چون شب عید است کسی برخورد نمی کنه!

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چون شب عید است کسی برخورد نمی کنه!

با سلام ...
پنج شنبه شب همین هفته ای که گذشت بود... هنوز اذان مغرب به افق مشهد نشده بود...
ده دقیقه ای داشتیم تا اذان... که ناگهان صدای موسیقی بلندی به گوشم رسید...
با خودم گفتم هر کی هست حتما به احترام اذان هم که شده یه ده دقیقه حتما قطع میشه...
دیدم نه انگار قصد قطع شدن نداره... از پنجره دو رو بر رو نگاه کردم ولی متوجه نشدم صدا از کحا میاد... اذان هم شروع شد ولی قطع نشد...
خوب احساس مسئولیت کردم... پلیس رو گرفتم گفتم شما کجایید که یه عده آسایش دو خیابان رو بهم زدن... گفت مگه چی شده گفتم مثل اینکه عروسیه ... گفتش خیل خوب آدرس دقیق فقط بگو گقتم بنده خدا شما بیای وسط خیابون صداش سرتو می بره گفتش خیل خوب...
خداحافظی کردم ولی از لحن صدای مامور مشخص بود پیگیری نمی کنه...
به حفاظت اطلاعات ناجا زنگ زدم کسی گوشی رو بر نداشت...
وای خدای من اذان هم تمام شد...
این شب جمعه باید تا ساعت 2 شب بیدار بمونم موسیقی گوش کنم...
هاج و واج مونده بودم... خوشبختانه اون روز خونه تنها بودم... دویدم و هر چی پنجره بود رو بستم... گفتم اینجوری صدا کمتر میاد...
دیدم نه فایده ای نداره... گفتم دیگه راه حل آخر اداره اطلاعات استانه...
خوب تماس گرفتم... خیلی دیر گوشی رو برداشتن... گفتم ببخشید که موقع اذان مزاحم شدم...
تا مسئله رو گفتم طرف گفت به ما مربوط نمی شه... گفتم والا ما که صدامون به هیچ جا نمیرسه... هیچ کس درست و حسابی جواب ما رو نمی ده...
گفت ببین واقعیت رو بهت بگم چون شب میلاده کسی برخورد نمی کنه... همین...
گفتم خیلی ممنون...خداحافظی کردم....
تو دلم گفتم( یعنی اگه شب میلاد باشه هر کسی می تونه کار حرام انجام بده)...:Gig: اینم از سربازان گمنام امام زمان...
واقعا" باید اینو به کی گفت... اون شب تا ساعت یک شب بیدار بودم...
این یکی از مشکلات جامعه ماست که پس از سال ها که از انقلاب می ره هنوز حل نشده...
آفرین بر مسئولین امنیتی... دست مریزاد...:ok:

سلام:Gol:

آقا خدا خیرت بده برخورد چیه؟!!!
ما چندین ساله توی محلمون،شب نیمه شعبان برای حضرت مراسم میگیرن،چراغونی میکنن،شربت و میوه شیرینی میدن،تا اینجای ماجرا خدا خیرشون بده.اما بعدش...
از مولودی هیچ خبری نیست و تماما آهنگ میذارن و جمعیت خیلی خیلی زیادی جمع میشه و بزن برقص میکنن!!!!!!!!!!!!!نه توی خونه ،دقیقا وسط کوچه و خیابون ما که بن بسته این مراسم انجام میشه!!!نه محله ی پرتیه و نه توی نقاط بی بند و بار تهران اما آقایون پلیس میان شربت میخورن و میرن.
واقعا اغراق نمیکنم،خودم هم باورم نمیشد چون فقط همیشه آهنگ را شنیده بودم تا چند باری که فیلم مراسم را دیدم به یقین رسیدم:Moteajeb!:

با سلام

حرام خدا حرام است و حلال خداوند حلال الی یوم القیامه در این شک و شبهه ای نیست

عدم ترتیب اثر مسئول، بی مسئولیت را نیمی توان به نام دین و نظام گذاشت

در مورد مردم هم باید توجیه شده و فرهنگ سازی شود که شادی به نام و برای امام زمان(عج) باید با رعایت قوانین و برنامه ها و دستورات اسلام باشد

نمی شود به نام امام و پیامبر خلاف شرع انجام داد

به نظر برخورد با این موضوع باید فرهنکی باشد تا دستوری و چکشی و نظامی و اطلاعاتی

مثلا در همان کوچه و محله دوست عزیز
نباید طول سال دست روی دست گذاشت و کاری نکرد و موضوع میلاد که می رسد کنج خانه نشست و ناراحت شد
برای همان مردم منطقه و محله می شود در مناسبت های مختلف سخنران دعوت کرد و مساله را مطرح کرد و سخنران مردم را توجیه کند

با بروشور و نشریه و صبت با اعضا تاثیر گذار و صاحب خانه و.......می توان و می شود اثر گذاشت

افرادی که دغدغه دین دارند نباید بی تفاوت بنشینند کنار و فقط در ناراحتی ها را انعکاس دهند

بسم الله بفرمایید کاری بکنید و در همین تایپک ها از اقداماتی که در جلوگیری از انحرافی در محله ومنطقه و.....کرده ای سخن بگویید

سلام
ممنون از جناب طاها بزرگوار.
بعضی بحث ها را وقتی بیشتر و بیشتر درگیرشون میشیم میفهمیم قضیه بیشتر از اون حدی که فکر میکنیم عمیقه.
این محلی از تهران که عرض میکنم منزل ماست،محلیه که سر در منطقه زدن به دارالمومنین تهران خوش آمدید!!!:Moteajeb!:
از مسجد و خونه ها تا پارک و فرهنگسرا پر شده از مباحث فرهنگی و قرآنی اما کو عمل؟؟؟درد اینجاست که میان دارهای این مجالس پدران بزرگوارشون خطیب محل و پامنبری ثابت هستن و مادرهاشون پایه اصلی کلاس قرآن و خیلی اوقات وقتی به مادرها میگی این چه وضعیه بعضی ها میگن شادیه !!!!!پس میبینیم که از کلاس قرآن خانمها هم جز رو خوانی چیز دیگری حاصل نداشته!!!!

بزرگواران نمیدونم درد از کجاست و چاره ی این مشکل چیه؟

وقتی بیشتر و بیشتر ظریف میشیم توی این مسائل و بیشتر میبینیم که از چه خانواده های چنین مشکلاتی حاصل شده که شاید بشه گفت کوچکترین گناه این فرزندان چنین مسئله ای است و به عبارتی فرد به قدری درگیر گناه های زننده ای شده که میتونه این رفتار هم به صورت عادی انجام بده.
وقتی بیشتر فکر میکنم با اون توصیفی که از خانواده های این افراد دادم و شکافی که بین پدر و مادرها و بچه ها هست از خودم میپرسم که چه کنیم که در آینده خودمون هم مصداق این توصیفات با این فرزندان نشیم.

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله امسال از موسیقی های حرام در نیمه شعبان (در محل ما) خبری نبود
خدا خیرشون بده - ولی به نظر من ماها تو تذکر لسانی ضعیف هستیم
اهل تذکر نیستیم
یا زهرا س

موضوع قفل شده است