صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا هرچي به خدا نزديكتر ميشم اون از من دورتر ميشه

نوشته
    18
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    159

چرا هرچي به خدا نزديكتر ميشم اون از من دورتر ميشه

با سلام
    يه سوال دارم كه خيلي فكرمو مشغول كرده. من واقعا تو كاراي خدا موندم. زندگي من و اطرافيانم برام سوال شده!

چرا من يه عمري بايد بدبختي و سختي بكشم در صورتي كه هميشه توي لحظه لحظه هاي زندگيم خدا را فراموش نكردم اما خيلي هاي ديگه با وجود اينكه زياد اهل دين وديانت نبودن و نيستن زندگي هاي خيلي خيلي خوبي دارن و هيچ وقت مشكلاتشون به پاي مشكلات من نميرسه.

از وقتي كه يادم مياد زندگيم مثل يه كلاف پيچ در پيچ بوده، هميشه يه جورايي داشتم امتحان ميشدم، نميدونم شايد از هيچ كدوم امتحانات سربلند بيرون نيومدم كه بايد هنوز امتحان پس بدم نميدونم شايدم دارم تاوان يه عمر بندگيمو پس ميدم.
    قبلا ها وقتي صبرم در برابر مشكلات تموم ميشد يه جورايي به خودم دلداري ميدادم كه بايد صبر كنم به اميد زندگي بهتر و مرتب با خودم ميگفتم : هر كه در اين بزم مقرب تر است جام بلا بيشترش ميدهند...

اما حالا كه 27 سالم شده و با آخرين امتحان زندگيم (شايدم بلا و خشم خدا بوده) همه زندگيم تباه شد و جلوي همه فاميل و آشنا و غريبه آبروم رفت ديگه از خودم و زندگيم خسته شدم.
    يه وقت فكر نكنيد من يه گناه بزرگ انجام دادم نه، هيچ كاري نكردم كه مخالف احكام خدا و قرآن باشه. ديگه واقعا خسته شدم. وقتي بقيه رو ميبينم كه دارن با خوشي زندگيشونو ميكنن و كاري به كار خدا هم ندارن منم دلم ميخاد قيد همه چيزو بزنم و بي خيال خدا و پير و پيغمبر بشم.

البته ناشكري نميكنم خدا خيلي چيزاي ديگه بهم داده اما خوب همون ها رو هم به آسوني بهم نداده و براشون كلي بدبختي كشيدم كه هيچ وقت يادم نميره. ميدونم اين درست نيست كه از خدا طلبكار باشي اما من 27 سال زندگيمو كه ميتونست بهترين روزاي زندگيم باشه رو از خدا طلبكارم. يه فرصت ديگه به خودم و خدا دادم. نميدونم اين كارم درسته يا نه؟

اين روزا يه جورايي خيلي به خدا نزديك شدم ، زياد قرآن ميخونم ، بيشتر نمازها و دعاهاي مفاتيح رو خوندم و دارم ميخونم، شب ها از خوابم ميزنم و نماز شب ميخونم فقط به اميد اينكه خدا به زودي زود جوابمو بده. اما به خدا گفتم تا يكسال ديگه بيشتر اين كارارو نميكنم و اگه جوابمو نداد براي هميشه از در خونش ميرم و ديگه هيچ وقت سراغش نميرم. ميدونم كه خدا نيازي به من و دعاهاي من نداره اما واقعا ديگه از زندگي خسته شدم.

لطفا راهنماييم كنيد وبهم بگيد كجاي كارم اشتباهه. ممنون
    ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۰/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۰:۵۲ دلیل: تغییر فونت
    الهم عجل لوليك الفرج

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

با سلام و احترام، خیلی خوش اومدین به اسک دین

نقل قول نوشته اصلی توسط مرضيه - ف نمایش پست ها
    چرا من يه عمري بايد بدبختي و سختي بكشم در صورتي كه هميشه توي لحظه لحظه هاي زندگيم خدا را فراموش نكردم اما خيلي هاي ديگه با وجود اينكه زياد اهل دين وديانت نبودن و نيستن زندگي هاي خيلي خيلي خوبي دارن و هيچ وقت مشكلاتشون به پاي مشكلات من نميرسه.

