سوال::.فوری***ترک اسلام و پیوستن به زرتشتی***

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوال::.فوری***ترک اسلام و پیوستن به زرتشتی***

با سلام و خسته نباشید
انشاءالله طاعات و عبادات دوستان در این ایام عزیز مورد مقبول حق قرار گرفته شده باشه.
غرض از زدن این تاپیک این بوده که امروز به شخصی برخوردم که به دلیل رفتار برخی مسلمانان و برخی روحانیون از اسلام زده شده و به گفته خودش پس از تحقیقات روی دین زرتشتی قصد داره توی تابستون به این دین وارد بشه.
من نمیدونم چطور جواب این شخص را بدم!!! و نمیدونم چطور به کسی که تنها از رفتار یه عده از یک دین زده میشه و بد بینی که به روحانیون داره، صحبت کنم . کسی که برایش آزادگی های غربی( به قول خودش ایرانی!!!!!) مهمترین چیزه!!!!!!
البته این مسئله ای بوده که من بارها در خیلی جاها باهاش برخورد داستم.
این یه تیکه از صحبتهای اون شخصه:

نقل قول:
من چندین ساله دارم در مورد دین زرتشت تحقیق میکنم و به امید خدا تابستون امسال زرتشت میارم....چون واقعا دیگه نمیتونم تحمل کنم،با این کار خودم رو حداقل راضی میکنم.....چون اینا با اسلامشون مملکت ما رو به خاک خون کشیدند!

خیلی خوشحال میشوم اگر دوستان مرا در پاسخ دادن به این شخص یاری کنند.

البته من نمیخوام خیلی با این فرد وارد بحث بشم و میخوام توی چند خط تاثیر گزار بهش بفهمونم که اشتباه میکنه.
پیشاپیش سپاسگزارم

یاس علی;123356 نوشت:
با سلام و خسته نباشید
انشاءالله طاعات و عبادات دوستان در این ایام عزیز مورد مقبول حق قرار گرفته شده باشه.
غرض از زدن این تاپیک این بوده که امروز به شخصی برخوردم که به دلیل رفتار برخی مسلمانان و برخی روحانیون از اسلام زده شده و به گفته خودش پس از تحقیقات روی دین زرتشتی قصد داره توی تابستون به این دین وارد بشه.
من نمیدونم چطور جواب این شخص را بدم!!! و نمیدونم چطور به کسی که تنها از رفتار یه عده از یک دین زده میشه و بد بینی که به روحانیون داره، صحبت کنم . کسی که برایش آزادگی های غربی( به قول خودش ایرانی!!!!!) مهمترین چیزه!!!!!!
البته این مسئله ای بوده که من بارها در خیلی جاها باهاش برخورد داستم.
این یه تیکه از صحبتهای اون شخصه:

خیلی خوشحال میشوم اگر دوستان مرا در پاسخ دادن به این شخص یاری کنند.

[=Verdana]با سلام
اولا که اخلاق نژاد پرستانه زرتشتی گری اجازه ورود هیچ کس را به کیش خود نمیدهند دوست گرامی!:Cheshmak:
[=Verdana]و از اینجا مشخص است که دوستتان تحقیق درست انجام نداده اند [=Verdana]
دوما به این دوست گرامیتان سفارش کنید تحقیقات خود را درست انجام دهند !!حداقل با کمی تحقیق درست دین :khaneh: زرتشتیگری را بهتر بشناسند
میتوانید به این تاپیکها مراجعه کنید و خود بخوانید حدیث مفصل

کشتن ده هزار مورچۀ دانه کش!! در آئین زرتشت
شست و شو؛ در اوستا و دین زرتشت چگونه و در قرآن و دین اسلام چگون
پلاك وگردنبند "فروهر "چه معنايي دارد؟
ثنویت و دوگانه پرستی در دین زرتشتی
سوالاتی از موبد مهران
انواع ازدواج در دوران زرتشتی
اوستا در قبرستان خاموش تاریخ
بی اعتباری گاتها ......!!!!!!!!!!!
آیا استناد به اوستا (و گاتها) امكان پذير است؟ ؟
بررسی خداشناسی زرتشتیان در اوستا
حقوق زنان در «ایران باستان»
آتش در عقاید ایرانیان باستان
مکالمه اهورا مزدا با یک چوپان به نام «جم»
آتشکده ها و مراسم نیایش در آنها در ایران باستان
آیا اهریمن در آیین زردشتى با شیطان در دین اسلام فرقى ندارد؟

فرقه‌هاي مجوس

یاس علی;123356 نوشت:
امروز به شخصی برخوردم که به دلیل رفتار برخی مسلمانان و برخی روحانیون از اسلام زده شده.

با سلام و احترام

با خوندن اين متن به ياد اين حديث زيبا افتادم:

قال الصادق عليه السلام
من دخل فى هذا الدين بالرجال اخرجه منه الرجال كما ادخلوه فيه و من دخل فيه بالكتاب و السنة زالت الجبال قبل ان يزول بحار / 2 / 105

هر کس به اعتبار شخصیت ها وارد دین شود ، به خاطر همین شخصیت ها روزی از دین خارج می شود . اما کسی که به اعتبار کتاب خدا و سنت رسول اکرم صلي الله عليه و آله و سلم (و ائمه معصومین علیهم السلام) داخل دین شود ، کوه ها از جا کنده می شود ولی تزلزلی در شخص وارد نمی شود.

امیرالمومنین علیه السلام می فرمایند :

ان دین الله لایعرف بالرجال بل بآیه الحق، فاعرف الحق تعرف اهله ؛

همانا دین خدا را نمی شود به وسیله ی شخصیت ها شناخت ، بلکه شناخت آن با نشانه ها و آیات حق است . پس اول حق را بشناسید سپس اهل حق را خواهید شناخت .

وقتي دين رو با دليل و برهان صحيح قبول كنيم خطا و گناه هيچ شخصيتي نمي تونه خللي در اعتقادات مون ايجاد كنه ان شاءالله.

سلام عليكم

فرموديد دوستان اهل تحقيق است

بسيار عالي

بگوييد بيايند دراين سايت تحقيقات خودشان را قراردهند اگر درست بود همه باهم زرتشتی مي شويم

از جناب رضا و خانوم آذر بانو بسیار متشکرم، خیلی گفته هاتون خوب بود
البته جوابی در مقابلش نشنیدم جز حرفهایی که از روی لجبازی غفلت زده شد. و همچنین کم آوردنهاااا:khandeh!:
اتفاقا به ایشون هم گفتم تحقیقاتتون را بیارید مام ببینیم، تحقیقات چندین ساله، که با یه ساعت تلاش من نقش بر آب شد و جوابی برایش نداشت:khandeh!:

سلام شکیبا هستم
باور کنیدمنم همینجور شدم اعتقادم رسیده به صفر تو یه جلسه بودم که خوب با روضه ی امام حسین همه رو به گریه انداختن وتو همون حال معنوی که بودیم شروع کردن به موسوی وکربی ورفسنجانی بد گفتن وگفتن خوبیهایی از امام خامنه ای خیلی ناراحتم باور کن حس میکنم 14معصوم شدند وسیله ی به قدرت رسیدن اینها

شکیبا;238979 نوشت:
سلام شکیبا هستم
باور کنیدمنم همینجور شدم اعتقادم رسیده به صفر تو یه جلسه بودم که خوب با روضه ی امام حسین همه رو به گریه انداختن وتو همون حال معنوی که بودیم شروع کردن به موسوی وکربی ورفسنجانی بد گفتن وگفتن خوبیهایی از امام خامنه ای خیلی ناراحتم باور کن حس میکنم 14معصوم شدند وسیله ی به قدرت رسیدن اینها

با احتمال اینکه این پاسخ بزودی حذف میشه به اگاهی شما میرسونم که طبق یک نظر سنجی که چند سال پیش انجام شذ تنها 64% مردم ایران گفته اند که مسلمانند.از این 64% هم تنها 3% اهل عمل به دین خود هستند

شکیبا;238979 نوشت:
سلام شکیبا هستم

دوست عزیز اگر اون مداح مرتکب اشتباه بشه شما چرا اشتباه بدتر رو انجام میدید اگر کسی سر یک انسان رو از بدن جدا کنه و در همون حال درود بر مثلا زید بفرسته شما باید از زید بدت بیاد یا از اون آنسان فرصت طلب و نادان.
در ضمن بسیاری از مداح های این زمانه اصلا مقبولیت ندارن متاسفانه کسایی که باید جلوی این تخرب دین و شخصیت هارو بگیرن کم کاری میکنن.
یاحق

مردخدا;239006 نوشت:
با احتمال اینکه این پاسخ بزودی حذف میشه به اگاهی شما میرسونم که طبق یک نظر سنجی که چند سال پیش انجام شذ تنها 64% مردم ایران گفته اند که مسلمانند.از این 64% هم تنها 3% اهل عمل به دین خود هستند

اولا دوست عزیز باسند حرف بزن دوما به دنبال چه هستی؟
همه میدونن عمل کردن به شعائر دینی کم شده اما اگر کسی از اسلام جدا بشه مطمئن باش کلا قید دین و دیانت رو زده چون هر آدم عاقلی میدونه اسلام از بقیه دینها کاملتر هستش
در ضمن شاید مردم ایران از یک آدم سیاسی احساس انزجار کنن اما هرگز قید دینشون رو نمیزنن این دیگه معلومه بله همه میدونیم چه تبلیغاتی بر علیه اسلام میشه تمام دنیا بر ضد اسلام مظلوم بسیج شده معلوم عده ای هم خام میشن در سالهای اخیر شاهد بودیم که شاخه هایی مثل و هابیت بابی گری و ... با شبه و پولهای زیاد چندی از مردم رو خام کردن اما اگر این درصدی که شما میگید رو نگاه کنیم دور از انصاف و حقیقت هست.
یاحق

درست چند مسلمون نما ابروی اسلام رو بردن اما این مبنا نمی شه که اسلام حق نیست
ابادی میخانه ز ویرانی ماست
جمعیت کفر از پریشانی ماست
اسلام به ذات خود ندارد عیبی
هر عیب که هست در مسلمانی ماست

مردخدا;239006 نوشت:
طبق یک نظر سنجی که چند سال پیش انجام شذ

دوست محترم

خواهش اکید دارم لطفا سند و مدرک این نظر سنجی رو و اینکه چه موسسه ای با چه جامعه آماری و با چه تعداد شرکت کننده اون رو انجام داده در همین تاپیک در اختیار قرار بدید.

نظر سنجی مال 4/5 سال پیشه.من نام لینکشو یادم نیست.هرچی هم گشتم پیدا نکردم.ولی باز جستجو میکنم

سبوی تشنه;239033 نوشت:
اولا دوست عزیز باسند حرف بزن دوما به دنبال چه هستی؟

شما هم که دائم این جمله رو تکرار میکنید.خودتون دنبال چی هستید؟
سبوی تشنه;239033 نوشت:
ر سالهای اخیر شاهد بودیم که شاخه هایی مثل و هابیت بابی گری و ... با شبه و پولهای زیاد چندی از مردم رو خام کردن اما اگر این درصدی که شما میگید رو نگاه کنیم دور از انصاف و حقیقت هست.

من در 5 کشور مسلمان زندگی کردم.هنگام اذان در این کشورها همه به مساجد هجوم میاورند و درمساجد جای خالی نیست .اما در ایران مساجد معمولا بسته اند یا خالی اند

مردخدا;239199 نوشت:
شما هم که دائم این جمله رو تکرار میکنید.خودتون دنبال چی هستید؟

من در 5 کشور مسلمان زندگی کردم.هنگام اذان در این کشورها همه به مساجد هجوم میاورند و درمساجد جای خالی نیست .اما در ایران مساجد معمولا بسته اند یا خالی اند

بله حرف شما درسته که در ایران مشکل هست
شما میگید در چند کشور اسلامی بودید آیا جمعیت اونجاهارو با ایران یکی میدونید؟
آیا مشکلات ایران و اون کشورهارو یکی میدونید؟
مردم ایران زبانشون عربی نیست این در این مشکل تاثیر میذاره(زمانی که شما ایران رو با یک کشور مسلمان و مسلما عرب مقایسه میکنید)
کدوم از اون کشورها اندازه ایران بیگانگان در صدد بی دین کردن جوانانشون هستن؟
من هم قبول دارم که متاسفانه در ایران نرفتن به مساجد یک مشکل شده اما آیا شما میتونید به یقین بگید که اصلا نماز نمیخونن این دلیلتون برای کافر شدن مردم ایران بود؟
موضوع قفل شده است