خدا میگه طلاق کاره بدیه ولی استخاره منو واسه طلاق خوب میاره

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خدا میگه طلاق کاره بدیه ولی استخاره منو واسه طلاق خوب میاره

:Gig::Gig::Gig::Gig::Gig::Gig::Gig::Gig:
سلام 4 ساله قبل با استخاره کردن با بسری که بدرش روحانی بود ازدواج کردم
به امید زندگی کردن نه به بازی گرفتن زندگی و با وجود اینکه 16 سال بیشتر نداشتم تمام رفتارای اون بسر دیوونه رو تحمل کردم چون همون طور که گفتم رفته بودم واسه زندگی و حالا که 4 سال میگذره و تصمیم به جدایی گرفتم خدا استخارم رو خوب آورده و گفته که کمکم میکنه من حالا موندم اول اینکه خدا خودش میگه طلاق بده بس چرا به من میگه طلاق بگیر واینکه من که با مشورت خداازدواج کردم و خداکه از همه چیز آگاهه بس چرا استخاره منو خوب آورد آیا میخواست منو بیشه همه بی آبرو کنه و یا میخواست منو به مرحله ای از زندگی برسونه که همه ......

استخاره چیه؟؟؟

استخاره تو وقتایی که خیلی شک داریم ،تو موضوع به این مهمی باید فقط از عقل استفاده کرد،طلاق یه راه حله، از اولش باید ریشه های طلاقو میخشکوندین ،از اول نباید با چنین آدمی ازدواج میکردین

در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

کارای زشت این اقا باعث میشه شما از دین زده شین

چرا شوهرتون میزندتون؟

الکی که نمیشه ،از یه چیزی بدش میاد حتما
:Gig:

نمیدونم دختری یا بسر ولی تورو خدا تو دیگه به من نگو الکی که نمیشه؟؟؟؟
من واسه یه زنگی که به تلفن داخلی اون هم به مامانم میزدم باید جواب میدادم و 2 ساعتی میخوردم.
یا به خاطره سرما بخاری روشن میکردم.یا ....
بازم میگی الکی نمیشه؟؟؟
تو داری حرفایه باباش رو واسم تکرار میکنی نکنه تو هم روحانی هستی؟؟؟

با سلام و احترام خدمت سرکار سحر اسلامی

خیلی خوش اومدین به اسک دین :Gol:

امیدوارم مشکل تون هر چه زودتر ختم به خیر حل بشه.

sahar eslami;119066 نوشت:

[=Georgia] تصمیم به جدایی گرفتم خدا استخارم رو خوب آورده و گفته که کمکم میکنه من حالا موندم اول اینکه خدا خودش میگه طلاق بده بس چرا به من میگه طلاق بگیر

[=Georgia]و اینکه من که با مشورت خداازدواج کردم و خداکه از همه چیز آگاهه بس چرا استخاره منو خوب آورد

با عرض پوزش از همکاران گرامی در بخش انجمن علوم و تفسیر قرآن در مورد سبقت در پاسخ گویی :Gol:

قبل از هر نظری چند مورد رو باید عرض کنم:

1- قبل از استخاره برای ازدواج چقدر مشورت و تحقیق کردین؟ یا اینکه صرفا به خاطراینکه پدرشون روحانی بودند به استخاره بسنده کردین؟

(استخاره در آموزه های دینی از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار هست، اصل استخاره به معنای طلب خیر از خدا کردن هست نه فوری تسبیح و قرآن بدست گرفتن :Labkhand: اونقدر که در آموزه های دین توصیه و تاکید به مشورت و طلب خیر از خدا کردن شده توصیه به استخاره با تسبیح و قرآن نشده. استخاره با تسبیح و قرآن برای زمانی هست که انسان تمام مشورت ها و تحقیق هاش رو کرده ولی هنوز در انجام کار تحیر داره، اینجا مستقیما با خود خدا از طریق قرآن یا تسبیح مشورت می کنه و جواب میگیره ان شاءالله :ok:)

2- الان که برای طلاق استخاره کردین و خوب اومده آیا قبل از استخاره با مشاور مجرب و متدینی در این باب مشورتی هم کردین؟

3- همسرتون چند سالشون هست؟

موفق باشید؛

خانم آذر بانو مشاور محترم خانواده کدوم روایت متقن و صحیح السندی هست که استخاره را مجوز برای کارهای مهمی مانند ازدواج و طلاق بدونه عموم منصوصاتی و روایاتی که در باب استخاره وجود داره مجوز استحباب استخاره را بیان می کنند نه وجوب عمل به استخاره اما اینکه فرمودید اول مشاوره در صورت عدم نتیجه ی درست استخاره (ببخشید) نادرست هست از جهت اینکه چون زمانی که میشود از طریق مشاوره و جستجو و تفحص به نتیجه ایی رسید که حتما هم خواهد رسید جائی برا ی عمل کردن استخاره وجود نخواهد بود در حقیقت اصل عمل به استخاره در هاله ایی از ابهام و تردید هست درست هست که در این باب احادیثی هست ولی عقل سلیم حکم میکند در مسائل مهمی مانند ازدواج و .... که سرنوشت انسان در گرو آن نهفته هست نباید اصلا استخاره کرد با تحقیق و تفحص و زیر نظر گرفتن فرد مورد نظر میشود به نتایجی رسید که اصلا جایی برای استخاره کردن وجود نداشته باشه در هر صورت استخاره آخرین مجوزی هست که وقتی انسان از همه جا نا امید و مستاصل شد به اون رو میاره خود قران دستور به مشاوره میده و شاورهم فی الامر ای پیامبر در هر امری مشورت کن در هیچ یک از آیات قران نیومد ای پیامبر مثلا برای فلان کار به قران استخاره کن
به نظر این حقیر سر کار خانم اسلامی اصلا نباید به استخاره عمل کنن بهترین راه اونه که ایشون به اتفاق شوهرشون پیش یه مشاور خوب و زبر دست برن و مشکلشونو از طریق مشاوره حل کنن
از سرکار خانم آذر بانو بسیار عذر میخوام

ERROR;119085 نوشت:
خانم آذر بانو مشاور محترم خانواده کدوم روایت متقن و صحیح السندی هست که استخاره را مجوز برای کارهای مهمی مانند ازدواج و طلاق بدونه عموم منصوصاتی و روایاتی که در باب استخاره وجود داره مجوز استحباب استخاره را بیان می کنند نه وجوب عمل به استخاره

با سلام و احترام

ببخشید نمیدونم نوشته ی بنده رو با دقت مطالعه کردین یا نه!!!

من کجا اشاره کردم به اینکه استخاره مجوزی برای ازدواج هست!

ERROR;119085 نوشت:
اما اینکه فرمودید اول مشاوره در صورت عدم نتیجه ی درست استخاره (ببخشید) نادرست هست از جهت اینکه چون زمانی که میشود از طریق مشاوره و جستجو و تفحص به نتیجه ایی رسید که حتما هم خواهد رسید جائی برا ی عمل کردن استخاره وجود نخواهد بود

بنده در مرحله ی اول تاکید و توصیه دین به استشاره و استخاره (به معنای طلب خیر از خدا کردن نه استخاره با تسبیح و قرآن) رو عرض کردم.

گاهی هرچقدر هم مشورت و تحقیق کنیم باز هم در تحیر و سرگردانی هستیم، که طرف خوبه یا نه؟ جواب بدیم یا ندیم؟

اینجا دیگه استخاره به معنای مشورت گرفتن از خدا هیچ مشکلی نداره، حتی در امری مثل ازدواج.