اما حالا كه 27 سالم شده و با آخرين امتحان زندگيم (شايدم بلا و خشم خدا بوده) همه زندگيم تباه شد و جلوي همه فاميل و آشنا و غريبه آبروم رفت ديگه از خودم و زندگيم خسته شدم.
    لطفا راهنماييم كنيد وبهم بگيد كجاي كارم اشتباهه. ممنون

به نظرم اگر مختصری از مشکلات تون و همچنین اگر ممکن هست و صلاح میدونین در مورد آخرین امتحان زندگی تون که باعث تباه شدن زندگی تون شده بنویسید، دوستان و کارشناسان بهتر و بیشتر میتونن راهنمایی تون کنند انشاالله؛

در پناه حضرت ولی عصر روحی له الفداه سربلند و پیروز باشید؛
    ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۰/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۲:۳۴

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

5. صلوات ها 16

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

از وقتي كه يادم مياد زندگيم مثل يه كلاف پيچ در پيچ بوده، هميشه يه جورايي داشتم امتحان ميشدم، نميدونم شايد از هيچ كدوم امتحانات سربلند بيرون نيومدم كه بايد هنوز امتحان پس بدم نميدونم شايدم دارم تاوان يه عمر بندگيمو پس ميدم. قبلا ها وقتي صبرم در برابر مشكلات تموم ميشد يه جورايي به خودم دلداري ميدادم كه بايد صبر كنم به اميد زندگي بهتر و مرتب با خودم ميگفتم : هر كه در اين بزم مقرب تر است جام بلا بيشترش ميدهند...
    سلام
    "الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه ان لا تخافوا و لا تحزنوا و ابشروا بالجنه التی کنتم توعدون"
    "و ان لواستقاموا لاسقیناهم ماء ا غدقا"
    "انما یوفی الصابرون اجرهم بغیر حساب"
    "البلاء لاهم الولاء "
    وووو
    خوش باش که خوشت داشته اند در عین حال از محضر پر مهرش می توانی معافی بطلبی . تا رفع سختیها دعای عافیت بخوان
    موفق باشی

ویرایش توسط حامد : ۱۳۹۰/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۱:۳۰
    هردو عالم یک فروغ روی اوست

7. صلوات ها 11

نوشته
    723
    حضور
    6 روز 23 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    3
    گالری
    5
    صلوات
    2877

سلام
    من واقعا تو كاراي خدا موندم. زندگي من و اطرافيانم برام سوال شده!
    همه علماء و دانشمندان بزرگ در کار خدا مانده اند. هیچ کسی نمی تواند از کار خدا سر در بیاورد. برای اهل خرد و اهل اندیشه ، زندگی همه ما و همه موجودات پر از سئوالات فراوانی است. این مختص شما و زندگی شما تنها نیست. یک امر عمومی در همه عالم است.
    چرا من يه عمري بايد بدبختي و سختي بكشم
    هنوز که شما فقط 27 سالتونه. از کجا حکم کردین که تمام عمرتون با بدبختی سپری شده؟! تازه، چه بسا تعریف شما از بدبختی، درست نباشه. شما وجود سختی ها و مشکلات متعدد رو "بدبختی" می نامید؟ اگر اینطور باشه، خیلی از بهترین آدمهای دنیا، بدبخت بودن.
    به نظر من، "سخت بودن راه و وجود مشکلات متعدد در راه"، بدبختی نیست. " کج بودن راه" ، بدبختی است.
    وقتی کسی ، دوست خدا میشه، خدا براش مشکلات میفرسته تا با این مشکلات، اون فرد رو تربیت کنه و رشد بده.

