صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدا میگه طلاق کاره بدیه ولی استخاره منو واسه طلاق خوب میاره

نوشته
    13
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    123

پرسش خدا میگه طلاق کاره بدیه ولی استخاره منو واسه طلاق خوب میاره

سلام 4 ساله قبل با استخاره کردن با بسری که بدرش روحانی بود ازدواج کردم
    به امید زندگی کردن نه به بازی گرفتن زندگی و با وجود اینکه 16 سال بیشتر نداشتم تمام رفتارای اون بسر دیوونه رو تحمل کردم چون همون طور که گفتم رفته بودم واسه زندگی و حالا که 4 سال میگذره و تصمیم به جدایی گرفتم خدا استخارم رو خوب آورده و گفته که کمکم میکنه من حالا موندم اول اینکه خدا خودش میگه طلاق بده بس چرا به من میگه طلاق بگیر واینکه من که با مشورت خداازدواج کردم و خداکه از همه چیز آگاهه بس چرا استخاره منو خوب آورد آیا میخواست منو بیشه همه بی آبرو کنه و یا میخواست منو به مرحله ای از زندگی برسونه که همه ......

2. صلوات ها 19

3.  

علاقه
    نقد
    نوشته
    811
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3330

استخاره چیه؟؟؟

استخاره تو وقتایی که خیلی شک داریم ،تو موضوع به این مهمی باید فقط از عقل استفاده کرد،طلاق یه راه حله، از اولش باید ریشه های طلاقو میخشکوندین ،از اول نباید با چنین آدمی ازدواج میکردین

در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

کارای زشت این اقا باعث میشه شما از دین زده شین

چرا شوهرتون میزندتون؟

الکی که نمیشه ،از یه چیزی بدش میاد حتما

حافظا می خور و رندی کن و خوش باش ولی / دام تزوير مکن چون دگران قرآن را
    وقتی عنان و افسار عقل آزاد شود و عقل، محبوس در سه زنجیز نباشد : هوای نفس،عادت دینی و اعمال دینی- تعصب بر تفکر و يا سنت گذشتگان یا این شرط ، این عقل آزاد صاحبش را به منزل نجات می رساند
    (
    شرح نهج البلاغه(ابن ابی الحدید)ج 20 ص 343، روایت شماره ی 950)

5. صلوات ها 9

نوشته
    13
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    123

نمیدونم دختری یا بسر ولی تورو خدا تو دیگه به من نگو الکی که نمیشه؟؟؟؟
    من واسه یه زنگی که به تلفن داخلی اون هم به مامانم میزدم باید جواب میدادم و 2 ساعتی میخوردم.
    یا به خاطره سرما بخاری روشن میکردم.یا ....
    بازم میگی الکی نمیشه؟؟؟
    تو داری حرفایه باباش رو واسم تکرار میکنی نکنه تو هم روحانی هستی؟؟؟

7. صلوات ها 10

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

با سلام و احترام خدمت سرکار سحر اسلامی

خیلی خوش اومدین به اسک دین

امیدوارم مشکل تون هر چه زودتر ختم به خیر حل بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar eslami نمایش پست ها
    تصمیم به جدایی گرفتم خدا استخارم رو خوب آورده و گفته که کمکم میکنه من حالا موندم اول اینکه خدا خودش میگه طلاق بده بس چرا به من میگه طلاق بگیر

و اینکه من که با مشورت خداازدواج کردم و خداکه از همه چیز آگاهه بس چرا استخاره منو خوب آورد

با عرض پوزش از همکاران گرامی در بخش انجمن علوم و تفسیر قرآن در مورد سبقت در پاسخ گویی

قبل از هر نظری چند مورد رو باید عرض کنم:

1- قبل از استخاره برای ازدواج چقدر مشورت و تحقیق کردین؟ یا اینکه صرفا به خاطراینکه پدرشون روحانی بودند به استخاره بسنده کردین؟

(استخاره در آموزه های دینی از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار هست، اصل استخاره به معنای طلب خیر از خدا کردن هست نه فوری تسبیح و قرآن بدست گرفتن اونقدر که در آموزه های دین توصیه و تاکید به مشورت و طلب خیر از خدا کردن شده توصیه به استخاره با تسبیح و قرآن نشده. استخاره با تسبیح و قرآن برای زمانی هست که انسان تمام مشورت ها و تحقیق هاش رو کرده ولی هنوز در انجام کار تحیر داره، اینجا مستقیما با خود خدا از طریق قرآن یا تسبیح مشورت می کنه و جواب میگیره ان شاءالله )

