روحانیان مبلغ پاسخگوی شبهات فرقه بهائیت باشند

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روحانیان مبلغ پاسخگوی شبهات فرقه بهائیت باشند

[="Blue"][="DarkGreen"]معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه مازندران، با اشاره به فعالیت فرقه بهائیت در کشور، پاسخگویی به شبهات ایجاد شده توسط این فرقه را لازم و ضروری دانست و افزود: روحانیان مبلغ پاسخگوی شبهات فرقه بهائیت باشند.[/]
به گزارش پرس و جو به نقل از خبرگزاری آینده روشن، حجت الاسلام والمسلمین جعفر غفاری، معاون تخصصی تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه مازندران، در گفتگو با این خبرگزاری در مازندران، به گسترش فعالیت های فرقه بهائیت اشاره کرد و گفت: متأسفانه این فرقه فعالیت‌های بسیاری را برای جذب جوانان از طرق مختلف در دستو کار دارد.

وی، با اشاره به اینکه بهائیت از سوی صهیونیست ها هدایت می شود، خاطر نشان کرد: این فرقه با هدف انحراف در اعتقادات اصیل دینی تبلیغ و ترویج می شود.

حجت الاسلام غفاری به نقش برجسته روحانیت در تبلیغ احکام دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: روحانیت همواره در خط مقدم مبارزه با انحراف های ایجاد شده توسط دشمن در دین بوده است.

مسؤول طرح هجرت مازندران با بیان این که گسترش فعالیت های فرقه بهائیت نگران کننده است گفت: روحانیان مبلغ دراین خصوص نقش مؤثری را بر عهده دارند.

وی با بیان این که جوانان ما باید مراقب فعالیت های این فرقه ضاله باشند تصریح کرد: متأسفانه برخی از مردم به ویژه جوانان هنوز با فعالیت های این فرقه آشنایی کامل ندارند.

معاون تخصصی تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه های علمیه مازندران گسترش فرقه های انحرافی را خظر بزرگی برای ترویج اندیشه های ناب اسلامی دانست و گفت: امروز فرقه های ضاله مورد حمایت مستقیم صهیونیست و غربی ها هستند.

حجت الاسلام غفاری با اشاره به این که فرقه های ضاله نظیر بهائیت از سوی صهیونیست ها هدایت می شود، خاطر نشان کرد: این فرقه ها با هدف انحراف در اعتقادات اصیل دینی تبلیغ و ترویج می شود.

وی با اشاره به ظهور فرق انحرافی در نقاط مختلف جهان تصریح کرد: همه این فرق یک هدف مشترک از سوی امپراطوری استکبار و استعمار غرب پیگیری می کنند که مقابله با اسلام گرایی یکی از مهم‌ترین اهداف آنهاست.

حجت الاسلام غفاری با تأکید براین که فعالیت فرقه هایی نظیر شیطان پرستی، بهائیت و وهابیت امروز با حمایت غربی ها وارد فاز جدیدی شده است.
خاطرنشان کرد: این گروه های انحرافی تلاش می کند مانع از رشد ارزش های دینی و اسلامی درجامعه شود.

وی، نسل جوان جامعه را گروه هدف فرقه های ضاله معرفی کرد و با بیان این که فعالیت های خطرناک این گروه های انحرافی هوشیاری مسؤولان دینی و فرهنگی را می طلبد، ادامه داد: این فرقه ها با افکار انحرافی خود تلاش می کنند، نسل جوان را نسبت به فرهنگ اصیل اسلامی بیگانه کنند.

معاون تبلیغ حوزه علمیه مازندران، ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) را بهترین روش برای خنثی کردن توطئه های شوم فرقه های ضاله دانست و تصریح کرد: امروز نهادهای دینی و فرهنگی به ویژه مراکز تبلیغی وظیفه دارند جامعه را بیشتر با اندیشه های ارزشمند اسلام ناب آشنا کنند.[/]
منبع

با سلام و احترام

پیامبری بهاالله!
حسينعلى بهاء در كتاب "اقدس" می گوید: ( قل یا ملأ البیان لا تقتلونی بسیوف الاعراض، تاالله کنت نائماً ایقظنی ید ارادة ربّکم الرّحمن و امرنی بالنّداء بین الارض والسّماء لیس هذا من عندی لو انتم تعرفون)
ای گروه بیان (پیروان کتاب بیان میرزا علی محمد باب) مرا با شمشیرهای اعراض به قتل نرسانید، سوگند به خدا خوابیده بودم که دست ارادۀ خداوند مهربان مرا بیدار کرد و امر کرد که بین زمین و آسمان ندا کنم، این (ادعا) از پیش خودم نیست؛ اگر شما بدانید.[1]
حسينعلى در كتاب "اقتدارات" خود نيز به پيامبرى خود اشاره كرده؛ آنجا كه می گويد: «اى خدا! من آنان را دعوت نكرده ام جز به چيزى كه تو مبعوثم نموده اى؛ و اگر گفته ام بياييد به سوى من، نظرى نداشته ام، جز چيزى كه تو به او ظاهر ساخته اى و مبعوثم كرده اى.»[2]

[1] . اقدس، ص 145. این مطلب از صفحات 149 و 161و 164 همین کتاب نیز استفاده می شود.
[2] . اقتدارات، ص 213.

و در كتاب "اشراقات"می گويد: اى پسر سلطان (ناصرالدّين شاه) جناب شما پيش از اين مرا ديده بوديد. يكى از مردان عادى بودم؛ و اگر امروز بيايى، مرا با نورى مى بينى كه هيچ كس نمى داند چه كسي او را ظاهر ساخته، و يا آتشي مى بينى كه كسى نمى داند چه كسى آن را افروخته است، و لكن مظلوم (حسينعلى) مى داند و مى شناسد و مى گويد: «دست اراده خداوند كه پروردگار جهانيان است، او را روشن ساخته است...»[1]
"عباس افندى" در كتاب "مفاوضات"، چاپ ليدن، "على محمد باب" را، در رديف پيامبرانى چون حضرت ابراهيم و حضرت موسى و حضرت عيسى و حضرت محمد(صلى الله عليه و آله) دانسته، و او را همانند آنها، داراى معجزاتى قلمداد كرده؛ و سپس او را با همه طمطراقش، مبشّر ظهور پدرش (بهاء) دانسته و پدرش (بهاء) را نيز در زمره آنها و افضل و اكمل همه آنها گفته است.[2]

[1] . اشراقات، ص 163.
[2] . مفاوضات، ص 124.

تناقض گویی در نبوت و الوهیت

ميرزا ابوالفضل گلپايگانى از مبلغین بهایی، در اول فرائد خود در جواب سؤال شيخ الاسلام، پيغمبرى "باب" و "بهاء" را انكار مى كند و مى گويد: اين ها مقام ربوبيّت را دارا بودند؛ و در آخر گويد: منظور از ربوبيّت، همان شارعيّت است.
با این که طبق مدارک بالا، حسینعلی با کمال صراحت ادعای پیغمبری می کند، علت چیست که ابوالفضل گلپایگانی، این مبلّغ سینه چاک "باب" و "بهاء"، این مطلب را انکار می نماید؟ وانگهی؛ اگر طبق گفتۀ خودش «ربوبیّت همان مقام شارعیت است»، آیا این سخن، همان اعتراف به شارعیت و پیامبر بودن آنها نیست؟ اینجا به یکی از تناقض گویی های این مزدوران پی می بریم.[1]
این در حالی است که جوابی به فرموده قرآن که" ولکن رسول الله و خاتم النبیین"(احزاب/40) که ای پیامبر تو آخرین فرستاده خدایی، ندارند که بدهند از طرفی مدعی هستند که قرآن را قبول دارند!
[1] . بابی گری و بهائی گری، ص 159.