوی شما هستند
با تشکر

bina88;129543 نوشت:
2- به نظر شما ایا در روانشناسی خانواده رفتارهای خواستگار و دختر به این دلایل جذب و طرد طرفین ذکر شده ؟

سلام
ممنونم از توجه تان
راستش من اشكال شما را متوجه نشدم
توضيح بيشتر دهيد
متشكرم

سلام علیکم جمیعا

حامی;129934 نوشت:
راستش من اشكال شما را متوجه نشدم توضيح بيشتر دهيد

من چون اشتباه متوجه موضوع نرم افزار شدم و به خیال اینکه این نرم افزار یک نرم افزار روانشناسی است این موضوع را مطرح کردم ولی بعد دیدم شما در حقیقت نقل وقایع کرده اید و این نرم افزار انتقال یک تجربه است و از این بابت عذرخواهی میکنم.

چون معمولا در کتب روانشناسی مثل تمام علوم دیگه به اولین موضوعاتی که بر میخوریم در هر مبحثی - معرفی مفاهیم بایه ای آن بحث - و بعد تحلیل و تعریف این مفاهیم است

- در مراحل بعد معمولا یا الگوهای رفتاری ارائه میدهند نهایتا اینکه آسیب شناسی میکنند و...

ولی من با موضوع دیگری اینجا برخوردم و متوجه نشدم که این یک کتاب یا نرم افزار روانشناسی نیست و در این نرم افزار قصد بر این است که تجارب مشاوره های شما نقل شود.

و شما بر اساس موضوعات وقایع به نقل آنها برداخته اید .

ولی یک انتقاد دارم و آن اینکه مثلا رد همین موضوع لیز خوردن خواستگار بعد از شمردن دلایل احتمالات دیگر را نیز بفرمائید که ممکن است وجود داشته باشد.

و دیگر اینکه در مورد بعضی موارد کمی هم توضیح بدهید مثلا :

- به جایی مهریه سنگین تحقیق سنگین داشته باشید.

تحقیق تا چه حد است . به چه شکل باید صورت گیرد . تجسس چیست . تفاوت میان تجسس و تحقیق در کجاست را تشریح بفرمائید چراکه اخیرا ما با یک خانواده جاسوس داریم دست و بنجه نرم میکنیم.

و من الله التوفیق

یاحق

bina88;129963 نوشت:

ولی یک انتقاد دارم و آن اینکه مثلا رد همین موضوع لیز خوردن خواستگار بعد از شمردن دلایل احتمالات دیگر را نیز بفرمائید که ممکن است وجود داشته باشد.

با سلام و احترام

در مورد این موضوع در نرم افزار تقریباً به طور کامل به نکات مهم و کلیدی اشاره شده.

در تاپیک زیر به برخی عوامل دیگر نیز اشاره شده است
و ضمن اینکه دوستان اگر موردی به ذهن شون رسید می تونن در تاپیک زیر به نکات کاربردی دیگر هم اشاره کنند.

:Sham:

bina88;129963 نوشت:
ولی من با موضوع دیگری اینجا برخوردم و متوجه نشدم که این یک کتاب یا نرم افزار روانشناسی نیست

:Gig:

آذر بانو;130017 نوشت:
با سلام و احترام

در مورد این موضوع در نرم افزار تقریباً به طور کامل به نکات مهم و کلیدی اشاره شده.

در تاپیک زیر به برخی عوامل دیگر نیز اشاره شده است
و ضمن اینکه دوستان اگر موردی به ذهن شون رسید می تونن در تاپیک زیر به نکات کاربردی دیگر هم اشاره کنند.

:sham:

یعنی منظورتان این است که هر آنچه که اتفاق افتاده و یا خواهد افتاد را دسته بندی کرده اید و دلیل رفتار تمامی خواستگاران لیز خور همینهاست و لاغیر.

