جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی (ویژه خانم های محترم )

 1. #1
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  1,351
  حضور
  30 روز 9 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12293

  مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی (ویژه خانم های محترم )
  مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی (ویژه خانم های محترم )

  با سلام و تشکر از کلیه کاربران، کارشناسان، مدیران
  با توجه به فرهنگی که امروزه در محیط های مختلف مشاهده می کنیم موضوع چگونگی ارتباط دخترها وبه طور کلی خانم ها با محیط های مختلف و مشخص نمودن حدود ارتباط دخترها با موقعیت های مختلف اجتماعی (دانشگاه، اماکن تفریحی، مذهبی ، کوچه و خیابان و...) ضرورت دارد که در مورد این موضوع بحث بیشتری صورت بگیرد.
  همانطور که مشخص است انسان یک موجود اجتماعی است و ارتباطات اجتماعی ضامن پیشرفت و تکامل و عامل بازدارنده بسیاری از آسیب ها ست به عنوان مثال کسی که در بیابان زندگی می کنند و اصلا در عمر خودش ماشین ندیده است اگر زمانی قرار باشد بنا به دلایلی به شهر بیاید واکنش منطقی و نرمالی نسبت به ماشین نمی تواند داشته باشد مثلا ترس های غیر عادی و به طور کلی تا مدتی نسبت به آسیب های این وسیله و یا منافع این وسیله اطلاع نخواهد داشت و ممکن است به دلیل این ناآگاهی، آسیب هایی هم از ماشین به جسم و یا روان ایشان برسد.
  بنابراین با توجه به مثال بالا بخشی از انسان های این جامعه دختران و خانم ها تشکیل می دهند. تجربه نشان داده است بسیاری از خانم هایی که ارتباط اندکی با موقعیت های مختلف اجتماعی داشته اند در برابر ویروس های مختلف ، رنگارنگ و متفاوت از آسیب های بیشتری متحمل شده اند مثلا کسی که در سطح عادی و نرمال ارتباطات اجتماعی خود را حفظ نکرده است با و از سطح رضایت زناشویی بالایی هم برخوردار نباشد با اندک نگاه و یا ابراز علاقه ای دلش می لرزد و موتور سرمایه گذاری عاطفی و روانی در وجودش فعال شده حال اگر فردی پایبند و متعهد و از وجدان مذهبی بالایی برخوردار باشد با انواع و اقسام توجیه سعی در تکرار موقعیت می کند و یا انتظارش نسبت به همسر خود چندین برابر شده و این تغییر سطح انتظار در رابطه با همسرش اعمال شده و شوهری که از هیچ یک از این فرایند اطلاعی ندارد شروع به ناسازگاری ها و اختلافات و درگیری هایی می کند از طرفی زن به دلیل مقایسه هایی که دارد از اینکه شوهری به ظاهر بی محبت و بی عاطفه دارد دچار افسردگی می شود در حالی حداقل 5 سال یا بیشتر در کنار همین شوهر با خوبی و خوشی زندگی می کرد. از طرفی حفظ تعاملات اجتماعی باعث کاهش فاصله سطح نگرش و سبک تفکر با فرزندان می شود بی شک مادر که در دوره زمانی دخترش زندگی می کنند به دلیل آشنایی با انواع مختلف ویروس های این دوره سعی می کند در درجه اول نیازها ، خواسته ها و انتظارات دخترش را به خوبی بشناسد و از طرفی پیشگیری و یا درمان مناسب تر و منطقی تری نسبت به دخترش داشته باشد از طرفی مادری که به قول معروف در زمان خودش زندگی می کنند و نسبت و اکنون و حال جامعه به قول معروف چشم گوش بسته است یا ممکن است فریب دختر خود را بخورد و زمانی متوجه شود که به قول معروف کار از کار گذشته است و یا با سخت گیری های مذهبی و افراطی و محدودیت های غیر منطقی باعث افسردگی و یا پنهان کاری های دخترش شده که هردو باعث آسیب های زیاد و مبتلا شدن به ویروس های مختلف ارتباطی همراه با وابستگی های غیر منطقی شود.
  بنابراین با توجه به مطالب فوق ضرورت حفظ ارتباطات مطلوب و متعادل اجتماعی توسط خانم ها مشخص شد و احادیثی که در مورد حداقل ارتباط زن وجود دارد را باید با احادیث تعدیل کننده ای مانند لزوم آگاهی از زمانه، باید جرح و تعدیل شود و نگاه که در احادیث است نگاه معنا دار و گناه، تفسیر شود. اما ما با دو مسأله در ارتباط هستیم یکی لزوم حفظ ارتباطات اجتماعی و دیگر ویروس های مهلک و از پای درآورنده مختلفی که در جامعه موجود است بنابراین باید یک انتی ویروس مطمئن ، پایدار و منطقی را در وجود مان تعبیه کنید تا در مواقع لزوم با هشدار ها لازم و شناسی نوع ویروس بتواند ما را حفظ کرده و آن ویروس را نابود کند. این آنتی ویروس مشخصات زیر را باید داشته باشد:
  1- به روز باشد و یا به عبارتی آپ تو دیت باشد زیرا برای شناسایی و نابود کردن ویروس های جدید به روز بودن آنتی ویروس لازم است.