2- الان که برای طلاق استخاره کردین و خوب اومده آیا قبل از استخاره با مشاور مجرب و متدینی در این باب مشورتی هم کردین؟

3- همسرتون چند سالشون هست؟

موفق باشید؛
    ویرایش توسط مدیر اجرایی : ۱۳۹۰/۰۳/۱۹ در ساعت ۱۹:۱۱

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

9. صلوات ها 9

علاقه
    قرآن ، اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,921
    حضور
    15 روز 23 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    115
    صلوات
    9229

خانم آذر بانو مشاور محترم خانواده کدوم روایت متقن و صحیح السندی هست که استخاره را مجوز برای کارهای مهمی مانند ازدواج و طلاق بدونه عموم منصوصاتی و روایاتی که در باب استخاره وجود داره مجوز استحباب استخاره را بیان می کنند نه وجوب عمل به استخاره اما اینکه فرمودید اول مشاوره در صورت عدم نتیجه ی درست استخاره (ببخشید) نادرست هست از جهت اینکه چون زمانی که میشود از طریق مشاوره و جستجو و تفحص به نتیجه ایی رسید که حتما هم خواهد رسید جائی برا ی عمل کردن استخاره وجود نخواهد بود در حقیقت اصل عمل به استخاره در هاله ایی از ابهام و تردید هست درست هست که در این باب احادیثی هست ولی عقل سلیم حکم میکند در مسائل مهمی مانند ازدواج و .... که سرنوشت انسان در گرو آن نهفته هست نباید اصلا استخاره کرد با تحقیق و تفحص و زیر نظر گرفتن فرد مورد نظر میشود به نتایجی رسید که اصلا جایی برای استخاره کردن وجود نداشته باشه در هر صورت استخاره آخرین مجوزی هست که وقتی انسان از همه جا نا امید و مستاصل شد به اون رو میاره خود قران دستور به مشاوره میده و شاورهم فی الامر ای پیامبر در هر امری مشورت کن در هیچ یک از آیات قران نیومد ای پیامبر مثلا برای فلان کار به قران استخاره کن
    به نظر این حقیر سر کار خانم اسلامی اصلا نباید به استخاره عمل کنن بهترین راه اونه که ایشون به اتفاق شوهرشون پیش یه مشاور خوب و زبر دست برن و مشکلشونو از طریق مشاوره حل کنن
    از سرکار خانم آذر بانو بسیار عذر میخوام

11. صلوات ها 7

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

نقل قول نوشته اصلی توسط ERROR نمایش پست ها
    خانم آذر بانو مشاور محترم خانواده کدوم روایت متقن و صحیح السندی هست که استخاره را مجوز برای کارهای مهمی مانند ازدواج و طلاق بدونه عموم منصوصاتی و روایاتی که در باب استخاره وجود داره مجوز استحباب استخاره را بیان می کنند نه وجوب عمل به استخاره
    با سلام و احترام

ببخشید نمیدونم نوشته ی بنده رو با دقت مطالعه کردین یا نه!!!

من کجا اشاره کردم به اینکه استخاره مجوزی برای ازدواج هست!

اما اینکه فرمودید اول مشاوره در صورت عدم نتیجه ی درست استخاره (ببخشید) نادرست هست از جهت اینکه چون زمانی که میشود از طریق مشاوره و جستجو و تفحص به نتیجه ایی رسید که حتما هم خواهد رسید جائی برا ی عمل کردن استخاره وجود نخواهد بود
    بنده در مرحله ی اول تاکید و توصیه دین به استشاره و استخاره (به معنای طلب خیر از خدا کردن نه استخاره با تسبیح و قرآن) رو عرض کردم.

گاهی هرچقدر هم مشورت و تحقیق کنیم باز هم در تحیر و سرگردانی هستیم، که طرف خوبه یا نه؟ جواب بدیم یا ندیم؟

اینجا دیگه استخاره به معنای مشورت گرفتن از خدا هیچ مشکلی نداره، حتی در امری مثل ازدواج.

عقل سلیم حکم میکند در مسائل مهمی مانند ازدواج و .... که سرنوشت انسان در گرو آن نهفته هست نباید اصلا استخاره کرد با تحقیق و تفحص و زیر نظر گرفتن فرد مورد نظر میشود به نتایجی رسید که اصلا جایی برای استخاره کردن وجود نداشته باشه
    اگر در نوشته بنده دقت بفرمایید بنده هم عرض کردم اول مشورت و تحقیق و طلب خیر از خدا کردن و بعد اگر باز هم بعد از این همه کار تردیدی بود استخاره مانعی نداره و هیچ منافاتی با عقل سلیم نداره

در هر صورت استخاره آخرین مجوزی هست که وقتی انسان از همه جا نا امید و مستاصل شد به اون رو میاره خود قران دستور به مشاوره میده
    بنده هم استخاره رو برای آخرین مرحله توصیه کردم و اعتقاد دارم که حتی در امر ازدواج هم گاهی ژیش میاد که هر چقدر تحقیق و مشورت کنیم باز هم تردید داریم، اینجا استخاره نه تنها بد نیست بلکه بسیار خوبه (البته این نظر بنده هست، منتظر نظرات و راهنمایی های کارشناسان بزرگوار هم هستیم. )

از سرکار خانم آذر بانو بسیار عذر میخوام
    خواهش می کنم، فقط یک بار دیگه با دقت بیشتری پست قبلی بنده رو مطالعه بفرمایید.

موفق باشید

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

13. صلوات ها 5

علاقه
    نقد
    نوشته
    811
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3330

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar eslami
    نمیدونم دختری یا بسر ولی تورو خدا تو دیگه به من نگو الکی که نمیشه؟؟؟؟
    من واسه یه زنگی که به تلفن داخلی اون هم به مامانم میزدم باید جواب میدادم و 2 ساعتی میخوردم.
    یا به خاطره سرما بخاری روشن میکردم.یا ....
    بازم میگی الکی نمیشه؟؟؟
    تو داری حرفایه باباش رو واسم تکرار میکنی نکنه تو هم روحانی هستی؟؟؟
    سلام

وا!

همه میدونن من از فعالان حقوق زن تو این سایتم

منظورم اشتباه شما نبود که
    من گفتم مثلا شما غذای ماکارونی دوست دارین، شوهرتون دوست نداره بخاطر همین میزندتون

زدن اشتباهه
    چه شما گناه کرده باشین چه بیگناه باشین

اما شوهرتون سر چه چیزایی باهاتون دعوا میکنه که میزندتون؟
    حتما یه چیزی هست دیگه، یعنی شوهرتون یه چیزایی هست که ازش بدش میاد ،الان فهمیدم خیلی شکاکه

نه اینکه بگم شما اشتباه میکنین! نه!
    میخوام بدونم مشکل چیه تا با همفکری و مشاوره حلش کنیم

وقتی عنان و افسار عقل آزاد شود و عقل، محبوس در سه زنجیز نباشد : هوای نفس،عادت دینی و اعمال دینی- تعصب بر تفکر و يا سنت گذشتگان یا این شرط ، این عقل آزاد صاحبش را به منزل نجات می رساند
    (

15. صلوات ها 9

علاقه
    حکمت،هنر
    نوشته
    330
    حضور
    19 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    2232

با عرض سلام و خوشامد گویی خدمت کاربر محترم.
    در مورد وجوب عمل به استخاره میتونین به تاپیک زیر مراجعه کنین.در ادامه هم به سه تاپیکی که در پست دوم قرار داده شده سر بزنید.
    آیا عمل نکردن به استخاره ، باعث نزول بلا می‌شود ؟

پیشنهاد بنده اینه که مشکل خودتون رو در انجمن مشاوره مطرح بفرمائید تا کارشناسان خبره مشاوره بهترین راه حل رو در اختیارتون بذارن.
    از سرکار اذربانو هم به خاطر همکاریشون سپاسگزارم.

لا إله إلا أنت سبحانک إنی کنت من الظالمین

17. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

واینکه من که با مشورت خداازدواج کردم و خداکه از همه چیز آگاهه بس چرا استخاره منو خوب آورد
    سلام

شما نشنیده اید که در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست؟!!!

ببخشید چند سوال:

شما مطمئنید که نظر خدا درمورد ازدواج و طلاق با استخاره معلوم می شود

نه با عقل و نقل و مشاور؟

«شایسته است برای امر به این مهمی به پیش یک مشاور بروید»

و از او کمک بگیرید

یک سوال ایا اینکه در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست سند روایی هم دارد؟(می شود جست جو کرده و بگویید ممنون)

ببخشید اگر یکم رک گفتم

ویرایش توسط رستگاران : ۱۳۹۰/۰۳/۱۹ در ساعت ۲۰:۳۸
    اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

19. صلوات ها 6

علاقه
    نقد
    نوشته
    811
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    3330

یک سوال ایا اینکه در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست سند روایی هم دارد؟(می شود جست جو کرده و بگویید ممنون)
    واسه استخاره سند روایی هست؟؟؟

(

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۴/۳۰, ۱۳:۰۹ : 2

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری