جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: برائت از مشركين را در قول‌وعمل به ظهور رسانيد

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819

  برائت از مشركين را در قول‌وعمل به ظهور رسانيد
  برائت از مشركين را در قول‌وعمل به ظهور رسانيد

  پيام رهبر معظم انقلاب به کنگره عظيم حج
  برائت از مشركين را در قول‌وعمل به ظهور رسانيد
  جام جم آنلاين: حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در پيامي به کنگره عظيم حج، همه مسلمانان و حج گزاران را به استفاده از اين فرصت گرانبها و مغتنم و بازشناسي وظيفه و نياز اصلي فراخواندند و تأکيد کردند: امروز مهمترين وظيفه امت اسلامي، مستحکم کردن الفت، برادري، و پيوندها، مقاومت در مقابل ديو چند چهره استعمار، و برائت از مشرکان در قول و عمل است.


  به گزارش جام جم آنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري متن پيام حضرت آيت الله خامنه‌اي به اين شرح است.
  بسم اللَّه الرحمن الرحيم
  موسم حج، فصل بهار معنويت و درخشش توحيد در آفاق جهان است؛ و آئين حج، چشمه‏ى زلالى است كه ميتواند حج‏گزار را از آلودگيهاى گناه و غفلت، پاك سازد و نورانيتِ فطرت خداداد را به جان و دل او باز گرداند. رها كردن لباس تفاخر و تمايز در ميقات حج و درآمدن به لباس همگانى و يكرنگ احرام، نشانه و نماد يكرنگىِ امت اسلامى و فرمان نمادين اتحاد و همدلى مسلمانان در همه جاى جهان است. شعار حج از سوئى: فَالهُكُم اِلهٌ واحِدٌ فَلَه اَسِلموا وَ بَشِّرِ المُخبِتين است، و از سوئى؛ و المَسجِدِ الحَرامِ الَّذى جَعَلنه لِلنّاسِ سَوآءَ العاكِفُ فيهِ وَ الباد. و چنين هست كه كعبه، افزون بر نمايندگىِ كلمه‏ى توحيد، مظهر توحيد كلمه و برادرى و برابرى اسلامى نيز هست.

  مسلمانانى كه از چهارگوشه‏ى جهان در اينجا به شوق طواف كعبه و زيارت حرم رسول اعظم صلى‏اله عليه و آله گرد آمده‏اند بايد اين فرصت را براى مستحكم كردن پيوندهاى برادرى ميان خود كه درمان بسيارى از دردهاى بزرگ امت اسلامى است مغتنم شمارند. امروزه آشكارا مى‏بينيم كه دست بدخواهان دنياى اسلام، بيش از گذشته در كار تفرقه‏افكنى ميان مسلمانان است. و اين در حالى است كه امت اسلامى امروزه بيش از گذشته به انسجام و همدلى نيازمند است. امروز پنجه‏ى خونين دشمنان در جاى جاىِ سرزمينهاى اسلامى بطور نمايان در كار فاجعه‏آفرينى است؛ فلسطين در سيطره‏ى خباثت صهيونيستها در رنج و محنت روزافزون است؛ مسجد الاقصى در معرض خطر جدى است؛ مردم مظلوم غزه پس از آن نسل كشى بى‏سابقه همچنان در سخت‏ترين شرائط به سر مى‏برند؛ افغانستان در زير چكمه‏ى اشغالگران، هر روز دچار مصيبتى تازه است؛ ناامنى در عراق، آرامش و راحت را از مردم سلب كرده است؛ برادركشى در يمن داغى تازه بر دل امت اسلامى نهاده است.
  مسلمانان سراسر جهان بينديشند كه فتنه‏ها و جنگها، انفجارها و ترورها و كشتارهاى كور كه در سالهاى اخير در عراق و افغانستان و پاكستان به راه افتاده است، چگونه و كجا تدبير و طراحى مى‏شود؟ چرا تا پيش از ورود تحكّم‏آميز و مالكانه‏ى ارتشهاى غربى به سركردگى آمريكا به اين منطقه، ملتها شاهد اين همه مصيبت و محنت نبودند؟ اشغالگران از سوئى نهضتهاى مقاومت مردمى در فلسطين و لبنان و ديگر نقاط را تروريست مينامند و از سوئى تروريسم وحشى فرقه‏ئى و قومى را ميان ملتهاى اين منطقه سازماندهى و رهبرى ميكنند. منطقه‏ى خاورميانه و شمال آفريقا در دورانى طولانى و بيش از يك قرن، به دست دولتهاى غربى انگليس و فرانسه و ديگران و سپس به دست امريكا استثمار و اشغال و تحقير شدند؛ منابع طبيعى آنان غارت و روحيه‏ى آزادگى در آنان سركوب شد و ملتهاى آنان گروگان طمع‏ورزى بيگانگانِ متجاوز شدند، و پس از آن كه بيدارى اسلامى و نهضتهاى مقاومت ملتها، ادامه‏ى آن وضع را براى ستمگران بين‏المللى ناممكن ساخت و مسأله‏ى شهادت و عروج الى‏اللَّه و فى‏سبيل‏اللَّه همچون عاملى بى‏بديل در صحنه‏ى جهاد اسلامى بار ديگر ظاهر شد، متجاوزانِ منفعل به شيوه‏هاى مزوّرانه روى آوردند و استعمار جديد را جايگزين روش گذشته كردند. ولى امروز ديو چند چهره‏ى استعمار، همه‏ى توانائيهاى خود را براى به زانو در آوردن اسلام به عرصه آورده است؛ از نيروى نظامى و مشت آهنين و اشغال صريح تا زنجيره‏ى اهريمنى تبليغات و به كارگيرى هزاران سامانه‏ى دروغ پراكنى و شايعه‏سازى، و از سازماندهى دستجات ترور و آدمكشى بيرحمانه تا گسترش دادن ابزارهاى فساد اخلاقى و تكثير و ترويج مواد مخدّر و تخريب عزم و روحيه و اخلاق جوانان، و از تهاجم همه جانبه‏ى سياسى به مراكز مقاومت تا برانگيختن نخوتهاى قومى و تعصبهاى فرقه‏ئى و ايجاد دشمنى ميان برادران.
  اگر ميان ملتهاى مسلمان و ميان فرقه‏هاى اسلامى و اقوام مسلمان با يكديگر، محبت و حسن‏ظن و همدلى، جاى بدگمانى و بدبينى را كه خواسته‏ى دشمنان است بگيرد، بخش اعظم توطئه و تدبير بدخواهان را خنثى خواهد كرد و نقشه‏هاى شوم آنان را براى سيطره‏ى روزافزون بر امت اسلامى عقيم خواهد ساخت.حج يكى از برترين فرصتها براى اين هدف والا است.
  مسلمانان با همكارى و تكيه بر مبانى مشتركى كه قرآن و سنت بدان ناطق است قدرت خواهند يافت كه در برابر اين اهريمن چندچهره بايستند و آن را مغلوب اراده و ايمان خود سازند. ايران اسلامى با پيروى از درسهاى امام خمينى كبير، نمونه‏ى بارز اين مقاومتِ موفق است. آنان در ايران اسلامى شكست خورده‏اند. سى‏سال ترفند و توطئه و دشمنى از كودتا و جنگ تحميلى هشت ساله، تا تحريم و مصادره‏ى اموال، و از جنگ روانى و تبليغاتى و صف‏بندى رسانه‏ئى تا تلاش براى جلوگيرى از رشد علمى و دستيابى به دانش‏هاى نوين و از جمله دانش هسته‏ئى، و حتى تحريك و دخالت آشكار در ماجراى پرشكوه و پرمعناى انتخابات اخير، همه و همه به صحنه‏هائى از شكست و انفعال و سرگردانى دشمن تبديل شد و آيه‏ى؛ انّ كيدالشيطان كان ضعيفاً در برابر چشم ايرانيان بار ديگر مجسّم گشت. در هر نقطه‏ى ديگر نيز كه مقاومتِ برخاسته از عزم و ايمان، مردم را به مصاف مستكبران پرمدعا كشانيد، پيروزى نصيب مؤمنان و شكست و رسوائى سرنوشت حتمى ستمگران شد. فتح‏نمايان 33 روزه در لبنان و جهاد سرافراز و پيروز غزه در سه سال اخير، شاهد زنده‏ى اين حقيقت است.
  توصيه‏ى مؤكد اينجانب به عموم حاجيان سعادتمند و بخصوص به علماء و خطباء كشورهاى اسلامى كه در اين ميعاد الهى حضور يافته‏اند و به خطباء جمعه‏ى حرمين شريفين، آن است كه با فهم درست مسأله، وظيفه‏ى امروزى و فورى خود را باز شناسند. با همه‏ى توان، توطئه‏ى دشمنان اسلام را براى مستمعان خود باز گويند و مردم را به الفت و اتحاد فرا خوانند. از هر آنچه به سوءظن مسلمانان به يكديگر مى‏انجامد، به جِدّ بپرهيزند و هرچه انگيزه و فرياد دارند بر سر مستكبران و دشمنان امت اسلامى و رأس فتنه‏ها يعنى صهيونيسم و امريكا فرو ريزند. و برائت از مشركين را در قول و عمل به ظهور رسانند.از خداوند متعال هدايت و توفيق و كمك و رحمتش را براى خود و همه‏ى شما متضرعانه مسألت ميكنم.

  والسلام عليكم-سيدعلى حسينى خامنه‏ اى  منبع:جام جم آنلاین
 2. #2

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  نوشته
  986
  حضور
  2 روز 11 ساعت 8 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  1
  گالری
  8
  صلوات
  7819  در صحراي عرفات
  مراسم برائت از مشرکين آغاز شد
  جام جم آنلاين: مراسم برائت از مشرکين با حضور گسترده حجاج ايراني بيت الله الحرام در صحراي عرفات آغاز شد.
  برائت از مشركين را در قول‌وعمل به ظهور رسانيد

  به گزارش خبرگزاري مهر از مکه مکرمه ، حجاج ايراني از ساعاتي پيش گروه گروه در محل برگزاري مراسم برائت از مشرکين حاضر شده و پلاکاردهايي با شعارهاي مرگ بر آمريکا، مرگ بر اسرائيل، يا ايها المسلمون التحدو التحدو به زبانهاي فارسي، عربي، انگليسي و ترکي در محل برگزاري مراسم حضور يافتند.
  تعدادي از نمايندگان مجلس، مسئولين وزارت خارجه، وزير اقتصاد و دارايي و ... در اين مراسم حضور دارند.
  فريادهاي الله اکبر، مرگ بر آمريکا، مرگ بر اسرائيل هم اکنون در آسمان صحراي عرفات طنين انداز شده است.
  نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني تا قرار است پيام مقام معظم رهبري را در اين مراسم قرائت كند.
  منبع : همان
اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جمع بندی عدم تمكين به دليل عدم پرداخت مهريه
  توسط نبراس در انجمن احكام ازدواج
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۳/۰۴, ۱۹:۳۳
 2. حضرت سكينه در کربلا
  توسط شبکه1 در انجمن تاریخ اهل بیت(ع)
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۰۷, ۲۰:۰۵
 3. موانع سير و سلوك(سالكين مراقب باشند!)
  توسط سادات در انجمن نکات و لطایف معرفت نفس
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۰۹, ۱۰:۴۰
 4. آيت الله مشكيني - سختیهای موسی(ع)
  توسط مدیر اجرایی_فرهنگی در انجمن سخنرانی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۳/۰۶, ۰۷:۱۵
 5. رهبر فرقه كيهاني به اتهام ارتداد و ساب‌النبي بازداشت شد
  توسط سلیم در انجمن بررسی مکاتب عرفانهای کاذب
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۲/۲۲, ۱۵:۲۱

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود