صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: همنشيني با آدم هاي بي ايمان

علاقه
    قران
    نوشته
    183
    حضور
    9 روز 17 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1455

همنشيني با آدم هاي بي ايمان

باسلام!
    با اينكه ميدونم رابطه با انسان هايي كه ايمانشون ضعيفه وبه خيلي از قوانين ديني پايبند نيستن،روي رفتار وايمان آدم تاثير ميذاره،اما در زندگي خوابگاهي وقتي در كنار چندنفر كه هم اتاقي هام محسوب ميشن زندگي ميكنم،چون آدم آرومي نيستم ويه كم شلوغم{البته از نوع مثبتش}نميتونم آروم بشينم يه گوشه وباهاشون كمتر حرف بزنم وشوخي نكنم.وگاهي وقتا كنارشون ميشينم وبا هم ميزنيم.واسه همين از اين قضيه ناراحتم،وفكر ميكنم اين امر باعث دوري من از خدا ميشه.
    آيا واقعا همينطوره؟

2. صلوات ها 15

3.  

نوشته
    781
    حضور
    1 روز 9 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2698

با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز و گرامی

البته حقیر کارشناس نیستم، ولی فکر می کنم اگر بی ایمانی آنها در شما اثر گذاشته، از آنها الگو برداری کنید، مضر است. ولی اگر بی ایمانی آنها و شیوۀ زندگی شان در اعتقادات و رفتار شما تأثیری نگذارد، ضرری ندارد.

چرا باید آنها شما را بی ایمان کنند؟ شما آنها را با ایمان کنید! چه خوب است گفتگو و رابطه با افراد بی ایمان به نیت اصلاح آنها باشد.

با تشکر فراوان
    یا حق
    امام صادق (ع) می فرمایند:

قَوْمٌ یَزْعَمونَ أنّی إمامُهُمْ، وَاللّهِ ما أنَا لَهُمْ بِإمامٍ لَعَنَهُم اللّهُ کُلّ ما سَتَرْتُ سِتْرا هَتَکوهُ، أقولُ: کذا وکذا، فَیَقولون: اِنّما یَعْنی کذا وکذا. اِنَّما أَنَا إمامُ مَنْ أطاعَنی.
    گروهی خیال می کنند که من امام آنها هستم، به خدا قسم من امام آنها نیستم، نفرین خدا بر آنها باد. [زیرا] هر گاه رازی را پنهان می کنم آنها آشکار می کنند، من می گویم: چنین و چنین است و آنها می گویند چنین و چنان اراده کرده است. همانا من امام کسی هستم که از من پیروی کند.

5. صلوات ها 12

علاقه
    قران
    نوشته
    183
    حضور
    9 روز 17 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1455

نقل قول نوشته اصلی توسط بینام نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز و گرامی :gol:

البته حقیر کارشناس نیستم، ولی فکر می کنم اگر بی ایمانی آنها در شما اثر گذاشته، از آنها الگو برداری کنید، مضر است. ولی اگر بی ایمانی آنها و شیوۀ زندگی شان در اعتقادات و رفتار شما تأثیری نگذارد، ضرری ندارد.

چرا باید آنها شما را بی ایمان کنند؟ شما آنها را با ایمان کنید! چه خوب است گفتگو و رابطه با افراد بی ایمان به نیت اصلاح آنها باشد.

با تشکر فراوان
    یا حق
    سلام از پاسختون ممنونم.
    خوشبختانه رفتارشون در من تاثير منفي نميذاره،وبرعكس گاهي وقتا
    در انتخاب راه درست كمكشون ميكنم.
    اما خب در كل منظورم همين نشست وبرخاست با اونا ،حرف زدن ،شوخي كردن وخنديدن است كه آيا روح رو از خدا ومعنويات دور نميكنه؟آيا هيچ تاثير سوئي نداره؟

7. صلوات ها 10

نوشته
    781
    حضور
    1 روز 9 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2698

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان عزیز و گرامی

سلام از پاسختون ممنونم.
    خوشبختانه رفتارشون در من تاثير منفي نميذاره،وبرعكس گاهي وقتا

در انتخاب راه درست كمكشون ميكنم.
    اما خب در كل منظورم همين نشست وبرخاست با اونا ،حرف زدن ،شوخي كردن وخنديدن است كه آيا روح رو از خدا ومعنويات دور نميكنه؟آيا هيچ تاثير سوئي نداره؟

خواهش می کنم.

همین که گاهی آنها را راهنمایی می کنید نشان می دهد رابطۀ شما رابطۀ ناسالمی نیست.

در رابطه با و حرف زدن و شوخی کردن و خندیدن، خب بستگی دارد. برخی از حرف زدن ها و شوخی کردن ها و خندیدن ها انسان را از خدا دور می کند. چه اطرافیان مؤمن باشند چه بی ایمان.

کلاً حرافی (حرف بیهوده زدن)، شوخی های سبک (مصداقی از عمل بیهوده)، و خندۀ بی خودی (خصوصاً خنده بلند و قهقهه) باعث کم شدن سطح معنویت انسان می شود. خصوصاً که در روایات به اهمیت سکوت اشاره شده است. همچنین اگر درست خاطرم باشد معصومین (ع) خندۀ بلند را یکی از نشانه های نادانی دانسته اند.

به نظرم اگر اثر سوئی در شما ایجاد شود، خودتان بعد از مدتی متوجه این موضوع خواهید شد.

با این حال بهتر است منتظر نظر کارشناسان هم باشیم تا پاسخ دقیق و کامل را ارائه بفرمایند.

با تشکر فراوان
    یا حق
    امام صادق (ع) می فرمایند:

قَوْمٌ یَزْعَمونَ أنّی إمامُهُمْ، وَاللّهِ ما أنَا لَهُمْ بِإمامٍ لَعَنَهُم اللّهُ کُلّ ما سَتَرْتُ سِتْرا هَتَکوهُ، أقولُ: کذا وکذا، فَیَقولون: اِنّما یَعْنی کذا وکذا. اِنَّما أَنَا إمامُ مَنْ أطاعَنی.
    گروهی خیال می کنند که من امام آنها هستم، به خدا قسم من امام آنها نیستم، نفرین خدا بر آنها باد. [زیرا] هر گاه رازی را پنهان می کنم آنها آشکار می کنند، من می گویم: چنین و چنین است و آنها می گویند چنین و چنان اراده کرده است. همانا من امام کسی هستم که از من پیروی کند.

9. صلوات ها 7

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

نقل قول نوشته اصلی توسط ya zahra نمایش پست ها
    باسلام!
    با اينكه ميدونم رابطه با انسان هايي كه ايمانشون ضعيفه وبه خيلي از قوانين ديني پايبند نيستن،روي رفتار وايمان آدم تاثير ميذاره،اما در زندگي خوابگاهي وقتي در كنار چندنفر كه هم اتاقي هام محسوب ميشن زندگي ميكنم،چون آدم آرومي نيستم ويه كم شلوغم{البته از نوع مثبتش}نميتونم آروم بشينم يه گوشه وباهاشون كمتر حرف بزنم وشوخي نكنم.وگاهي وقتا كنارشون ميشينم وبا هم ميزنيم.واسه همين از اين قضيه ناراحتم،وفكر ميكنم اين امر باعث دوري من از خدا ميشه.
    آيا واقعا همينطوره؟

سلام به ya zahra گرامی
    باید خدمت شما عرض کنم که اسلام در مورد همنشینی با افراد منحرف و یا ضعیف الایمان ، دو نگاه دارد:
    الف) نگاه اول که نباید با این افراد ارتباطی برقرار کرد به دوعلت:
    1-الف) دوری از تاثیر گرفتن. این حتی از لحاظ روانشناسی هم اثبات شده که بدون اینکه بخواهیم از محیط تاثیر می پذیریم.
    2-الف) این افراد باید در تحریم اجتماعی قرار بگیرند تا متوجه راه اشتباهشان بشوند و از آن دوری کنند.

ب) بله ارتباط با این دسته افراد مفید و مناسب است.
    البته باید عرض کنم این قسمت به شرط علم و تقواست. یعنی افرادی که علم تبلیغ دین دارند و از طرفی تهذیب نفس کرده اند تا هم تاثیر نپذیرند و عامل راهنمایی افراد هم هستند.
    دور شــو از اخـــتــلاط يـار بــد ...... يار بـد ، بدتر بــود از مــار بـد
    مار بد ، تنها همين بر جان زند ...... يار بد بر جـان و بر ايـمان زند
    صحــبت صـالــح ترا صـالح كند ..... صـحــبت طــالـع ترا طــالـع كند
    نـــار خنـدان بـاغ را خـندان كند ..... صحبت نـيــكانت از نـيـكان كند

ویرایش توسط عرفان : ۱۳۹۰/۰۳/۱۸ در ساعت ۰۹:۲۲

11. صلوات ها 13

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

همنشینی با مردگان

از طرفی همنشین ناصالح، افراد را فاسد و جهنمی می‌سازد چنانکه حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: ".... همنشینی با مردگان، فاسد کننده قلب است."
    گفته شد: ای رسول خدا! همنشینی با مردگان چیست؟
    فرموند: رفاقت و معاشرت با هر که از جاده ایمان منحرف بوده و نسبت به احکام الهی کناره گیر است و از عمل به آن امتناع دارد و نیز فرمودند که تنها زیستن بهتر از همنشین بد است. معاشرت با افراد نادان و ناباب، دین و دنیا و آبروی انسان را بر باد ‌داده و آدمی را از عنایات الهی محروم می‌نماید.

13. صلوات ها 11

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

معيارهاي همنشين در حديث نبوي

از حضرت پيامبر سوال شد كه كدام همنشين بهتر است؟ حضرت سه معيار براي دوست و همنشين معرفي نموده، فرمود: همنشيني خوب است كه:
    الف ـ ديدن او شما را به ياد خدا بيندازد: من ذكركم بالله رؤيته (نهج الفصاحه, ص 484).
    ب ـ سخن او بر دانشت بيافزايد: و زادكم في علمكم منطقه (همان).
    ج ـ عمل او شما را به آخرت علاقه‌مند سازد: و ذكركم بالاخرة عمله (همان).
    اما اگر همنشين، انسان را از ياد خدا غافل بسازد و براي دين و دنياي انسان هيچ فايده نداشته باشد، بايد از اينگونه همنشين پرهيز نمود كه از مار هم براي انسان بدتر است.

15. صلوات ها 10

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    1,845
    حضور
    27 روز 6 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    60
    صلوات
    12360

سلام

اونی که نماز نخونه میشه بی ایمان؟
    این روزها میگذرد... اما من از این روز ها نمیگذرم
    ♥مدیون من خواهید بود اگر در جایی از حرف و نظر من،ناراحت و دلخور شده باشید اما بخودم نگویید که ازشما عذرخواهی نموده و مرا ببخشید

17. صلوات ها 10

نوشته
    180
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    1713

نقل قول نوشته اصلی توسط guest نمایش پست ها
    سلام

با سلام،
    تو احادیث داریم که نماز ستون دین هست،
    برای همین هم خیلی ها معتقدند کسانی که نماز نمی خونن دینشون کامل نیست.
    و مَن یَتق اللهَ یَجعل لَه مَخرجاً و یَرزُقهُ مِن حیثُ لا یَحتسب...

هر کس خدا ترس باشد خدا راه گریز را به او نشان داده و از جایی که گمان نمی برد به او روزی عطا می فرماید...
    سوره طلاق آیات دو و سه.

19. صلوات ها 10

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

نقل قول نوشته اصلی توسط guest نمایش پست ها
    سلام

دقت فرمودید؟ بنده روشن کردم موضوع صحبت افراد بی ایمان و ضعیف الایمانم

21. صلوات ها 10

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری