سؤالی مهم درباره تحریف قرآن!!!

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سؤالی مهم درباره تحریف قرآن!!!

با سلام:

در مکتب فرقین شیعه و سنی، روایاتی دال بر تحریف قرآن وجواد دارد!!! مثلاً یک روایت جالب و البته صحیح السند در کتاب صحیح ابن حبان، ج 10، ص 273 دیدم که آمده است:

كانت سورة الأحزاب توازي سورة البقرة.
سوره احزاب هم سطح سوره بقره، آیه داشت!!!

قرآنی که به دست ما رسیده، در آن سوره بقره 286 آیه دارد و این در حالی است که سوره احزاب دارای 73 آیه است!! یعنی باید گفت قرآن کنونی 213 آیه کم دارد!!

البته بدتر از این ، سخن عایشه است که در سنن ابن ماجه از زبان عایشه نقل شده است : آیاتی از قرآن نزد من بود و هیچ کسی نداشت! ناگهان بزی آمد و آنها را خورد! (وا صَــخْــلَـتا :khandeh!:)

البته هدف من نقل این روایات نیست بلکه مقصود من این است تا مادامی که روایاتی در کتب شیعیان و اهل سنت دال بر تحریف قرآن وجود داشته باشد، ما برای ردّ آنها به آیه زیر استناد می جوییم:

إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ (حجر/9)

سؤال اینجاست: از کجا معلوم که این آیه تحریف نشده باشد؟ (یعنی از کجا معلوم این آیه موضوعه نباشد؟)

followerr;122154 نوشت:
سؤال اینجاست: از کجا معلوم که این آیه تحریف نشده باشد؟ (یعنی از آیات موضوعه باشد؟)

سلام
به اتفاق علماء مسلمان قرآن تحریف نشده و روایات تحریف یا ضعیف یا مجعولند بسیاری از آنها نیز جنبه تفسیری دارند نه مشعر به تحریف ، ضمن اینکه خلاف نص قرآن در محفوظیت آن نیز هستند . اگر در بحث جعل حدیث مطالعه بفرمایید می بینید که برای جعل احادیث تحریف کتاب انگیزه های زیادی وجود داشته است
موفق باشید

followerr;122154 نوشت:
با سلام:

در مکتب فرقین شیعه و سنی، روایاتی دال بر تحریف قرآن وجواد دارد!!! مثلاً یک روایت جالب و البته صحیح السند در کتاب صحیح ابن حبان، ج 10، ص 273 دیدم که آمده است:

قرآنی که به دست ما رسیده، در آن سوره بقره 286 آیه دارد و این در حالی است که سوره احزاب دارای 73 آیه است!! یعنی باید گفت قرآن کنونی 213 آیه کم دارد!!

البته بدتر از این ، سخن عایشه است که در سنن ابن ماجه از زبان عایشه نقل شده است : آیاتی از قرآن نزد من بود و هیچ کسی نداشت! ناگهان بزی آمد و آنها را خورد! (وا صَــخْــلَـتا :khandeh!:)

البته هدف من نقل این روایات نیست بلکه مقصود من این است تا مادامی که روایاتی در کتب شیعیان و اهل سنت دال بر تحریف قرآن وجود داشته باشد، ما برای ردّ آنها به آیه زیر استناد می جوییم:

سؤال اینجاست: از کجا معلوم که این آیه تحریف نشده باشد؟ (یعنی از کجا معلوم این آیه موضوعه نباشد؟)

[="seagreen"]
بسم الله الرحمن الرحیم

دوست گرامی

و اما بعد

شما فرمودید در کتب فریقین پیرامون تحریف قران روایاتی وجود دارد حال آنکه تنها از کتب اهل سنت حدیث آوردید

اما بهتر بود از صحیح مسلم میگفتید

عایشه گفت:سوره احزاب به اندازه سوره بقره بود و نیمی از آیات را بز در خانه پیامبر ( صلی الله علیه و آله و سلم)خورد

[="magenta"]اما در شیعه چنین حدیثی نداریم[/]

اگر دارید ارائه دهید تا بررسی نماییم

اما تفاوت در آیت:

در چاپهای مختلف تفاوت است

برخی چاپها بسم الله الرحمن الرحیم را آیه میدانند برخی نمیدانند

برخی آیه را دو نیم میکنند و برخی با هم میخوانند و میدانند

[="lime"]اما در قرآن حتی یک کلمه کم یا زیاد نشده است و تعداد کلمات تمام قرآنها یکیست[/]

و اما پیرامون عایشه فرمودید

عایشه که از معلوم الحالترین امهات است و از همان آیاتی که نزد خودش تنها بود برای فتاوی رضاء کبیر بهره برد.
[="red"]
یعنی میگفت آیاتی نزد من است که میتوان زن بالغه مرد بالغ را شیر دهد و بهم محرم شوند[/]
[="magenta"]
شما باز هم تنها از کتب اهل سنت بهره بردید و از شیعه چیزی نگفت[/]ید

اما چون فرض رد شود یقینا بنا به منطق سوال نیز رد میشود

شما ابتدا اثبات نمایید که این کلام مورد اتفاق شیعه و سنی ست بعد

ان شاء الله به پرسش پیرامون آن آیه برسیم

مع السلام علی من التبع الهدی
[/]

باسمه تعالی

سلام علیکم

followerr;122154 نوشت:
از کجا معلوم که این آیه تحریف نشده باشد؟ (یعنی از آیات موضوعه باشد؟)

[="Sienna"]بزرگوار، آیه ای که ذکر فرمودید از آیات تحدی است؛ گرچه با آیات تحدی نمیتوان

عدم نقص در قرآن را اثبات کرد ولی میتوان اثبات کرد که چیزی به قران اضافه نشده است.

بنابر این آیه مورد بحث نیز از احتمال تحریف به دور میماند.

ثانیا شواهد تاریخی دال بر این است که این آیه از آیاتی است که احتمال تحریف

بر آن داخل نیست چرا که به تواتر نقل شده است.[/]

[="Black"]موفق باشید:Gol:[/]

با سلام

تواتر قابل تحریف نیست .

http://javdan.blogfa.com/cat-38.aspx

followerr;122154 نوشت:
از کجا معلوم که این آیه تحریف نشده باشد؟ (یعنی از کجا معلوم این آیه موضوعه نباشد؟)

با سلام

به نظر با مطالعه این تایپک به جواب سوالهایتان برسید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=25

باز اگر سوالی بود بفرمایید

یاعلی حیدر مددی

کاربر گرامی followerrسلام علیکم

فرمودید دلایل زیادی درکتب فریقن مبنی بر تحریف قرآن وجود دارد. آنگاه برای اثبات کلام خود از کلام اهل بدعت کمک

گرفته و می گوید حدیث صحیح السند ...

اولا کلام اهل باطل برای ما حجت نیست تشریف ببرید برای خودشان نقل بفرمائید ما شیعیان به هیچ عنوان کتب وراویان

انها را قبول نداریم ...

واینکه فرمودید حدیث صحیح السند !!!!!!!!! آیا شما حدیث شناس هستید که این چنین با قدرت سخن می رانید چنان چه

حدیث شناس هستید بفرماید سلسله روات را همین جا بررسی کنیم با هم

ودرپایان فرمویدمقصود تان این است که مادامی که روایاتی در کتب شیعیان و اهل سنت دال بر تحریف قرآن وجود

داشته باشد، شما برای ردّ آنها به آیه زیر استناد می جوید:

باید به عرض به رسانم شما نمی توانید چیزی را که قبول ندارید به آن استناد کنید .آیا همه استنادهاتان همین

طور است .

درضمن ما منتظر آن همه روایاتی که از جانب شیعه مبنی برتحریف قران شده باشد هستیم لطفا بیان کنید تا

بررسی کنیم

followerr;122154 نوشت:
با سلام:

با سلام و تشکر از همه دوستان:Gol:

قرآنی که امروز در دست مسلمین جهان است همان است که بر پیامبر اسلام (ص) نازل شد، نه چیزی از آن کاسته شده و نه چیزی بر آن افزوده گشته است! از همان روزهای نخست گروه بزرگی از کاتبان وحی، آیات قرآن را پس از نزول می نوشتند، و مسلمانان موظف بودند شب و روز آن را بخوانند، و در نمازهای پنجگانه خود آن را تکرار کنند، گروه عظیمی آیات قرآن را به خاطر می سپردند و حفظ می کردند، حافظان قرآن و قاریان، همیشه در جوامع اسلامی موقعیت و مقام ویژه ای داشته و دارند.

مجموع این امور و جهات دیگر سبب شد که کمترین تغییر و تحریفی در قرآن راه نیابد.

افزون بر این، خداوند حفظ آن را تا پایان جهان تضمین کرده است و با وجود این تضمین الهی، تغییر و تحریف آن غیر ممکن است: «انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون، ما قرآن را نازل کردیم و بطور قطع از آن پاسداری می کنیم » .(1)

همه محققان و علمای بزرگ اسلام-اعم از شیعه و اهل سنت-در این امر متفقند که هیچ گونه دست تحریف به سوی قرآن دراز نشده است، تنها افراد اندکی از هر دو گروه قول به تحریف را به خاطر پاره ای از روایات دنبال کرده اند، ولی آگاهان دو گروه، این نظر را بطور قاطع رد می کنند، و روایات مزبور را «مجعول » دانسته و یا ناظر به «تحریف معنوی » (یعنی تفسیر نادرست برای آیات قرآن) یا اشتباه «تفسیر قرآن » به «متن قرآن » می دانند-دقت کنید.

کوته فکرانی که اصرار دارند، اعتقاد به تحریف قرآن را که مخالف صریح کلمات علمای معروف و بزرگ شیعه و اهل سنت است به گروهی از شیعه یا غیر شیعه نسبت دهند، ناآگاهانه به قرآن ضربه می زنند و به خاطر اعمال تعصبهای ناروا، اعتبار این کتاب بزرگ آسمانی را زیر سؤال می برند و آب به آسیاب دشمن می ریزند.

مطالعه سیر تاریخی جمع آوری قرآن از عصر پیامبر (ص) و اهتمام فوق العاده، مسلمین به کتابت و حفظ و تلاوت و نگهداری آن مخصوصا وجود گروه کاتبان وحی از روز نخست، این حقیقت را برای همه روشن می سازد که باز شدن دست تحریف به قرآن غیر ممکن بوده است.

و نیز غیر از این قرآن معروف قرآن دیگری وجود ندارد، دلیل آن بسیار روشن است و راه تحقیق به روی همه باز است زیرا امروز قرآن در تمام خانه های ما، و همه مساجد و عموم کتابخانه های سراسر کشور ما وجود دارد، حتی قرآنهای خطی که قرنها پیش نوشته شده و در موزه های ما نگهداری می شود، همه نشان می دهد که عین قرآنهایی است که در سایر کشورهای اسلامی وجود دارد، و اگر در گذشته راه تحقیق برای این مسائل وجود نداشت، امروز درهای تحقیق به روی همه گشوده است و با مختصر تحقیقی، بی اساس بودن این نسبتهای ناروا آشکار می گردد.(2)

موفق باشید ...:Gol:

پاورقی____________________________________________________
1. حجر، آیه 9.
2. ر.ک: اعتقاد ما، آیةالله مکارم شیرازی، بحث عدم تحریف قرآن.

anti310;122495 نوشت:

واینکه فرمودید حدیث صحیح السند !!!!!!!!! آیا شما حدیث شناس هستید که این چنین با قدرت سخن می رانید چنان چه

حدیث شناس هستید بفرماید سلسله روات را همین جا بررسی کنیم با هم

سلام دوست عزیز:

من هیچ اعتقادی به کتب اهل سنت ندارم و از طرفی هم همانطور که شما می فرمائید حدیث شناس هم نیستم.

از طرفی هم ، وقتی در متن نوشتم حدیث صحیح السند، دروغ نگفتم چون آقای شعيب الأرنؤوط یکی از علمای اهل سنت، طبق تحقیقی که بر کتاب صحیح ابن حبان داشته، در ذیل حدیث نقل کرده:

قال شعيب الأرنؤوط : عاصم بن أبي النجود صدوق له أوهام وحديثه في الصحيحين مقرون وباقي السند ثقات على شرط الصحيح

(صحيح ابن حبان بترتيب ابن بلبان، ج10، ص 273، الناشر : مؤسسة الرسالة - بيروت، الطبعة الثانية ، 1414 - 1993، تحقيق : شعيب الأرنؤوط)

من چه گناهی دارم؟ تازه در کتاب «مستدرک علی الصحیحین» تألیف حاکم نیسابوری ، یکی از علمای اهل سنت به نام «مصطفى عبد القادر عطا» بر آن تحقیقی داشته و ذیل حدیث نقل کرده:

هذا حديث صحيح الإسناد و لم يخرجاه ، یعنی این حدیث به شرط بخاری و مسلم صحیح است!