  2- با عقل و منطق انسانی تست شده و بازدارندگی آن مشخص شده باشد مثلا محدود کردن مکانی ، ممکن است نوعی مقابله با ویروس باشد اما منطقی و عاقلانه نیست زیرا در جاهایی که این محدودیت کارایی نداشته باشد مانند محیط های چت روم، فضاهای مجازی ، تلفن همراه و ثابت و... محدودیت فیزگی بی فایده است.

  3- با اراده و افکار و اندیشه افراد سازگاری داشته باشد بنابراین آنتی ویروس هایی که با نسخه شناختی و سبک تفکر و اندیشه فرد همخوانی نداشته باشد چیزی جزء انباشتن اطلاعات و اشغال فضای ذهن را به دنبال نخواهد داشت. بنابراین فشارهای بیرونی یکطرفه بدون استدلال منطقی مانند راهکارهای والدینی و یا راهکارهای حقوقی و نظامی بدون در نظر گرفتن اراده شخصی جواب کاملاً برعکس به ما خواهد داد.

  4- با احساسات و هیجانات درونی و انسانی مرتبط باشد و به طور هماهنگ عمل کنند مثلا با باورهای مذهبی و وجدان اخلاقی انسان هماهنگی تنگاتنگی داشته باشد و بتواند در موقعیت ضروری و لازم آنها را برانگیخته کنند. مثلا وجدان اخلاقی هنگامی مواجه شدن انسان با ویروس فعال شده و در موقعیت چشم پوشی از ارتباط و در نتیجه نابود شدن ویروس احساس هیجانی غرور و افتخار فعال شود.

  ادامه در بخش های بعدی ...


  ویرایش توسط امیدوار : ۱۳۹۰/۰۲/۰۴ در ساعت ۲۲:۴۹
  مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی (ویژه خانم های محترم )
  مقام معظم رهبری:
  ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
  . . . اسلام به دنبال این است.
  .
  .
  .
  مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
  مادرت را ببوس،
  پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
  آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
  این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

 2. صلوات ها 14


 3. #2

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  علاقه
  دنیای دیجیتال ، ورزش ، اقتصاد ، تفکر
  نوشته
  258
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  6
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2130  من تو قسمت گزارش زنده تا این موضوعو دیدم با کله اومدم فکر کردم مربوط به کامپیوتره !

 4. صلوات ها 11


 5. #3
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  1,351
  حضور
  30 روز 9 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12293

  مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی(ویژه خانم های محترم ) بخش دوم
  مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی (ویژه خانم های محترم )  با توجه به مطالب گذشته و مطرح شدن ضرورت ارتباط اجتماعی همچنین ضرورت نصب آنتی ویروس، مراحل نصب آنتی ویروس در این بخش خدمت دوستداران اسک دین ارایه می شود.
  مرحله اول مرحله دوران کودکی: در این مرحله به دلیل وضعیت شناختی و عاطفی کودک، محبت های مادرانه نقش بسیار مهمی دارد ارتباط صمیمانه پدر در مورد فرزند دختر باعث ایجاد هسته های اولیه آنتی ویروس می شود. تقریبا در دوره سه سالگی به بعد کودک خود را موجودی جدای از والدین خود می پندارد در این دوره کودک با توجه به تعامل و ارتباط عاطفی متقابل با والدین اما در صدد اثبات استقلال هویتی خود است که والدین با تعادل در محبت و ارتباط عاطفی باید رفتارهای استقلال طلبی فرزند خودشان را تشویق ، تأیید و اصلاح کنند. یکی از نکات مهمی که در این برنامه آنتی ویروس نقش مهمی دارد موضوع اکتشافات بدنی و کنجکاوی های کودک نسبت به بدن خود و دیگران به خصوص جنس مخالف خود است. اگر والدین ممانعت افراطی همراه با حساسیت بالا نسبت به ارتباطات دختر خود با پسرهای هم سن و سال در دوره 3 تا 5 سالگی نشان دهند این حرص و ولع باعث پنهان کاری و یا فشار روانی وانباشته شدن کنجکاوی هایی خواهد شد که در بعضی از موارد در دوره بزرگسالی دختر به دلیل کنجکاوی و سردرآوردن از شخصیت پسرها وارد رابطه شده و بدون شناسایی ویروس طوری رفتار می کنند که سیستم درونی ویروسی بودن این رابطه را تشخیص نمی دهد و در حین کنجکاوی وارد رابطه دوستی می شوند بنابراین برای کاهش حساسیت و گذر سالم از این مرحله و ارضای کنترل شده کنجکاوی های دوران کودکی در دو جنس باعث کاهش آسیب در دوره بزرگسالی خواهد شد.
  بنابراین برای پایه ریزی یک آنتی ویروس قوی در مرحله دوران کودکی باید:
  · والدین باید از مهارت های زندگی زناشویی بالایی برخوردار باشند.
  · والدین باید ویژگی های جسمی و روانی دوره کودکی که شامل نیازها و انتظارات وخواسته های فرزند( دختر)شان را به درستی آگاه باشند.
  · رابطه پدر و دختر بسیار صمیمانه و عاطفی باشد.
  · والدین در ایجاد ، حذف و یا تغییر رفتار باهمدیگر هماهنگ باشند.
  · کودک خود را از کنجکاوی های دوره به ویژه اکتشافات بدنی خود و جنس مخالف خود منع نکنند.
  · به استقلال کودکشان احترام گذاشته و فعالیت و تلاش های مستقلانه ایشان را ارج نهاده و تشویق کنند.
  ...ادامه دارد

  ویرایش توسط امیدوار : ۱۳۹۰/۰۲/۱۷ در ساعت ۱۶:۳۴
  مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی (ویژه خانم های محترم )
  مقام معظم رهبری:
  ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
  . . . اسلام به دنبال این است.
  .
  .
  .
  مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
  مادرت را ببوس،
  پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
  آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
  این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

 6. صلوات ها 10


 7. #4
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت آبان ۱۳۸۸
  نوشته
  1,351
  حضور
  30 روز 9 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  16
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12293

  مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی بخش سوم

  مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی (ویژه خانم های محترم )

  باتوجه به مطالبی که در بخش اول و دوم مطرح شد زیربنای یک برنامه ضد ویروس شکل گرفته و تا حدودی می توان ، مهارت های مقابله ای رادر یک فرد با ویروس های مورد نظر مورد سنجش و ارزیابی قرار داد اگر آیتم ها و راهکارهای زیر بنایی به طور کامل رعایت شود فرد در مقابله با ویروس ها موفق خواهد بود. اما در این بخش که بخش سوم است فرد در دوره جوانی ونوجوانی قرار دارد و وظیفه والدین دختر مخصوصا پدر در این دوره بسیار حساس است شناسایی نیازهای دوره نوجوانی ارتباط عاطفی و صمیمت دختر و پدر باعث تقویت و افزایش کارایی این آنتی ویروس می شود از طرف آموزش مهارت های جرأت ورزی ، آموزش افزایش عزت نفس و حرمت خود ، آموزش مهارت های نه گفتن از طرف والدین ، آموزش مهارت های مقابله با درخواست ها و اصرار ها که ممکن است رنگ عاطفی و عاشقانه داشته باشد همچنین آموزش شیوه های استفاده صحیح از رایانه و اینترنت و موبایل وآگاهی دادن نسبت به آسیب های این گونه وسایل در فضای مناسب و بالحن منساب و با احترام کامل بسیار مهم است همچنین در این دوره صمیمی بودن والدین و و پرهیز از مطرح کردن دعوا و درگیری ها در مقابل فرزندانشان مخصوصا فرزند دختر، بسیار در زندگی روانی دختر تأثیر دارد معمولا مشاهده شده دخترهایی که از دعواها و اختلافات حل نشدنی و مستمر والدین رنج می بردند برای گرفتن آرامش و نجات از ناامیدی و افسردگی گرایش بیشتری به منابع آرامش بیرونی مانند جنس مخالف پیدا می کنند از طرفی پرهیز از اعمال فشارها و تعصبات مذهبی و دادن اختیار در ارتباطات مطلوب و مناسب اجتماعی و گرفتن دوستان همفکر البته با هماهنگی والدین در کامل شدن این آنتی ویروس نقش بسیار مهمی دارد.
  خوب اگر دختری در خانواده ای رشد کرد که درگیری ها و اختلافات فراوانی وجود داشت و یا آگاهی والدین نسبت به مهارت های فرزند پروی و ارتباط با فرزند را در هر دوره زندگی وجود نداشت و یا با ویروس های جدید و امروز اطلاع نداشت و اصولا آنتی ویروسی در شخصیت خودش نیافت و کمبودها و ضعف های بسیار زیادی در زمینه های روحی و عاطفی داشت و قصد نصب آنتی ویروس برای خود داشته باشد ، باید چه اقداماتی را انجام دهد؟

  پاسخ به این سوال در بخش چهارم مطرح خواهد شد.

  ویرایش توسط مدیر سابق : ۱۳۹۰/۰۳/۱۹ در ساعت ۰۷:۵۱
  مراحل نصب یک آنتی ویروس قوی (ویژه خانم های محترم )
  مقام معظم رهبری:
  ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
  . . . اسلام به دنبال این است.
  .
  .
  .
  مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
  مادرت را ببوس،
  پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
  آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
  این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

 8. صلوات ها 8


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود