جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مولوی محمد شریف زاهدی چگونه شیعه شد؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر 1388
  علاقه
  رجال و حدیث، فقه و کلام در حوزه اهل سنت
  نوشته
  2,643
  صلوات
  10133
  حضور
  30 روز 18 ساعت 24 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0

  مولوی محمد شریف زاهدی چگونه شیعه شد؟
  بسم الله الرحمن الرحیم

  اينجانب مرادبخش زاهدي معروف به محمد شريف زاهدي فرزند شهداد كه در سال1357 هجري‌ شمسي ( سال پيروزي انقلاب‌ اسلامي ايران ) در روستاي كوچينگ شهرستان نيكشهر و در خانواده‌اي مذهبي پيرو مذهب ابوحنيفه متولد شدم ...
  عاشوراي سال 1375 بود و من به جاي استادم به مسجد رفتم و نماز عشا را خواندم . همه ي مردم از مسجد بيرون رفتند . من آخرين نفري بودم كه از مسجد بيرون آمدم و درب مسجد را قفل كردم . مي خواستم به مدرسه برگردم كه صداي سخنراني از حسينيه ي شيعيان مهاجر چابهار كه در فاصله ي 50 متري مسجد بود ، توجهم را جلب كرد . كنجكاو شدم تا بدانم سخنران چه مي گويد ، زيرا به ما گفته بودند كه هر چه روحانيون شيعه مي گويند ، دروغ است . به اين نيت رفتم كه ببينم چه دروغ هايي مي گويد . نزديك حسينيه شدم ، مي خواستم وارد حسينيه شوم ولي خجالت مي كشيدم ،چون لباس هاي مولوي ها بر تن من بود .
  آهسته كنار پنجره نشستم و به صحبت هاي روحاني شيعه ،‌گوش دادم . سخنراني او درباره شخصيت امام حسين (عليه السلام) بود . مي گفت : در كتاب مسند احمد حنبل و سنن ترمذي و چند كتاب ديگر ، اين روايت آمده است كه پيامبر (صلي الله عليه و آله) فرموده اند : « ان الحسن و الحسين سيدا شباب اهل الجنه » امام حسن و امام حسين سرور جوانان بهشت هستند .
  . و مي گفت : در كتاب حيات الصحابه آمده است : وقتي امام حسين (عليه السلام) شهيد شدند ، هر سنگ ريزه اي را بر مي داشتند از زير آن ، خون لخته شده بيرون مي آمد ، ‌زمين خون گريه مي كرد و خورشيد تاريك شده و چندين روز آسمان مثل خون قرمز شد .
  و همين طور از كتاب هاي اهل سنت مطالبي بيان مي كرد و آدرس آنها را نيز ذكر مي كرد .
  من تعجب كردم كه كتاب حيات الصحابه ، از ما اهل سنت است ولي من تا به حال ، اين كتاب را مطالعه نكرده ام و فقط اسمش را شنيده ام . اين سوال به ذهنم آمد كه اين روحاني شيعه ، چگونه كتاب هاي اهل سنت را مطالعه كرده است زيرا مولوي هاي ما گفته بودند : كتاب هاي شيعه را نخوانيد ، گمراه كننده است . چرا آنها نمي گويند كتاب هاي اهل سنت را نخوانيد كه گمراه مي شويد ،‌ فقط علماي ما چنين مي گويند ؟
  سخنراني اش تمام شد و روضه خواندن را شروع كرد . روضه ي قتلگاه امام حسين (عليه السلام) را خواند . روضه ي جانسوزي بود كه اشك هاي من ملاي سني كه تا آن لحظه ، حتي يك قطره اشك هم براي مظلوميت امام حسين (عليه السلام) نريخته بودم ، سرازير شد و بسيار گريه كردم .
  قبل از آن كه روضه ، تمام شود بلند شدم و به مدرسه برگشتم . به گمان خودم آن شب دو گناه مرتكب شده بودم ، ‌اول سخنراني عالم شيعه را گوش داده بودم چرا كه علماي ما مي گفتند اين كار حرام است . دوم اينكه براي امام حسين (عليه السلام) گريه كرده بودم و به فتواي مولوي ها اين كار حرام است . ساعت از 12 شب گذشته بود ، وارد مدرسه شدم . حال عجيبي داشتم .يكي از طلبه ها مرا ديد و گفت : چه شده ؟ چرا ناراحتي ؟
  گفتم : چيز خاصي نيست . به اتاقم رفتم .
  دوستانم خوابيده بودند .خواستم بخوابم ولي سخنان روحاني شيعه ، فكرم را به خود مشغول كرده بود ، طاقت نياوردم ، به كتابخانه ي حوزه رفتم تا آن روایت را پیدا کنم . البته قبلا روايت سيدا شباب را در كتاب مسند احمد ، ديده بودم ولي برای آن كه دلم آرام شود ، به سراغ روایت و سند آن رفتم . آن را پيدا كردم . پس از آن ، كتاب حيات الصحابه ، را برداشتم و با كمال تعجب ديدم كه آنچه روحاني شيعه نقل كرده ، صحيح است .
  به خودم گفتم : اين ها ، مطالبي است كه از كتاب هاي ما نقل مي كنند ، پس معلوم است كه خيلي از كتاب هاي ما را مطالعه كرده اند مطالب زيادي از ما مي دانند .
  آن شب ، شب عجیبی بود . دو سؤال ، وجود مرا فرا گرفته بود و هر چه فكر مي كردم ، نمي توانستم خودم را قانع كنم !


  مولوی محمد شریف زاهدی چگونه شیعه شد؟
  (فَلِلَّهِ الْحَمْدُ رَبِّ السَّماواتِ وَ رَبِّ الْأَرْضِ رَبِّ الْعالَمِينَ وَ لَهُ الْكِبْرِياءُ فِي السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ)

  (الجاثیة:37)


 2.  

 3. #2

  عضویت
  جنسیت مهر 1388
  علاقه
  رجال و حدیث، فقه و کلام در حوزه اهل سنت
  نوشته
  2,643
  صلوات
  10133
  حضور
  30 روز 18 ساعت 24 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  سؤال اول این بود که : آیا شیعیان ، واقعا مشرکند؟! لحظه ای با خودم فکرکردم ، عجيب است ! آن طور که درآیات قرآن و روایات آمده است ، مشرکان كساني هستند كه مخالف خدا و پیامبر و مخالف با دین مبین اسلام هستند ! پس این ها (شیعیان ) چه نوع مشرکانی هستند که خداوند و پیامبر (صلي الله عليه و آله) را قبول دارند وحتی به اهل بیت پیامبر ( عليهم السلام ) محبت می ورزند و بر منبر هایشان نيز از پیامبر اسلام (صلي الله عليه و آله ) مدح وتعریف ، می کنند! و بر مصائبشان گريه مي كنند . به دلم افتاد که امکان ندارد این ها ، مشرک باشند .

  سؤال دوم این بود که : روایتی را درصحيح بخاری که به نظر ما معتبرترين کتاب اهل سنت بعد از قرآن محسوب می شود ، خوانده بودم که : هرکس برای مرده اي گریه کند ، آن ميت را به خاطر گريه ي اهلش ، در قبر عذاب می دهند !3
  با خود گفتم : آیا خداوند ،‌ واقعا امام حسین( عليه السلام )که سید شباب اهل الجنه است ، و یا مادر شان که سیده نساء العالمين است ، را در قبر به خاطر گريه ي شيعيان ، عذاب مي دهد ؟! يعني امشب كه ما براي امام حسين (عليه السلام )گريه كرديم ، امام حسين عليه السلام را در قبر عذاب مي دادند ؟ امكان ندارد .
  تا صبح خوابم نبرد . صبح ، ساعت 7 ، با مولوي عيسي ملازهي كلاس داشتيم . مولوي وارد كلاس شد . قبل از آن كه درس را شروع كند ، گفتم : ببخشيد جناب استاد ! سوالي از شما دارم .
  مولوي عيسي گفت : بفرماييد .
  گفتم : آيا اين روايت ، درست است كه اگر شخصي براي مرده اي گريه كند ، آن مرده را در قبر عذاب مي دهند ؟
  مولوي عيسي گفت : بله ، اين روايت در صحيح بخاري ، صحيح ترين كتاب بعد از قرآن ، آمده است .
  گفتم : آيا وقتي كه شيعيان ، براي امام حسين (عليه السلام ) گريه مي كنند ، خداوند امام حسين (عليه السلام )را در قبر عذاب مي دهد ؟
  يك لحظه ، مولوي از اين سؤالم جا خورد و گفت : استغفر الله ، اصلا امكان ندارد . اين چه سؤالي است كه مي پرسي ؟! زود باشيد ، كتاب هايتان را باز كنيد تا درس را شروع كنم .
  گفتم : آقاي مولوي ! تا جواب بنده را ندهيد ، نمي توانم درس بخوانم .
  مولوي عيسي بعد از چند لحظه گفت : شما حق نداريد سؤالي درباره ي شيعه بپرسيد و امام حسين (عليه السلام ) چون از اولياء خداست ، خداوند وليش را عذاب نمي كند .
  جواب استادم مرا قانع نكرد . شب به كتابخانه رفتم تا پاسخ سؤالاتم را در كتاب ها جستجو كنم . كتاب هاي مختلفي را نگاه مي كردم و ورق مي زدم كه ناگهان به كتابي برخوردم به نام شفاء الاسقام و الاحزان ، نوشته ي مولوي محمد عمر سربازي . هر چه بيشتر اين كتاب را مطالعه مي كردم ، به جاي حل سؤالاتم ، سؤالات جديدي برايم ايجاد مي شد .
  صبح روز بعد ، كتاب شفاء الاسقام را به دست گرفتم و به سراغ مولوي عبدالحي رفتم .
  گفتم : جناب مولوي ! به چه دليل ما معتقديم كه شيعه ، مشرك است .
  مولوي عبدالحي گفت : دلائل متعددي دارد . يكي از آن ها ، اين است كه شيعيان به اهل بيت پيغمبر (عليهم السلام ) متوسل مي شوند و رفع حاجاتشان را از آن ها مي خواهند .
  گفتم : اگر يك سني ، متوسل به غير الله شود ، حكمش چيست ؟
  مولوي عبدالحي گفت : به هيچ وجه ، سني متوسل به غيرالله نمي شود و آن سني كه متوسل شود ، به عقيده ما ، مشرك است و از اسلام خارج است .
  كتاب شفاء الاسقام كه در دستم بود ،‌ به مولوي نشان دادم و گفتم : اين ، كتابي است كه استاد شما ، مولوي محمد عمر سربازي نوشته است . آيا تاكنون ، اين كتاب را ديده ايد ؟
  مولوي عبدالحي گفت: بله ، از دعاهاي اين كتاب استفاده كرده ام .
  گفتم : چرا مولوي محمد عمر ، در اين كتاب ، متوسل به نام ابوبكر و عمر شده است ؟!
  مولوي عبدالحي گفت : استغفر الله ، باز كن ببينم چه نوشته است ؟
  صفحه ي 33 اين كتاب را آوردم . در آن ، نوشته شده بود : هر كس دندانش درد مي كند ، بر كاغذي بنويسد : "ابوبكر الصديق من الصادقين الابرار الاكبر 92 " و آن را روي دندانش بگذارد ، دندانش خوب مي شود ان شاء الله .

  گفتم : آيا توسل به ابوبكر جايز است و توسل به علي جايز نيست ؟
  بلافاصله ، صفحه ي 85 را گشودم و با انگشتم اشاره كردم و گفتم : جناب مولوي ! اين جا را ببينيد استاد شما چه نوشته است ؟! نوشته است : هر كه مي خواهد در خواب جنب نشود ، نام آدم را بر ران راست خود و نام حوا را بر ران چپ خود بنويسد ، ان شاء الله جنب نمي شود !‌
  گفتم : آقاي مولوي ! چرا مولوي محمد عمر ، كه بزرگ ترين مفتي اهل سنت معاصر ايران است ، توسل به نام آدم و حوا را اجازه داده است ؟ و چرا توهين به اولين پيامبر الهي كرده است ؟ آيا ارزش حضرت آدم (عليه السلام) اين قدر كم است كه نامش را بر ران بنويسيم تا جنب نشويم ؟ كدام پيامبر يا كدام صحابه ، نام آدم و حوا را بر ران نوشت ؟ از كجا اين مطلب را نقل مي كند ؟
  در حين صحبتم ، مولوي مكرر مي گفت : استغفر الله . چنان استغفار مي كرد كه گمان كردم اين اولين باريست كه اين مطالب را مي شنود ، در حالي كه يكي از شاگردان مولوي محمد عمر بوده است و همه ي كتاب هايش را خوانده بود .
  مولوي جوابم را نتوانست بدهد و با ناراحتي ، از ايشان جدا شدم .


  اینها مطالبی از خاطرات دوست محترم حجةالاسلام محمدشریف زاهدی بود که بقیه مطالب را از وبلاگ ایشان پیگیری نمائید.


  ویرایش توسط صدرا : 1390/03/22 در ساعت 00:45
  مولوی محمد شریف زاهدی چگونه شیعه شد؟
  (فَلِلَّهِ الْحَمْدُ رَبِّ السَّماواتِ وَ رَبِّ الْأَرْضِ رَبِّ الْعالَمِينَ وَ لَهُ الْكِبْرِياءُ فِي السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ)

  (الجاثیة:37)


 4. #3

  عضویت
  جنسیت اسفند 1389
  نوشته
  14
  صلوات
  62
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0  با سلام و تشکر
  مطلب جالبی بود .
  به نظرم اگه از ایشون بخواهید تو این سایت تشریف بیارن خیلی مؤثر می توانند باشند.به هر حال خوش به حال ایشان با این سعادتشون.


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود