خواص انگشترها

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواص انگشترها

خواص سنگ عقیق

امام صادق {ع} :عقیق در دست کنید که مبارک است و هر که انگشتر عقیق داشته باشد امید است که عاقبتش مقرون به نیکی باشد.

عقیق قدرت منطق، تفکر و تمرکز را بالا می‌برد و در دوران حاملگی باعث آرامش و تعادل بین مادر و فرزند می شود و عقیق سرخ را سنگ عزت نفس می نامند.
گشایشامور ومشکلات . باز شدن ابواب رزق وروزی .عزت ومقام رفیع یافتن .حفاظت ازشر بلایا ودشمنان .حفاظت اموال .حفاظت در مقابل بد گویان زبان بند .بختگشای بسیار موثر.
جلب محبت واحترام ومجذوب نمودن افراد .

تشخیص عقیق اصل با نوع بدل
عقیق روی شیشه خط می اندازد.
با آتش نمی توان آن را سوزاند.
عقیق در مقابل نور اشکالی همچون حباب یا کندوی زنبور از خود نشان می دهد.
شی نوک تیز روی عقیق اثری ندارد و ردی نمی اندازد.

عقیق در گفتار امامان
امام صادق{ع}: هر که انگشتری از عقیق بدست کند پریشان نشود و مادام که با خود دارد اندوهی به او نمی‌رسد.
از امام باقر {ع} آمده است عقیق سرخ زرد و سفید هر سه کوه هایی هستند در بهشت و هر که انگشتری از عقیق بدست کند به جز خیر و خوبی و وسعت رزق نمی‌بیند.
در فضیلت انگشتر عقیق امام رضا (ع) فرمودند:عقیقفقر و تنگدستی و درویشی را برطرف می کند و در حدیث دیگری امام می فرمایدهر که قرعه به انگشتر عقیق بزند بهره او تمامتر بیرون می آید.
امام صادق (ع) فرمودند که انگشتر عقیق در دست کنید که مبارک است و هر که انگشتر عقیقداشته باشد امید است که عاقبتش خیر باشد.
حضرت محمد (ص) فرمودند : هر کهانگشتر عقیق در دست داشته باشد حاجتش براورده می شود و در حدیث نبوی دیگرمنقول است شخصی نزد رسول اکرم ( ص) آمد و شکایت کرد که دزد در راه به منرسید و اموال مرا برد حضرت فرمودند که : چرا انگشتر عقیق در دست نداشتی کهآن از هر بدی نگاه می دارد آدمی را.

آنچه از سایر احادیث می‌توان به اختصار گفت آن است که عقیق اندوه را به شادی و امید مبدل می‌کند.

سلام به همه دوستان و اساتید گرانقدر :Gol:

چرا عقیق انقدر خاصیت و مزیت داره ؟

JustGOD5;49394 نوشت:
د پریشان نشود و مادام که با خود دارد اندوهی به او نمی‌رسد.

JustGOD5;49394 نوشت:
عقیقفقر و تنگدستی و درویشی را برطرف می کن

JustGOD5;49394 نوشت:
هر که انگشتر عقیقداشته باشد امید است که عاقبتش خیر باشد.

JustGOD5;49394 نوشت:
[="Red"]هر کهانگشتر عقیق در دست داشته باشد حاجتش براورده می شود[/]

ممنون

التماس دعا:Gol:

سوال;49671 نوشت:
نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : Justgod5 د پریشان نشود و مادام که با خود دارد اندوهی به او نمی‌رسد. نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : Justgod5 عقیقفقر و تنگدستی و درویشی را برطرف می کن نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : Justgod5 هر که انگشتر عقیقداشته باشد امید است که عاقبتش خیر باشد. نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : Justgod5 هر کهانگشتر عقیق در دست داشته باشد حاجتش براورده می شود

سلام علیکم

سنگها تاثیراتی بر روحیه انسان دارند ولی اینکه امید داشته باشیم که با یک سنگ عاقبت به خیر شویم و از تنگدستی نجات پیدا کنیم فکر نکنم چنین قراری خدا با بنده هاش داشته باشه.

یاحق

سلام به دوستان/نظرمن در این مورد شخصی است . یه پاسخ دیروز دادم جوابش فکر کنم این بود که حرفهام شعاره. حالا کاری به قضاوت دیگران ندارم ادم با تجربه ای هم نیستم اما با گذشت زمان بعضی چیزهارو درک و اجرا میکنم از نظر من فلسفه انگشتر میتونه یاداور باشه انگشتری که عقد انگشت میشه یا خود ادم به انگشت میکنه حالا با هر نگینی اینه که یادت نره این رسم امامان و پیغمبرامونه به یاد انها بودن یعنی دوری از گناه حالا ما همه نقلیات انها را قبول داریم پس منطقی هست اینو هم قبول کنیم به نقل دوستم بینا هم احترام میذارم درسته در جایگاه ماده از خاصیت اون باخبر نیستم میتونه بعنوان نقاب هم استفاده بشه مانند تسبیح!

