دوستان در انتخاب کتاب مناسب راهنماییم کنید

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دوستان در انتخاب کتاب مناسب راهنماییم کنید

سلام

برای مراسم سالگرد پدر مرحومم (خداوند ایشان را با محمد و ال محمد محشور کند) تصمیم دارم به همه افرادی که در مراسم شرکت می کنند یک جلد کتاب هدیه دهم

برای هر کتاب حدود سه هزار تومان می توانم هزینه کنم و حدود 500 کتاب می خوام تهیه کنم

کتاب دعا و مفاتیح به نظرم همه تو خونه به اندازه کافی دارند نمی دونم چه کتابی تهیه کنم
لطفا منو راهنمایی کنید تا یک کتاب مناسب انتخاب کنم

تا مراسم سالگرد چند ماهی فرصت هست

با او

عرض سلام و ادب؛

این مسلم است که شما در این مراسم کتابی دینی و مذهبی خواهید داد، می دانیم که معارف دین سه بخش کلی است:

1.عقاید
2.اخلاق
3.احکام

از آنجا که در احکام هر کس به مرجع تقلید خودش رجوع می کند، پس مناسب نیست کتابی در مورد احکام بدهید.

پس باید یا کتابی در عقاید بدید یا کتابی در اخلاق بطوری که هم مطالب ارزشمند و عمیق داشته باشه و هم بیانش ساده باشه و برای همه ی افراد با سواد مختلف قابل فهم باشه.

اگر در عقاید خواستید کتابی بدید، کتاب شیعه در اسلام علامه طباطبایی رو توصیه می کنم.

اگر خواستید کتابی در اخلاق بدید، کتاب «اخلاق انسانی در مکتب علی ع» رو توصیه می کنم از آیت الله امجد.این رو انتشارات علمی و فرهنگی چاپ کرده. اگر با ایشون آشنا نیستید همین چند نکته را بگم که ایشون یک مجتهدعالم و یک خبره در حیطه ی اخلاق و عرفان هستندو از شاگردان خاص آیت الله بهاءالدینی،آیت الله بهجت و علامه طباطبایی بوده اند.دارای مقامات معنوی خاص بوده و از همه مهم تر با مسائل روز و زندگی مردم به خوبی آشنا هستند.

یک بخش توصیه های اخلاقی وابسته به زمان و جامعه هست که فردی که توصیه ی اخلاقی می کنه باید جامعه را بشناسه.الان یک عالم معروفی در تهران هست که به خانم ها زدن پوشیه را توصیه می کنه که من نامش را نمیگم.این عالم آدم با سوادیه ولی با جامعه آشنا نیست و نمی دونه که زدن پوشیه در جماعه ی امروز موجب سختی و مشکلات فراوان برای خانم در زندگی اجتماعیش می شه.

اما خوبیه استاد امجد این هست که با مسائل روز کاملا آشنا بوده و توصیه های قابل انجام در روزگار ما می دهند.این کتاب هم خیلی خوبه حدود 107 درس هست که در هر کدام یک مساله ی اخلاقی را مطرح می کنند از زبان امام علی و بعد توضیح میدن و توصیه می کنن که چطور انجام بدیم.

اما یک کتابی هم هست بنام آموزش دین یا تعالیم اسلام که کل دین اسلام رو در هر سه بخش : عقاید-اخلاق-احکام توضیح داده.خیلی کتاب خوبیه هم اخلاق داره هم عقاید و هم احکام. این کتابی است که علامه طباطبایی برای بچه مدرسه ای ها و دانشجو ها و عموم طبقات جامعه نوشته و خیلی بیان ساده ای داره و در عین حال مطالب خیلی عمیق. این کتاب دو تا چاپ رایج داره یکی بنام آموزش دین که انتشارات اسلامی وابسته به جامعه ی مدرسین چاپ کرده و یکی هم بنام تعالیم اسلام که نشر بوستان کتاب چاپ کرده. اولی ارزان تر هست.با مبلغی که گفتید چاپ اول همانگ تره.

در مجموع اگر از من بپرسید بین این سه تا کدوم رو به ترتیب می گم :

1.آموزش دین(تعالیم اسلام)-علامه طباطبایی
2.اخلاق انسانی در مکتب علی ع-آیت الله امجد(احتمالا قیمتش به مبلغی که فرمودید نمیخوره)
3.شیعه در اسلام-علامه طباطبایی (شاید کمی سطحش برای همه ی طبقات بالا باشه.)

در مجموع باید کتابی انتخاب کنید که نره گوشه ی کتابخونه ی خونه ها و بی استفاده بمونه، باید کتابی باشه که واقعا به درد مردم بخوره.

اما یک پیشنهادی هم دارم که شاید از جهاتی بهتر باشه و اون اینکه می تونید سی دی هم بدید شامل مثلا یک سری سخنرانی خیلی جذاب مذهبی و عمیق.مثلا سی دی تدریس رسالة الولایة علامه طباطبایی یا صوت استاد رحیمی که در 13 جلسه این کتاب علامه طباطبایی رو تدریس کردن. این کتاب راه رشد معنوی رو به انسان نشون میده و میگه چطور باید رشد کنی و به مدارج بالای انسانی و عرفانی برسی.

موفق و موید
طارق

[="Blue"]به نام خدا
با سلام وعرض ادب
وخوش آمدگویی خدمت حضرتعالی
و تشکر از جناب طارق
در مورد درخواست حضرتعالی و با توجه به اینکه واقع شدن مراسم در چه زمانی واقع می شود
و مقدار هزینه ای که می کنید بنده با توجه به مجلس ترحیم پدر بزرگوارتان که خدایش رحمت کند
پیشنهاد کتاب منازل الاخره مرحوم شیخ عباس قمی رحمة الله علیه را به شما می دهم
[="Red"]دانلود کتاب از کتابخانه[/]
http://www.askdin.com/downloads.php?do=file&id=580
لینک غیر مستقیم:
http://www.askdin.com/downloads.php?do=file&id=580
[="DarkGreen"]مشاهده نمونه کتاب[/]

اینجا
اگر بر فرض مناسبت در ایام رجب بگیریم در صورتی که بتوانید از پول مورد نظر اگر مبلغی ماند
می توان 40 حدیث از این کتابهای کوچک جیبی از مولای متقیان (با توجه به ماه رجب) یا مثلا در مورد این ماه تهیه کرد.
در پایان این لینک هم ببینید
[="Purple"]درخواست ایبوک و معرفی کتاب اسک دینی ها[/]
http://www.askdin.com/showthread.php?t=7607
التماس دعا:Gol:[/]

سلام

فکر کنم خطبه فدکیه هم خوب باشد

چون که هر شیعه ای این خطبه را بخواند خالی از لطف نیست

مخصوصا وقتی بازار شبهات داغه

با سلام و احترام

خداوند پدر محترم و عزیزتون رو بیامرزد و با محمد و آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین محشور فرماید.

به نظر بنده کتابی که جناب مدیر فرهنگی گرانقدر معرفی کردند خیلی خوبه.

پدر بنده هم در چهلم مادربزرگم (خدا رحمت شون کنه) همین کتاب "منازل الآخره" رو هدیه کردند، دوستان و آشنایان خیلی خوششون اومد و براشون جذاب بود.

یک شاخه گل صلوات برای شادی روح پدر بزرگوارتون : اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم اجمعین :Gol:

نقل قول:
.آموزش دین(تعالیم اسلام)-علامه طباطبایی
2.اخلاق انسانی در مکتب علی ع-آیت الله امجد(احتمالا قیمتش به مبلغی که فرمودید نمیخوره)
3.شیعه در اسلام-علامه طباطبایی (شاید کمی سطحش برای همه ی طبقات بالا باشه.)

این کتابا بهترن، اون کتاب منازل الاخره ممکنه سوال تو ذهن خیلیا ایجاد کنه ولی این کتابا بیشتر شبهاتو پاسخی میدن و خیلی بار معرفتیشون زیاده ،انسان ساز هستند

همین کتابا بهترین هستن:ok:

آذر بانو;118004 نوشت:
یک شاخه گل صلوات برای شادی روح پدر بزرگوارتون : اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم والعن اعدائهم اجمعین

ممنونم خداوند همه ما را بیامرزد و ببخشد

mkk1369;117999 نوشت:
فکر کنم خطبه فدکیه هم خوب باشد

این کتاب در چه سطحی هست؟ کتاب مورد نظر باید در سطحی باشد که برای عموم قابل درک و استفاده باشد

مدیر فرهنگی;117980 نوشت:
پیشنهاد کتاب منازل الاخره مرحوم شیخ عباس قمی رحمة الله علیه را به شما می دهم

این کتاب را قبلا در مراسم هفت ایشان هدیه کرده ایم و طبیعتا باید به فکر کتابدیگری باشیم
طارق;117976 نوشت:
اما یک پیشنهادی هم دارم که شاید از جهاتی بهتر باشه و اون اینکه می تونید سی دی هم بدید شامل مثلا یک سری سخنرانی خیلی جذاب مذهبی و عمیق.مثلا سی دی تدریس رسالة الولایة علامه طباطبایی یا صوت استاد رحیمی که در 13 جلسه این کتاب علامه طباطبایی رو تدریس کردن. این کتاب راه رشد معنوی رو به انسان نشون میده و میگه چطور باید رشد کنی و به مدارج بالای انسانی و عرفانی برسی.

ممنون از پیشنهاد خوب شما

جایگاه و معنی واسطه فیض که من در پست 37 این تاپیک معرفی کردم :

http://www.askdin.com/showthread.php?p=106167

کتاب خاک های نرم کوشک (خاطراتی از شهید برونسی) هم خیلی زیباست و به درد همه میخوره.

صادقانه;118238 نوشت:
این کتاب در چه سطحی هست؟ کتاب مورد نظر باید در سطحی باشد که برای عموم قابل درک و استفاده باشد

سلام

اگر خطبه های امام علی (ع) را بخوانید کمی شبیه به ان است(اگر اشتباه نکنم ان شاء الله)

سطح اش زیاد بالا نیست اما زیاد هم پایین نیست(فکر کنید شخصی مثل حضرت

زهرا این خطبه را دارد می گوید)

اما دلنشین است

خودتان بخوانید متوجه می شوید

حضرت زهرا (س)

من این خطبه را از کتاب صحیفه فاطمیه چاپ زائر نوشته حمید احمدی جلفائی خواندم
این کتاب احادیث کرامات خطبه ها ادعیه اشعار وسایر ملحقات حضرت را دارند
و قیمت پشت جلد ان نوبت چاپ بهار 90، 4500 تومان زده است
فکر کنم اگر بخواهید این کتاب را با شمارگان بالا تهیه کنید قیمت اش با بودجه شما(اگر تخفیف بدهند) بخورد
و اگرم بخواهید تنها خطبه را بخرید نمی دانم قیمت اش چند است

خلاصه خواندن این خطبه با توجه به شبه هایی که در مورد فدک و شهادت حضرت هست (در مورد شهادت ایشان هم توی کتاب سخن گفته است) خالی از لطف نباشد

ان شاء الله

[="Blue"]ترجمه توحید مفضل[/]

با سلام...
دوست عزیز اگه بتونی خلاصه ای از صحیفه نور امام خمینی رو بدی تهیه کنی خوبه... چون ما الان داریم برعکس وصیت امام عمل می کنیم... موفق باشی

[="Blue"]
دانلود از کتابخانه:
[="Red"]دانلود مستقیم:[/]
http://www.askdin.com/downloads.php?do=file&id=591
[="Magenta"]دانلود غیر مستقیم:[/]
http://www.askdin.com/downloads.php?do=file&id=591[/]

[="Blue"][="Purple"]دانلود فیلم وصوت از این تاپیک:[/]
http://www.askdin.com/showthread.php?t=505[/]