قران نزد امام زمان

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قران نزد امام زمان

:Gig:من شنیدم قرانی نزد امام زمان است که حقیقی است. پس این قران های الانی تحریف شده است؟؟؟؟

beroz;122213 نوشت:
من شنیدم قرانی نزد امام زمان است که حقیقی است. پس این قران های الانی تحریف شده است؟؟؟؟

سلام
تا جایی که من پرسیدم
این قران همان قران محمدی است
اما آن قرانی که پیش امام است
شامل تفسیر شان نزول و...
است

جواب کارشناسانه با اساتید:Gol:

پس یعنی می گویید تفیسیر قران پیش امام است؟

پس مفسرین دارن عمرشون تلف می کنن چون تفسیرش صحیح نیست

یعنی قران تحریف شده؟

پس عثمان که ترتیب را به هم زد تحریف نکرده وتغییر نکرده ؟؟؟؟؟؟؟؟

واضح شد. کمال تشکر را از شما دارم

beroz;122221 نوشت:
پس یعنی می گویید تفیسیر قران پیش امام است؟

یعنی اینکه تفسیری که امام زمان در موقع ظهور خواهد کرد تفسیری کامل بدون اشکال است

حتی من جمله ای دیدم البته اگر اشتباه نکنم از علامه طباطبایی گفته بود که من که قرآن تفسیر کردم اگر امام زمان بیاد تفسیر کنه میبینید که حتی من 5 درصد قرآن تفسیر نکردم .

beroz;122213 نوشت:
من شنیدم قرانی نزد امام زمان است که حقیقی است. پس این قران های الانی تحریف شده است؟؟؟؟

سلام
به شما اشتباه گفته اند . اعتقاد شیعه آنست که قرآنی به ترتیب نزول آیات توسط امیر مومنان علی ع نوشته شده و حتی به مسلمانان صدر هم ارائه شد اما آنها اعلام بی نیازی کردند . آن قرآن در نزد ائمه بوده و هم اکنون هم در نزد حضرت حجت است .
این قرآن موجوددر میان امت اسلام هم عینا همان است با این تفاوت که ترتیب سور و آیاتش طور دیگری است . به عقیده همه علمای شیعه و سنی آیات و سور این قرآن همان آیات و سور نازل شده بر پیامبر اسلام ص است و هیچ تغییری نکرده است .
موفق باشید

beroz;122254 نوشت:
پس عثمان که ترتیب را به هم زد تحریف نکرده وتغییر نکرده ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
تحریف به معنای کم و زیاد کردن یا جابجایی کلمات است که در قرآن اصلا صورت نگرفته است . آنچه که در قرآن مهم بوده و هست حفظ آیات در سور است هرچند بنابر گفته بزرگان از اهل معرفت ترتیب موجود بر مبنای انزال قرآن است و قابل تغییر نیست . لذا این اختلاف به معنای تحریف نیست چون در این کار هیچ تغییری ایجاد نشده است . ترتیب سور در قرآن موجود هم یا بر مبنای اقدامی از سوی پیامبر ص بوده یا به راهنمایی علی ع که اعلم امت بوده است بخصوص که این قرآن در زمان عثمان تنظیم شده و طی این مدت موقعیت اجتماعی و دینی علی ع تا حد زیادی بهتر شده بود .
موفق باشید

بسم الله تعالی

1-قرآن نزد امام زمان علیه السلام هیچ تفاوتی با این قرآن ندارد

2- بله قرآنی را که امیرالمومنین علی (ع) به دستور پیامبر (ص) بر اساس ترتیب نزول جمع آوری کردند و دارای ویژگی های زیر بود الان در دست امام زمان است

الف. حضرت شان نزول و تفسیر آیات هم در کنار آیات نوشتند

ب
. ناسخ و منسوخ و محکم و متشابه و...را مشخص کردند

باز یادآور می شویم که این قرآن هم با قرآن فعلی تفاوتی ندارد اما دارای ویژگی های مذکور است که متاسفانه مورد بی مهری خلفاء قرار گرفت و حضرت هم فرمودند دیگر آن را نخواهی دید

ممنون توضيح كامل بود:Rose:

سلام

یک کتاب توی سایت زیر هست

نمی دانم اطلاعات اش صحیح است یا خیر
می شود بگویید؟

http://ketabnak.com/comment.php?dlid=26900

اسمش مصحف علی (ع) است

لطفا بفرمایید محتوای کتاب چیه؟

چند تا از تیتر های این کتاب به شرح زیر است:

مصحف امام علی(ع)
مصحف امام علی (ع) در منابع شیعه
ناقدان مصحف امام علی در اهل سنت
دیدگاه مورخین و مفسرین در باره مصحف امام علی (ع)
چگونگی مصحف امام علی
و...

نویسنده: سید محمد علی ایازی
41 صفحه:Gol:

می شه بگویید اطلاعاتش درسته یا خیر؟:Gig:

بله ، بله . مصحف امام علی کتابی است نزد ائمه که تمام احکام در ان است. این کتاب(نوشته ی ایازی) یحتمل اثبات وجود مصحف امام علی را گفته

یا علی حیدر مددی

قرآنی که دست حضرت است مستقیما به اسم چهارده معصوم اشاره شده اما چون قرآن کریم توسط خلفای غاصب جمع آوری شد انها آمدن هرجا که اسم اهل بیتدرآن بود آن را برداشتند..
واین که خداوند می فرماید ما این قرآن را حفظ کردیم تنافی با این موضع ندارد .بیشتر ازاین بحث را باز نکردیم تا مثل تاپیک برسی انحرافات دکتر شریعتی حذف نشود وقتی علم در دیگران نباشد از سلاح حذف و کتمان استفاده می کنند ....

از شما استفاده کردم

beroz;122232 نوشت:
پس مفسرین دارن عمرشون تلف می کنن چون تفسیرش صحیح نیست

نه دوست عزیز قرآن گسترده است هر آیه آن جملاتی در آن نحفته است که شاید هر آیه چندین کتاب تفسیر بخواد یا این آیه در شان چه کسی بوده که الان شیعه میگه مثل در شان علی و اهل بیت ولی سنی رد میکنه و همیچین اختلافاتی که امام زمان بیاد کامل توضیح خواهد داد این آیه چه گونه بوده کجا دقیقا بود و ....

والا تمام کسانی که قرآن تفسیر کردن مثل علامه طبا طبایی کامل صحیح بوده که بسیاری از عالم های ما هنوز استفاده میکنند.

متشکرم . موفق باشید

beroz;122213 نوشت:
:Gig:من شنیدم قرانی نزد امام زمان است که حقیقی است. پس این قران های الانی تحریف شده است؟؟؟؟

با سلام و تشکر از مشارکت همه دوستان:Gol:

این که امام عصر (عج) نسخه ای از قرآن را همراه خود خواهد آورد که غیر از این نسخه است مسلماً از اعتقادات شیعه به دور است، قاطبه دانشمندان شیعه، قرآن نازل شده بر پیامبر اکرم (ص) را همین قرآن موجود می دانند نه غیر آن، اگر افراد معدودی قائل به تحریف قرآن شده اند یا مقصودشان تحریف معنوی است یا اساساً حرف آنها برای شیعیان قابل اعتناء نیست و ارزش علمی و عملی ندارد.

موفق باشید ...:Gol:

موضوع قفل شده است