فمن شرب منه فلیس منی و من لم یطعمه فانه منی

شما اگه خوب دقت کنین می بینین که همیشه "رشد" انسان، در بستر "مشکلات" ایجاد میشه نه ناز و نعمت. مثلاً کودک در مدرسه باید مشکلات درس و تعلیم رو تحمل کنه تا باسواد بشه و چیزی یاد بگیره... . برعکس، ناز و نعمت و خوش گذروندن باعث عقب ماندن از درجات کمال و عدم رشد یافتگی میشه. مثل دانش آموزی که به جای تحمل سختی های درس خواندن، بره به تفریح با دوستانش بپردازه. خوب معلومه که نتیجه امتحاناتش چی میشه.

پس مشکلات، بر خلاف ظاهر خشنی که دارند، چیز بدی نیستند.... ضمناً ما همیشه میتونیم "تهدیدها" را به "فرصتها" تبدیل کنیم. این بستگی به نوع "برخورد" ما با مسایل داره.

اگر در تاریخ دقت کنیم، می بینیم که انبیاء و پیروانشان همیشه با مشکلات روبرو بودن. برعکس، دشمنان انبیاء همیشه زندگی مرفه ای داشتن و در ناز و نعمت بودن.
    اگه جوابمو نداد براي هميشه از در خونش ميرم و ديگه هيچ وقت سراغش نميرم
    این درست نیست که ما منتظر جواب خاصی از سوی خدا باشیم و بگیم اگه این اتفاق افتاد، این جواب خداست وگرنه خدا به ما جواب نداده. جواب خدا، همیشه از نوعی که مورد انتظار ماست، نیست. چه بسا حادثه ای برای ما پیش بیاد که ما رو ناراحت کنه، اما همون جواب خدا باشه و ما چند سال بعد ، پی به فواید بی شمار و برکات زیاد اون حادثه در زندگی خودمون ببریم. ما باید توکل کنیم و زندگی خودمون رو به دست او بسپریم و بدونیم که خدا از مادر هم به بنده اش مهربانتره و : الیس الله بکاف عبده؟
    عسی ان تکرهوا شيئا و هو خير لکم و عسی ان تحبوا شيئا و هو شر لکم .و الله يعلم و انتم لا تعلمون
    با آخرين امتحان زندگيم (شايدم بلا و خشم خدا بوده) همه زندگيم تباه شد و جلوي همه فاميل و آشنا و غريبه آبروم رفت
    شاید علت این رویداد، اشتباه خودتون بوده. بالاخره خدا آدم رو آزاد آفریده و به او اختیار داده و عقل داده تا خودش فکر کنه و بسنجه و انتخاب کنه. خیلی از مسایل، به خودمون برمیگرده و ربطی به خدا نداره. ما نباید با انتساب "اشکالات خودمان" به خدا، به نوعی فرافکنی کنیم تا وجدان خودمون راحت بشه.
    اما من 27 سال زندگيمو كه ميتونست بهترين روزاي زندگيم باشه رو از خدا طلبكارم.
    ما هیچ چیزی از خدا طلب نداریم. وقتی اصل وجود ما از خداست و ما خودمون در ابتدا وجودی نداشتیم...
    يه فرصت ديگه به خودم و خدا دادم.
    به جای فرصت دادن به خدا(!!!!) ، برگردید و به گذشته نگاه دقیقی بکنید و علت حوادث رو بررسی کنید. ببینید کجاها اشتباه عمل کردید. از اونها درس بگیرید و در آینده بهتر عمل کنید. این "اندیشه" و "عمل" ماست که زندگی رو برامون رقم می زنه. البته تقدیر الهی هم در کار هست و یک چیزهایی خارج از دست انسان است اما باز هم دست انسان خیلی باز است. و من فکر می کنم اون چیزهایی که خارج از دست انسان است، همه اش به سود انسان است نه به ضرر او. گرچه ظاهر مطلوبی نداشته باشند.