ERROR;119085 نوشت:
عقل سلیم حکم میکند در مسائل مهمی مانند ازدواج و .... که سرنوشت انسان در گرو آن نهفته هست نباید اصلا استخاره کرد با تحقیق و تفحص و زیر نظر گرفتن فرد مورد نظر میشود به نتایجی رسید که اصلا جایی برای استخاره کردن وجود نداشته باشه

اگر در نوشته بنده دقت بفرمایید بنده هم عرض کردم اول مشورت و تحقیق و طلب خیر از خدا کردن و بعد اگر باز هم بعد از این همه کار تردیدی بود استخاره مانعی نداره و هیچ منافاتی با عقل سلیم نداره :Labkhand:

ERROR;119085 نوشت:

در هر صورت استخاره آخرین مجوزی هست که وقتی انسان از همه جا نا امید و مستاصل شد به اون رو میاره خود قران دستور به مشاوره میده

بنده هم استخاره رو برای آخرین مرحله توصیه کردم و اعتقاد دارم که حتی در امر ازدواج هم گاهی ژیش میاد که هر چقدر تحقیق و مشورت کنیم باز هم تردید داریم، اینجا استخاره نه تنها بد نیست بلکه بسیار خوبه (البته این نظر بنده هست، منتظر نظرات و راهنمایی های کارشناسان بزرگوار هم هستیم. :ok:)

ERROR;119085 نوشت:

از سرکار خانم آذر بانو بسیار عذر میخوام

خواهش می کنم، فقط یک بار دیگه با دقت بیشتری پست قبلی بنده رو مطالعه بفرمایید. :ok:

موفق باشید

sahar eslami نوشت:
نمیدونم دختری یا بسر ولی تورو خدا تو دیگه به من نگو الکی که نمیشه؟؟؟؟
من واسه یه زنگی که به تلفن داخلی اون هم به مامانم میزدم باید جواب میدادم و 2 ساعتی میخوردم.
یا به خاطره سرما بخاری روشن میکردم.یا ....
بازم میگی الکی نمیشه؟؟؟
تو داری حرفایه باباش رو واسم تکرار میکنی نکنه تو هم روحانی هستی؟؟؟

سلام

وا!

همه میدونن من از فعالان حقوق زن تو این سایتم

منظورم اشتباه شما نبود که
من گفتم مثلا شما غذای ماکارونی دوست دارین، شوهرتون دوست نداره بخاطر همین میزندتون

زدن اشتباهه
چه شما گناه کرده باشین چه بیگناه باشین

اما شوهرتون سر چه چیزایی باهاتون دعوا میکنه که میزندتون؟
حتما یه چیزی هست دیگه، یعنی شوهرتون یه چیزایی هست که ازش بدش میاد ،الان فهمیدم خیلی شکاکه

نه اینکه بگم شما اشتباه میکنین! نه!
میخوام بدونم مشکل چیه تا با همفکری و مشاوره حلش کنیم

با عرض سلام و خوشامد گویی خدمت کاربر محترم.
در مورد وجوب عمل به استخاره میتونین به تاپیک زیر مراجعه کنین.در ادامه هم به سه تاپیکی که در پست دوم قرار داده شده سر بزنید.
آیا عمل نکردن به استخاره ، باعث نزول بلا می‌شود ؟

پیشنهاد بنده اینه که مشکل خودتون رو در انجمن مشاوره مطرح بفرمائید تا کارشناسان خبره مشاوره بهترین راه حل رو در اختیارتون بذارن.
از سرکار اذربانو هم به خاطر همکاریشون سپاسگزارم.

واینکه من که با مشورت خداازدواج کردم و خداکه از همه چیز آگاهه بس چرا استخاره منو خوب آورد

سلام

شما نشنیده اید که در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست؟!!!

