نصیحتم کنید. . .

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نصیحتم کنید. . .

سلام به همه ی دوستان عزیزم

دوستان لطفاً بنده حقیر را نصیحت کنید! :Gol:
هر کس هر تجربه ای دارد در زندگی اش، پندی، اندرزی، راهنمایی هر چه دارد بگوید تا استفاده کنم.:Hedye:

خدایا از من بگیر آنچه را که تو را از من میگیرد

سلام ملکوتی دوست عزیزم...
چه نام زیبایی...
خاک پایت عرضی دارد برای دوستش این حقیر کوچک تر از آنم که بزرگوارانی چون شما را نصیحت کنم...
پس نصیحت نمی کنم...
تجربه ام را با شما در میان می گزارم دانسته هایی که معلم هایم گه گاهی آن را به ما می دادند...

معلم اخلاقمان می گفت : دوستان اگر می خواهید سعادت دنیا و آخرت را احترام به پدر و مادر

معلم اصول دینمان می گفت : اگر می خواهید مال تان زیاد شود سوره ی واقعه را بخوانید و به آن عمل کنید

معلم ورزش مان می گفت : روح سالم در جسم سالم است پس ورزش کنید تا روحی سالم داشته باشید

معلم هایمان هر کدام سخنی دل نشین می گفتند...

اما اگر خدا را می خواهی نماز ، نماز ، نماز
بعد از نماز تمام درهای الهی به سویت گشوده خواهند شد...
نماز به معنای حقیقی...
نماز نمازی مودبانه...
نمازی خالصانه و چه مراتبی دارد نماز...
چند روزی است که سخنرانی استاد عزیزم آقای پناهیان را می شنوم در باره ی نماز...
و سعی می کنم آن ها را عمل کنم ، شکر خدا نتیجه هایی هم حاصلم شده است و روز به روز در های معبود مهربانم به سویم بیشتر از پیش گشوده می شود...
امتحانش مجانی ست...

سلام
قبل همه چیز به فکر خرید خونه ای باش که بعد از مرگ توش آروم میگیری، هر وقت یه سری بهش بزنی میبینی دنیا با تمام عظمت قدرت و زرق و برقش از چشت میفته (شاید این وصیتی نامتعارفه ولی این چیزیه که توی وصیت نامم اوردم Smile ) و تا میتونی دلی رو نشکن شاید اون دل جایگاه خدا باشه و تو ندونی

تو كارخود با خداي كن و دل خوش دار
كه رحم اگر نكند مدعي ، خداي كند

be ghole aghaye bahjat:be oon chi ke midooni amal kon..................

سلام
قبلا از سخن گفتن خوب فکر کن ; چون بعد از زدن سخن فکر کردن معنایی ندارد

سلام :Gol:

به قول بزرگان : نماز اول وقت (اگه جماعت باشه که دیگه میترکونه!)

به قول استاد پناهیان : هر مشکلی تو زندگیت داری (هر مشکلی میخواد باشه ) یه نگاه به نمازت کن ! اگه نمازت رو درست کنی و با ادب و حضور قلب بخونی هیچ مشکلی تو زندگیت نمیمونه (به نقل از آیت الله قاضی)

یا علی

حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها ):
هر که عبادت خالصش را به سوی خدا بالا فرستد ،خداوند متعال برترین بهره وسودش را به سوی او پایین فرستد .
جهل حدیث ،ج4،ص48

حضرت علی علیه السلام می فرمایند

وقتی بدیها در جامعه زیاد می شود خوشبینی از حماقت است

و وقتی خوبیها در جامعه زیاد می شود بدبینی از سوظن است

باسمه تعالی

هر کس بداند و یقین کند که خدا همنشین اوست، احتیاج به هیچ وعظی ندارد.

حضرت آیت الله بهجت ( رحمه الله علیه )

رحمت اللعالمین (ص):
برترین نوع ایمان ان است که بدانی هرجا هستی خدا باتوست

سلام
حدیث داریم که :
کفی بالموت واعظا
مرگ برای پند دادن کافی است
موفق باشید

سلام
ما(البته بیشتر خودم)عاشق نصیحت کردنیم،یه حال خوبی هم بهمون دست می ده وقتی به یکی نصیحت می کنیم،ولی ایکاش اون حال خوش ظهور نفسمون نباشه،ایکاش.
اگه یکی که به ظاهر از ما پائین تره ما رو نصیحت کنه دیگه از حال خوش خبری نیست،یه حس بد میاد،میشه توجیهش کرد ولی خدائی توجیه بردار نیست.
خدا کمکمون کنه

سلام به دوست عزیز به نظر منم اول انجام واجبات مثل درست و با حواس جمع نماز خواندن و دوم در هنگام عصبانی شدن به خود مسلط بودن وفرو خوردن خشم وسوم احترام به پدر و مادر و بزرگ ترها و چهارم اینکه سعی کنیم ائمه به خصوص امام زمان را از خودمون راضی نگه داریم یا به قول استاد دانشمند اگر آب نمیاریم کوزه هم نشکنیم.:Gol:

سلام یه چیزی رو که خودم تجربه کردم بهتون میگم ان شالله کمکتون کنه
بیش از هر چیزی سعی کن مطیع بدر و مادرت باشی تا میتونی محبتشون کن مخصوصا مخصوصا مادر.
توی این زمینه خیلی کار کن سعی کنید اون رو از خودتون راضی نگه دارید مطمعن باشید که اگه رضایت و خشنودی اونها رو به خود جلب کنید موفق موفق میشوید چون واقعا بعد از خداوند بدر و مادر از بالاترین جایگاه برخوردارند

موضوع قفل شده است