حکم آرایش بیرون از خانه برای زنان

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم آرایش بیرون از خانه برای زنان

با سلام از یکی از دوستان شنیده ام که امام علی علیه السلام ،تا حدی از آرایش را در بیرون از خانه برای خانم ها جایز دانسته اند!ولی من تا به حال این مسئله را نشنیده بودم .
آیا این موضوع واقعیت دارد؟

ya zahra;123953 نوشت:
با سلام از یکی از دوستان شنیده ام که امام علی علیه السلام ،تا حدی از آرایش را در بیرون از خانه برای خانم ها جایز دانسته اند!ولی من تا به حال این مسئله را نشنیده بودم .

[="Blue"]بسم الله الرحمن الرحیم

دوست گرامی:Gol:

نه تنها اولین بار بود که چنین کلامی را شنیدم[="DarkOrange"] بلکه اولین بار بود که اذن خروج زن از خانه را به این سادگی

شنیدم[/]

[="Red"]هر کلام بی سندی مطرود است[/]

مع السلام و رحمة الله[/]

ya zahra;123953 نوشت:
با سلام از یکی از دوستان شنیده ام که امام علی علیه السلام ،تا حدی از آرایش را در بیرون از خانه برای خانم ها جایز دانسته اند!ولی من تا به حال این مسئله را نشنیده بودم

می فرماید هر زنی که خود را بیاراید و به بیرون از منزل برود و شوهرش نیز به این عمل راضی باشد به ازاء هر قدمی که ان زن بر می دارد خانه ای در جهنم برای ان مرد بنا می شود

از توی روایتای کتابای عامه هرچی بگی در میاد

اخبار ضد و نقیض زیاد داره

منم چنتا روایت اینجوری دیدم که آرایش کردنو جایز دونستن

**عبدالله**;123973 نوشت:
نقل نوشته اصلی توسط : Ya zahra با سلام از یکی از دوستان شنیده ام که امام علی علیه السلام ،تا حدی از آرایش را در بیرون از خانه برای خانم ها جایز دانسته اند!ولی من تا به حال این مسئله را نشنیده بودم می فرماید هر زنی که خود را بیاراید و به بیرون از منزل برود و شوهرش نیز به این عمل راضی باشد به ازاء هر قدمی که ان زن بر می دارد خانه ای در جهنم برای ان مرد بنا می شود

اینهم دلیلی دیگر بر جعلی بودن بیشتر احادیثی که به امامان نسبت داده می شود . هیچ کدام از این دو حدیث عقلانی نیست .

**عبدالله**;123973 نوشت:
می فرماید هر زنی که خود را بیاراید و به بیرون از منزل برود و شوهرش نیز به این عمل راضی باشد به ازاء هر قدمی که ان زن بر می دارد خانه ای در جهنم برای ان مرد بنا می شود

سلام!
دوست من ميگه آرايش تا يك حد كمي كه جلب توجه نامحرم نكنه،وباعث گناه نشه اشكال نداره.
ميگه امام علي عليه السلام تا همين حد رو جايز ميدونند.

نقل قول:
وست من ميگه آرايش تا يك حد كمي كه جلب توجه نامحرم نكنه،وباعث گناه نشه اشكال نداره.
ميگه امام علي عليه السلام تا همين حد رو جايز ميدونند.

اینو علما هم جایز میدونن
اگه باعث جلب توجه نشه و به نظر نیاد گفتن جایزه

سلام
آنچه بر ما مقلدین واجب است دریافت احکام شرعی از مراجع عظام تقلید می باشد رجوع به روایت برای دست یافتن به حکم شرعی وظیفه مجتهد می باشد لذا در جواب سوال مطرح شده متن استفتاء از مقام معظم رهبری تقدیم میگردد:

س: آن مقدار از زيور زنان كه ظاهر است مثل حلقه نامزدى، آرايش معمولى ابروان و ... آيا واجب است پوشانده شود؟
ج) هر آنچه عرفاً زينت محسوب مى‌شود بايد از نگاه نامحرم پوشانيده شود.

منبع

مرسل;123985 نوشت:
اینهم دلیلی دیگر بر جعلی بودن بیشتر احادیثی که به امامان نسبت داده می شود . هیچ کدام از این دو حدیث عقلانی نیست .

[="blue"]

بسم الله الرحمن الرحیم

دوست خوبمون عبدالله حدیثی فرمود که هم متواتر است

و هم آنکه به لحاظ رجال هیچ شکی بر اون وارد نیست

نه تنها این بلکه احادیث و آیات دیگه هم بر وثاقت این حدیث شریف صحه مینهند

مع السلام و رحمة الله

[/]

ya zahra;123953 نوشت:

با سلام وتشکر از تمامی دوستان
بر اساس نظر مشهورفقها ،آرایش در مقابل نامحرم جایز نیست .
از جمله آن می توان نظر مقام معظم رهبری را نام برد که ایشان قائلند :صورت آرایش شده باید از دید نامحرم پوشانده شود .
اجوبةالاستفتائات ،س1220

life313;124012 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم دوست خوبمون عبدالله حدیثی فرمود که هم متواتر است و هم آنکه به لحاظ رجال هیچ شکی بر اون وارد نیست نه تنها این بلکه احادیث و آیات دیگه هم بر وثاقت این حدیث شریف صحه مینهند مع السلام و رحمة الله

سلام

خوب شما که می فرمایید این حدیث صحت دارد ایا عقلانی است که بگوییم :
در جهنم خانه وجود دارد ؟ مگر در جهنم هم گناه کاران زندگی می کنند ؟
دوما بر فرض زن یک ملیون قدم بیرون از خانه با ارایش بردارد شوهرش این یک میلیون خانه را در جهنم می خواهد
چکار کند ؟

مرسل;124050 نوشت:
سلام

خوب شما که می فرمایید این حدیث صحت دارد ایا عقلانی است که بگوییم :
در جهنم خانه وجود دارد ؟ مگر در جهنم هم گناه کاران زندگی می کنند ؟
دوما بر فرض زن یک ملیون قدم بیرون از خانه با ارایش بردارد شوهرش این یک میلیون خانه را در جهنم می خواهد
چکار کند ؟

[="Blue"]

بسم الله الرحمن الرحیم

دوست گرامی مرسل گرامی:Gol:

ابتدا معنای کلمه خالد

در قرآن کریم همواره همراه با بهشت کلمه خالدین ذکر شده است و گاهی برای جهنمیان نیز خالدین

وجود دارد

خالد یعنی داخل شدن در چیزی بدون راه خروجی

یعنی بهشت تنها ورودی دارد و خروجی ندارد

و برای برخی اهل جهنم نعوذ بالله تنها ورودی وجود دارد و خروجی وجود ندارد
[="Red"]
اگر وارد شوند بدون خروج میشود در آنجا زندگی نکنند؟[/]

آیا گمان میبرید خانه همین 4 دیوار و سقف است؟
[="#ff0000"]
خیر دوست عزیز[/]

باید بدانید در این دنیا همه چیز ملموس است اما آن سوی مرز زندگی دنیوی محسوسات جز این است که

حس میکنید

همانقدر شما قدرت ادراک جهان مردگان را دارید همانقدر میتوانید پیرامون آن اظهار نظر کنید

مع السلام و رحمة الله و برکاته

[/]

قطعا تبرج و خود نمایی زن طبق ایه قران مجاز نیست و همه احادیث اگر طبق علم وعقل و قران باشند از معصوم است.

آرایش در بیرون خانه مجاز نیست زیرا حضور زن و مرد باید در جامعه به شکل انسان باشد نه به شکلی که جنسیت را برای دیگران پر رنگ کند .

در ضمن هنوز مردان انقدر مومن و خود نگهدار نیستند پس زنان نباید عامل تحریک انها شوند به سوی مسایل جنسی.

مسایل جنسی و ارایش مربوط به منزل است و جامعه محل کار و فعالیت مفید و سازنده است نباید همه چیز قاطی شود.

موضوع قفل شده است