حامی;130115 نوشت:
:gig:

منظور این است که بنده فکر کردم این یک کتاب- نرم افزار با اطلاعات آکادمیک روانشاسی خانواده است ولی بعد متوجه شدم بر بایه تجربه نوشته شده.

با سلام و عرض ادب :Gol:

ممنون از دوستی که این نرم افزار رو در سایت قرار دادند :Gol:،
ممنون:Gol:

seyyed ali dadvand;131487 نوشت:
با سلام و عرض ادب :gol:

ممنون از دوستی که این نرم افزار رو در سایت قرار دادند :gol:،
ممنون:gol:

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
دوست عزیز ورود شما را به سایت اسک دین خوش امد می گوییم و امیدوارم شاهد حضور فعال شما باشیم
نرم افزار نیش ها و نوش ها کار خود سایت اسک دین است که با همکاری انجمن مشاوره و انجمن نرم افزار تهیه شده است
سایت اسک دین این افتخار را دارد که با تولید نرم افزار های کم حجم و با کیفیت گام بلندی در انتشار معارف مذهبی و فرهنگی برداشته است.
با تشکر

دست گل همه دوستانی که این نرم افزار رو تهیه کردن درد نکنه
اجرشون با آقا امام زمان عج
یا زهرا س

گل ليلا;129091 نوشت:
با سلام
اين پيغام براي زمانيست که برنامه به طور کامل و درست دانلود نشده باشد
دقت کنيد حجم فايل دانلود شده بايد 6.74 مگا بايت باشد.
يا علي
:gol:

من هم همین مشکل رو دارم! نمیشه زیپ نشده اش رو بذارین یا تو یه سرور دیگه آپلودش کنین؟‍‍‍!! ♥

hera;136738 نوشت:
من هم همین مشکل رو دارم! نمیشه زیپ نشده اش رو بذارین یا تو یه سرور دیگه آپلودش کنین؟‍‍‍!! ♥

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
دوست عزیز تشکر از شما بابت عنایت و توجهی که به نرم افزار دارید
نرم افزار تا کنون نزدیک به 10000 بار دانلود شده و این مشکل به ندرت پیش می اید
شما یک بار دیگر نرم افزار را دانلود کنید و توجه کنید که کامل دانلود شود حجم فایل نهایی دانلود شده حتما باید 6.74 مگابایت باشد
بعد آن را از حالت فشرده خارج کنید
با تشکر

مـهـدی;137080 نوشت:

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
دوست عزیز تشکر از شما بابت عنایت و توجهی که به نرم افزار دارید
نرم افزار تا کنون نزدیک به 10000 بار دانلود شده و این مشکل به ندرت پیش می اید
شما یک بار دیگر نرم افزار را دانلود کنید و توجه کنید که کامل دانلود شود حجم فایل نهایی دانلود شده حتما باید 6.74 مگابایت باشد
بعد آن را از حالت فشرده خارج کنید
با تشکر

چند بار کردم نشد که نشد! خسته شدم! :khab:

Hera;137344 نوشت:
چند بار کردم نشد که نشد! خسته شدم!

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
دوست عزیز خدمت شما فایل اجرایی بدون زیپ
دانلود با حجم 7.30 مگابایت

با سلام خدمت دوستان
اگر اينترنت شما ديل آپ است و كم سرعت احتمالا همه فايل ها را دانلود نكند با اينترنت پرسرعت امتحان كنيد

مـهـدی;137508 نوشت:
سلام دوستان
عرض ادب و احترام
دوست عزیز خدمت شما فایل اجرایی بدون زیپ
دانلود با حجم 7.30 مگابایت

مرسی!!!!!! :ok::Gol:

غروب شد
خورشید رفت.آفتابگردون دنبال خورشید می گشت.
ستاره ای چشمک زد.آفتابگردون سرشو پائین انداخت! گل ها هرگز خیانت نمی‌کنند .

فضای مجازی
خانم ها و دختر خانم‌هایی که در فضای مجازی سایت‌ها و وبلاگ‌ها کار می‌کنند، هوشیار باشند. خانم‌ها چون از نظر روان‌شناختی وابسته‌تر، عشق‌پذیرتر، قدرت تخیل بالاتر، عاطفی‌تر، عرفانی‌تر از مردان‌اند، زودتر درگیر روابط احساسی می‌شوند. برخی از خانم‌ها گول ظاهر را می‌خورند. البته منظورم این نیست که مردان گول نمی‌خورند الان بحث درباره خانم‌ها و دختر خانم هاست. در فضای مجازی هم این امکان هست که افراد به دلیل تصورات خود، محتوای ضمیر ناهشیار و قدرت تخیل بالا فریب بخورند. فضای مجازی قوه تخدیر کننده و اغفال کننده بالایی دارد چون در آن جا ضمیر ناهشیار و قوه خیال ما فعال می‌ شود و دنبال فرد دلخواه خود می‌گردنند.

باید مراقب بود ذهن در برداشت اول این گونه برداشت می کند که کاربران سایت‌های‌دینی همه متدین هستند. نه این طور نیست برخی از کاربران ممکن است با لعاب عرفانی در قالب آی دی ای با معنا و حتی پست های زیبا اقدام به شروع ارتباط با خانم ها یا دختر خانم ها کنند. این افراد که زیرک و موذی هم هستند با شیوه های خزنده و نرم به دنبال شکار به راه می افتند. برخی این شیوه‌ها عبارتند از:

1.به عنوان این که شما خواهر متدینی هستید از شما می خواهم که در گزینش و شناختن نامزدم به من کمک کنید. یا این که چون شما خانم هستید روحیه خانم ها را بهتر می‌شناسید چگونه با همسرم برخورد کنم و...بعد از بحث‌های طولانی و ایجاد وابستگی می‌گوید که همسری ندارد.
2.شما تجربه زیادی در سایت دارید از شما کمک می خواهم تا با کار در سایت آشنا شوم.
3.شما متن ها و پست های زیبایی در رابطه با ....دارید لطف کنید در این موضوع کمکم کنید.
4.خودش را خانم معرفی می کند و در پیام خصوصی ارتباط را صمیمی می کندو سپس تخلیه اطلاعاتی و...
5- خودش را استاد عرفان و اخلاق معرفی می‌ کند.

ایستگاه شادی
تماس‌های اسب
يه روز مردي نشسته بود و روزنامه مي خوند كه يک دفعه زنش با ماهي تابه مي كوبه تو سرش.مرده ميگه: براي چي اين كارو كردي؟زنش جواب ميده: به خاطر اين زدمت كه تو جيب شلوارت يه كاغذ پيدا كردم كه توش اسم سامانتا نوشته شده بود ... مرد گفت: وقتي هفته پيش براي تماشاي مسابقه اسب دواني رفته بودم اسبي كه روش شرط بندي كردم اسمش سامانتا بود.زنش معذرت خواهي کرد و رفت به کاراي خونه برسه.سه روز بعدش مرد بيچاره داشته تلويزيون تماشا مي كرده كه زنش اين بار با يه قابلمه ي بزرگ دوباره مي‌كوبه تو سرش! بيچاره مرد وقتي به خودش مياد مي پرسه: اين دفعه ديگه چرا منو زدي؟ زنش جواب ميگه: آخه اسبت زنگ زده بود !(1)

شعار این هشدار
امام حسین(ع): مَن حاوَلَ اَمراً بمَعصِیَهِ اللهِ کانَ اَفوَتَ لِما یَرجُو وَاَسرَعَ لِمَجئ ما یَحذَرُ ؛(2)
آن که در کاری که نافرمانی خداست بکوشد امیدش را از دست می دهد و نگرانیها به او رو می آورد.

-----------------------------------------

[=B Mitra](1)لطیفه ها و طنزهای شیرین زناشویی، احمد ایزانلو، نشر شیفتگان پرواز.
[=B Mitra](2)[=B Mitra] [=B Mitra]بحار الانوار ، ج 3 ، ص 397.

[=B Mitra]

خیلی زیبا بود جمله ایی رو نیافتم که تکراری نباشه و خستگی رو از تنتون در بیاره

:Kaf:فقط میتونم بگم خدا قوت اجرکم الله:Kaf:

:moj:

سلام
من دانلود کردم ولی اجرا نمی شه
چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مهسا;145609 نوشت:
من دانلود کردم ولی اجرا نمی شه چیکارکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
ابتدا نرم افزار را دانلود کنید و دقت کنید که کامل دانلود شود حجم فایل دانلود شده حتما باید 6.67 مگابایت باشد
بعد از حالت فشرده خارج کنید
بعد سیستم را ریست کنید
بعد فایل را اجرا کنید
با تشکر

اگر با غيرتي با درد باشي
و گر بي غيرتي نامرد باشي

قانون جنگل
در منطق و فلسفه وقتي انسان را تعريف مي‌كنند، مي‌گويند الانسان حيوان ناطق؛ انسان حيواني است كه قدرت تحليل و تفكر دارد. پس انسان‌ها اگر قوه تعقل خود را به كار نگيرند با حيوان مساوي است يعني به عبارت ديگر

انسان = حيوان + قوه و قدرت تعقل، تحليل و تفكر.
حيوان = انسان - تعقل و تفكر

بسياري از انسان‌ها بالغ نمي‌شوند و در مرز انسان و حيوان مي‌مانند . اين افراد كارهاي حيواني مانند نزاع براي بقاء، نزاع براي جفت گيري، نزاع براي غذا، پرخاشگري، و جنگ و گريز و... دارند. ما در درجه اول بايد تلاش كنيم به بلوغ برسيم و ثانيا براي زندگي مشترك خود انسان بالغ و همتاي خود بيابيم. مرداني كه بالغ نشده اند مانند حيوانات مرز نمي‌شناسند و چشم‌شان دنبال هر زني است و زنانی كه بالغ نشده‌‌اند، نيز براي رسيدن به غرائز و تمايلات‌شان به راحتي به سمت هر مردي مي‌رود.

انسان بالغ و انسان حيوان‌گونه
يكي از مؤلفه هاي بالغ و كامل شدن انسان اين است كه ميل دروني خداجویی و پرستش را در قالب دينداري جهت مي‌دهند و تقويت مي‌كنند. افراد بالغ و واقعاً ديندار در كنترل غرائز خود موفق‌تر اند چون تمرينات ديني( روزه، نماز، خمس، كنترل ذهن و چشم و...) قدرت خودكنترلي را در آنها بالا می‌برد مثال : اگر مردي نسبت به نيازهاي رواني و جنسي همسرش اهميت ندهد و از سويي ديگر قيود مذهبي و وجداني در كار نباشد و ضعيف باشد به احتمال زياد اين زن به سمت آن مرد كه اين نياز را رفع مي‌كند مي‌رود . همان گونه كه تشنه به دنبال سراب مي دود . يا همان‌گونه كه كودك براي تأمين كمبودهاي مواد معدني به گل و يا خاك خوردن روي مي‌آورد. بايد تلاش كني تا هم دينداري خودت و كبري (با اهميت به نماز، همنشينان، ياد خدا و...) تقويت شود و هم هر روز به نيازهاي فيزيولوژيك و رواني دقت كني. اگر مردي نسبت به خانم‌هاي ديگر مانند قانون جنگل عمل كند، منتظر باشد كه احتمالاً همسرش نيز موازي با او به دنبال مردی خواهد رفت چون مردي كه جايي ديگر هزينه مي‌كند براي خودش كم مي آورد و رقيب ديگري جبران مي‌كند اين قانون تنازع در افراد بي دين به شدت زياد است ولي افراد ديندار قوي اين جا هم خود نگهدارند در نهايت اگر همسر را مناسب با خود نمي بيند، شرعاً كنارش مي‌گذارد و مقابله به مثل نمي‌كندو اين قانون مدني ديني است.