ببخشید چند سوال:

شما مطمئنید که نظر خدا درمورد ازدواج و طلاق با استخاره معلوم می شود

نه با عقل و نقل و مشاور؟

«شایسته است برای امر به این مهمی به پیش یک مشاور بروید» :ok:

و از او کمک بگیرید:Gol:

یک سوال ایا اینکه در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست سند روایی هم دارد؟(می شود جست جو کرده و بگویید ممنون)
:Gol:

ببخشید اگر یکم رک گفتم:Gol:

نقل قول:
یک سوال ایا اینکه در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست سند روایی هم دارد؟(می شود جست جو کرده و بگویید ممنون)

واسه استخاره سند روایی هست؟؟؟

[=Georgia]:Gig::Gig::Gig::Gig::Gig::Gig::Gig::Gig:
[=Georgia]سلام 4 ساله قبل با استخاره کردن با بسری که بدرش روحانی بود ازدواج کردم
[=Georgia]به امید زندگی کردن نه به بازی گرفتن زندگی و با وجود اینکه 16 سال بیشتر نداشتم تمام رفتارای اون بسر دیوونه رو تحمل کردم چون همون طور که گفتم رفته بودم واسه زندگی و حالا که 4 سال میگذره و تصمیم به جدایی گرفتم خدا استخارم رو خوب آورده و گفته که کمکم میکنه من حالا موندم اول اینکه خدا خودش میگه طلاق بده بس چرا به من میگه طلاق بگیر واینکه من که با مشورت خداازدواج کردم و خداکه از همه چیز آگاهه بس چرا استخاره منو خوب آورد آیا میخواست منو بیشه همه بی آبرو کنه و یا میخواست منو به مرحله ای از زندگی برسونه که همه ......

سلام و عرض ادب و احترام به sahar eslami بزرگوار
باید خدمت شما عرض کنم در زمینه طلاق استخاره جا ندارد و برای اینکه به نتیجه درست برسید با پیام خصوصی از کارشناسان مربوطه درباره مساله شخصی خودتون مشاوره بگیرید.
تاپیک برای رسیدگی به مساله شخصی و خصوصی طلاق آنقدر نمی تواند کار گشا باشد.

شما نشنیده اید که در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست؟!!!

ببخشید چند سوال:

شما مطمئنید که نظر خدا درمورد ازدواج و طلاق با استخاره معلوم می شود

نه با عقل و نقل و مشاور؟

یعنی شما به من میگید طبق استخارم عمل نکنم؟؟؟

«شایسته است برای امر به این مهمی به پیش یک مشاور بروید» :ok:

اگه اون بسر به حرف من گوش می کرد و با هم بیش مشاورمیرفتیم که الا کار ما به این جا نمیکشید
اون اصلا حرفایه منو قبول نداره فکر مبکنه هرچی خودش مبگه و خودش رفتار میکنه صحیح ترینه

:Gol:

ببخشید اگر یکم رک گفتم:Gol:

نقل قول:
نه با عقل و نقل و مشاور؟

یعنی شما به من میگید طبق استخارم عمل نکنم؟؟؟

از اولش عقلتون میگفت باید طلاق بگیرین
چرا اسنخاره میکنینن؟
اگه استخاره بد میومد طلاق نمیگرفتین؟
نقل قول:
«شایسته است برای امر به این مهمی به پیش یک مشاور بروید»

اگه اون بسر به حرف من گوش می کرد و با هم بیش مشاورمیرفتیم که الا کار ما به این جا نمیکشید
اون اصلا حرفایه منو قبول نداره فکر مبکنه هرچی خودش مبگه و خودش رفتار میکنه صحیح ترینه

تنهاییم میتونستین برین مشاوره بگیرین:ok:

sahar eslami;119439 نوشت:

با سلام و احترام

مسئله ی ازدواج و طلاق به این سادگی نیست که با یک استخاره تصمیم گیری کنیم.

به فرموده جناب عرفان حتما حتما با کارشناسان مربوطه این سایت به صورت خصوصی مشورت کنید و مشکل تون رو مطرح کنید تا راهنمایی تون کنند و اگر همسرتون هم برای مشاوره نمیان خودتون برای راهنمایی دقیق به یک مشاور مجرب و متدین رجوع کنید.

موفق باشید در پناه حق؛

به نام یگانه هستی بخش

با سلام و تشکر از همه بزرگوارانی که سعی کردند در این بحث مهم شرکت و به نوعی راهنمایی کنند.
همانطور که دوستان اشاره کردن، استخاره در جایی قابل توجه است که آدم در مورد کار مورد نظر به اندازه کافی مشورت، تحقیق و تفکر کرده باشه و بعد از این مراحل خودش نتونسته باشه به نتیجه مشخصی برسه.
بنابراین اگه قبل از تحقیق و مشورت و... برای انجام کاری اون هم کار مهمی مثل ازدواج استخاره بگیریم، میشه گفت این استخاره اعتباری نداره.
نکته دیگه اینه که استخاره اصلا الزام آور نیست، یعنی اگه آدم برای کاری استخاره گرفت لازم نیست به اون عمل کنه و اگه بر عکس استخاره تصمیم بگیره هیچ گناهی مرتکب نشده، اما اگر استخاره ای به جا و بعد از تحقیق و... بود و ما خلاف استخاره عمل کردیم، احتمال داره که در کارمون مشکلی پیش بیاد، یعنی ما کاری رو انجام دادیم که تو اون شرایط بنابر استخاره انجام ندادنش بهتره بوده و حالا که انجام دادیم خودمون به استخاره توجه نکردیم.
استخاره به معنی طلب خیر کردن است، یعنی ما وقتی می خواهیم کاری انجام بدیم از خدا درخواست کنیم که اون چیزی که به خیر و صلاح ما است برای ما پیش بیاره. اما کاری که ما با تسبیح یا قرآن انجام می دیم، در حقیقت استشاره هست، یعنی از خدا مشورت می خوایم که ما رو تو این کار راهنمایی کنه. راهنمایی اولی که خدا میکنه اینه که باید مطابق عقل و منطق تصمیم بگیریم، یعنی اول بریم همه جوانب این کار رو در نظر بگیریم اگه دیدیم به خیر و صلاحمون هست انجام بدیم و الا ترک کنیم، پس نمیشه قبل از این مرحله سراغ استخاره رفت.
در مورد مساله خانم اسلامی، نمی دونم آیا ایشون قبل ازاینکه تصمیم به ازدواج بگیرین به اندازه کافی تحقیق و مشورت کردن یا نه؟
اگر بدون تحقیق و مشورت استخاره گرفته باشن، اصلا شرایط استخاره رو رعایت نکرده بودن و این استخاره اعتباری نداشت. اما اگه بعد از تحقیق و مشورت استخاره کردن و استخاره خوب اومد باید دید معنی خوب اومدن استخاره چیه؟ آیا معنی اش اینکه شما هرگز در زندگی دچار مشکل نخواهید شد؟ به نظر می رسه این طور معنی کردن صحیح نباشه. به نظر می رسه معنی خوب اومدن استخاره ای که با شرایطش انجام شد این هست که اقدام به این کار در اون شرایط خوب هست، اما رسیدن به نتیجه مطلوب و هدف مورد نظر مشروط به این هست که ما در انجام مراحل مختلف این کار تا چه اندازه مهارت و دقت کافی رو داشته باشیم.
یعنی اگه تو زندگی مشترک به مشکلاتی پیش اومد به موقع و از راه صحیح سعی کنیم اون مشکل رو برطرف کنیم، و فکر نکنیم چون استخاره ما خوب بود دیگه هرگز دچار مشکل نمی شیم.
قرآن در این رابطه می فرماید:« و اگر از جدايى و شكاف ميان آن دو (همسر) بيم داشته باشيد، يك داور از خانواده شوهر، و يك داور از خانواده زن انتخاب كنيد (تا به كار آنان رسيدگى كنند). اگر اين دو داور، تصميم به اصلاح داشته باشند، خداوند به توافق آنها كمك مى‏كند زيرا خداوند، دانا و آگاه است (و از نيات همه، با خبر است)».
به نظر بنده اگر به این توصیه قرآنی درست توجه کنیم و برای به دست اوردن راه های و شیوه های منطقی این مشکل از مشاوران مناسب کمک بگیریم، ان شاالله مشکل برطرف میشه.