باز هم در ادامه، تعلیق ذهبی اضافه شده است: تعليق الذهبي قي التلخيص : صحيح ؛

ذهبی هم صحیح بودن حدیث را تأیید کرده.

(المستدرك على الصحيحين، ج 2، ص 450، الناشر : دار الكتب العلمية - بيروت، الطبعة الأولى ، 1411 - 1990، تحقيق : مصطفى عبد القادر عطا)

اما باز هم می گم این طبق اعتقاد اهل سنت است و هیچ ارتباطی به شیعیان نداره.

پس دوست عزیز اگر من حدیث شناس نیستم ولی صحیح بودن حدیث را طبق سخنان علمای اهل سنت نقل کردم و حرف گزافی نزدم!

موفق باشید.

followerr;125322 نوشت:
قال شعيب الأرنؤوط : عاصم بن أبي النجود صدوق له أوهام وحديثه في الصحيحين مقرون وباقي السند ثقات على شرط الصحيح (صحيح ابن حبان بترتيب ابن بلبان، ج10، ص 273، الناشر : مؤسسة الرسالة - بيروت، الطبعة الثانية ، 1414 - 1993، تحقيق : شعيب الأرنؤوط) من چه گناهی دارم؟ تازه در کتاب «مستدرک علی الصحیحین» تألیف حاکم نیسابوری ، یکی از علمای اهل سنت به نام «مصطفى عبد القادر عطا» بر آن تحقیقی داشته و ذیل حدیث نقل کرده: هذا حديث صحيح الإسناد و لم يخرجاه ، یعنی این حدیث به شرط بخاری و مسلم صحیح است! باز هم در ادامه، تعلیق ذهبی اضافه شده است: تعليق الذهبي قي التلخيص : صحيح ؛ ذهبی هم صحیح بودن حدیث را تأیید کرده. (المستدرك على الصحيحين، ج 2، ص 450، الناشر : دار الكتب العلمية - بيروت، الطبعة الأولى ، 1411 - 1990، تحقيق : مصطفى عبد القادر عطا) اما باز هم می گم این طبق اعتقاد اهل سنت است و هیچ ارتباطی به شیعیان نداره.

سلام
بالفرض که این روایت صحیح هم باشند هیچگاه به پایه قرآن که تمامش متواتر است نمی رسد . حتی در قیاس خود روایات هم روایات متواتر بر اخبار آحاد برتری روشن دارند تا جایی که اخبار آحاد ( روایتی که زیاد روایت نشده اند ) در برابر روایت متواتر اصلا به حساب نمی آید چه رسد در برابر قرآن
موفق باشید

طاها;122332 نوشت:
باز اگر سوالی بود بفرمایید
طاها;122332 نوشت:

شما راجع به جمع آوری قرآن در زمان ابوبکر و اینکه قرآن چگونه جمع آوری شد که حتما" اطلاع دارید
حالا سوال من:

آیا جمع آوری و مکتوب کردن قران کار الهی بوده؟مسلما"خیر
کاری هم که انسانی باشه احتمال داره دچار اشتباه و انحراف بشه,همین یک مطلب هم کافیه تا قران زیر سوال بره.
مثالی میزنم میدونیم که برای جمع آوری قران به دو نفر شاهد عادل یکی حافظ قرآن و دیگری کاتب قرآن نیاز بود حالا شما فرض کن که این دو باهم بنا به نیتی تبانی کنند که آیه ای را وارد کنند بقیه چه طور باید بفهمند؟ مگر باطن آدما رو میشه دید ,شاید کاتبان و حافظان تو رودربایستی هم مونده باشند و برای اینکه همدیگرو زیر سوال نبرند پس با وارد کردن آیه ها مخالفت نکرده باشند توجه کنید که میگم احتمال داره که این جوری شده باشه چون از انسانها بعید نیست اونها هم که معصوم نبودند.تازه یار صدیق پیامبر که از حافظان و کاتبان قران بود(اگه اشتباه نکرده باشم اسمش ابی کعب بود) قاطی کمیته جمع اوری قران که نتیجه اش همین قرآنیه که دست ماست نشد و اون یه قران دیگه واسه خودش نوشت خوب به چه علت؟
مگه از اون کمیته چه دیده بود ؟یا اون کمیته از این چه دیده بودند ؟
حرف من اینه که اگه بشه قبول کرد که قران الهیه ,جمع آوری اون به دست متاسفانه بشر بوده و از بشر هر کاری بر میاد و همین یه حرف کافیه تا ...

موضوع قفل شده است