با سلام و احترام
احسنت به دوست عزیزم masodi فکر میکنم پاسخ همه را ایشان داده باشند.
البته احترام به نظرات شما برای من خیلی مهم است،ولی سوالات شما برای دریافت پاسخ بوده
بعضی چیز ها هست که عقل انسان آن ها را نمیفهمد ولی این بدان معنا نیست به سوال نکنیم،این سوال ها را در جاهای دیگر هم میتوان مطرح کرد مثلا:چرا بعضی از آیه ها سجده واجب دارند؟یا چرا نماز صبح دو رکعت است؟ما وظیفه داریم به احادیث ائمه و پیغمبرمان عمل کنیم.
البته اینم باید بگم که من دانشمند نیستم شاید برای سوال های شما پاسخ دیگری هم باشد که من نمیدانم.
ممنونم از این همه توجه به این مطالب

عقيق خواص زيادي داره و بسياري سنگهاي ديگه

ولي

به شرطها و شروطها

عقيق خادمي داره که براي صاحب اون استغفار مي کنه
عقيق با صاحبش دائما د حال گفتگو است
عقيق در نماز با صاحبش همراهي مي کنه
عقيق خدام رزق رو به خودش جذب مي کنه
و هزاران خواص ديگه
ولي اين خواص محقق نمي شه و حتي بعضي موقعها برعکس ميشه
و همه اينها به شخصي که حامل عقيقه بستگي داره
خيلي مهمه اين خيلي مهمه
زمين تا اسمون فرق است بين اعتقاد به اسباب تا بت پرستي
نگين ها فقط براي شخصي اين همه اثار رو دارند که

1-- دائم الوضو باشه
2-- واجبات رو سر وقت به جا بياره
3-- به شدت مراقب گناهان و معاصي باشه که مرتکب نشه
4-- قاري قرآن باشه هر روز در حد توان
5-- و از همه مهمتر ولايت اهل بيت رو داشته باشه

حالا اين نگين چه مي کنه؟اين خدام چه مي کنن؟
انسان جايز الخطاست ممکنه بعضي جاها بلغزه
کار اين خدام اينه که اين شخصي که اينهمه مراقبه يه جا پاش اومد بلغزه خدام حفظش مي کنن و از گناه نگهش مي دارن.
چرا؟
چون حضرت رب جل جلاله امر فرموده بهشون که اين بنده من در حد توانش عمل کرده الان که بريده شما کمکش کنيد.

تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب فقیر،از ارسال مطالب فوق بسیار سپاسگزاری می شود.

با تشکر

والسلام علی من التبع الهدی

فیروزه

فیروزه در بین جواهرات درجه دوم بهترین سنگ می باشد . رنگ داخلی و خارجی آن یکسان بوده و فرقی نمی کند . فیروزه 2 نوع دارد : 1- فیروزه مشرقی که رنگ آن هیچ زمان خراب نمی شود 2- فیروزه مغربی که رنگ آن خراب شده و به سبز تبدیل می گردد . فیروزه به رنگ های آبی ، سبز و سفید وجود دارد .
تأثیر فیروزه روی بدن
فیروزه مفرح معده می باشد . برای سردرد بسیار مفید است . استفاده از سرمه آن برای چشمها بسیار مفید بوده و آن را تقویت می نماید . کسانی که در شب دید خود را از دست می دهند ، استفاده از سرمه فیروزه آنان را درمان می کند . اگر مردمک سفید شده و یا هر مورد دیگری در چشم باشد آن را درمان می کند . استفاده از فیروزه بادفتق درد ریح ، جنون ، درد اعضاء و بسیاری از بیماریها داخلی را درمان می نماید . اگر کشته آن با شهد استفاده گردد ، صرع را درمان ، سنگ کلیه را خارج و بیماریهای طحال را درمان می نماید . یک گرم کشته آن همراه با شراب برای نیش مار و هرگونه مسمویت ، پادزهر می باشد . برای دیگر جانوران موذی و دور کردن سم آنها نیم گرم کافی است .
تأثیر فیروزه روی روح و روان
استفاده از انگشتر فیروزه به قلب آرامش می دهد ، خوف و وحشت را از آدمی دور می سازد ، دشمنان را دور و آدمی را بر آنها غالب می سازد ، انسان را در مقابل حوادث برق حفاظت کرده و نمی گذارد که آدمی در آب غرق گردد ، جانوران موذی و گزنده را دور می سازد و نمی گذارد که آنها به آدمی آسیب برسانند . اول ماه جدید زمانی که به ماه نگاه کردید ، به فیروزه بنگرید ، برکت و دولت برای شخص آورده و او را بی نیاز می نماید . استفاده از آبی رنگ آن مفیدتر است . برای زن حامله مفید و محافظ است . استفاده از آن در آدمی احساس محبت ، عشق ، علم و هنر را ترقی می دهد و برای ترقی در علم و هنر بسیار مفید می باشد . قلب و چشم را تقویت می نماید .
برای ترقی در علم و هنر بسیار مفید می باشد . قلب و چشم را تقویت می نماید . به همراه هر کسی که باشد ، از برق گرفتگی ، غرق شدن ، نیش جانوران موذی ، نظر بد و قتل و کشته شدن در امان است و محفوظ ، با کسانی که مزاج بادی دارند موافق می باشد . فیروزه در اثر تغییرات هوا زمانی درخشنده و زمانی تار و مکدر می گردد. در اثر تغییرات روغن و مشک تیره می گردد .

یاقوت

یاقوت به خاطر رنگ و ظاهر زیبایی که دارد بسیار طرفدار داشته و نگاه را به دنبال خود می کشد .یاقوت بسیار درخشان است طوریکه انسان فکر می کند که در شب چراغ مهتابی روشن است یا که مهتاب می تابد . رنگ آن مانند خون کبوتر سرخ می باشد البته به رنگهای دیگری مانند شرابی و ارغوانی نیز دیده می شود ، اعراب عقیده دارند که زرد ، کبود ، سبز و سفید نیز وجود دارد اما رنگ عمده یاقوت اناری رنگ است .
تأثیر یاقوت روی بدن
حکمای عرب و پارس می گویند که هر کس که یاقوت را به همراه داشته باشد ناراحتی های معده از او دور شده و به مغز طاقت و قدرت می دهد ، اگر از کشته آن استفاده گردد غش ، صرع ، جنون ، طاعون و هیضه شدید درمان می گردد . گردش خون را تنظیم کرده و سموم را از بدن دفع می نماید ، خون را صاف کرده و نبض را کنترل کرده و عادی می سازد . به روح آدمی طاقت می دهد . اگر نزدیک چشم نگاه داشته یا از سرمه آن استفاده کنید تمام امراض و شکایات چشم را دور می سازد ، اگر نزدیک دهان باشد بوی بد دهان را از بین می برد ، به دل استقلال داده و خوف و ترس را از بین می برد .
تأثیر یاقوت روی روح و روان
اضطرابی را که شیطان در دل آدمی قرار می دهد ، دور می سازد . به روح طاقت می دهد . دارنده انگشتری یاقوت به مراد دل خود رسیده و حاجتش برآورده می گردد . حوادث برقی را از آدم دور می سازد . باعث عزت و رفعت آدمی می شود . غم و غصه های گذشته را از یاد آدمی دور می سازد . دشمنان را مغلوب کرده و از بیماری ها انسان را حفاظت می نماید . اگر بر دست راست باشد بیماریهای زنانه را دور می کند . به انسان همت و شجاعت می دهد و خیلی زود حالات بد را از آدمی دور می نماید و نتیجه مطلوب را برای ما به ارمغان می آورد .

به نام خدا

یادمه قدیما پدربزرگم تعریف میکرد که توی جوونیاش برای معالجه بیماریش مجبور میشه به هند بره

((می گفت که یک روز توی خیابون قدم میزده که میبینه یه جا روی زمین بساط انگشتر فروشیه میره نزدیک تر و می بینه که یه نفر از فروشنده ای که روی زمین نشسته بود قیمت یه انگشتری رو میپرسه
فروشنده هم یه قیمتی میگه بعد خریدار که دچار لرزش دست بوده انگشتر رو روی دستش امتحان میکنه و در عین ناباوری به محض اینکه انگشتر رو وارد انگشتش می کنه دستش ثابت می مونه و دیگه نمی لرزه فروشنده که جا خورده بود سریع قیمت انگشتر رو میبره بالا و بعد از کمی چانه زدن انگشتر رو میفروشه))

پدربزرگم میگفت من که شاهد ماجرا بودم خیلی تعجب کردم و اونجا بود که به اثر نگین های انگشتر پی بردم

سلام

من جایی خودنم که وقتی ولایت به سنگها عرضه شده تعدادی از سنگها ولایت حضرت علی(ع) را پذیرفته اند و به این ترتیب این سنگها ارزش خاصی پیدا کردند و در این بین عقیق از همه بیشتر صاحب ارزش و مقام میباشد و من احادیث بسیاری در مورد به دست داشتن سنگ عقیق دیدم و در بین علم هایی که از سنگ ها میگویند جاهای زیادی دیدم که نوشته بود سنگ عقیق مجموع همه ی خیرات سنگها را در خود دارد و در منابع مختلف به اشکال و طرز استفاده های مختلفی از این سنگ اشاره شده است.:hamdel:

موضوع قفل شده است