شبهاتی وارد شده به اهل بیت(ع)

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شبهاتی وارد شده به اهل بیت(ع)

سلام به همه ی دوستان. برای ایجاد این تایپیک انگیزه ی زیادی داشتم. از علاقه که بگذریم مشاهده ی بسیاری از مسائل روز جامعه انسان رو وادار میکنه که کمی بیشتر در رابطه با گذشته تحقیق کنه. این روز ها هم که دیگه همتون میدونید و میبینید که بازار شایعات و شبهات بسیار داغه. و سیل شبهات هست که از طرف دشمن میره به سمت جوانان و فقط با یک هدف هست و اونم لکه دار کردن نام اهل بیت(ع). امیدوارم بحث هایی که در این تایپیک مطرح میشه موثر واقع بشه و همه ی ما بتونیم استفاده کنیم. اولین سوالی که مدت زیادی هست که برای خودم پیش اومده در رابطه با حمله ی اعراب به ایران هست. این روز ها هر جا میشینیم حرف از این موضوع هست. میخوام بدونم آیا واقعا چنین جنایاتی که در برخی کتب تاریخی آورده شده واقعیت داره؟ آیا واقعیت داره که اعراب تعداد بسیار زیادی از ایرانیان رو قتل عام کردن؟ و ده ها جنایت دیگه ایی که توسط اعراب مسلمان انجام شده؟ و از همه مهمتر اینکه آیا حضور کسی از اهل بیت در این جنگ تایید شده؟ ممنون میشم اگر دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن در اختیار ما هم بزارن. در این بحث دو موضوع بسیار مهمه. یکی بررسی صحت جنایات رخ داده در این جنگ. و دوم بررسی حضور کسانی از اهل بیت در این جنگ. و اینکه اگر از اهل بیت کسی در این جنگ بوده, چقدر حضورشون تاثیر گذار بوده؟ منتظر جواب دوستان هستم

aminzare;117982 نوشت:
اولین سوالی که مدت زیادی هست که برای خودم پیش اومده در رابطه با حمله ی اعراب به ایران هست. این روز ها هر جا میشینیم حرف از این موضوع هست. میخوام بدونم آیا واقعا چنین جنایاتی که در برخی کتب تاریخی آورده شده واقعیت داره؟ آیا واقعیت داره که اعراب تعداد بسیار زیادی از ایرانیان رو قتل عام کردن؟ و ده ها جنایت دیگه ایی که توسط اعراب مسلمان انجام شده؟ و از همه مهمتر اینکه آیا حضور کسی از اهل بیت در این جنگ تایید شده؟ ممنون میشم اگر دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارن در اختیار ما هم بزارن. در این بحث دو موضوع بسیار مهمه. یکی بررسی صحت جنایات رخ داده در این جنگ. و دوم بررسی حضور کسانی از اهل بیت در این جنگ. و اینکه اگر از اهل بیت کسی در این جنگ بوده, چقدر حضورشون تاثیر گذار بوده؟ منتظر جواب دوستان هستم

[=Verdana]
با سلام
دوست گرامی شما میتوانید به این تاپیکها مراجعه کنید

یک شبهه تاریخی (مساله فتوحات اعراب در ایران )
رويكرد ايرانيان در مواجهه با اسلام و مسلمين
تاريخ نگاران و رويداد قادسيه
نقش خلیفه دوم در اسلام آوردن ایرانیان
آیا امام حسن در لشکر عمر یا عثمان در حمله به ایران بوده؟

.

موضوع قفل شده است