شبهه و پاسخ
در روایت داریم یکی ازآثار زنا این است که به ناموس او زنا می‌شود. این روایت نمی‌گوید خدا در مقام عذاب این بلا را به سر او می‌آورد بلکه مقصود این است که نتیجه عادی و تکوینی کار او این خاصیت را ایجاد می‌کند در واقع در صدد بیان علت تامه و حتمی نیست و اشاره به زمینه مستعد برای انحراف دارد. چون مردی زناکار به تدریج غیرتش کم می‌شود، غیرت که کم شد ناموسش محافظ خوبی نخواهد داشت و زمینه آسیب پذیریش زیادتر می‌شود. از سویی دیگر تجربه نشان می‌دهد که برخی همسران زمانی که متوجه خیانت همسرشان می‌شوند به تدریج دل‌شان نسبت به همسرشان سرد می‌شود و در این صورت زمینه دلبستگی به دیگر در آنها زیاد می شود.

اتاق فکر: انتقام
مردی که با خانمی دوست شده بود و با او به مسافرت رفته بود به گمان این که همسرش نمی داند چه غلطی می‌کند، به همسرش این گونه نوشت:
عزیزم این ماه حقوقم را نمی توانم برایت بفرستم به جایش 100 بوسه برایت فرستادم.
عشق تو
همسرش که حس انتقام در او شدید شده بود و ....بعد از چند روز این جوری جواب داد:
عزیزم از اینکه 100 بوس برایم فرستادی نهایت تشکر را می کنم. ریز هزینه ها:
1. با شیر فروش با 2 بوس به توافق رسیدیم.
2. با معلم مدرسه بچه ها با 7 بوس به توافق رسیدیم.
3. صاحب خانه هر روز می آید و 2-3 بوس از من می گیرد.
4. سایر موارد 40 بوس.
نگران من نباش.. .هنوز 35 بوس دیگر برایم باقی مانده که امیدوارم بتونم تا آخر این ماه با اون سر کنم!

شعار این هشدار

از مکافات عمل غافل مشو
گندم از گندم بروید جو ز جو

:parvaneh:دانلود نرم افزار با حجم 6.7 مگابايت:parvaneh:
:parvane:دانلود صوت نرم افزار با حجم 318 کيلو بايت:parvane:

سلام
واقعا وقتي مي خونم لذ مي برم هر كي نوشته دست گلش درد نكنه

:Kaf:
:Cheshmak:

«دست از دامان شب برداشتم تا بياويزم به گيسوي سحر.
خويش را از ساحل افكندم در آب، ليك از ژرفاي دريا بي خبر .»
(1)

وچه زود....
دختر خانمی می‌گف:با دین، قرآن و احکام بیگانه نبودم،شخصی زنگ زد، مزاحم تلفنی بود؛ قطع کردم فردا و فردا ها باز هم زنگ می‌زد و من بی هیچ کلامی قطع می کردم تا این که یک روز به او گفتم: چرا به جای مزاحمت ازدواج نمی‌کنی و او شروع کرد به تشریح وضعیتش که پولی در بساط ندارد، دانشجو است و بیکار و ... خلاصه به او زن نمی‌دهند. می‌خواستم فقط متقاعدش کنم که راهش اشتباه است وقتی فهمید دیندارم گفت: با دین بیگانه ام، تو با دین آشنایم کن و من از روی دلسوزی در جلسات متعددی برایش سخن گفتم و گفتم ....ناخواسته با همین تله در دام عشقش گیر کردم و چه زود از خدا دور شدم و به او نزدیک...

نکته:
- حساسیت زدایی تدریجی و گام به گام یکی از سیاست‌های هوس‌بازان برای شکار خانم‌های نجیب است.
- به راستی اگر روند اداری برای جلوگیری از مزاحمت‌های تلفنی این قدر وقت‌گیر و هزینه‌بر و نفس‌گیر نبود شاید خیلی از این موارد هیچ گاه اتفاق نمی‌افتاد.
- هو‌س‌بازان نیازهای فعلی خانم‌ها، ارزش‌های آنها، ویژگی‌های روان‌شناختی زنانه را به عنوان طعمه در تله خود قرار می‌دهند.

طعمه نشوید
هرگز با کسی که عاشق خواهرتان بوده و به دلیلی نتوانسته با او ازدواج کند ازدواج نکنید در مشاوره ها شاهدیم که این ازدواج را گامی برای نزدیک شدن به شکار در نظر می‌گیرند و شما بعد از ازدواج در حاشیه رانده می شوید و شوهرتان همیشه فکر و ذهنش به خواهرتان است.

شکار نرم شیطان(دور زدن انسان)
گويند معاويه در كاخ خود خوابيده بود، ناگهان مردى او را بيدار كرد. وقتى معاويه اورا ديد به پشت پرده پنهان شد.معاويه فرياد زد: تو كيستى كه اين گونه گستاخی كرده و بى اجازه من وارد كاخ شده اى ؟ گفت : من شيطان هستم . معاويه گفت : چرا مرا بيدار كردى ؟ در جواب گفت : هنگام نماز است، تو را بيدار كردم كه سر وقت به مسجد براى نماز بروى !معاويه گفت: تو شيطان هستى، و شيطان خير بندگان را نمى‌خواهد. آيا ادعاى دزد بر اينكه براى پاسبانى خانه آمده‌ام درست است ؟!شيطان گفت:تو را از خواب بيدار كردم كه مبادا بخوابى و نمازت قضا شود و با دل شكسته، آه سوزان بكشى كه نمازم قضا شد و به مسجد نرفتم! ارزش اين آه، از صدها نماز بالاتر است، خواستم چنين آه و ناله نصيب تو نشود كه مشمول رحمت خداى شوى ؛ معاويه او را تصديق كرد

شعار این هشدار
مَن حاسَبَ نَفسَهُ رَبَحَ وَمَن غَفَلَ عَنهَا خَسِر ؛(2)
آن کسى که نفسش را محاسبه کند، سود برده است
و آن کسى که از محاسبه نفس غافل بماند، زیان دیده است.

---------------------------------------

(1)[=b mitra]سهراب سپهری

[=b mitra](2)[=b mitra].[=b mitra] بحار الأنوار، ج 78، ص 352، باب 26، ح 9[=b mitra].

سلام
مهندس جان داغ من رو با گذاشتن اينها تازه نكنيد
گاهي كتاب هايي در بازار مي بينم كه محتوايي ندارند. از مدير محترم
خواستم كه اين مجموعه را مركز ملي به شكل كتاب دربياورند ولي براي شان مقدور نبود

سلام من که هیچوقت نتونستم این نرم افزار رو دانلود کنم نمیدونم دلیلش چی بود الانم امتحان کردم ولی نشد.:Ghamgin:

با عرض سلام ودرود
اینجا را کلیک نمایید
بعد از دانلود کردن،روی فایل دانلود شده
کلیک راست کرده گزینه properties
را انتخاب کرده اگر حجم فایل مزبور 6.74
بود یعنی کل فایل را دانلود کرده اید
والا می بایست به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید
مراجعه به کافی نت هم راه حل دیگری است
موفق باشید:Gol:

با سلام ممنون از پاسخگوییتون :Gol:ولی اینترنت من پر سرعته و کامل دانلود میشه ولی بازم امتحان میکنم