برای هدیه میلادش تو کدام گناه را پاک می کنی؟ (هدیه تولد خورشید)

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برای هدیه میلادش تو کدام گناه را پاک می کنی؟ (هدیه تولد خورشید)

معمولا ما برای روز تولد دوستان عزیزمون سعی می کنیم بهشون هدیه بدیم. تمام سعی خودمون رو هم می کنیم تا این هدیه، ارزشمند و در خور شان دوست مون باشه. هر چقدر این دوست یا فامیل برامون عزیزتر باشه در انتخاب هدیه، ارزش مادی و معنوی، کادو کردن، جمله زیبایی که قراره روی کادو بنویسیم و... تمام دقت خودمون رو به کار می گیریم.
همه چیز رو از قبل مهیا می کنیم و برای روز تولد دوست مون برنامه ریزی می کنیم. اما...

تا میلاد امام زمان ارواحنا له الفداه چهل و یک روز دیگه باقی مونده. (ببخشید خیلی زودتر از اینا میخواستم این تاپیک رو بزنم، فراموش کردم، اما هر وقت اومدین برای این حرکت دیر نیست.)

نیمه شعبان روز تولد حضرت صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه الشریف هست و ما همیشه این روز خجسته رو جشن می گیریم و خیابونها رو چراغانی و تزئین می کنیم.

اما تا حالا شده برای قطب عالم امکان :hamdel:امام زمان :hamdel: هدیه تولد تهیه کنیم؟

به نظرتون چیزی هست که بشه به محضر مبارک حضرتش تقدیم کرد و ایشون رو در روز میلادشون خوشحال کنیم ؟

بیاید امسال کوچه پس کوچه های دلامون رو چراغانی کنیم. تو دلای تاریک مون چند تا چراغ روشن کنیم و اونا را هدیه کنیم به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف.

به قول آیت الله بهجت خدا می دونه در دفتر امام زمان (عج) جزء چه کسانی هستیم. ولی همین قدر خودمون می دونیم که اون طوری که باید باشیم، نیستیم!»

همه مون اعتقاد داریم به اینکه اعمال مون هفته ای دوبار بر امام زمان مان ارواحنا فداه عرضه می شه. خوب می دونیم که موجب ناراحتی و رنجش خاطر امام زمان هستیم و گناهامون دل حضرت رو میشکنه. امسال میخوایم نیمه شعبان جشنی به پا کنیم، اما این بار با دست پر.

...

هدیه ما امسال به امام زمان دل هایی هست که چهل روز هوای خودشون رو داشتند. می خوایم از پنجم رجب تا نیمه شعبان چله بگیریم. و در این چهل روز حداقل یک گناه را ترک کنیم و مرتکب اون نشیم. (فقط یک گناه)

این بهترین هدیه ما به امام زمان و به خودمان است. که با این تیر چند نشون می زنیم. هم دل حضرت رو خشنود می کنیم و هم کمی نفس خودمون رو اصلاح می کنیم انشاالله؛

این حرکت سال گذشته با نام «هدیه تولد خورشید» با بضاعتی اندک در وبلاگ "از جنس خدا" راه اندازی شد. امسال هم بنده به لطف امام زمان علیه السلام برای دوستان در سایت قرار دادم.

از تمام همکاران وبلاگ نویس و کاربران گرامی دعوت می کنیم با نشر این موضوع دل امام زمان ارواحنا فداه رو خشنود کنند انشاالله؛

امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می فرمایند

«فَلْيَعْمَلْ كُلُّ امْرِء مِنْكُمْ بِما يُقَرَّبُ بِهِ مِنْ مَحَبَّتِنا، وَلْيَتَجَنَّبْ ما يُدْنيهِ مِنْ كَراهِيَّتِنا وَ سَخَطِنا، فَإِنَّ امْرَأً يَبْغَتُهُ فُجْأَةً حينَ لا تَنْفَعُهُ تَوْبَةٌ، وَ لا يُنْجيهِ مِنْ عِقابِنا نَدَمٌ عَلى حَوْبَة »

هر کدام از شما (شیعیان) بايد به آنچه كه او را به دوستى و محبت ما نزديك می سازد، عمل كند و از آنچه كه خوشايند ما نبوده و خشم ما در آن است، دورى گزيند، زيرا خداوند به طور ناگهانى انسان را می گيرد، در وقتى كه توبه برايش سودى ندارد و پشيمانى او را از كيفر ما به خاطر گناهش نجات نمی دهد.

:Gol:

هر کی حاضره برای خشنودی امام زمان روحی له الفداه در این حرکت شرکت کنه یک یا علی بگه...

:Gol:

حتما باید گناه نکنیم؟ نمیشه کار دیگه بکنیم ؟
مثلا جواب یه شبهه ایو تو اینترنت یه سره کنیم یعنی جوابشو جوری بدیم که دیگه حرفی برا موندن نمونه ،همه قانع بشن و همه جا هم بگیم تا دیگه اثری ازش نمونه و نتونن باهاش به ائمه توهین کنن
مثل این:

http://www.askdin.com/showpost.php?p=118226&postcount=2901

منتقد;118227 نوشت:
حتما باید گناه نکنیم؟ نمیشه کار دیگه بکنیم ؟

مثلا جواب یه شبهه ایو تو اینترنت یه سره کنیم یعنی جوابشو جوری بدیم که دیگه حرفی برا موندن نمونه ،همه قانع بشن و همه جا هم بگیم تا دیگه اثری ازش نمونه و نتونن باهاش به ائمه توهین کننمثل این:http://www.askdin.com/showpost.php?p=118226&postcount=2901

با سلام و احترام خدمت منتقد گرامی و عزیز

به نظرم کسانی که توانایی پاسخ دادن به شبهات رو دارند می تونند هر دو رو در کنار هم داشته باشند، چون با گناه نکردن توفیقات مون هم افزایش پیدا می کنه :ok: :Gol:

وفقکم الله فی الدارین

ضمناً اگه واسه چله دعای عهد هم، تا نیمه شعبان هستین ، بسم الله

از چهرشنبه شروع میشه انشاالله

به قول استاد طاهای عزیز "توفیق اجباری"

واي دلم براي روزهاي ولادت امام مهدي (عج) در ايران تنك شده
كوجها بر از زيباي و خوشحالي
مردم خيابانها وااي جمكران
امسال ما در ايران نيستيم ولي التماس دعاء دارم خييلي
ابا صالح التماس دعاء هر كجا رفتي ياد ما هم باش

موضوعي خيلي زيبا و واقعا خيلي خوشم آمد

من سعي مي كنم يك كناه را حذف كنم ولي خيلي سخته
دعاء عهد هم موضوعي نبود باز نشد فكر كنم حذف شده باشه

ولي واقعا ممنونم

خادمة الحجة;118246 نوشت:

دعاء عهد هم موضوعي نبود باز نشد فكر كنم حذف شده باشه

با سلام و احترام خدمت خادمة الحجة عزیز و گرامی :hamdel: :Gol:

می تونین دعای تصویری و صوتی عهد رو با کیفیت بالا و عالی از لینک زیر دانلود کنید و هر روز صبح وضو بگیرین، کامپیوتر رو که روشن می کنید اول با امام زمان تون عهد و میثاق ببندید و بعد شروع به کار کنید.

هر کجا هستید در پناه قطب عالم امکان حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشید. :Gol:

سلام به دوستان و یه سلام مخصوص به آذر بانوی عزیز و تشکرازایده قشنگشون:Gol:
فایل دعای عهدتون رو دانلود کردم اما باز نشد!!!!:Gig::Ghamgin:

سلام

وقتی به دلم مراجعه میکنم شرمنده میشم از این دفتر دل که خدمت آقا میره.
اما یادآوری شما باعث شد که بساط یک سور اساسی تو دلم بر پا بشه و ان شاء الله از این پاکسازی جان و دل ،خدا و حضرتش هم راضی باشن و شاید به قول شما هدیه کوچک اما در حد بضاعتی باشه خدمت حضرتشون.

:Hedye:

التماس دعا:Gol:

دلت را بتکان
غصه هايت که ريخت
تو هم همه را فراموش کن
دلت را محکم تر اگر بتکاني
تمام کينه ها و غم ها هم ميريزد
محکم تر از قبل بتکان
کافيست.
نه ،هنوز دلت خاک دارد
يک تکان دير بس است
دلت را ببين
چقدر تميز شد. دلت سبک شد؟
حالا اين دل جاي اوست
معشوق واقعي امام زمانست
دعوتش کن
اين دل مال اوست
مراقب باش غير او دوباره قلبتو سنگين نكنه

خانه تکاني دلت مبارك

سلام دوستان عزیز
یه چندتا سوال داشتم که تا حدودی به این موضوع مربوط میشه. ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره جواب بده. Smile
- آیا میشه آدم ثواب تمام اعمالی (چه مستحب چه واجب ...) که در عمرش انجام داده رو -ولو ناچیز، که البته در برابر امام زمان (علیه السلام - عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) قطعاً ناچیزه - یکجا به امام زمان (علیه السلام-عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) تقدیم بکنه؟ آیا توصیه ای در این رابطه شده؟
-
در این صورت نامه عمل آدم خالی میشه؟
- آیا خود همین فکر کردن به این که نامه عمل آدم خالی میشه، خودخواهی و ترجیح خود به ایشون نیست؟؟
- آیا درستش اینه که آدم بدون این که اصلاً همچین سوالی رو بپرسه و نگران سرنوشت اعمالش باشه (که تازه اصلاً اگر واقعاً عمل خوبی انجام داده باشه و اون رو حفظ هم کرده باشه و نسوزانده باشه!) با کمال میل و رغبت اونها رو به امام زمان (علیه السلام - عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) هدیه کنه؟ و نه تنها دنیا بلکه از فدا کردن آخرت خودش هم برای اون وجود مقدس باکی نداشته باشه؟
البته میدانم (اگر اشتباه میکنم بگویید) که امام زمان (علیه السلام-عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) خودِ معنای بزرگواری هستند و ما کل وجودمون طفیلی آن وجود مقدّسه و هرچه داریم به برکت آن وجود نورانیه و دنیا و آخرتمون مال ایشونه. امّا من منظورم/سوالم اینه که "قلباً این رو قبول بکنیم که اگر هم (به فرض محال) با این کار، آخرتمون فدا میشد باز هم این کار رو میکنیم."
- این که ما میگوییم روحی له الفداء غیر از این هست؟ اگر بله، فرقشون چیه؟

ببخشید طولانی شد! :khejalat: این سوال یه مدتیه بنده رو مشغول کرده!