دانلود وصیت نامه

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دانلود وصیت نامه

[="Blue"]برگرفته از تاپیک:
[="Red"]چطور یک وصیت نامه مینویسند؟[/]
http://www.askdin.com/showthread.php?t=8118[/]

[="Blue"][="Blue"]

محمد;53190 نوشت:
سلام
یه وصیت نامه های آماده ای تو قم دیدم که خیلی به نوشتن وصیت نامه کمک میکنه تقریبا همه موارد مورد نیاز برا وصیت توش هست.فکر میکنم اگر قم تشریف بیارید تو پاساژ قدس گیرتون بیاد.

نمونه آنچه فرمایش دادید به این مضمون هست
اگر کم وکاستی در این وصیت نامه بود اساتید تذکر دهند
دانلود فایل ضمیمه

[="Red"]وصیتنامه[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
کتب علیکم إذا حضر أحدکم الموت إن ترک خیرا الوصیّة للوالدین والأقربین بالمعروف حقا علی المتّقین. سوره مبارکه بقره آیه 180

به موجب آیه شریفه « کلّ نفس ذائقة الموت » تمامی موجودات از چشیدن شربت مرگ ناگزیر بوده ، حیات ابدی و بقای سرمدی منحصر به ذات اقدس باریتعالی می باشد. پس بر هر شخص عاقل با ایمان که این جهان را گذرگاهی به سوی جهان جاویدان می داند لازم است که پیوسته به فکر عالم پس از مرگ بوده و خود را برای سفر پر خوف آخرت آماده و اعمال ناقصه و تکالیف فائته (از دست رفته) خود را با وصیّت تدارک و جبران نماید.

رسول خدا (ص) می فرماید:
لاینبغی لأمرء مسلم أن یبیت لیلة إلّا و وصیتّه تحت رأسه.
سزاوار نیست برای مرد مسلمان شبی را سحر کند مگر اینکه وصیّت او زیر سرش باشد. (وسایل الشیعه باب 1 – حدیث 6)

و نیز می فرماید:
من مات بغیر وصیّة مات میتة جاهلیّة
کسی که بدون وصیّت بمیرد به نادانی از دنیا رفته است. (باب 1 – حدیث 7)

از رسول خدا (ص) پرسیدند میّت چگونه وصیت کند؟
فرمود چون آثار مرگ در او مشاهده شد بگوید:
« اللّهمّ فاطر السّموات والأرض عالم الغیب والشّهادة الرّحمن الرّحیم اللهمّ إنّی أعهد إلیک فی دار الدّنیا أنّی اشهد ان لا اله الّا أنت وحدک لا شریک لک و أنّ محمّد صلّی الله علیه و اله عبدک و رسولک و أنّ الجنّة حقّ والنّار حقّ و أنّ البعث حقّ و الحساب حقّ والقدر و المیزان حقّ و أنّ القران کما أنزلت و أنّک انت الحقّ المبین جزی الله محمّدا صلّی الله علیه و اله خیرالجزاء و حیّا الله محمّدا و ال محمّد بالسّلام اللهمّ یا عدّتی عند کربتی و یا صاحبی عند شدّتی و یا ولیّی فی نعمتی إلهی و إله ابائی لاتکلنی إلی نفسی کنت أقرب من الشّرّ و ابعد من الخیر و انس فی القبر وحشتی واجعل لی عهدا یوم القاک منشورا»

سپس وصت کند. (باب 3 حدیث 1)

علیهذا توفیقات ربّانی شامل حال اینجانب ................ شهرت ............ دارای شناسنامه شماره ............. صادره از: ................. فرزند ............ ساکن .........شده
که به وحدانیّت الهی و نبوّت جمیع انبیاء و خاتمیّت حضرت محمد بن عبدالله (ص) و ولایت و عصمت ائمه اثنی عشر و حضرت فاطمه زهرا صلوات الله علیهم اجمعین و به کلیّه عقاید اسلامیّه اصولا و فروعا اقرار و در حال صحّت و اختیار من ن الاکراه و الاجبار در حلتی که تمامی اقاریر شرعیّه از من ممضی و نافذ بود وصیّت نموده و وصیّ خود قرار دادم آقای ...................... شهرت ......................... به شماره شناسنامه ..................... صادره از ....................
را که با نظارت آقای ...... شهرت ....................... . به شماره شناسنامه ..................... صادره از ....................
به وصیّت های من که در این اوراق به شرح رفته است عمل نماید:
1. محل دفن ...................................................................................
2. نماز وحشت ................................................................................
3. تجهیز و تعزیه داری .........................................................................
4. نماز استیجاری .............................................................................
5. روزه استیجاری .............................................................................
6. خمس ......................................................................................
7. زکوة .........................................................................................
8. مظالم العباد ................................................................................
9. نیابت حج ...................................................................................
10. کفّارات ......................................................................................

و از این موارد قسمتی که از اصل ترکه حساب نمی شود از ثلث مالم برداشته و بقیه ثلث را در موارد زیر به مصرف برساند .......................................
و بدهکاری های من از این قرر است.
1. مهریّه زوجه دائمی خود ............. شهرت .......... شماره شناسنامه ............. صادره از .............. فرزند .................. مبلغ .....................
2. ......
3. ......
4. ......
5. ......

و مطالبات من دین شرح است:
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. ...

و قیمومیت اطفال خود را با لحاظ غبطه ضعار به جناب ................. شهرت ........... به شماره شناسنامه ......... صادره از .................. فرزند ............... واگذار نمودم.
فمن بدّله بعد ما سمعه فإنّما إثمه علی الّذین یبدّلونه .

به تاریخ ........................... امضاء وصیّت کننده: ....................................
امضاء وصی امضاء ناظر امضاء قیّم

شهود:
1. .................
2. .................
3. ...............
ملاحظات: .....................................................................................
منبع:کشف الیقین
سایت جواب

[/][/]

[="Tahoma"][="DarkGreen"]بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج
سلام
بنظر لینک پاک شده است با تشکر@};-
[/]