در پناه حق:Gol::Gol:

سلام دونکته رادرباره استخاره خوبه بدونیم خوبه که بدونیم :
1-برای هرکاری اولاعقل وتدبیر وبررسی کاری که میخواهیم انجام بدیم ثانیا مشورت بااهل خرد دراون مورد واگه نتیجه نگرفتیم استخاره
2-برای طلاق اصلااستخاره گرفتن اشتباهه واصلاازاون نهی شده

پیام;147858 نوشت:
سلام دونکته رادرباره استخاره خوبه بدونیم خوبه که بدونیم :
1-برای هرکاری اولاعقل وتدبیر وبررسی کاری که میخواهیم انجام بدیم ثانیا مشورت بااهل خرد دراون مورد واگه نتیجه نگرفتیم استخاره
2-برای طلاق اصلااستخاره گرفتن اشتباهه واصلاازاون نهی شده

با سلام و تشکر از استاد بزرگوار.

اما خیلی وقتها که انسان بین عقل و احساس می ماند و از طرفی برای اینکه حجت بر خودش و طرف مقابل تمام شود چه بهتر که از خدای متعال یاری بگیرد.چون خداوند آگاه است به چیزی که این دو آگاه نیستند.

سلام باتشکر اولا کمی خودمون رابه فکر کردن وتصمیم گرفتن عادت بدیم ثانیا مشورت بااهل خرد خطر احساسی شدن راکمتر میکنه

منتقد;119130 نوشت:
واسه استخاره سند روایی هست؟؟؟

با سلام و عرض ادب
واژه استخاره در روايات فراوانى ديده مى‌شود و به گفته بحرانى در روايات به 4 معنا به‌كار رفته است: 1.‌طلب ممكن شدن آنچه در آن خير است، 2.‌طلب عزم بر آنچه در آن خير است، 3.‌طلب خير از خدا كه نوعى دعا تلقى مى‌شود، 4.‌طلب شناخت چيزى كه خير در آن است.[الحدائق، ج‌10، ص‌524‌ـ‌526.] افزون بر اين معانى، وجوه ديگرى را نيز در معناى استخاره گفته‌اند.[عجم‌المحاسن والمساوى، ص‌44; المحاسن، ج‌2، ص‌599‌ـ‌600.]

همه معانى ياد شده به دو معنا باز مى‌گردد:
1. خيرجويى و درخواست دستيابى به خير. اين معناى استخاره، در همه رفتارهاى آدمى و در مواردى است كه انسان در انجام دادن كارى نگران است كه مبادا ضرر و شرّى بر انجام دادن آن مترتب شود و نتواند به منافع فعل مورد نظر دست يابد، ازاين‌رو با تضرع از خداوند مى‌خواهد تا نتيجه خير بر كارش مترتب كند و ضررهاى احتمالى را از آن دفع كند. اين معناى استخاره عام است و رواياتى متعدد نيز ناظر به اين معناست.[وسائل الشيعه، ج‌8، ص‌63‌ـ‌68.] در روايتى از امام‌صادق(عليه السلام) آمده كه هركس در كارى بدون خيرخواهى وارد گردد و گرفتار شود مأجور نخواهد بود.[وسائل الشيعه، ج‌8، ص‌80.]در وسائل الشیعه جلد 8 صفحه 72 ، 78 ،79 و 80 روایاتی در خصوص استخاره وجود دارد.
2. خيرشناسى و طلب شناخت خير. اين نوع از استخاره كه شايع‌تر بوده، بيشتر مورد توجه عموم مردم است در جايى است كه انسان خير و شرّ عملى را حتى با مشورت نتواند تشخيص‌دهد.

رواياتى فراوان در منابع شيعى و سنى بر مشروعيت استخاره دلالت مى‌كند; مانند آنچه از جابر‌بن‌عبداللّه نقل شده و نزد همه مذاهب اسلامى پذيرفته است. او مى‌گويد: پيامبر(صلى الله عليه وآله)به‌ما استخاره مى‌آموخت، چنان كه سوره‌هاى قرآن را آموزش مى‌داد.[بحارالانوار، ج‌88، ص‌224; سنن ابن‌ماجه، ج‌1، ص‌440.]
در روايتى ديگر فضيل از امام صادق(عليه السلام)نقل‌كرده كه هيچ مؤمنى استخاره نكند، مگر آنكه خداوند، براى او خير مقدر فرمايد، حتى اگر حوادث ناگوارى براى او پيش آيد.[فتح الابواب، ص‌148‌ـ‌149.]
در روايات زیادی هم به روشهاي استخاره کردن اشاره شده است[الرسائل العشر، ص‌102]

علي‌بن اسباط گويد:
«برامام رضا وارد شدم و از سفر دريايي يا زميني به مصر سؤال كردم. فرمود: در غير وقت نماز به مسجد رسول الله وارد شو پس دو ركعت نماز بگذار و از خدا صدو يك بار استخاره (طلب اختيار) كن و ببين خدا چه مي‌خواهد.» (كليني كافي، ج 3، ص 471، كفعمي، البلدالامين، ص 159. مجلسي، بحار ج 9 ص 264.

از سوي ديگر خود اين بزرگواران نيز در سيره و شخص مقيد به استخاره در بسياري موارد بوده‌اند كه نمونه آن را درباره علي‌بن الحسين امام سجاد (ع) از زبان امام محمد باقر(ع) در مكارم الاخلاق طبرسي شاهديم كه هر گاه عازم حج يا عمره با خريد يا فروش مي شد پس از وضو و دو ركعت نماز دويست بار استخاره مي‌فرمود و ... (رك: طبرسي، مكارم‌الاخلاق، ص 322، مجلسي، بحارالانوار 9 / 259).

با سلام
بنده نظر خودم رو میدم
اولا ویژ گی استخاره اینه که بی جواب نیست حتی اگه شما به اشتباه اسخاره گرفته باشید ؛ و اینجا جای استخاره گرفتن نبوده باشه پس ما استخاره نادرست هم داریم
ثانیا استخاره در جایی وارد میشه که آدم قبلش راه استشاره(مشورت و هم فکری) رو رفته باشه و استفاده از عقل مقدمه بر استخاره هست
ثالثا گاهی عقل با مشورتها و تعقلها باز هم در تصمیم گیری سرگردان و حیران میمونه که استخاره میاد و اون رو از حیرت در میاره

• حالا حرف آخر اینکه"طلاق گاهی اوقات با وجود مبغوض بودنش فی الجمله در نزد خدا،بهترین راه و پسندیده ترین راه به حساب میاد"

سلام خواهر خوبم،حرف هاتو شنیدم،واقعا سخته،ولی به حرف خواهر کوچیکت گوش بده،
استخاره وقتی به کار می ره که کسی تمامی مراحل منطقی انتخاب را طی کرده،مثلا تحقیق کرده ،مشورت کرده،همه جوانب قضیه رو سنجیده ولی باز بین دو موضوع که هر دوشون در یک سطح مطلوبیت هستند،مردده،اونوقت از خداوند طلب خیر می کنه که توی انتخاب این دو امر،که روی هردوش کلی فکر کرده ،کمکش کنه،که انتخابش بهترین باشه.
خواهر خوبم،جایی که بشه با دلیل و منطق،و اسباب دنیایی تصمیم درست بگیری،استخاره به کار نمی ره.
پس فقط با یک استخاره تصمیم نگیر.
از خداوند کمک بخواه،با همسرت صحبت کن،از مشاور راهنمایی بگیر و..آخر تصمیم بگیر.:hamdel:

موضوع قفل شده است