حجرالاسواد

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حجرالاسواد

چرا حجرالاسواد تا قبل از اینکه توسط بحرین ها برده شود حجرالبیض (یا سنگ سفید )بود ؟

با سلام

تا آنجا که من اطلاع دارم قرامطه حجر الاسود را تخریب و به بحرین بردند اسمی از یمن ندیدم لطفا منبع خود را ذکر کنید .

اما در اخبار :

- العلة التي من أجلها صار الحجر أسود بعد ما كان أبيض) (والعلة التي من أجلها لا يبرء ذو عاهة يمسه الآن)

1 - حدثنا أبي رضي الله عنه قال حدثنا سعد بن عبد الله عن أحمد بن محمد ابن عيسى عن عبد الرحمان بن أبي نجران والحسين بن سعيد جميعا عن حماد بن
[ 428 ]

عيسى عن حريز بن عبد الله عن أبي عبد الله عليه السلام قال كان الحجر الاسود أشد بياضا من اللبن فلو لا ما مسه من أرجاس الجاهلية ما مسه ذو عاهة إلا برء.

بود رنگ حجر سفيدتر از شير. پس سياه گرديد بخاطر گناهان فرزندان آدم، و اگر نبود مسّ انسان‌هاي پليد جاهليت، مسّ نمي‌کرد صاحب مرضي مگر اينکه شفا مي‌گرفت.

2 - حدثنا محمد بن الحسن بن أحمد بن الوليد رضي الله عنه قال: حدثنا سعد بن عبد الله عن اسماعيل بن محمد التغلبي عن أبي طاهر الوراق عن الحسن ابن أيوب عن عبد الكريم بن عمرو عن عبد الله بن أبي يعفور عن أبي عبد الله (ع) أنه ذكر الحجر فقال: أما أن له عينين وأنفا ولسانا، ولقد كان أشد بياضا من اللبن، أما ان المقام كان بتلك المنزلة.علل الشرایع صدوق

با سلام ببخشید یک اشتباه شد در مورد کشور ربوده شده اما در اصل موضوع من مشکل دارم نه اینکه کدام کشور این کار را انجام داده است و برای من قابل قبول نیست که به خاطر گناه کردن یک تکه از شهاب سنگ آسمان یک دفعه سیاه می شود درثانی در یکی از سایتها خواندم که این سنگ تا قبل از ربوده شدن سفید بوده است.

موضوع قفل شده است