صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تکفیری ها

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

تکفیری ها

سلام
    عنوان تکفیری ها خیلی زود ما را به یاد وهابی ها می اندازد . می دانید چرا ؟ چون دیدن یا شنیدن هر مطلب به ظاهر خلافی وهابیون را به یاد تکفیر می اندازد .
    این ضیق صدر نتیجه نداشتن عمق فکری و سعه نگاه دینی است . ایشان فکر می کنند خدای متعال یک گرز آهنین بدست دارد و خدا خدا می کند یک بنده ای کوچکترین خلافی در عقیده و عمل انجام دهد تا اورا به درک اسفل السافلین بفرستد .
    با کمال تاسف این نگاه یک نگاه عمومی در میان امت اسلامی از گذشته تا به حال حتی بین اهل علم بوده است . یادم هست که به یکی از کتب اصولی خودمان مراجعه کردم و دیدم عالم بزرگواری بعد از گفتن نظریه اصولی خود با حق مطلق پنداشتن آن مخالفینش را به کفر و الحاد متهم کرده بود .
    همه اینها در حالی است که قرآن به صراحت می فرماید :
    اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد! هنگامى كه در راه خدا گام مى‏زنيد (و به سفرى براى جهاد مى‏رويد)، تحقيق كنيد! و بخاطر اينكه سرمايه ناپايدار دنيا (و غنايمى) به دست آوريد، به كسى كه اظهار صلح و اسلام مى‏كند نگوييد: «مسلمان نيستى» زيرا غنيمتهاى فراوانى (براى شما) نزد خداست. شما قبلًا چنين بوديد و خداوند بر شما منّت نهاد (و هدايت شديد). پس، (بشكرانه اين نعمت بزرگ،) تحقيق كنيد! خداوند به آنچه انجام مى‏دهيد آگاه است. (94نساء)
    از این آیه چه می فهمیم . چرا به انگیزه های شخصی دوست داریم به کوچکترین بهانه ها چوب تکفیر بر سر این و آن بزنیم .
    اکنون در میان ما شیعیان هم گروه تندوریی هستند که شدیدا به تکفیر و ناصبی خواندن این و آن علاقمندند . آنها اسلام دیگران را قبول ندارند و بهشت الهی را خاص خود می پندارند .
    بین این گروه تندرو شیعی با گروههای تندرو سلفی و تکفیری وهابی اشتراکات فکری و عملی است که بسیار خطرناک است . اینها حتی با علمای بزرگ و مقام ولایت هم سر تندرویهای خود مشکل جدی دارند .
    نظر شما چیست ؟
    موفق باشید

هردو عالم یک فروغ روی اوست

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    کتاب
    نوشته
    213
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    871

پرسش

ایشان همانهائی هستند که در روایت دارد که در زمانی که حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه ظهور کنند قرآنها را مقابل آن حضرت به سینه چسبانده و می گویند دین این است که ما می گوئیم،دین تو را نمی خواهیم،این دین جدیدی است.
    خداوند ما از گرفتاریهای مهلک نجات دهد.
    آمین

5. صلوات ها 6

نوشته
    1,146
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5482

بنده به این مناسبت در اینجا اشاره به جریانی می کنم که در حرم حضرت معصومه (س) چند روز پیش اتفاق افتاد. چند روز پیش رفتم حرم حضرت معصومه(س) برای زیارت که دیدم چند نفر از اهالی کردستان از اهل سنت برای زیارت حضرت معصومه به حرم آمده اند. لباسهایشان توجه مرا به ایشان جلب کرد. در همین حال خدا خدا کردم که نکند کسی به اعتقادات آنها با صدای بلند لعن و نفرین بفرستد و فریاد بزند که لعنت بر فلانی و ...
    که دست بر قضا یکی از همین شیعه های تندرو که البته باید بگیم بی عقل، شاید هم توجه به این مسافرها نداشت شروع کرد با صدای بلندی که اینها هم شنیدند یکی یکی را لعنت کرد. من خیلی ناراحت شدم که این بندگان خدا برای زیارت آمده اند و اعتقاد به زیارت دارند و آن وقت یک نفر اینجوری باعث ناراحتی میشه و البته توجه هم نداره که این کارش تبعات داره. حداقل اش اینه که وقتی آنها برگردند با تبلیغاتشان اجازه نمی دهند بقیه برای زیارت بیان، هم سعی می کنند یه جایی تلافی کنند. به هر حال من پیش رفتم و با یکی از اینها صحبت کردم گفتم شاید مسافر جای دیگری هستند و همینجوری گذری به حرم آمده اند. اما دیدم بنده خدا می گه از پاوه به قصد زیارت آمده ایم. خیلی خجالت کشیدم. از رفتار آن آقا عذر خواهی کردم و ایشان را به مهمانی نهار دعوت کردم تا شاید از دلشان در بیاید.
    به هر حال واقعا برای این دسته آدمهایی که چه در شیعه و چه در بین اهل سنت هستند و کارشان را با توهین و تکفیر پیش می برند واقعا باید متاسف بود. و نباید فراموش کرد که مردم اصلا با این دسته افراد همکاری نمی کنند و معمولا کسی کار ایشان را تکرار نمی کند در حالی که اگر یکی در حرم بگوید صلوات همه صلوات می فرستند اما اگر کسی بیاید و لعن کند اصلا کسی توجه ندارد و معمولا من دیده ام حتی روحانیون هم خوششان نمی آید و مخالفند.

ویرایش توسط کاوه : ۱۳۹۰/۰۴/۱۴ در ساعت ۰۰:۳۷
    اگر نور چشم شما بدلیل مطالعه زیاد و یا کار با اینترنت کم شده این آیه را زیاد بخوانید : فَجَعَلْناهُ سَميعاً بَصيراً (انسان2)
    اگر می خواهید پس از مطالعه آنچه را می خوانید در ذهنتان نقش ببندد، این آیه را پس از آن بخوانید: لَهُمْ دارُ السَّلامِ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ هُوَ وَلِيُّهُمْ بِما كانُوا يَعْمَلُونَ (انعام127)

7. صلوات ها 10

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

سلام
    زیارت عاشورا را همه خوانده ایم و دیده ایم که در این زیارت شریف لعن به کسانی که مستحق حقیقی لعن هستند بطور مصرح نیست . آیا این برای شیعه پیامی ندارد ؟
    آیا می دانیم در روایات این معنا هست که هرکس لعن ناحق کند به خودش باز می گردد ؟ آیا صحیح است به کوچکترین بهانه ای هر معتقد به خدا و رسول و چه بسا محب اهل بیت که اختلاف نظری با ما در عقاید دارد لعن کنیم ؟ آیا این مصداق لعن باطلی نیست که اثرش به خود ما بر می گردد ؟
    موفق در اندیشه صواب

9. صلوات ها 5

نوشته
    280
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    20
    صلوات
    674

[COLOR="Purple"]بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

این نیز بی ربط به موضوع نیست در همین باب است تا دوستان پندی گیرند[
    /COLOR]

http://www.askdin.com/showthread.php?t=12853&page=2

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    سلام
    کلام امام یعنی عدم اکتفا به الفاظ و عبارات این که سخن تمام اهل معناست و اختصاص به امام ندارد
    سخنان آقای وحید هم که خلاف سخن بسیاری از بزرگان است
    قیاس اسفار و مثنوی با قرآن قیاس مع الفارق است که این کلام مخلوق و آن کلام خالق است مساله درک حقیقت قرآن است که جنابشان سخنی از آن نگفته ان
    د

تکفیری های شیعه را هم بشناسید

این برداشت ذهن آلوده شماست

تفصیل حالات عاشق و معشوق در اینجا منصرف به موارد حلال است چه اینکه کسی از جناب صدرا اینگونه خلاف شرعهایی سراغ ندارد که بخواهد آنرا به مورد عشق ورزی ایمانی وصف شده تسری دهد .
    موفق در هدایت

نقل قول نوشته اصلی توسط life313 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حامد کارشناس علوم قرآن!!!!!!!

[COLOR="Blue"]اول آنکه شما چرا به شیخ اصولین جهان تشیع با بیش از 97میلیون مقلد

در سراسر جهان اسلام چنین جمله ای میگویید؟!!!

آیا در علم بیشتر میفهمید یا در کمالات و عرفان از ایشان سر هستید؟!!!