در آخر:
    شما هنوز در ابتدای راه زندگی هستید. هنوز افقهای زیادی ، نادیده و نامعلوم باقی مانده است:
    لا تدري لعل الله یحدث بعد ذلک امرا
    فلا تعلم نفس ما اخفي لهم من قرة اعين
    و:
    العاقبة لاهل التقوی و الیقین.
    ویرایش توسط یاقوت احمر : ۱۳۹۰/۰۳/۱۴ در ساعت ۱۵:۴۱

9. صلوات ها 13

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

البته ناشكري نميكنم خدا خيلي چيزاي ديگه بهم داده اما خوب همون ها رو هم به آسوني بهم نداده و براشون كلي بدبختي كشيدم كه هيچ وقت يادم نميره. ميدونم اين درست نيست كه از خدا طلبكار باشي اما من 27 سال زندگيمو كه ميتونست بهترين روزاي زندگيم باشه رو از خدا طلبكارم. يه فرصت ديگه به خودم و خدا دادم. نميدونم اين كارم درسته يا نه؟
    به خدا فر صت داده اید؟

چرا باید همچین فکری بکنید که اونا که با خدا رابطه ای ندارند

زندگی شون بهتر است؟

ببینید کدام برایتان با ارزش تر است؟

زندگی دنیا یا آخرت

هرکدام را که طالبش باشید خدا به شما می دهد

اگر دنیا را بخواهید آخرت را از دست می دهید

اگر آخرت را بخواهید در دنیا به اندازه ی نیازتان بهره خواهید برد و در هر دو دنیا با سعادت می شوید

من کسی نیستنم اما به یاد ایوب نبی (ع) بیافتید

با انکه پیامبر خدا بود اما مدام مورد ازمایش قرار می گرفت

آیا نا شکری کرد؟
    آیا به خدا گفت بهت مهلت می دهم؟

یا در همه حال خدا را شاکر بود؟

کاش مشکلاتتان را بیان کنید و رفاه آنها را نیز بیان کنید تا ببینیم ماجرا از چه قرار است؟!!

و امیدوارم جز این افراد نباشیم

أُولَئِكَ الَّذِينَ اشْتَرَوُا الضَّلَالَةَ بِالْهُدَى فَمَا رَبِحَتْ تِجَارَتُهُمْ وَمَا كَانُوا مُهْتَدِينَ(البقرة/16)
    آنان کساني هستند که «هدايت» را به «گمراهي» فروخته‌اند؛ و (اين) تجارت آنها سودي نداده؛ و هدايت نيافته‌اند.

زُينَ لِلَّذِينَ كَفَرُوا الْحَياةُ الدُّنْيا وَيسْخَرُونَ مِنَ الَّذِينَ آمَنُوا وَالَّذِينَ اتَّقَوْا فَوْقَهُمْ يوْمَ الْقِيامَةِ وَاللَّهُ يرْزُقُ مَنْ يشَاءُ بِغَيرِ حِسَابٍ(البقرة/212)
    زندگي دنيا براي کافران زينت داده شده است، از اين‌رو افراد باايمان را (که گاهي دستشان تهي است)، مسخره مي‌کنند؛ در حالي که پرهيزگاران در قيامت، بالاتر از آنان هستند؛ (چراکه ارزشهاي حقيقي در آنجا آشکار مي‌گردد، و صورت عيني به خود مي‌گيرد؛) و خداوند، هر کس را بخواهد بدون حساب روزي مي‌دهد.

خدا وندا ما را جزء پرهیزگاران خویش قرار ده!!

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

11. صلوات ها 9

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

به نام خدا
    سلام

بنده در جایی داستان عابدی را شنیدم (با کمی کم و زیاد) که زنش از تنگدستی شکایت داشت و بالاخره از طریقی غیبی گوهری گرانبها به آن دو رسید. ولی شب زن در خواب دید که به قصری در بهشت رفتند و بالای آن جای گوهری خالی است. از این مطلب سوال کرد و به او گفتند که این همان گوهری است که در دنیا گرفته اید. زن وقتی بیدار شد از خدا خواست که گوهر را باز پس گیرند.

در قرآن در وصف بعضی جهنمیها آمده که "انهم کانوا قبل ذلک مترفین" یعنی آنها قبل از این در خوشی بودند.

همه امامان در سختی بودند و در نهایت به دست ظالمان به شهادت رسیدند. بنابراین اگر شبیه آنها شویم خوب است. ما از آنها بهتر نیستیم و وقتی آنها آن همه سختی دیدند، ما نمی توانیم اعتراض کنیم.

زمانی که حضرت ابراهیم به سوی آتش می رفت، روح القدس (یکی از برترین فرشته های خدا و دارای قدرت و اختیار زیاد) به او گفت که چیزی نمی خواهی. ایشان فرمود که از تو نه. ما اگر بدانیم که خدا بر احوال ما آگاه است و بتوانیم کار خود را به او واگذاریم (البته باید تلاش خود را بکنیم) به مراتب بالایی دست می یابیم.

نباید گول دنیا را خورد و از آن انتظار خوبی داشت. نباید سعی ما در حیات دنیا گم شود.

در مورد پیامبران هم سنت الهی این بوده که تا زمانی که پیامبر نا امید نمی شده، یاری خدا نمی آمده.

"مَن كَانَ يَظُنُّ أَن لَّن يَنصُرَهُ اللَّهُ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ فَلْيَمْدُدْ بِسَبَبٍ إِلَى السَّمَاءِ ثُمَّ لْيَقْطَعْ فَلْيَنظُرْ هَلْ يُذْهِبَنَّ كَيْدُهُ مَا يَغِيظُ"(حج 16) ترجمه این آیه را ببینید که کارساز است.

در نهایت باید دید خدا از ما چه انتظاری دارد. "لا یکلف الله نفسا الا وسعها". خدا به اندازه امکانات و تواناییهایمان ما را مکلف می کند. این مساله خیلی در تحمل سختی مهم است. ما اینجا نیامده ایم که از عالم سرویس بگیریم و برویم. آمده ایم تا سختی تحمل کنیم و بر روی زمین خلافت خدا را بکنیم (مثلا در خلقت دستی داشته باشیم، البته تا حدی که خدا اجازه داده، اشیایی که بشر اختراع کرده نمونه این آفرینشهایی است که ما می توانیم انجام دهیم).
    ویرایش توسط aminj : ۱۳۹۰/۰۳/۱۵ در ساعت ۱۲:۳۰
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

13. صلوات ها 7

نوشته
    18
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    159

سلام
    ممنون از اين همه راهنمايي تون.
    اما يه سوال هنوز برام باقي مونده: مگه نه اينكه خدا به هركسي كه بخاد ميتونه همه نعمتهاشو بده و به هر كسي هم كه خشم كنه هيچكسي نميتونه جلوي خشم خدارو بگيره، پس چرا خدا دلش نميخاد به بعضي از بنده هاش حداقل يه چيز خوب توي اين دنيا بده تا دل اون بنده شاد بشه مگه نه خدا هر كاري بخاد ميتونه بكنه، ميتونه هم نعمت هاي اين دنيارو به بنده اش بده و هم كاري كنه كه اون بنده از ياد خدا غافل نشه مثل خيلي از آدماي اطرافمون كه هم زندگيشون توي اين دنيا خوبه و هم براي خدا بنده هاي خوبي هستن. مگه بعضي از بنده ها چه گناهي كردن كه نبايد دعاهاشون مستجاب بشه و بايد اين دنيا براشون يه زندون باشه پر از مصيبت؟؟؟ به نظر شما اين كار خدا باعث نميشه بنده هاي كم ظرفيتش از درگاهش رونده بشن؟؟؟
    الهم عجل لوليك الفرج

15. صلوات ها 5

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

در ادامه:
    "فلا تعلم نفس ما اخفی لهم من قرة اعین؛ کسی نمی تواند بفهمد که چه چیزهایی از نور چشم برای او پنهان شده است" (سجده/۱۷). بنابراین نباید مانند ماده گاو نه من شیر، اعمال خود را به خاطر تعجیل در پاداش گرفتن تباه کنیم.

ضمنا به آیه زیر هم باید توجه کرد:مَنْ کانَ یریدُ حَرْثَ الدنیا نُؤتِهِ مِنها و ما لَهُ فی الآخرةِ مِنْ نصیب، پس با عجله، نتیجه اعمال خود را خراب نکنیم.
    مَنْ کانَ عَدُوّاً لِلّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ رُسُلِهِ وَ جِبْریلَ وَ میکالَ فَإِنَّ اللّهَ عَدُوٌّ لِلْکافِرینَ

17. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 19 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

مگه بعضي از بنده ها چه گناهي كردن كه نبايد دعاهاشون مستجاب بشه و بايد اين دنيا براشون يه زندون باشه پر از مصيبت؟؟؟ به نظر شما اين كار خدا باعث نميشه بنده هاي كم ظرفيتش از درگاهش رونده بشن؟؟؟

سلام

بستگی دارد ممکنه بعضی از خواسته ها ی ما به ضرر ما باشد که خدا به ما نمی دهد و بعضی از خواسته ها یی که فکر می کنیم برای ما مضر اند مفید هستند و خدا به ما می دهد

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

19. صلوات ها 3

نوشته
    421
    حضور
    2 روز 8 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    914

اما يه سوال هنوز برام باقي مونده: مگه نه اينكه خدا به هركسي كه بخاد ميتونه همه نعمتهاشو بده و به هر كسي هم كه خشم كنه هيچكسي نميتونه جلوي خشم خدارو بگيره، پس چرا خدا دلش نميخاد به بعضي از بنده هاش حداقل يه چيز خوب توي اين دنيا بده تا دل اون بنده شاد بشه مگه نه خدا هر كاري بخاد ميتونه بكنه، ميتونه هم نعمت هاي اين دنيارو به بنده اش بده و هم كاري كنه كه اون بنده از ياد خدا غافل نشه مثل خيلي از آدماي اطرافمون كه هم زندگيشون توي اين دنيا خوبه و هم براي خدا بنده هاي خوبي هستن. مگه بعضي از بنده ها چه گناهي كردن كه نبايد دعاهاشون مستجاب بشه و بايد اين دنيا براشون يه زندون باشه پر از مصيبت؟؟؟ به نظر شما اين كار خدا باعث نميشه بنده هاي كم ظرفيتش از درگاهش رونده بشن؟؟؟
    به نظر می آید که قوانین را به این صورت وضع کرده. بنابراین با دانستن قانون باید از آن تبعیت کرد، هر چند سخت باشد. تا جایی که بنده می دانم خدا چندان برایش مهم نیست که کسی که از درگاهش می رود برود. ضمنا بندگان را امتحان می کند:أَ حَسِبَ النَّاسُ أَنْ يُتْرَكُوا أَنْ يَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لا يُفْتَنُونَ.
    ضمنا برخی چیزهایی که ما حق خود می دانیم لطف خداست. مثلا همین مسلمان بودن، چشم، گوش. هر کدام از اینها می توانست نباشد.

یادمان هم باشد: "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا". در کربلا، ظاهرا، چیزی جز محنت و امتحان خدا دیده نشده است. کسانی که سختی تحمل می کنند و ایمان دارند و به حقانیت امام حسین اعتقاد دارند، امام حسین را یاری می کنند (زیرا تا حدی شبیه او می شوند). تا روزی که انتقام خون امام حسین گرفته نشود، وضع بر همین منوال است.

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)