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی متولد 1300 هجری شمسی یعنی 90 سال سن

ایشان شاگرد بزرگانی چون:

آیات عظام میرزا مهدی اصفهانی،آشتیانی،ابوالقاسم الهی،میرزا عبدالهادی شیرازی،حکیم،

سید ابوالقاسم خویی بوده است

ایشان برجسته ترین شاگرد آیت الله سید ابوالقاسم خویی ست

مانده ام در حوزه های علمیه چه چیز از ادب شاگردی می آموزند که طلبه_(فرض بر آنکه باشد)بخود

اجازه میدهد بدین سادگی بزرگ اصولیون را زیر سوال ببرد

ایشان چنان عظمتی دارند که در سایتشان در بخش زندگی نامه چنین بیان شده است:

جز قصور و تقصیر چیزی ندارم

http://www.vahid-khorasani.ir/web/in...mid=12&lang=fa

این یعنی عرفان و حکمت متعالیه[/COLOR]

این یعنی ضمیر نورانی

انسان خردمند برخی را با برخی میسنجند اما کسی که خود معیار سنجش است را با چیزی نمیسنجند

طلا را با خاک محک میزنی؟خوشا بسعادتت با اینهمه طبع اقتصاد

تو الفقیه و الشیخ الشیعه آیت الله العظمی وحید خراسانی را به قیاس مع الفارق

محکوم میکنی؟!!!

اینقدر اسلام بی صاحب شده که امام و مرجع تقلید شیعیان را به قیاس مع الفارق محکوم

کند؟؟؟

اینقدر اسلام صاحب ندارد که کارشناس قرآنی سایتی مذهبی مرجع تقلیدی را به قیاس مع الفارق محکوم

کند؟؟؟

اما پیرامون تکفیری های شیعه

اگر ذره ای علم داشتی میفهمیدی تکفیر دشمنان اهل بیت علیهم السلام ثوابی غیر قابل ادراک دارد

گرچه شما همانکاری را میکنید که دیگر بدعت گذاران کردند

بیش از 100 بار گفتم که ای اهل حق ، حقیقت را از دامان پاک اهل بیت علیهم السلام بجویید.

ما را چه کار که ملاصدرای شیرازی عارف بوده یا نه

اصلا به من و شما چه

ما شیعه هستیم یا نه؟؟؟؟

اگر هستیم موظف به این آیه ایم:

اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم

کسی که اولی الامرش ملاصدرا و ابن عربی و مولوی و امثالهم است علیه ما علیه

و کسی که مولایش علی بن ابی طالب علیه السلام است اجازه نمیدهد

هتاکی که به این سادگی به مراجع توهین میکند از او ایراد بگیرد

ما اذن نداریم مولوی و امثالهم را لعن نماییم زیرا حقیقت پیرامون آنها در این جهان علی الظاهر در پرده

مستور است پس لعن نکنید

اما قرار نیست لعن نکردیم تایید کنیم که!!!

به دنبال عرفانید؟؟؟

عرفان عالیه را در صحیفه سجادیه بخوانید والله جز این یافتید مرا دشنام دهید.

عرفان را در قرآن بیابید.

که هر گناه و هر انگیزه و هر فطرت بیان شده و راه درمانش گفته شده

هر کس هر چیزی بگوید ذهنش آلوده است و فقط آقای حامد کارشناس قرآن میفهمد معنای

باطنی آیات!!! مولوی و امثالهم چیست

ما نشسته ایم و بحث بر سر چیزی میکنیم که یقینی بر آن نیست

هیهات از اینهمه جهل که جکمت شیعی مانده و بر سر مجهولات عرف میتراشیم

هیهات که آن چه معاویة بن ابی سفیان لعنت الله علیهما کردند با علی همان میکنیم با آل علی

آنها حسن بصری ساختند و عرفان پوشالیش را در مقابل عرفان پاک علی قرار دادند

ما هم غیر معصومی چون ملا صدرا و مولوی و ... را علم میکنیم و ساعتها اسفار!!! بررسی میکنیم

و وا مانده ایم از 5 کلمه صحیفه سجادیه

یا من ذکره شرف الذاکرین

و یا من شکره فوز لشاکرین

و یا من طاعته نجاة للمطیعین

صل علی محمد و آله

واشغل قلوبنا به ذکرک عن کل ذکر

و السنتنا بشکرک عن کل شکر

یــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــا ایها المومنون

این عرفان است یا چیزی که در آن 1000 شبهه وارد است

ای اهل دل ، ای اهل دل ، ای اهل دل

دل جز به نور مولایمان حجة بن الحسن العسکری روشن نمیشود

ما موظفیم در زمان غیبت به فقها رجوع کنیم نه عرفا

ای شیعیان

ای مسلمین

بخوانید رساله را

اگر 2 کس باشند که یکی در علم اعلم و دیگری در تقوا بالاتر باشد ما موظف به تقلید از اعلم هستیم

نه اینکه چون فلانی عارف است باید از او تقلید کنیم

آری مرجع بنده سرورم آیت الله العظمی محمد تقی بهجت بوده افتخارم این است

اما هرگز بخود اذن ندادم از دیگران عیب جویی کنم

تا عرفانی ناب و دست نخورده از زبان معصوم با ماست از کدام عارف سخن میگویید؟؟؟

افلا تعقلون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟

این صحیفه سجادیه تمام کلماتش از میان دو لب مقدس سرورم علی بن الحسین سلام الله علیهما

خارج شده است

دنبال کدام عرفانید؟؟؟

از کدام عارف تقلید میکنید که عارف تر از معصوم باشد

رها کنید این خلقی که نیک و بدش برایتان مجهول است

به سراغ سرچشمه عشق بروید

عرفان یعنی یک جمله :
    انی لا اری الموت الا السعادة و لا الحیاة مع الظالمین الا برما
    لبیک یا حسین
    لبیک یا حسین
    لبیک یا حسین
    رها کنید غیر را

این کلامی برادرانه و دوستانه بود برای اهل فهم

ان شاء الله که به اهل بیت متمسک شویم و دامان پاک ایشان را مامن خویش سازیم

برادران و خواهرانم

از صمیم قلب آرزو مندم همه شما بزرگوارن به درجات عالیه برسید و سپس

حقیر سراپا تقصیر را دعا فرمایید

که دعا نه از شما کم میآید و نه از درگاه حق

که بر شما می افزاید و بر حقیر نیز

زیاده سخن کردم

والنصر...آت...آت ... ان شاء الله

العبد و فقیر الی الله

والسلام و علیکم و رحمة الله و برکاته

یا علی

کوچه ها پر زحرامی و عوام الناس بود
    چشم حیدر(ع)پرزاشک و دل پر از احساس بود

ای که ره بستی میان کوچه ها بر فاطمه (س)
    گردنت را میشکست آنجا اگر عباس(ع)بود

11. صلوات ها 2

علاقه
    کتاب
    نوشته
    213
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    871

شما هم مشخص است انصاف ندارید. . . . . .

13. صلوات ها 2

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط life313 نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم السلام علیکم و رحمة الله و برکاته این نیز بی ربط به موضوع نیست در همین باب است تا دوستان پندی گیرند http://www.askdin.com/showthread.php?t=12853&page=2
    سلام
    جواب این مطالب را در تاپیک مربوطه داده ایم . مراجعه فرمایید
    موفق باشید

15. صلوات ها 4

علاقه
    کامپیوتر, کتاب, مستند
    نوشته
    1,141
    حضور
    115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    40
    آپلود
    0
    گالری
    120
    صلوات
    7916

سلام

من هم نقل قول می کنم از این تاپیک

نقل قول نوشته اصلی توسط رحیمی نمایش پست ها
    با سلام

در این تاپیک برخی صفات و .... به مولوی داده شده است

بزرگ و عالمی می فرمودند(نقل به مضمون)

احتمال دهید این عباراتی که نسبت می دهید به مولوی غلط باشد, در آن دنیا باید جوابگو باشید که چرا چنین حرفی زدید. حال اگر مولوی کافر/سنی/ناصبی/... باشد, هیچ کس به شما نخواهد گفت چرا ناسزا نگفتی به مولوی؟ ولی اگر گفتی باید جواب هم پس بدهی! مواظب باشیم آنجا مولوی(یا هرکس دیگر) یقه مان را نگیرد.

این عدم توهین به شخصیت ها و ندادن القاب گوناگون با آنان, منافاتی با نقد و بحث علمی سخنان منسوب به مولوی ندارد.

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواهی از سخنم پند گیر و خواهی ملال

التماس دعا

فایل اولی در مورد تکفیر و بد گفتن از ملاصدرا و مولوی, شب اول قبر و ...

فایل دومی در مورد اینکه ادیسون بهشت می رود یا خیر, اظهار نظر مردم در مورد افراد و ...

فایل سومی در مورد نظر علامه طباطبایی در مورد ابن عربی, سنی شیعه بودن آن و عرفا و ...

منبع همگی: سخنرانی حجت الاسلام فاطمی نیا - مشهد مقدس - حسينه الزهرا موضوع : سیری در صحیفه سجادیه - 2

لطفا باز نفرمایید کی شیعه بود کی نبود فلانی ملعون هست, عرفا فلان هستند و ...

تشکر.

17. صلوات ها 6

علاقه
    بکاءالحسین
    نوشته
    207
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    704

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه نمایش پست ها
    بنده به این مناسبت در اینجا اشاره به جریانی می کنم که در حرم حضرت معصومه (س) چند روز پیش اتفاق افتاد. چند روز پیش رفتم حرم حضرت معصومه(س) برای زیارت که دیدم چند نفر از اهالی کردستان از اهل سنت برای زیارت حضرت معصومه به حرم آمده اند. لباسهایشان توجه مرا به ایشان جلب کرد. در همین حال خدا خدا کردم که نکند کسی به اعتقادات آنها با صدای بلند لعن و نفرین بفرستد و فریاد بزند که لعنت بر فلانی و ...
    که دست بر قضا یکی از همین شیعه های تندرو که البته باید بگیم بی عقل، شاید هم توجه به این مسافرها نداشت شروع کرد با صدای بلندی که اینها هم شنیدند یکی یکی را لعنت کرد. من خیلی ناراحت شدم که این بندگان خدا برای زیارت آمده اند و اعتقاد به زیارت دارند و آن وقت یک نفر اینجوری باعث ناراحتی میشه و البته توجه هم نداره که این کارش تبعات داره. حداقل اش اینه که وقتی آنها برگردند با تبلیغاتشان اجازه نمی دهند بقیه برای زیارت بیان، هم سعی می کنند یه جایی تلافی کنند. به هر حال من پیش رفتم و با یکی از اینها صحبت کردم گفتم شاید مسافر جای دیگری هستند و همینجوری گذری به حرم آمده اند. اما دیدم بنده خدا می گه از پاوه به قصد زیارت آمده ایم. خیلی خجالت کشیدم. از رفتار آن آقا عذر خواهی کردم و ایشان را به مهمانی نهار دعوت کردم تا شاید از دلشان در بیاید.
    به هر حال واقعا برای این دسته آدمهایی که چه در شیعه و چه در بین اهل سنت هستند و کارشان را با توهین و تکفیر پیش می برند واقعا باید متاسف بود. و نباید فراموش کرد که مردم اصلا با این دسته افراد همکاری نمی کنند و معمولا کسی کار ایشان را تکرار نمی کند در حالی که اگر یکی در حرم بگوید صلوات همه صلوات می فرستند اما اگر کسی بیاید و لعن کند اصلا کسی توجه ندارد و معمولا من دیده ام حتی روحانیون هم خوششان نمی آید و مخالفند.

استاد كاوه عزيز سلام عليكم ورحمت الله

برادر كجا بوديدوقتي با وجود اين همه دوربين مداربسته و خادمين آمدن با پتك قبر نابغه تاليف قرن اخير آسيد محمد شيرازي را شكستند وكسي صدايش هم درنيامد آنجا اين آقايان روحاني بدشان نيامد
    حال شما فلسفه لعن وبرائت را زير سوال مي بري يا نه موضع لعن علني است ؟
    راستي استاد عزيز مي تواني برايم بگوئيد كه حضرت انشاء الله امدند اولين كاري كه مي كنند چيست ؟ آيا اين كار حضرت برخلاف مبنا وشيوه رفتار شما نيست چرا كه شما وروحانيت ناراحت ميشويد برلعن خليفه اما حضرت وقتي آمدند برائت عملي خود را نشان مي دهند
    خداوند توفيق فهم معارف اهل بيت را خصوص به اين حقير نادان عنايت كند .

19. صلوات

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط anti310 نمایش پست ها
    راستي استاد عزيز مي تواني برايم بگوئيد كه حضرت انشاء الله امدند اولين كاري كه مي كنند چيست ؟ آيا اين كار حضرت برخلاف مبنا وشيوه رفتار شما نيست چرا كه شما وروحانيت ناراحت ميشويد برلعن خليفه اما حضرت وقتي آمدند برائت عملي خود را نشان مي دهند
    سلام
    یملا الله به الارض قسطا و عدلا بعد ما ملئت ظلما و جورا
    دغدغه حضرت اقامه قسط و عدل است . این اساس قضیه است بقیه مسائل جزئی است .
    امام زمان نمی آید جوی خون راه بیندازد می آید تا با عدل و دادگری همه را در مسیر کسب کمالات انسانی قرار دهد .
    آنقدر در مجالس عزا شرکت کرده اید که می پندارید تمام امر دین بر عزا و انتقام از جنایتکاران است . نه چنین نیست .
    عزاداری و انتقام نه جزء اصول است و نه جزء فروع بلکه مصداقی از صدها مصداق ابراز مودت به اهل بیت پیامبر ص است
    موفق در تامل

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری